Kaip elgtis su giminaičiais, kurie jus įžeidinėja!

Kaip elgtis su giminaičiais, kurie jus įžeidinėja!
Elmer Harper

Taigi jus įžeidė arba jautėtės įžeistas artimo šeimos nario (toksiško asmens) ir norite sužinoti, kaip su juo elgtis? Jei taip yra, pataikėte į tinkamą vietą, kur galite tai išsiaiškinti.

Svarbu prisiminti, kad tai nėra jūsų kaltė. Geriausias būdas suvaldyti situaciją - išlikti ramiam, giliai įkvėpti ir pasistengti reaguoti pagarbiai ir santūriai (jei tik galite). Kitas geriausias būdas, jei įmanoma, pasišalinti iš situacijos - išeiti iš kambario arba nueiti.

Svarbu užstoti save ir pasakyti, kad tai, ką jie pasakė, buvo neteisinga, tačiau taip pat įsitikinkite, kad nesate agresyvūs ar konfliktiški. Atsiprašymą visada reikėtų priimti, jei jis siūlomas, tačiau nesitikėkite atsiprašymo, nes kai kurie žmonės gali nesuprasti savo žodžių poveikio.

6 būdai, kaip atsakyti į įžeidimą.

  1. Stenkitės atremti jų įžeidinėjimus ir atsakykite su humoru.
  2. Išlikite ramūs ir nereaguokite emociškai.
  3. Stenkitės rasti bendrą kalbą ir sutelkti dėmesį į pozityvias temas.
  4. Nustatykite ribas ir aiškiai pasakykite, kada jūsų netenkina jų elgesys.
  5. Venkite konfrontacinių pokalbių.
  6. Ieškokite paramos iš draugų ir šeimos narių.
  7. Pakeiskite temą.

Ką daryti, kai šeima jus įžeidinėja?

Kai šeima jus įžeidinėja, gali būti sunku žinoti, kaip į tai reaguoti. Svarbu prisiminti, kad šeima jus myli ir nori jums geriausio, net jei jų žodžiai ne visada tai atspindi (dažniausiai).

Geriausia būtų atsitraukti nuo situacijos ir šiek tiek pamąstyti, kas ir kodėl buvo pasakyta.

Vėliau pabandykite su jais atvirai ir nuoširdžiai bendrauti, kad jie suprastų, kaip dėl jų žodžių pasijutote.

Taip pat žr: Ar turime laisvą valią, ar viskas nulemta iš anksto!

Tai padės užmegzti produktyvesnį abiejų šalių dialogą ir, tikėkimės, padės geriau suprasti viena kitos požiūrį. Jei po šio pokalbio situacija vis dar atrodo pernelyg įtempta, gali būti naudinga pasitelkti tarpininką arba pašalinį šeimos narį, kuris galėtų į šį klausimą pažvelgti iš šalies.

Kaip reaguoti į toksišką šeimos narį?

Susiduriant su toksišku šeimos nariu, pirmiausia svarbu nustatyti jo toksiškumo šaltinį. Ar tai kažkas, ką jis išgyvena, ar elgesio modelis?

Jei tai yra kažkas, ką jie išgyvena, pasistenkite parodyti jiems supratimą ir užuojautą. Tačiau jei tai yra elgesio modelis, jums gali tekti nustatyti ribas sau.

Leiskite savo šeimos nariui žinoti, kad jis jums rūpi ir norite jam geriausio, bet taip pat aiškiai pasakykite, kad jo elgesys yra nepriimtinas ir nebus toleruojamas.

Būtinai išlikite ramūs ir tvirtai reaguokite. Išklausykite, ką jie nori pasakyti, ir tada pasakykite, kaip dėl jų žodžių ar veiksmų jaučiatės. Taip pat svarbu rūpintis savimi, kad apsisaugotumėte nuo to, jog toksiškas elgesys jumis nepasinaudotų ar nesužeistų.

Kaip elgiatės su nepagarbiais šeimos nariais?

Bendraujant su nepagarbiai besielgiančiais šeimos nariais svarbu išlikti ramiems ir būti ryžtingiems (didiesiems).

Labai svarbu aiškiai ir tvirtai nurodyti savo ribas. Paaiškinkite, kokį elgesį laikote nepriimtinu ir kodėl. Taip pat svarbu nustatyti ribas, kaip reaguosite ar bendrausite su jais, kai jie elgsis nepagarbiai.

Būtinai tvirtai atsakykite ir nesileiskite į jokius argumentus ar pasiteisinimus. Jei reikia, nutraukite pokalbį arba apskritai pasitraukite iš situacijos. Nepamirškite skirti laiko sau; tai gali būti laikas, skirtas tokiai veiklai kaip skaitymas, mankšta ar tiesiog pasivaikščiojimas lauke.

Tai gali padėti suvaldyti stresą, kylantį dėl sudėtingos šeimos dinamikos, ir išlaikyti sveiką požiūrį į visą situaciją.

Kaip atsakyti į komentarą iš nugaros?

Kai kas nors išsako užgaulų komentarą, gali būti sunku žinoti, kaip reaguoti. Geriausia išlikti ramiam ir stengtis nepriimti komentaro asmeniškai.

Gali būti naudinga pripažinti, ką kitas asmuo pasakė, ir įsitikinti, kad abu vienodai vertinate situaciją. Jei reikia, taip pat galite paaiškinti, kodėl jo komentaras buvo netinkamas ir kodėl dėl jo pasijutote nepatogiai.

Galiausiai svarbu prisiminti, kad kiekvienas turi teisę į savo nuomonę, tačiau jo žodžiai niekada neturėtų būti naudojami kaip nepagarbos ar įžeidžiančio elgesio pasiteisinimas. Skirdami akimirką ramiai paaiškinti savo jausmus, galite padėti sukurti abipusio supratimo ir pagarbos atmosferą (jei jaučiatės saugūs tai daryti).

Kaip elgtis su giminaičiais, kurie patys save kviečia.

Bendrauti su save kviečiančiais giminaičiais gali būti sudėtinga. Pirmiausia reikia išlikti ramiems ir mandagiems. Svarbu prisiminti, kad jūsų giminaitis gali nesuvokti, kokį trukdymą jis daro, ir gali nesuprasti, kaip dėl jo elgesio jaučiatės.

Priklausomai nuo situacijos, gali būti naudinga paaiškinti, kad labai norėtumėte, jog jie liktų, bet kitas laikas jums ir jūsų šeimai gali būti tinkamesnis.

Jei prašoma per daug, galima mandagiai atsisakyti kvietimo ir nurodyti priežastis. Taip pat svarbu nepamiršti, kad galima nustatyti ribas, jei giminaičiai jas peržengia.

Atsakykite tvirtai, bet maloniai ir padėkokite už pasiūlymą.

Kas yra patyčios šeimoje?

Patyčios šeimoje - tai patyčios, kurios vyksta tarp tos pačios šeimos narių. Jos gali būti įvairių formų, įskaitant fizinį, žodinį ir emocinį smurtą.

Taip pat žr: Kaip elgtis su valdinga vyresniąja seserimi

Tokio pobūdžio patyčias gali patirti broliai ir seserys arba tėvai vienas kito ir kitų šeimos narių atžvilgiu. Tai gali būti ir pašalinimas iš šeimos veiklos arba asmens nuomonės ar jausmų menkinimas. Patyčios šeimoje gali turėti žalingų padarinių tiek aukai, tiek patyčių vykdytojui; jos gali sukelti aukoms depresiją, nerimą ir žemą savivertę.

Svarbu, kad šeimos apie savo problemas kalbėtų sveikai ir vengtų bet kokio patyčių elgesio. Jei toks elgesys tęsiasi, gali prireikti kreiptis profesionalios pagalbos į terapeutą ar konsultantą, kad būtų veiksmingai sprendžiamos problemos šeimoje.

Galutinės mintys

Gali būti daugybė būdų, kaip elgtis su jus įžeidinėjančiu šeimos nariu. Svarbu išlikti ramiems ir prisiminti, kad tai yra šeimos susibūrimas. Venkite bet kokios konfrontacijos ir rūpinkitės savo psichikos sveikata. Nustatykite sau tam tikras vidines ribas, kad galėtumėte palaikyti ramybę ir įsitikinti, kad visiems situacija yra patogi.

Tikimės, kad šiame pranešime radote atsakymą, jums taip pat gali būti naudinga Gaslighting in Relationships Ačiū, kad skaitėte.
Elmer Harper
Elmer Harper
Jeremy Cruzas, dar žinomas Elmerio Harperio vardu, yra aistringas rašytojas ir kūno kalbos entuziastas. Psichologijos išsilavinimą turintis Jeremy visada žavėjosi neišsakyta kalba ir subtiliais užuominais, kurie valdo žmonių sąveiką. Augdamas įvairiapusėje bendruomenėje, kurioje neverbalinis bendravimas vaidino gyvybiškai svarbų vaidmenį, Jeremy smalsumas kūno kalbai atsirado dar ankstyvoje vaikystėje.Baigęs psichologijos studijas, Jeremy pradėjo kelionę, kad suprastų kūno kalbos subtilybes įvairiuose socialiniuose ir profesiniuose kontekstuose. Jis dalyvavo daugybėje seminarų, seminarų ir specializuotų mokymo programų, kad įsisavintų gestų, veido išraiškų ir pozų iššifravimo meną.Savo tinklaraštyje Jeremy siekia pasidalyti savo žiniomis ir įžvalgomis su plačia auditorija, kad padėtų pagerinti jų bendravimo įgūdžius ir geriau suprasti neverbalinius signalus. Jis apima daugybę temų, įskaitant kūno kalbą santykiuose, versle ir kasdienėje sąveikoje.Jeremy rašymo stilius yra įtraukiantis ir informatyvus, nes jis sujungia savo patirtį su realaus gyvenimo pavyzdžiais ir praktiniais patarimais. Jo gebėjimas suskaidyti sudėtingas sąvokas į lengvai suprantamus terminus įgalina skaitytojus tapti efektyvesniais komunikatoriais tiek asmeninėje, tiek profesinėje aplinkoje.Kai nerašo ir netyrinėja, Džeremis mėgsta keliauti po įvairias šalispatirti įvairias kultūras ir stebėti, kaip kūno kalba pasireiškia įvairiose visuomenėse. Jis mano, kad skirtingų neverbalinių užuominų supratimas ir priėmimas gali paskatinti empatiją, sustiprinti ryšius ir užpildyti kultūrines spragas.Savo įsipareigojimu padėti kitiems bendrauti efektyviau ir savo kūno kalbos žiniomis, Jeremy Cruzas, dar žinomas kaip Elmeris Harperis, toliau daro įtaką ir įkvepia skaitytojus visame pasaulyje jų kelionėje įvaldyti neišsakytą žmonių bendravimo kalbą.