Ką reiškia, kai kas nors projektuoja? (Psichologinė projekcija)

Ką reiškia, kai kas nors projektuoja? (Psichologinė projekcija)
Elmer Harper

Galbūt jums įdomu, ką reiškia, kai kas nors į jus projektuoja. Jei taip yra, turite

Galbūt jums įdomu, ką reiškia, kai kas nors į jus projektuoja. Jei taip yra, pataikėte į tinkamą vietą, kur galite tai išsiaiškinti ir sužinoti, ką galite dėl to padaryti.

Kai žmogus projektuoja, jis iš esmės bando perkelti savo vidines problemas ir nesaugumo jausmą kitam žmogui.

Projekcija - tai psichologinis gynybos mechanizmas, kai jaučiate jausmus ir emocijas, su kuriomis nesutinkate, užuot pripažinę savo blogą jausmą, projektuojate jį į kitą žmogų.

Tai gali būti daroma pasyviai agresyviai arba atviriau. Bet kuriuo atveju paprastai siekiama priversti kitą asmenį jaustis blogai, kad projektuotojas jaustųsi geriau, palyginti su juo. Tai nesveikas įveikos mechanizmas, kuris neišsprendžia esminių problemų.

Projektavimas yra tai, kas vyksta jūsų galvoje, o ne tai, ką jums sako žmonės.

Kokie yra projekcijos pavyzdžiai?

Projekcija - tai psichologinis gynybos mechanizmas, kai žmonės savo mintis, jausmus ar impulsus priskiria kitiems žmonėms.

Pavyzdžiui, jei kas nors jaučiasi kaltas dėl to, ką padarė, jis gali perkelti savo kaltę kitam žmogui, apkaltindamas jį tuo pačiu.

Projekcija taip pat gali būti neigimo forma. Pavyzdžiui, jei kas nors nenori pripažinti, kad pyksta, jis gali savo pyktį perkelti į kitą žmogų ir sakyti, kad tas žmogus pyksta.

Taip pat žr: Kaip atrodo pikta kūno kalba (žr. požymius)

8 būdai, kaip žmogus gali į jus atsiremti.

  1. Jie bando priversti jus jaustis taip, tarsi problema būtų jūsų.
  2. Jie nukreipia savo problemas į jus.
  3. Jie bando kontroliuoti situaciją priversdami jus jaustis, kad tai jūs nekontroliuojate situacijos.
  4. Jie bando priversti jus jaustis kaltais.
  5. Gali būti, kad jie jaučiasi nesaugiai ir ieško užtikrintumo.
  6. Gali būti, kad jie jaučia grėsmę ir bando rasti būdą, kaip su ja susidoroti.
  7. Jie daro prielaidas apie jus, remdamiesi savo nesaugumo jausmu.
  8. Jie bando kontroliuoti situaciją, paversdami jus blogiuku.
  9. Jie bando nukreipti savo kaltę į jus.
  10. Nusileisdami jums, jie nori pasijusti geriau.

Jie bando priversti jus jaustis taip, tarsi problema būtų jūsų.

Kai kas nors projektuoja, jis bando priversti jus jaustis taip, tarsi problema būtų jumyse. Tai gali būti daroma pasitelkiant "gaslighting", manipuliacijas ir kitas kontrolės priemones. Svarbu atsiminti, kad problema esate ne jūs - problema yra jie. Ir galite imtis veiksmų, kad apsisaugotumėte nuo jų piktnaudžiavimo.

Jie nukreipia savo problemas į jus.

Kai kas nors į jus perkelia savo problemas, jis iš esmės bando išvengti savo problemų sprendimo, vietoj to, kad jūs atrodytumėte kaip problema.

Tai galima daryti įvairiais būdais, pavyzdžiui, melagingai kaltinant, sureikšminant jūsų trūkumus arba nuolat kritikuojant jūsų elgesį.

Tai ne tik vargina ir yra nesąžininga, bet ir gali pakenkti jūsų santykiams su tuo asmeniu.

Jei atsidūrėte projekcijų pusėje, pasistenkite ramiai ir racionaliai pasikalbėti su asmeniu, kad išsiaiškintumėte, kas iš tikrųjų vyksta.

Jie bando kontroliuoti situaciją priversdami jus jaustis, kad tai jūs nekontroliuojate situacijos.

Jie gali bandyti kontroliuoti situaciją, priversdami jus jaustis taip, tarsi jūs būtumėte tas, kuris nekontroliuoja situacijos. Tai gali būti daroma įvairiais būdais, pavyzdžiui, gaslighting, kuris yra manipuliacijos forma, kuria siekiama priversti jus suabejoti savo realybe ir atmintimi.

Kiti metodai gali būti minčių žaidimai, melagingi kaltinimai arba nuolatinė gynybinė pozicija.

Jei kas nors projektuoja, dažnai taip nutinka todėl, kad jie patys jaučiasi nesaugiai ir bando perimti kontrolę, kad jaustųsi geriau.

Svarbu prisiminti, kad nesate atsakingas už jų jausmus ir neturėtumėte leisti, kad jie manipuliuotų jumis ir manytų, kad esate.

Jie bando priversti jus jaustis kaltais.

Kai kas nors projektuoja, jis gali bandyti priversti jus jaustis kaltu dėl ko nors. Jis gali tai daryti, nes pats jaučiasi kaltas arba nori kontroliuoti situaciją.

Bet kuriuo atveju svarbu žinoti, ką jie daro, ir neleisti jiems kontroliuoti jūsų savo kaltės jausmu.

Gali būti, kad jie jaučiasi nesaugiai ir ieško užtikrintumo.

Jei kas nors projektuoja, gali būti, kad jaučiasi nesaugiai ir ieško užtikrintumo. Tai gali pasireikšti tuo, kad jie nuolat ieško kitų žmonių patvirtinimo arba pyksta, kai negauna to, ko nori.

Projektavimas gali būti būdas susidoroti su žema saviverte ar nerimu, tačiau tai nėra sveikas ilgalaikis sprendimas. Jei manote, kad kas nors gali projektuoti, pabandykite su juo nuoširdžiai pasikalbėti apie tai, kaip jis jaučiasi.

Gali būti, kad jie jaučia grėsmę ir bando rasti būdą, kaip su ja susidoroti.

Tai gali reikšti, kad jie jaučia grėsmę ir bando rasti būdą, kaip su ja susidoroti. Galbūt jie jaučia, kad jiems gresia pavojus, ir jiems reikia apsisaugoti.

Galbūt jie jaučiasi prislėgti ir jiems reikia rasti būdą, kaip išlaisvinti savo jausmus. Tai taip pat gali reikšti, kad jie jaučiasi dėl ko nors kalti ir savo jausmus perkelia į kitus.

Jie daro prielaidas apie jus, remdamiesi savo nesaugumo jausmu.

Kai kas nors projektuoja, jis gali daryti prielaidas apie jus remdamasis savo nesaugumo jausmu.

Su tuo gali būti sunku susidoroti, nes dėl to galite jaustis neteisingai teisiamas arba nesuprastas. Svarbu prisiminti, kad tai nėra susiję su jumis ir kad kitas asmuo greičiausiai elgiasi iš baimės arba nesaugumo jausmo.

Jei galite, pasistenkite užjausti kitą asmenį ir suprasti, iš kur jis kyla. Tai nereiškia, kad turite su juo sutikti, tačiau tai gali padėti sušvelninti situaciją.

Jie bando kontroliuoti situaciją, paversdami jus blogiuku.

Jie bando kontroliuoti situaciją, paversdami jus blogiuku. Tai vadinama "projekcija" ir yra įprasta taktika, kurią naudoja žmonės, norintys išvengti atsakomybės už savo veiksmus ir gyvenimo pasirinkimus.

Prisiimdami kaltę jums, jie gali išvengti kaltės ar gėdos jausmo. Tai gali būti labai skaudu, ypač jei iš tikrųjų nieko blogo nepadarėte.

Jei kas nors į jus perkelia savo jausmus, pasistenkite išlikti ramūs ir pagarbiai išsakykite savo tikruosius jausmus.

Taip pat žr: 100 mielų klausimų, kuriuos galite užduoti savo vaikinui (partneriui ar draugei)

Jie bando nukreipti savo kaltę į jus.

Kai kas nors projektuoja, bando nukreipti savo kaltę į jus.

Tai reiškia, kad jie stengiasi, jog jūs atrodytumėte kaip blogasis asmuo, nors iš tikrųjų tai jie yra kalti.

Dažnai taip elgiamasi siekiant geriau jaustis dėl savo pasirinkimų ar veiksmų.

Nusileisdami jums, jie nori pasijusti geriau.

Kai kas nors jus nuvertina, greičiausiai tai daro norėdamas pasijusti geriau.

Taip yra todėl, kad jie gali jaustis kažkuo prastesni už jus, o priversdami jus atrodyti prastesniu už juos, jie gali sustiprinti savo ego.

Žinoma, tai tik laikina priemonė, ir žmogus greičiausiai ir toliau jus žemins, kad išlaikytų savo netikrą pranašumo jausmą.

Galiausiai svarbu prisiminti, kad žmogus, kuris jaučia poreikį nuolat žeminti kitus, dažniausiai tai daro dėl to, kad yra nesaugus ir nepasitiki savimi.

Toliau apžvelgsime keletą dažniausiai užduodamų klausimų.

Dažnai užduodami klausimai.

Kas yra projektavimas santykiuose?

Kai projektuojame, paprastai net nesuvokiame, kad tai darome. Matome kituose savyje savybes, kurios mums nepatinka, ir priskiriame jas kitam asmeniui.

Pavyzdžiui, jei esate smerkiantis, galite nuolat galvoti, kad jūsų partneris jus vertina.

Jei esate nesaugus, galite manyti, kad jūsų partneris nuolat flirtuoja su kitais žmonėmis. Jei jums sunku būti pažeidžiamam, galite kaltinti partnerį, kad jis nėra atviras su jumis.

Projektavimas gali būti destruktyvus santykiuose, nes sukelia priešiškumą tarp partnerių, kurio anksčiau nebuvo, ir gali trukdyti mums aiškiai matyti savo partnerį.

Ką pasakyti žmogui, kuris projektuoja?

Yra keletas dalykų, kuriuos galite pasakyti žmogui, projektuojančiam savo jausmus į jus. Pirma, galite pabandyti paaiškinti, kad nejaučiate to paties, ką jaučia jis.

Tai gali būti sudėtinga, nes asmuo gali nenorėti klausytis arba gali pradėti gintis. Taip pat galite pabandyti patvirtinti jo jausmus, net jei su jais nesutinkate.

Tai gali padėti jam pasijusti išgirstam ir suprastam. Galiausiai galite pasiūlyti savo palaikymą ir supratimą. Tai gali leisti asmeniui žinoti, kad esate šalia, net jei nebūtinai sutinkate su jo jausmais.

Kas verčia žmogų projektuoti?

Gali būti daugybė priežasčių, dėl kurių žmogus gali perkelti savo jausmus kitiems. Kartais tai gali būti gynybos mechanizmas, būdas išvengti sudėtingų emocijų ar situacijų.

Kitais atvejais tai gali būti būdas kontroliuoti situaciją ar kitus žmones, manipuliuojant jų emocijomis. Tai taip pat gali būti būdas atkreipti į save dėmesį ar pasijusti svarbesniam.

Kai kuriais atvejais tai gali būti nesąmoningas procesas, vykstantis tada, kai žmogus jaučiasi nesaugus arba jam gresia pavojus.

Kodėl žmonės dalyvauja projektuose?

Yra daugybė priežasčių, kodėl žmonės gali perkelti savo jausmus į kitus. Kartais taip yra todėl, kad jie bijo susidurti su savo pačių emocijomis.

Arba jie gali nežinoti, kad taip elgiasi. Kitais atvejais tai gali būti gynybinis mechanizmas, padedantis išvengti atsakomybės už savo veiksmus.

Kai kuriais atvejais projektavimas gali būti naudingas. Pavyzdžiui, jei žmogus jaučiasi prislėgtas, projektavimas į kitus gali padėti jam jaustis labiau kontroliuojamam.

Tačiau dažniausiai projektavimas yra žalingas. Jis gali pakenkti santykiams ir sukelti nereikalingų konfliktų.

Jei pastebite, kad dažnai projektuojate, pabandykite žengti žingsnį atgal ir išnagrinėti savo jausmus. Pažiūrėkite, ar ko nors vengiate, ar į ką nors reaguojate nesveikai.

Kai nustatysite problemos priežastį, galėsite pradėti ją spręsti sveikiau.

Kaip atpažinti, ar kas nors projektuoja?

Kai žmogus projektuoja, jis gali elgtis ne pagal savo charakterį arba atrodyti perdėtai. Jis taip pat gali mesti kaltinimus, kurie neatitinka tikrovės.

Jei nesate tikri, ar kas nors projektuoja, paklauskite jo tiesiogiai apie jo elgesį. Jei jis negali paaiškinti savo veiksmų, tai gali būti ženklas, kad jis projektuoja.

Kaip dirbate su projektais?

Vieno atsakymo į šį klausimą nėra, nes kiekvienas žmogus su projektavimu susiduria skirtingai. Vieni žmonės gali stengtis jo visiškai išvengti, o kiti - susidurti su juo tiesiogiai.

Vieni gali stengtis ignoruoti savo jausmus, kiti - atvirai apie juos kalbėti. Svarbu rasti tai, kas jums geriausiai tinka, ir to laikytis.

Jei susiduriate su projektavimo problema, nebijokite kreiptis pagalbos į draugą ar specialistą ir atminkite, kad jei asmuo projektuojamas į jus, jis laimi tik tada, jei įsileidžiate jį į savo galvą.

Kaip elgtis su partneriu, kuris projektuoja?

Gali būti sunku bendrauti su partneriu, kuris projektuoja. Jei nesate tikri, ką jis projektuoja, paklauskite jo tiesiogiai. Jei jis nenori arba negali paaiškinti, gali prireikti šiek tiek laiko pabūti atskirai, kad abu galėtų atvėsti ir apmąstyti situaciją. Tuo tarpu pasistenkite būti supratingi ir palaikyti.

Galutinės mintys

Priklausomai nuo situacijos ir konteksto, yra kelios skirtingos interpretacijos, ką reiškia, kai kas nors projektuoja. Apskritai tai yra susidorojimo mechanizmas žmogui, kuris jaučiasi blogai ir nenori pripažinti savo trūkumų ar jausmų.

Geriausias mūsų patarimas, kai kas nors į jus projektuoja, neleiskite, kad tai jums trukdytų, neįsileiskite jų į savo galvą. Kai jie nurims, paklauskite, kaip, jūsų manymu, dėl to jaučiatės.

Tikimės, kad radote atsakymą į savo klausimą, dėkojame, kad perskaitėte.
Elmer Harper
Elmer Harper
Jeremy Cruzas, dar žinomas Elmerio Harperio vardu, yra aistringas rašytojas ir kūno kalbos entuziastas. Psichologijos išsilavinimą turintis Jeremy visada žavėjosi neišsakyta kalba ir subtiliais užuominais, kurie valdo žmonių sąveiką. Augdamas įvairiapusėje bendruomenėje, kurioje neverbalinis bendravimas vaidino gyvybiškai svarbų vaidmenį, Jeremy smalsumas kūno kalbai atsirado dar ankstyvoje vaikystėje.Baigęs psichologijos studijas, Jeremy pradėjo kelionę, kad suprastų kūno kalbos subtilybes įvairiuose socialiniuose ir profesiniuose kontekstuose. Jis dalyvavo daugybėje seminarų, seminarų ir specializuotų mokymo programų, kad įsisavintų gestų, veido išraiškų ir pozų iššifravimo meną.Savo tinklaraštyje Jeremy siekia pasidalyti savo žiniomis ir įžvalgomis su plačia auditorija, kad padėtų pagerinti jų bendravimo įgūdžius ir geriau suprasti neverbalinius signalus. Jis apima daugybę temų, įskaitant kūno kalbą santykiuose, versle ir kasdienėje sąveikoje.Jeremy rašymo stilius yra įtraukiantis ir informatyvus, nes jis sujungia savo patirtį su realaus gyvenimo pavyzdžiais ir praktiniais patarimais. Jo gebėjimas suskaidyti sudėtingas sąvokas į lengvai suprantamus terminus įgalina skaitytojus tapti efektyvesniais komunikatoriais tiek asmeninėje, tiek profesinėje aplinkoje.Kai nerašo ir netyrinėja, Džeremis mėgsta keliauti po įvairias šalispatirti įvairias kultūras ir stebėti, kaip kūno kalba pasireiškia įvairiose visuomenėse. Jis mano, kad skirtingų neverbalinių užuominų supratimas ir priėmimas gali paskatinti empatiją, sustiprinti ryšius ir užpildyti kultūrines spragas.Savo įsipareigojimu padėti kitiems bendrauti efektyviau ir savo kūno kalbos žiniomis, Jeremy Cruzas, dar žinomas kaip Elmeris Harperis, toliau daro įtaką ir įkvepia skaitytojus visame pasaulyje jų kelionėje įvaldyti neišsakytą žmonių bendravimo kalbą.