Kaip užmegzti akių kontaktą (viskas, ką reikia žinoti)

Kaip užmegzti akių kontaktą (viskas, ką reikia žinoti)
Elmer Harper

Akių kontaktas yra labai svarbus užmezgant ryšį su žmogumi, su kuriuo kalbate. Svarbu užmegzti akių kontaktą, kai kalbate ir klausotės žmogaus.

Akių kontaktas nebūtinai turi būti intensyvus žvilgsnis, tačiau žiūrėdami į kitą asmenį nuo trijų iki septynių sekundžių vienu metu, kai kalbate, parodysite, kad pasitikite tuo, ką sakote. Kitas asmuo jausis labiau pasitikintis jūsų pokalbiu ir jam bus lengviau su jumis kalbėtis.

Kiek akių kontakto žmonės užmezga XXI amžiuje?

Dauguma Vakarų pasaulio žmonių, dalyvaudami pokalbiuose, maždaug 30-60 % laiko užmezga akių kontaktą. To nepakanka, kad užmegztumėte žmogiškąjį kontaktą arba kad kitas asmuo pajustų, jog su jumis bendrauja gilesniu lygmeniu.

Specialistai rekomenduoja, kad akių kontaktas turėtų būti maždaug 70 proc. pokalbio su žmogumi vienas prieš vieną ir 99 proc. pokalbio su grupe laiko.

Taigi kyla klausimas, kaip užmegzti akių kontaktą ir kiek laiko laikoma normaliu? Apie tai kalbėsime toliau.

Kaip užmegzti akių kontaktą bet kokio pokalbio metu.

Akių kontaktas prasideda viduje, tai vidinis pasitikėjimas savimi, tam nėra stebuklingos priemonės, tačiau yra keletas dalykų, kuriuos galite padaryti, kad pagerintumėte savo žaidimą.

Pirma, niekas nemoka skaityti minčių, nežino, ką galvojate ar jaučiate, ir gali tik spėlioti.

Antra, jie yra tokie pat sutrikę kaip ir jūs. Jie visi dėvi kaukes ir jas susikuria patys. Žmonės, kurie išoriškai atrodo pasitikintys savimi, turės baimių dėl pripažinimo, priklausymo, to, kad būtų laikomi stipriais, ir pan.

Trečia, jei esate įsitikinęs ir turite ką pasakyti apie tai, kuo tikite, tai atsispindi jūsų kūno kalboje ir akių kontakte.

Žinodami tai, galime pasinaudoti tuo, kas išdėstyta pirmiau, kad sustiprintume pasitikėjimą savimi ir į žmones žvelgtume užtikrintai ir pasitikinčiai.

Ne veltui tai skaitote ir turite suprasti, kad akių kontaktas yra susijęs su pasitikėjimu savimi. Galiu jus išmokyti visų pasaulio gudrybių ir patarimų, bet svarbiausia - pasitikėjimas savimi.

Kiek laiko reikėtų palaikyti akių kontaktą įprasto pokalbio metu?

Akių kontakto kiekis priklauso nuo konteksto ir kultūros. Paprastai akių kontaktą turėtume užmegzti maždaug 70 proc. laiko.

Kalbėdami su žmogumi turėtume stengtis palaikyti akių kontaktą maždaug 7-10 sekundžių. Visa kita gali atrodyti keistai ar bauginančiai.

Kiek akių kontakto turėtume užmegzti klausydamiesi?

Yra daug skirtingų nuomonių apie tai, kiek akių kontakto reikėtų palaikyti klausantis. Vieni žmonės mano, kad akių kontaktą turėtume palaikyti visą laiką, o kiti mano, kad tai nebūtina, jei dėl to jaučiamės nepatogiai. Ir vieni, ir kiti klysta.

Klausydamiesi turėtumėte palaikyti akių kontaktą 10-13 sekundžių, kad parodytumėte, jog esate įsitraukę į pokalbį. Pakreipkite galvą, kad parodytumėte, jog jus domina pokalbis. Daugiau informacijos rasite šiame straipsnyje apie galvos pakreipimą.

Geriausias būdas išsiaiškinti, kas jums geriausiai tinka, yra eksperimentuoti ir stebėti, kas jums atrodo natūralu. Tai padės sustiprinti pasitikėjimą savimi ir įgyti įgūdžių bei patirties, reikalingos norint iš tiesų užmegzti ryšį su kitais.

Kiek akių kontakto turėčiau užmegzti pristatymo metu?

Pristatymo metu labai svarbus akių kontaktas. Bent 99 % laiko turėtumėte užmegzti akių kontaktą su auditorija ir 1 % - užrašų. Tai padės užmegzti ryšį su auditorija ir išlaikyti jos dėmesį.

Bet kaip tai padaryti? Na, tai paprasta. Tiesiog apsižvalgykite po kambarį. Žvelgdami į žmones, žiūrėkite jiems į akis maždaug 3-5 sekundes. Štai ir viskas. Greitai įgysite kitų pasitikėjimą ir įgysite jų pasitikėjimą, jei tik kalbėsite įtikinamai ir būsite supratingi.

Taip pat žr: Ką reiškia, kai kas nors projektuoja? (Psichologinė projekcija)

Mūsų įsidėmėta taisyklė yra "Viena mintis vienam žvilgsniui" - tai puiki taisyklė, jei 99 % taisyklė jus gąsdina.

Taip pat turėtumėte užmegzti akių kontaktą su kalbėtoju, nes taip parodysite, kad klausotės ir domitės, ką jis sako. Taip pat parodysite, kad esate mandagus ir atkreipiate dėmesį į tai, kas sakoma.

Svarbu palaikyti akių kontaktą viso pristatymo metu, nes tai didina kalbėtojo patikimumą ir patikimumą.

Baigę pristatymą, nežiūrėkite žemyn. Palaikykite akių kontaktą su auditorija tol, kol kas nors perims kalbą arba užduos klausimą. Pasibaigus pristatymui žiūrėjimas žemyn pakirs jūsų patikimumą. Patariame išlikti ramiems ir nuosekliems.

Klausimai ir atsakymai

Kodėl su visais bendrauju akimis?

Ekspertai diskutuoja dėl akių kontakto svarbos. Vieni teigia, kad akių kontaktas su kiekvienu žmogumi padės užmegzti geresnius santykius ir pasitikėjimą. Kiti sako, kad tai yra dominavimo forma ir verčia kitą žmogų jaustis nevertu jūsų laiko.

Nepaisant to, ką manote apie akių kontakto svarbą, yra daugybė priežasčių, dėl kurių užmezgame akių kontaktą su žmonėmis. Tai gali būti noras parodyti susidomėjimą tuo, ką sako kitas žmogus, arba parodyti empatiją jo jausmams.

Akių kontaktas taip pat gali būti naudojamas kaip būdas įtvirtinti dominavimą, tačiau jis gali būti naudojamas ir kaip paklusnumo ženklas, kai kas nors žiūri į šalį arba žemyn. Reikėtų pagalvoti, kaip norite, kad jaustųsi kiti, ir kaip jaučiatės jūs, kodėl su visais užmezgate akių kontaktą? Ar tai susiję su valdžia, ar kyla iš baimės? Tik jūs galite iš tiesų atsakyti į šį klausimą.

Pokalbio metu negaliu užmegzti akių kontakto?

Dažnai klaidingai manoma, kad žmonės, kurie pokalbio metu neužmezga akių kontakto, nesidomi tuo, ką sako kiti.

Tačiau taip nėra. Jie gali būti socialiai nepatogūs arba drovūs, nesugeba užmegzti akių kontakto.

Socialiai nerangus asmuo gali labai domėtis kitu asmeniu, tačiau jam gali būti sunku užmegzti akių kontaktą, nes jis nerimauja dėl to, kaip jį supras kitas asmuo.

Kaip užmegzti akių kontaktą nesijaučiant nepatogiai.

Iš pradžių galima neužmegzti akių kontakto, tačiau turite įgyti pasitikėjimo savimi, kad parodytumėte kitiems, jog jus domina jų pokalbis. Taip, tai sunku, mes žinome, mums taip pat teko tai patirti. Mano pasiūlymas būtų kelias sekundes žvilgtelėti, nusišypsoti ir leisti kitam asmeniui suprasti, kad kažkas yra ir domisi pokalbiu. Būkite drąsūs, rizikuokite. Kas blogiausia, kas gali būtiatsitikti?

Kiek akių kontakto yra normalu.

Akių kontaktas yra natūrali bendravimo forma, kuria žmonės perteikia savo mintis ir jausmus. Juo galima parodyti susidomėjimą, empatiją arba dominavimą.

Nėra nustatytų standartų, kiek akių kontakto pokalbio metu yra tinkama. Akių kontaktas priklauso nuo kultūros ir aplinkos.

Kaip jau minėjome anksčiau, rekomenduojame apie 70 proc. laiko skirti pokalbiams. Laikui bėgant tai turėtų tapti natūralu.

Kaip dažniau užmegzti akių kontaktą?

Akių kontaktas yra galinga neverbalinio bendravimo forma. Juo galima išreikšti susidomėjimą, dėmesį, empatiją ir daugelį kitų emocijų.

Norėdami dažniau užmegzti akių kontaktą, turite atsižvelgti į kontekstą. Norite užmegzti akių kontaktą tada, kai tai tinkama, o ne tada, kai tai netinkama. Pavyzdžiui, jei dalyvaujate pokalbyje ar susitikime su savo viršininku ar klientu, įeidami į kambarį turėtumėte užmegzti akių kontaktą, o pradėję kalbėtis su jais, palaikyti akių kontaktą maždaug 7-10 minučių.sekundžių, kai kalbate, maždaug 10 sekundžių, kai klausotės pakreipę galvą.

Kaip kalbant užmegzti akių kontaktą?

Kai kuriems žmonėms kalbant sunku užmegzti akių kontaktą, ypač jei jie yra drovūs arba intravertai. Tačiau yra keletas būdų, kaip galite pratintis užmegzti akių kontaktą su kitais ir su savimi veidrodyje:

Savaitę kasdien po kelias sekundes praktikuokitės žiūrėti kam nors į akis, pajuskite, koks tai jausmas, visiškai supraskite šį jausmą, užrašykite tai dienoraštyje ir stiprinkite savo pasitikėjimą savimi. Atkreipkite dėmesį į tai, ką kitas žmogus padarė ar pasakė, ir veskite žurnalą ateičiai.

Jei norite praktikuotis iš karto, peržiūrėkite šį "YouTube" įrašą.

Kaip užmegzti akių kontaktą per interviu.

Kai pirmą kartą įeinate į patalpą arba pirmą kartą susitinkate su pašnekovu, pažvelkite į jį, mirktelėkite akimis, kad parodytumėte, jog nesate grėsmingas, ir nusišypsokite. Kalbėdami per pokalbį prisiminkite taisyklę, kad 7-10 sekundžių trunka akių kontaktas, o klausydamiesi - 10-13 sekundžių, galvą pakreipę.

Kaip užmegzti akių kontaktą su nepažįstamaisiais.

Užmegzti akių kontaktą su nepažįstamaisiais gali būti sudėtinga kai kuriose situacijose, pavyzdžiui, kai einate gatve ir prie jūsų prieina žmogus, kuris atrodo pavojingas, arba kai yra didelė žmonių grupė ir sunku suprasti, į kurį asmenį žiūrėti.

Tačiau yra keletas dalykų, kuriuos galite padaryti neverbaliniu lygmeniu, kad parodytumėte, jog nesate grėsmingas ir draugiškas.

Užmegzdami akių kontaktą su nepažįstamuoju, mirktelėkite antakiais, jei jis padarys tą patį. Jei jie tai padarys, žinosite, kad jis nekelia grėsmės, ir tai liks nepastebėta. Tai neverbalinis bendravimo būdas, tačiau dabar turite gerų duomenų.

Kaip užmegzti akių kontaktą nežiūrint į akis.

Jei norite užmegzti akių kontaktą nežiūrėdami, pabandykite pažvelgti į jų kaktą arba nosies nugarėlę. Tai padės jums išlaikyti akių kontaktą ir neblaškyti jų dėmesio bei nesukelti jiems nepatogumų.

Kaip užmegzti akių kontaktą ir nebūti baisiam

Pirmiausia reikia vengti pernelyg ilgai žiūrėti į žmogų. Ilgalaikis žvilgsnis gali būti vertinamas kaip bauginantis ir tai nepadarys akių kontakto mažiau nemalonaus.

Vienas iš būdų, kaip užmegzti akių kontaktą ir nebūti bauginančiam, - priversti kalbantį asmenį pasijusti svarbiausiu asmeniu kambaryje. Tai galima padaryti sutelkus dėmesį į jį ir neleidžiant žvilgsniui klaidžioti, pertraukiant jį, kai jis kalba, arba nusukant žvilgsnį, kai jis kalba.

Kalbėdami turėtume palaikyti akių kontaktą tik apie 7-10 sekundžių, o paskui nusukti žvilgsnį. Tai normalus elgesys, o klausydamiesi turėtume stengtis palaikyti akių kontaktą apie 10 sekundžių, o paskui nusukti žvilgsnį. Tai turėtų būti natūralu.

Kaip užmegzti akių kontaktą "Zoom" susitikimuose

Akių kontaktas yra vienas pagrindinių ir svarbiausių bet kokio žmonių bendravimo aspektų Susitikimų internetu metu gali būti labai sunku užmegzti akių kontaktą su žmogumi ir tikrai žinoti, ar jis veikia.

Tačiau galime padaryti kai ką, kad kalbėdami atrodytume taip, lyg palaikytume akių kontaktą. Turime galvoti apie žiūrėjimą į kamerą. Paprasta gudrybė - virš arba po interneto kamera padėti lipnų lapelį su šypsenėle ir kalbant žiūrėti į tą lapelį. Taip pasiekiamas vienas iš dviejų tikslų: dėmesys sutelkiamas į kamerą ir primenama, kad reikia šypsotis.

Kitas dalykas, kurį galime padaryti, tai užtikrinti, kad kamera būtų mūsų veido ir (arba) akių lygyje. Nenorime žiūrėti į kamerą žemyn arba aukštyn, nes tai gali siųsti skirtingus neverbalinius signalus. Norime, kad kamera būtų veido ir akių lygyje, kad susidarytų įspūdis, jog užmezgame gerą akių kontaktą.

Taip pat žr: Kaip flirtuoti su savo geriausiuoju (galutinis vadovas)

Kaip sužinoti, ar kas nors į jus žiūri per "Zoom

Gali būti sunku pasakyti, ar žmogus žiūri į jus priartinus vaizdą, tačiau yra keletas dalykų, kurie padės. Jei jie žiūri į kamerą, tai geras ženklas, kad jie įsitraukę į tai, ką sakote. Jei jie neatsitraukia, kol kalbate, jei jų dėmesio neblaško telefonas ir t. t. Sunku atsakyti, bet apskritai pabandykite pagalvoti, ką darytumėtesusitikimą, kad užmegztumėte su jais ryšį, o jei jie nedaro to paties, galbūt jie nekreipia į jus dėmesio.

Santrauka

Kaip užmegzti akių kontaktą iš tikrųjų nėra taip sunku, tiesiog jums, kaip asmeniui, reikia įgyti pasitikėjimo savimi ir suprasti, kaip užmegzti šį ryšį pokalbio metu ir klausantis. Žmonių grupes gali būti sunku įvertinti, o per Zoom lygybė yra sudėtinga. Jei jums patiko šis straipsnis, pasiūlėme keletą gerų patarimų ir gudrybių, kaip įveikti prasto akių kontakto problemą,būtinai peržiūrėkite daugiau nuostabių patarimų ir gudrybių apie kūno kalbą čia.
Elmer Harper
Elmer Harper
Jeremy Cruzas, dar žinomas Elmerio Harperio vardu, yra aistringas rašytojas ir kūno kalbos entuziastas. Psichologijos išsilavinimą turintis Jeremy visada žavėjosi neišsakyta kalba ir subtiliais užuominais, kurie valdo žmonių sąveiką. Augdamas įvairiapusėje bendruomenėje, kurioje neverbalinis bendravimas vaidino gyvybiškai svarbų vaidmenį, Jeremy smalsumas kūno kalbai atsirado dar ankstyvoje vaikystėje.Baigęs psichologijos studijas, Jeremy pradėjo kelionę, kad suprastų kūno kalbos subtilybes įvairiuose socialiniuose ir profesiniuose kontekstuose. Jis dalyvavo daugybėje seminarų, seminarų ir specializuotų mokymo programų, kad įsisavintų gestų, veido išraiškų ir pozų iššifravimo meną.Savo tinklaraštyje Jeremy siekia pasidalyti savo žiniomis ir įžvalgomis su plačia auditorija, kad padėtų pagerinti jų bendravimo įgūdžius ir geriau suprasti neverbalinius signalus. Jis apima daugybę temų, įskaitant kūno kalbą santykiuose, versle ir kasdienėje sąveikoje.Jeremy rašymo stilius yra įtraukiantis ir informatyvus, nes jis sujungia savo patirtį su realaus gyvenimo pavyzdžiais ir praktiniais patarimais. Jo gebėjimas suskaidyti sudėtingas sąvokas į lengvai suprantamus terminus įgalina skaitytojus tapti efektyvesniais komunikatoriais tiek asmeninėje, tiek profesinėje aplinkoje.Kai nerašo ir netyrinėja, Džeremis mėgsta keliauti po įvairias šalispatirti įvairias kultūras ir stebėti, kaip kūno kalba pasireiškia įvairiose visuomenėse. Jis mano, kad skirtingų neverbalinių užuominų supratimas ir priėmimas gali paskatinti empatiją, sustiprinti ryšius ir užpildyti kultūrines spragas.Savo įsipareigojimu padėti kitiems bendrauti efektyviau ir savo kūno kalbos žiniomis, Jeremy Cruzas, dar žinomas kaip Elmeris Harperis, toliau daro įtaką ir įkvepia skaitytojus visame pasaulyje jų kelionėje įvaldyti neišsakytą žmonių bendravimo kalbą.