Kaip susidoroti su atstumtaisiais (Psichologija, kaip susidoroti)

Kaip susidoroti su atstumtaisiais (Psichologija, kaip susidoroti)
Elmer Harper

Jei buvote atstumtas arba šiuo metu esate atstumtas, galbūt svarstote, kaip elgtis su šia patyčių forma. Jei taip yra, pataikėte į tinkamą vietą, kur galite tai išsiaiškinti.

Jei atsidūrėte situacijoje, kai esate atstumiamas, svarbu prisiminti, kad tai nėra susiję su jumis. Atstumiantis asmuo gali išgyventi kažką sunkaus ir gali būti nepajėgus su jumis elgtis konstruktyviau.

Jei įmanoma, pasistenkite atitraukti dėmesį nuo to, kodėl jie jūsų vengia. Jei jie ir toliau jūsų vengia, galbūt geriausia nuo jų laikytis atokiau, nes jie neverti jūsų laiko, energijos ar minčių. Atminkite, kad negalite kontroliuoti, kaip jaučiasi kitas žmogus, bet galite kontroliuoti, kaip reaguojate į situaciją.

Yra daugybė priemonių ir metodų, kuriuos galite naudoti, kad sustiprintumėte savo psichinę sveikatą ir įveiktumėte atstūmimą. Toliau apžvelgsime 6 būdus, kaip galite emociškai judėti pirmyn.

 1. Pabandykite išsiaiškinti, kodėl buvote atstumtas.
 2. Pasikalbėkite su žmogumi, kuris jus atstūmė.
 3. Ignoruokite situaciją ir judėkite toliau.
 4. Susidurkite su jus atstūmusia grupe.
 5. Apribokite su jais praleidžiamą laiką.
 6. Prisijunkite prie naujos grupės.
 7. Neleiskite jiems matyti, kad tai jus trikdo.

Pabandykite išsiaiškinti, kodėl buvote atstumtas.

Jei atsidūrėte situacijoje, kurioje jaučiatės atstumtas, gali būti sunku išsiaiškinti, kodėl. Kartais žmonės nenori nurodyti aiškios priežasties, kodėl nenori su jumis bendrauti ar būti šalia jūsų. Jei bandote išsiaiškinti, kodėl buvote atstumtas, turėkite omenyje keletą dalykų:

 • Gali būti, kad jus atstūmęs asmuo pats išgyvena kažką sunkaus ir negali spręsti jūsų problemų.
 • Gali būti, kad tarp jūsų abiejų įvyko nesusipratimas, dėl kurio jūs ėmėte šalintis.
 • Gali būti, kad asmuo, kuris jūsų vengia, tiesiog dėl kokių nors priežasčių jūsų nemėgsta.

Kad ir kokia būtų priežastis, svarbu nepriimti to asmeniškai. Gali būti naudinga pabandyti pasikalbėti su jus atstūmusiu asmeniu ir išsiaiškinti, ar galima išspręsti problemą. Tačiau jei tai neįmanoma arba jei asmuo atsisako su jumis kalbėtis, geriausia gyventi toliau ir sutelkti dėmesį į tuos žmones, kurie nori būti šalia jūsų.

Pasikalbėkite su žmogumi, kuris jus atstūmė.

Jei jus kas nors atstūmė, tai gali būti klaidinanti ir skaudi patirtis. Tačiau yra būdų, kaip su tuo susidoroti, kurie gali padėti pasijusti geriau.

Pasistenkite suprasti, kodėl asmuo jūsų šalinosi. Gali būti, kad jis neteisingai suprato ką nors, ką pasakėte ar padarėte. Arba jis gali turėti savų problemų, nesusijusių su jumis. Jei galite pasikalbėti su jus atstūmusiu asmeniu, pasistenkite išsiaiškinti, kas nutiko.

Jei asmuo nenori su jumis bendrauti arba jei negalite suprasti, kodėl jis jūsų vengia, pasistenkite nepriimti to asmeniškai. Atminkite, kad tai ne dėl jūsų ir kad jus atstūmęs asmuo praranda puikią draugystę.

Sutelkite dėmesį į kitus savo gyvenimo žmones, kurie nori su jumis draugauti. Praleiskite su jais laiką ir leiskite jiems suprasti, kaip juos vertinate. Ir nepamirškite gerai elgtis su savimi!

Ignoruokite situaciją ir judėkite toliau.

Jei atsidūrėte situacijoje, kai esate atstumiamas, geriausia, ką galite padaryti, tai stengtis nekreipti į tai dėmesio ir gyventi toliau. gali būti sunku būti šalia žmonių, kurie sąmoningai jus atstumia, tačiau svarbu prisiminti, kad tai yra jų, o ne jūsų problema. Jei galite, susiraskite kitų žmonių, su kuriais galėtumėte praleisti laiką, ir sutelkite dėmesį į tai, kad mėgautumėtės savo draugija. galiausiai, žmonės, kurie vengiajums bus nuobodu ir pasiduosite.

Susidurkite su jus atstūmusia grupe.

Jei jaučiatės atstumtas grupės žmonių, gali būti sunku žinoti, kaip elgtis. Pirmiausia pabandykite įvertinti, kodėl jie jūsų vengia. Tai gali būti kažkas, ką pasakėte ar padarėte, arba gali būti visai be priežasties. Jei manote, kad tai gali būti dėl to, ką padarėte, pabandykite jų atsiprašyti. Jei tai nepadeda arba jei nesate tikras dėl priežasties, pabandykite pasikalbėti su vienu išžmonių grupėje, kuri jūsų nevengia. Jie gali padėti jums suprasti, kas vyksta. Galiausiai, pasistenkite kuo geriau judėti toliau ir sutelkti dėmesį į kitus žmones ir grupes, kurie nori jus įtraukti. jūs verti daugiau kitiems nei žmonės, kurie jus atstumia.

Apribokite su jais praleidžiamą laiką.

Jei jaučiatės kieno nors atstumtas, svarbu apriboti laiką, praleidžiamą su juo. Tai nereiškia, kad turite visiškai išbraukti jį iš savo gyvenimo, bet pasistenkite mažiau laiko praleisti su juo. Taip pat svarbu prisiminti, kad žmonės gali pasikeisti, todėl nenurašykite jų visiškai. Tiesiog skirkite šiek tiek laiko sau ir sutelkite dėmesį į žmones, kurie leidžia jums jaustis gerai. Atminkite, kad jie nenori jūsų matyti.juk nebūdami šalia jūs atėmėte iš jų galią.

Prisijunkite prie naujos grupės.

Prisijungimas prie naujos grupės ar susitikimas su naujais žmonėmis gali būti puikus būdas pamiršti visus ar grupes žmonių, kurie jūsų vengia. Galite susirasti naujų draugų ir patirti priklausymo jausmą, kurio nusipelnėte. Atkurti pasitikėjimą savimi.

Taip pat žr: Kodėl mano buvusioji žiūri į mano socialinę žiniasklaidą? (Instagram TIKTOK)

Neleiskite, kad jie matytų, jog tai jus trikdo.

Jei kas nors sąmoningai ignoruoja jus arba pašalina iš grupės, tai gali skaudinti. Tačiau neleiskite, kad tai jus įskaudintų. Štai keletas būdų, kaip susidoroti su atstūmimu:

 • Pripažinkite, kad skauda. Normalu jaustis įskaudintam ir atstumtam, kai esate sąmoningai ignoruojamas. Leiskite sau kurį laiką pajusti skausmą.
 • Pasikalbėkite apie tai su kuo nors. Pasikalbėkite su draugu, šeimos nariu, terapeutu ar bet kuriuo kitu žmogumi, kuris išklausys ir supras. Pokalbis apie tai, kas vyksta, gali padėti jums apdoroti savo jausmus ir pradėti gyventi toliau.
 • Nepriimkite to asmeniškai. Atminkite, kad asmuo, kuris jus ignoruoja, greičiausiai turi savų problemų. Jis gali būti nesaugus, pavydus ar dar kažkoks kitas.
 • Sutelkite dėmesį į savo gyvenimą. Neleiskite asmeniui, kuris jus ignoruoja, užimti per daug vietos jūsų galvoje. Vietoj to sutelkite dėmesį į savo gyvenimą ir žmones, kurie nori su jumis praleisti laiką.
 • Atleiskite bet kokį pyktį ar apmaudą, kurį jaučiate. Laikydamiesi pykčio, tik dar blogiau jausitės. Stenkitės atleisti bet kokius neigiamus jausmus ir sutelkti dėmesį į tai, kad, nepaisant nesėkmės, mėgautumėtės gyvenimu.

Ar blogiau, jei šeimos narys atstumia žmogų nei draugas?

Mūsų gyvenime yra įvairių tipų santykių, ir kiekvienas jų yra savaip svarbus. Šeimos nariai - tai žmonės, su kuriais esame susiję kraujo ryšiais, o draugai - žmonės, su kuriais pasirenkame būti artimi. Abiejų tipų santykiai gali turėti didelę įtaką mūsų gyvenimui.

Šeimos nario atstūmimas gali būti labai skaudus. Šeima turėtų būti grupė žmonių, kurie mus myli ir palaiko, kad ir kas nutiktų. Kai šeimos narys mus atstumia, atrodo, kad jis mus visiškai atstumia. Tai gali būti ypač sunku, jei neturime daug kitų artimų šeimos narių.

Būti atstumtam draugo taip pat gali būti skausminga, tačiau kitaip. Draugystė yra savanoriški santykiai, todėl, kai draugas mus atstumia, atrodo, kad jis pats pasirenka mus atstumti. Tai gali klaidinti ir varginti, ypač jei manėme, kad draugystė yra tvirta.

Tiek šeimos nario, tiek draugo atstūmimas gali būti sunki patirtis. Kai kuriais atžvilgiais gali būti blogiau, kai atstumia šeimos narys, nes mūsų santykiai turėtų būti grindžiami meile ir parama. Tačiau kitais atžvilgiais gali būti blogiau, kai atstumia draugas, nes toks atstūmimas yra savanoriškas.

Ką reiškia, kai vengiame kitų arba esame atstumiami?

Kai vengiame ko nors, sąmoningai ignoruojame jį arba pašaliname iš socialinės veiklos. Tai gali būti skaudu, o atstūmimas gali signalizuoti apie žemą savivertę. Galbūt tai darome tyčia arba nesuvokiame, kokią žalą darome. Užuojauta ir kvietimas dalyvauti gali patvirtinti kitus ir padėti jiems susidoroti su prievarta ar patyčiomis.

Kas yra tylusis gydymas?

"Tylėjimas" yra patyčių rūšis. Tai, kai kas nors bendrauja su kitu žmogumi jį ignoruodamas. Dėl to ignoruojamas asmuo gali pasijusti nematomas ir nesvarbus. Tylėjimas dažnai naudojamas kaip būdas ką nors kontroliuoti arba nubausti. Tai gali nutikti bet kokiuose santykiuose, tačiau dažniausiai pasitaiko šeimos santykiuose, draugystėje ir darbe. Jei esate "tyčiojimosi" taikinys.tylų gydymą, gali būti sunku žinoti, ką daryti. Geriausia būtų pabandyti bendrauti su jus ignoruojančiu asmeniu. Tai gali būti sunku, tačiau svarbu prisiminti, kad nusipelnėte, jog su jumis būtų elgiamasi pagarbiai.

Ar tylos gydymas yra manipuliacija?

Tylėjimas yra manipuliacijos forma. Tai būdas kontroliuoti kitą asmenį atsisakant bendrauti. Tylintis asmuo turi galios ir gali pasinaudoti tyla, kad įskaudintų ar nubaustų kitą asmenį. Tylėjimas taip pat gali būti naudojamas kaip prievartos forma, ypač darbo vietoje. Kai kas nors ignoruojamas ar atstumiamas, tai gali būti labai skaudu.manipuliavimo taktika, kurios reikėtų vengti.

kaip elgtis, kai šeima atstumia

Jei jūsų vengia šeima, tai gali būti sunki ir skausminga patirtis. Pateikiame keletą patarimų, kaip elgtis, kai jūsų vengia šeima:

 • Pripažinkite savo jausmus. Normalu jaustis įskaudintam, atstumtam ir vienišam, kai jūsų vengia šeima. Leiskite sau liūdėti dėl santykių su jais praradimo.
 • Pasikliaukite kitais savo santykiais. Kreipkitės į draugus ir kitus artimuosius, kad jie jus palaikytų šiuo sunkiu laikotarpiu.
 • Ieškokite profesionalios pagalbos. Jei sunkiai susidorojate su tuo, kad jūsų šeima jūsų vengia, gali būti naudinga pasikalbėti su terapeutu.
 • Susitelkite į rūpinimąsi savimi. Kai išgyvenate sunkų laikotarpį, svarbu rūpintis savimi. Pasirūpinkite sveika mityba, sportuokite, pakankamai miegokite ir darykite tai, kas jus džiugina.
 • Nepraraskite vilties. Tai, kad jūsų šeima jūsų vengė, nereiškia, kad ateityje padėtis negali pagerėti. Jei norite susitaikyti, susisiekite su jais ir praneškite, kad norite dirbti.

kaip elgtis, kai darbe nuo jūsų nusisukama.

Gali būti sunku susidoroti su atstūmimu darbe, ypač jei nežinote, kodėl tai vyksta. Jei kolegos jus ignoruoja ar atstumia, pasistenkite išlikti pozityvūs ir prisiminkite, kad tai nėra asmeniška. Gali padėti pasikalbėti su patikimu draugu ar šeimos nariu apie tai, kas vyksta, kad galėtumėte išlieti savo jausmus ir sulaukti palaikymo. Jei situacija iš tiesų daro įtaką jūsųgebėjimą atlikti savo darbą, galite pasikalbėti su savo viršininku arba žmogiškųjų išteklių skyriumi ir sužinoti, ar jie gali padėti išspręsti šią problemą.

Galutinės mintys.

Yra daugybė būdų, kaip susidoroti su atstūmimu. Tai gali būti skausminga psichologiškai ir pakenkti jūsų pasitikėjimui savimi, tačiau jei sugebėsite įveikti skaudžius jausmus, galėsite įveikti socialinį atstūmimą ir suprasti, kad esate pakankamai geras toks, koks esate.

Jei negalite to išsiaiškinti patys, rekomenduojame kreiptis į konsultantą, kad jis padėtų išgyventi įžeistus jausmus. Svarbu prisiminti, kad visada yra išeitis iš bet kokios metaforinės dėžės, į kurią save įkišote.

Tikimės, kad radote atsakymus į savo klausimus, o iki kito karto saugokitės.

Taip pat žr: Nervinga kūno kalba (išsamus vadovas)Elmer Harper
Elmer Harper
Jeremy Cruzas, dar žinomas Elmerio Harperio vardu, yra aistringas rašytojas ir kūno kalbos entuziastas. Psichologijos išsilavinimą turintis Jeremy visada žavėjosi neišsakyta kalba ir subtiliais užuominais, kurie valdo žmonių sąveiką. Augdamas įvairiapusėje bendruomenėje, kurioje neverbalinis bendravimas vaidino gyvybiškai svarbų vaidmenį, Jeremy smalsumas kūno kalbai atsirado dar ankstyvoje vaikystėje.Baigęs psichologijos studijas, Jeremy pradėjo kelionę, kad suprastų kūno kalbos subtilybes įvairiuose socialiniuose ir profesiniuose kontekstuose. Jis dalyvavo daugybėje seminarų, seminarų ir specializuotų mokymo programų, kad įsisavintų gestų, veido išraiškų ir pozų iššifravimo meną.Savo tinklaraštyje Jeremy siekia pasidalyti savo žiniomis ir įžvalgomis su plačia auditorija, kad padėtų pagerinti jų bendravimo įgūdžius ir geriau suprasti neverbalinius signalus. Jis apima daugybę temų, įskaitant kūno kalbą santykiuose, versle ir kasdienėje sąveikoje.Jeremy rašymo stilius yra įtraukiantis ir informatyvus, nes jis sujungia savo patirtį su realaus gyvenimo pavyzdžiais ir praktiniais patarimais. Jo gebėjimas suskaidyti sudėtingas sąvokas į lengvai suprantamus terminus įgalina skaitytojus tapti efektyvesniais komunikatoriais tiek asmeninėje, tiek profesinėje aplinkoje.Kai nerašo ir netyrinėja, Džeremis mėgsta keliauti po įvairias šalispatirti įvairias kultūras ir stebėti, kaip kūno kalba pasireiškia įvairiose visuomenėse. Jis mano, kad skirtingų neverbalinių užuominų supratimas ir priėmimas gali paskatinti empatiją, sustiprinti ryšius ir užpildyti kultūrines spragas.Savo įsipareigojimu padėti kitiems bendrauti efektyviau ir savo kūno kalbos žiniomis, Jeremy Cruzas, dar žinomas kaip Elmeris Harperis, toliau daro įtaką ir įkvepia skaitytojus visame pasaulyje jų kelionėje įvaldyti neišsakytą žmonių bendravimo kalbą.