Kaip įžeisti Indijos telefoninį sukčių (stabdyti sukčių)

Kaip įžeisti Indijos telefoninį sukčių (stabdyti sukčių)
Elmer Harper

Jei kada nors susidursite su telefoniniais sukčiais iš Indijos, yra keli geri būdai, kaip juos įžeisti.

Prieš ką nors darydami, svarbu nuspręsti, ar verta skirti laiko. Nešvaistykite pastangų žmonėms, kurie bando jus apgauti. Tačiau jei esate pasiryžę imtis veiksmų, geriausias būdas susidoroti su telefoniniais sukčiais - apsimesti, kad nusipirksite jų schemą arba bandymą ką nors iš jūsų gauti.

Kai atkreipiate asmens dėmesį, kitas žingsnis - pradėti vilkinti jo veiksmus. Pavyzdžiui, jei jis prašo jūsų prisijungti prie kompiuterinės sistemos, tyčia praleidžia skambučius arba apsimeta, kad nesupranta, kaip tai padaryti, taip siekiama vilkinti ir trukdyti jam gauti prieigą.

Kad indų telefoninis sukčius nusivylęs pakabintų ragelį, kitas žingsnis - išprovokuoti jį sakant tokius dalykus, kaip kad linija labai prasta, negirdžiu ir kad telefono skambutis nutrūksta. Kai šie įžeidimai naudojami kartu, jie turėtų veiksmingai atgrasyti net ir ryžtingiausius indų sukčius.

4 paprasti žingsniai, kaip elgtis su telefoniniu sukčiumi

  1. Apsimeskite, kad domitės jų sukčiavimu, kad atkreiptumėte jų dėmesį.
  2. Stabdykite jų pažangą apsimesdami, kad praleidžiate skambučius arba nesuprantate jų nurodymų.
  3. Naudokite įžeidimus, pavyzdžiui, sakykite, kad linija bloga arba skambutis nutrūksta.
  4. Išprovokuokite juos pareiškimais, kad jiems būtų sunku tęsti sukčiavimo bandymus.

Ką daryti, kai paskambina sukčius?

Kai skambina sukčius, svarbu išlikti ramiems ir neleisti, kad jus apgautų. Geriausia kuo greičiau pakelti ragelį. Neatskleiskite jokios asmeninės ar finansinės informacijos.

Taip pat svarbu pranešti apie sukčių skambutį atitinkamoms institucijoms, kad jos galėtų atlikti tyrimą ir padėti apsaugoti kitus asmenis, kad jie netaptų tokių pačių sukčių aukomis (jei galite), arba užblokuoti numerį savo telefone.

Jei nesate tikri, ar skambutis tikras, ar ne, verta iš anksto išsiaiškinti skambinančiojo tapatybę, pavyzdžiui, pasinaudojus internetine paieškos sistema arba pasiteiravus šeimos narių ir draugų, ar jie nėra girdėję apie skambinantįjį. Būkite atsargūs ir nespauskite jokių el. paštu ar SMS žinute siunčiamų nuorodų, nes tai gali būti kenkėjiškos nuorodos, skirtos jūsų duomenims pavogti.

Jei manote, kad jus apgavo, nedelsdami kreipkitės į savo banką, kad jis galėtų atlikti tyrimą ir padėti atgauti nuostolius.

Kaip sustabdyti sukčių?

Užkirsti kelią sukčiui gali būti sudėtinga ir reikia išmanyti naujausias taktikas. Geriausias būdas užkirsti kelią sukčiui - niekada neatskleisti savo asmeninės informacijos, pavyzdžiui, kredito kortelės ar banko sąskaitos numerio, socialinio draudimo numerio ar slaptažodžių.

Jei gaunate el. laišką arba trumpąją žinutę iš asmens, kuris prisistato esąs iš teisėtos bendrovės, su kuria turite verslo reikalų, užuot atsakę į el. laišką ir paprašę paaiškinti, ar tai tiesa, susisiekite su bendrove tiesiogiai jos interneto svetainėje nurodytu klientų aptarnavimo numeriu.

Jei jau suteikėte savo informaciją, nedelsdami praneškite apie tai vietos teisėsaugos institucijai ir pateikite skundą Federalinei prekybos komisijai.

Ar Indijoje galiu pranešti apie sukčių policijai?

Taip, Indijoje apie sukčių galite pranešti policijai. Norint tai padaryti, svarbu kuo greičiau pateikti skundą vietos policijos nuovadai. Turėtumėte pateikti visus reikiamus dokumentus, pavyzdžiui, banko sąskaitos išrašus ar kitus su sukčiaus veikla susijusius dokumentus.

Būtinai surinkite sukčiavimo įrodymus ir išsaugokite bet kokio bendravimo su sukčiumi įrašus. Svarbu pateikti informaciją apie tai, kaip su jumis susisiekti, jei būtų imtasi tolesnių veiksmų. Taip pat rekomenduojama apie sukčiavimą, susijusį su finansinėmis operacijomis arba kibernetiniais nusikaltimais, pranešti tiesiogiai artimiausios policijos nuovados Kibernetinių nusikaltimų skyriui.

Jums padedant valdžios institucijos gali imtis veiksmų prieš sukčius ir užkirsti kelią tam, kad nuo jų nukentėtų daugiau žmonių.

Kaip atsikratyti sukčiaus?

Geriausias būdas atsikratyti sukčių - niekada neteikti jiems jokios savo asmeninės ar finansinės informacijos. Jei gaunate el. laišką, skambutį ar trumpąją žinutę iš asmens, kuris prisistato esąs iš teisėtos įmonės, neatsakydami į žinutę ją padėkite arba ištrinkite.

Nespauskite jokių nuorodų ir neatidarinėkite jokių jų atsiųstų priedų. Be to, būtinai praneškite apie sukčių Federalinei prekybos komisijai (FTC), vietinei teisėsaugos institucijai ir kitoms organizacijoms, pvz., Skundų dėl internetinių nusikaltimų centrui (IC3).

Galiausiai nepamirškite, kad sukčiai, norėdami pavogti jūsų informaciją ir pinigus, dažnai taiko baimės taktiką, todėl svarbu išlikti ramiems, jei su jumis susisieks sukčiai. Neleiskite jiems įbauginti jūsų ir priversti pateikti informaciją ar atiduoti pinigus, o išlikite informuoti ir atlikite pirmiau nurodytus veiksmus.

Kaip demaskuoti sukčių?

Demaskuoti sukčių gali būti sudėtinga, tačiau tai įmanoma. Pirmiausia reikia surinkti visus įmanomus sukčiavimo įrodymus. Tai gali būti el. laiškų, finansinių dokumentų kopijos ar net jų svetainės ar kitų internetinių paskyrų ekrano nuotraukos.

Tada svarbu kreiptis į valdžios institucijas ir pranešti apie sukčių. Pateikite kuo daugiau informacijos ir įrodymų, kad jos galėtų imtis veiksmų prieš sukčių. Taip pat turėtumėte įspėti visus šeimos narius, draugus ar kolegas, kurie galbūt bendravo su sukčiumi, kad jie patys netaptų aukomis.

Skleiskite informaciją apie sukčių socialiniuose tinkluose ir kitose svetainėse, kad visi žinotų, kas nutiko ir kaip ateityje išvengti panašių sukčiavimo atvejų.

Ar galite būti apgauti atsiliepę į skambutį?

Taip, atsiliepus į telefono skambutį galima tapti sukčiumi. Sukčiai dažnai skambina telefonu ir bando apgaule priversti nieko neįtariančias aukas atskleisti asmeninę ar finansinę informaciją. Jie gali apsimesti bankų, vyriausybinių agentūrų ar kitų teisėtų institucijų atstovais ir bandyti gauti prieigą prie jūsų sąskaitų arba pavogti jūsų tapatybę.

Dažniausiai pasitaikantys sukčiavimo tipai - tai netikri pasiūlymai, bandymai apgauti, loterijų ar prizų sukčiavimas ir apgaulingos labdaros organizacijos. Bet kokiu atveju svarbu niekada neteikti asmeninės informacijos telefonu, jei nesate tikri, kad skambinantysis yra teisėtas.

Jei sulaukėte įtartino skambučio, neatsakykite ir nedelsdami padėkite ragelį. Apie visus įtartinus skambučius turėtumėte pranešti teisėsaugos institucijoms, kad jos galėtų atlikti tolesnį tyrimą ir apsaugoti kitus asmenis nuo tokių sukčių aukų.

Taip pat žr: Ką reiškia, kai vaikinas pabučiuoja tau į skruostą?

Ką sukčiai gali padaryti su mano telefono numeriu?

Gavę prieigą prie jūsų telefono numerio, sukčiai gali padaryti daug žalos. Jie gali juo naudotis siųsdami nepageidaujamas žinutes ir apgaulingus el. laiškus, bandydami gauti asmeninę informaciją, pvz., slaptažodžius, vartotojo vardus, kredito kortelių numerius ir banko duomenis.

Naudodamiesi šia informacija jie gali įvykdyti tapatybės vagystę arba sukčiauti, naudodamiesi jūsų vardu ir duomenimis atidaryti sąskaitas arba įsigyti daiktų. Jie netgi gali gauti prieigą prie jūsų kontaktų sąrašo ir taip platinti savo kenkėjiškus pranešimus.

Todėl labai svarbu, kad jūsų telefono numeris visada būtų privatus ir saugus, kad juo negalėtų pasinaudoti sukčiai.

Kaip priversti sukčių nustoti man skambinti?

Jei jums skambina sukčiai, svarbu imtis veiksmų, kad apsisaugotumėte. Pirmiausia turėtumėte neatsiliepti į skambučius iš nežinomų numerių. Taip pat galite užblokuoti numerį ir pranešti apie jį savo telefono ryšio paslaugų teikėjui, kuris gali nustatyti skambinančiojo tapatybę ir suteikti pagalbą.

Galutinės mintys

Jei man kada nors paskambintų sukčiai, ypač iš Indijos, galiu apsimesti, kad domiuosi jų sukčiavimu, kad atkreipčiau jų dėmesį.

Tuomet galiu vilkinti jų veiksmus apsimesdamas, kad praleidžiu skambučius arba nesuprantu jų nurodymų. Taip pat galiu naudoti įžeidimus, kad sukčius nutrauktų pokalbį.

Man taip pat svarbu neatskleisti jokios asmeninės informacijos ir pranešti apie sukčius valdžios institucijoms. Be to, jei esu Indijoje, galiu pranešti sukčiui policijai.

Jei atsakymą radote šiame pranešime, jums taip pat gali būti įdomus šis pranešimas Požymiai, kad kažkas bando jus įbauginti (Asmenybė, kuri gali tai daryti)

Taip pat žr: Kaubojaus kūno kalba (viskas, ką reikia žinoti)Elmer Harper
Elmer Harper
Jeremy Cruzas, dar žinomas Elmerio Harperio vardu, yra aistringas rašytojas ir kūno kalbos entuziastas. Psichologijos išsilavinimą turintis Jeremy visada žavėjosi neišsakyta kalba ir subtiliais užuominais, kurie valdo žmonių sąveiką. Augdamas įvairiapusėje bendruomenėje, kurioje neverbalinis bendravimas vaidino gyvybiškai svarbų vaidmenį, Jeremy smalsumas kūno kalbai atsirado dar ankstyvoje vaikystėje.Baigęs psichologijos studijas, Jeremy pradėjo kelionę, kad suprastų kūno kalbos subtilybes įvairiuose socialiniuose ir profesiniuose kontekstuose. Jis dalyvavo daugybėje seminarų, seminarų ir specializuotų mokymo programų, kad įsisavintų gestų, veido išraiškų ir pozų iššifravimo meną.Savo tinklaraštyje Jeremy siekia pasidalyti savo žiniomis ir įžvalgomis su plačia auditorija, kad padėtų pagerinti jų bendravimo įgūdžius ir geriau suprasti neverbalinius signalus. Jis apima daugybę temų, įskaitant kūno kalbą santykiuose, versle ir kasdienėje sąveikoje.Jeremy rašymo stilius yra įtraukiantis ir informatyvus, nes jis sujungia savo patirtį su realaus gyvenimo pavyzdžiais ir praktiniais patarimais. Jo gebėjimas suskaidyti sudėtingas sąvokas į lengvai suprantamus terminus įgalina skaitytojus tapti efektyvesniais komunikatoriais tiek asmeninėje, tiek profesinėje aplinkoje.Kai nerašo ir netyrinėja, Džeremis mėgsta keliauti po įvairias šalispatirti įvairias kultūras ir stebėti, kaip kūno kalba pasireiškia įvairiose visuomenėse. Jis mano, kad skirtingų neverbalinių užuominų supratimas ir priėmimas gali paskatinti empatiją, sustiprinti ryšius ir užpildyti kultūrines spragas.Savo įsipareigojimu padėti kitiems bendrauti efektyviau ir savo kūno kalbos žiniomis, Jeremy Cruzas, dar žinomas kaip Elmeris Harperis, toliau daro įtaką ir įkvepia skaitytojus visame pasaulyje jų kelionėje įvaldyti neišsakytą žmonių bendravimo kalbą.