Ar su amžiumi narcizų būklė blogėja (senstantis narcizas)

Ar su amžiumi narcizų būklė blogėja (senstantis narcizas)
Elmer Harper

Ar kada nors susimąstėte, ar su amžiumi narcizo būklė blogėja? Jei taip, pataikėte į tinkamą vietą tai išsiaiškinti.

Atsakymas į šį klausimą priklauso nuo konkretaus žmogaus ir jo narcisistinių bruožų stiprumo. Apskritai manoma, kad narcisistiniai bruožai su amžiumi vidutiniškai negerėja, tačiau tam tikrais atvejais gali būti ryškesni. Gali būti, kad narcisistiniai bruožai laikui bėgant įsitvirtina dėl asmeninių ir aplinkos veiksnių, pvz.šeimos narių ar draugų narciziško elgesio palaikymas.

Jei asmuo negydomas nuo narciziškų bruožų, laikui bėgant šie bruožai gali dar labiau sustiprėti.

8 manipuliacinio elgesio būdai, kuriuos narcizai naudoja senstant.

  1. Su amžiumi narcizai gali tapti reiklesni ir valdingesni.
  2. Jie gali tapti jautresni kritikai ir atmetimui.
  3. Narcizai gali tapti labiau manipuliuojantys ir atgrasūs nuo sveikų santykių.
  4. Senstant narcizai gali meluoti daugiau.
  5. Siekdami kontroliuoti kitus, jie gali pradėti emociškai ir žodžiu smurtauti.
  6. Senstantys narcizai gali tapti trapesni ir bijoti prarasti valdžią.
  7. Jie gali reikalauti nuolatinio susižavėjimo ir dėmesio.

Kokių dalykų dažniausiai tikisi narcizas, kai sulaukia vyresnio amžiaus?

Kai narcizas tampa vyresnis, jis linkęs tikėtis tam tikrų dalykų iš savo bendraamžių ir partnerių. Jis gali tikėtis, kad kiti patvirtins jo pasiekimus ir pagirs jį už bet kokią sėkmę, net jei sėkmė nėra pagrįsta.

Jie taip pat gali tikėtis, kad su jais bus elgiamasi kitaip nei su kitais žmonėmis, nes mano, kad yra pranašesni ir nusipelno ypatingo elgesio. Narcizai taip pat gali kelti reikalavimus savo artimiesiems, pavyzdžiui, tikėtis daugiau dėmesio ar pagarbos nei kiti.

Jie dažnai reikalauja, kad jų artimieji atsisakytų savo norų ar poreikių, kad patenkintų narcizo troškimus. Visi šie lūkesčiai gali sukelti stresą ir įtampą santykiuose, nes sunku patenkinti visus narcizo reikalavimus.

Kaip narcizai prisitaiko prie amžiaus?

Narcizai dažnai sunkiai prisitaiko prie amžiaus, nes jie gali nepripažinti savo senėjimo ir fizinės išvaizdos bei gebėjimų silpnėjimo.

Jiems gali rūpėti išlikti jaunatviškiems, jie gali griebtis ekstremalių dietų, kosmetinių procedūrų ir kitų metodų, kad išlaikytų jaunatvišką išvaizdą. Senstant narcizai gali tapti vis uždaresni, nebeieškoti socialinio bendravimo ar veiklos, kurioje dalyvauja kiti.

Dėl savo išdidžios prigimties jie taip pat gali tapti gynybiškesni ir priešiškesni, kai kvestionuojamas jų autoritetas ar gebėjimai. Svarbu, kad tie, kurie rūpinasi narcizuojančiu asmeniu, žinotų apie šias galimas problemas ir prireikus būtų pasirengę padėti jam sveikai prisitaikyti.

Ar senstantys narcizai gali grįžti į normalų gyvenimą?

Senstantiems narcizams gali būti sunku, nes jie nesupranta, kas yra normalus gyvenimas. Narcisizmas yra asmenybės sutrikimas, susijęs su pernelyg dideliu savo svarbos ir teisių jausmu bei sunkumais užmezgant prasmingus santykius su kitais žmonėmis.

Su amžiumi narcizai gali tapti dar griežtesni savo įsitikinimuose, nesugebėti priimti kritikos ar pasikeitimų. Jiems dar didesnį iššūkį gali kelti su senėjimu susiję fiziniai ir emociniai pokyčiai, pavyzdžiui, sumažėjusios fizinės galimybės ir padidėjusi vienatvė.

Nors senstantys narcizai gali gyventi vadinamąjį normalų gyvenimą, paprastai tam reikia psichologinės intervencijos, pavyzdžiui, terapijos ir paramos grupių. Toks gydymas gali padėti jiems išmokti kurti sveikesnius santykius su savimi ir kitais, pripažįstant savo ribotumą ir prisiimant atsakomybę už savo veiksmus. Gavę tinkamą paramą, senstantys narcizai gali gyventigyventi visavertiškesnį gyvenimą ir patirti didesnį pasitenkinimą iš tarpasmeninių santykių, bet suprasti, kad jie turi tamsiąją pusę, kuri kada nors išryškės.

Kodėl narcizai bijo senėjimo?

Narcizai giliai įsišaknijusi senėjimo baimė kyla iš jų nesaugumo ir savivertės stokos. Senėjimas reiškia fizinio patrauklumo praradimą, kuris narcizams yra vienas iš pagrindinių patvirtinimo šaltinių.

Taip pat žr: 19 dalykų, kuriuos reikia žinoti apie pasimatymus su vedusiu vyru ir nesusirgti!

Tai taip pat reiškia mirties neišvengiamumą, todėl jie jaučiasi bejėgiai ir pažeidžiami. Jie bijo prarasti jaunystę, grožį ir galią, taip pat aplinkinių susižavėjimą.

Jie bijo, kad sulaukę senatvės bus pamiršti ar atstumti visuomenės. Visos šios baimės sukelia bejėgiškumo ir nevilties jausmą, su kuriuo vėlesniame gyvenime gali būti sunku susidoroti. Galiausiai narcizai bijo senatvės, nes bijo, kad visuomenė juos ignoruos ir nuvertins.

Kodėl su amžiumi narcizų būklė blogėja?

Su amžiumi narcizų būklė blogėja, nes jie nesugeba atpažinti kitų žmonių poreikių. Su amžiumi narcizai vis labiau įsitvirtina savo įsitikinimuose ir nesugeba užjausti aplinkinių.

Dėl empatijos stokos jie tampa vis labiau savanaudiški, manipuliatyvūs ir pernelyg kontroliuojantys. Dėl išpūsto savivertės jausmo narcizai dažnai nenori arba negali priimti kitų kritikos ar grįžtamojo ryšio, todėl gali tapti dar labiau gynybiški ir atmesti priešingus požiūrius.

Visi šie veiksniai laikui bėgant prisideda prie blogėjančio narcizo elgesio. Su amžiumi jie vis labiau susitelkia į save ir vis mažiau supranta aplinkinių jausmus ar rūpinasi jų jausmais.

Kas yra narciziška prievarta?

Narciziška prievarta yra emocinės prievartos forma, kuri gali pasireikšti santykiuose ar šeimoje. Jai būdingas ypatingas skriaudėjo egocentriškumas, kontrolė ir manipuliavimas auka.

Taip pat žr: Šypsokitės, kai nervinatės (kūno kalba)

Narcizai dažnai naudoja "gaslighting" metodus, kad priverstų savo aukas jaustis bevertėmis ir beprotiškomis, taip pat kad jos taptų priklausomos nuo smurtautojo, kad gautų patvirtinimą. Jie taip pat gali naudoti tylos gydymą, grasinimus ar kaltės jausmą, kaip papildomus kontrolės metodus.

Narciziškas smurtas gali turėti ilgalaikį poveikį aukoms, pavyzdžiui, nerimą, depresiją, žemą savivertę, potrauminį streso sutrikimą ir kitas psichikos sveikatos problemas, kurias gali būti sunku įveikti. Norint pasveikti arba tiesiog ištrūkti iš šios situacijos, labai svarbu išmokti atpažinti narcizišką smurtą ir kreiptis pagalbos į psichikos sveikatos specialistą.

Galutinės mintys

Su amžiumi narcizų elgesys gali blogėti arba išlikti toks pat. Kai kurių narcizų elgesys laikui bėgant tampa vis ekstremalesnis, o kiti išlieka tokie pat blogi, kokie buvo visada.

Dažnai tai priklauso nuo to, kiek pastiprinimo jie gauna iš aplinkinių. Tikimės, kad atsakėme į jūsų klausimą, jums taip pat gali būti naudingas šis pranešimas. Kaip elgtis su narcizu (Suprasti naujai) ieškodami, kaip suprasti narcizą.
Elmer Harper
Elmer Harper
Jeremy Cruzas, dar žinomas Elmerio Harperio vardu, yra aistringas rašytojas ir kūno kalbos entuziastas. Psichologijos išsilavinimą turintis Jeremy visada žavėjosi neišsakyta kalba ir subtiliais užuominais, kurie valdo žmonių sąveiką. Augdamas įvairiapusėje bendruomenėje, kurioje neverbalinis bendravimas vaidino gyvybiškai svarbų vaidmenį, Jeremy smalsumas kūno kalbai atsirado dar ankstyvoje vaikystėje.Baigęs psichologijos studijas, Jeremy pradėjo kelionę, kad suprastų kūno kalbos subtilybes įvairiuose socialiniuose ir profesiniuose kontekstuose. Jis dalyvavo daugybėje seminarų, seminarų ir specializuotų mokymo programų, kad įsisavintų gestų, veido išraiškų ir pozų iššifravimo meną.Savo tinklaraštyje Jeremy siekia pasidalyti savo žiniomis ir įžvalgomis su plačia auditorija, kad padėtų pagerinti jų bendravimo įgūdžius ir geriau suprasti neverbalinius signalus. Jis apima daugybę temų, įskaitant kūno kalbą santykiuose, versle ir kasdienėje sąveikoje.Jeremy rašymo stilius yra įtraukiantis ir informatyvus, nes jis sujungia savo patirtį su realaus gyvenimo pavyzdžiais ir praktiniais patarimais. Jo gebėjimas suskaidyti sudėtingas sąvokas į lengvai suprantamus terminus įgalina skaitytojus tapti efektyvesniais komunikatoriais tiek asmeninėje, tiek profesinėje aplinkoje.Kai nerašo ir netyrinėja, Džeremis mėgsta keliauti po įvairias šalispatirti įvairias kultūras ir stebėti, kaip kūno kalba pasireiškia įvairiose visuomenėse. Jis mano, kad skirtingų neverbalinių užuominų supratimas ir priėmimas gali paskatinti empatiją, sustiprinti ryšius ir užpildyti kultūrines spragas.Savo įsipareigojimu padėti kitiems bendrauti efektyviau ir savo kūno kalbos žiniomis, Jeremy Cruzas, dar žinomas kaip Elmeris Harperis, toliau daro įtaką ir įkvepia skaitytojus visame pasaulyje jų kelionėje įvaldyti neišsakytą žmonių bendravimo kalbą.