Kas yra išsiaiškinimo metodai (lengvai gaukite reikiamą informaciją!)

Kas yra išsiaiškinimo metodai (lengvai gaukite reikiamą informaciją!)
Elmer Harper

Išsiaiškinimas - tai informacijos rinkimo iš žmonių metodas. Tai vienas svarbiausių ir veiksmingiausių žinių rinkimo būdų.

Išsiaiškinimo būdus galima suskirstyti į dvi kategorijas: uždarus ir atvirus. Uždari išsiaiškinimo būdai paprastai naudojami, kai asmuo turi konkretų klausimą.

Taip pat žr: Ką reiškia, kai kas nors peržiūri jūsų telefoną

Atviri tyrimo metodai paprastai naudojami tada, kai asmuo neturi konkretaus klausimo ir nori kartu su respondentais ištirti įvairius temos ar problemos aspektus.

Kas iš tikrųjų yra informacijos gavimo būdai ir priemonės?

Išsiaiškinimo būdai - tai priemonių, kurias žmonės naudoja informacijai iš žmonių išgauti, rinkinys. Jie gali būti naudojami interviu, tikslinių grupių, verslo ir apklausų metu.

Išsiaiškinimo technikos padeda žmonėms suprasti dalyvių mintis ir jausmus bei sužinoti daugiau informacijos. yra įvairių išsiaiškinimo technikų, įskaitant atvirus klausimus, uždarus klausimus, tiriamuosius klausimus ir apmąstymo klausimus. informaciją išsiaiškinantys žmonės gali naudoti šias technikas, kad gautų informacijos iš kitų žmonių, kurią galėtų panaudoti savoprivalumas.

Kaip veikia elicitation.

Informacijos gavimas - tai informacijos gavimas neužduodant daug klausimų.

Elicitation veikia keliais skirtingais būdais:

  1. Norėdami išgauti iš žmogaus informaciją, turėtumėte kalbėti pašnekoviškai, atvirai ir sąžiningai. Būti draugiškesniam - tai raktas į pirmąją elicitacijos priemonę.
  2. Išgautą informaciją kitas asmuo turi pateikti be prievartos ar spaudimo. Ji turi sklisti laisvai.
  3. Pokalbio eiga sukuria pasitikėjimą, o temomis dalijamasi siekiant išgauti reikiamą informaciją.

Kaip gauti informacijos.

Smėlio laikrodžio metodas.

Kartais vadinamas pokalbio smėlio laikrodžiu - tai vienas paprasčiausių, bet efektyviausių būdų gauti reikiamą informaciją.

Kai su kuo nors normaliai kalbamės, dažniausiai prisimename pokalbio pradžioje užduotą klausimą, o pokalbio pabaigoje, viduryje - drumzliną vandenį. Būtent čia turėtume iškelti norimą temą, kad sužinotume reikiamą informaciją.

Taikydami smėlio laikrodžio metodą, pirmiausia turime iškelti temą arba laisvai aptarti temą, kurią norime aptarti, po to sutelkti pokalbį ir pradėti siaurinti informaciją, kurią reikia surinkti.

Gavę informacijos, pamažu grįžtame prie diskusijos, kurią vedėme pradžioje, ir vėl laisvai užduodame keletą klausimų, susijusių su šia tema.

Svarbiausia - kalbėti bendromis temomis, susijusiomis su jautria tema, o tada pamažu pereiti prie kitos pokalbio temos.

Kodėl galima išsiaiškinti?

Visi žmonės trokšta būti mylimi, priimami ir suprantami. Elicitacija - tai vieno ar daugiau iš šių trijų troškimų patenkinimo procesas, kurio metu patenkinami jūsų pačių troškimai.

Išsiaiškinimo būdai ir pavyzdžiai.

Įrašo taisymas.

Įrašo taisymas yra tikrai naudingas, dauguma žmonių, išmanančių šią sritį, norės automatiškai ištaisyti įrašą. Pavyzdžiui, tai galime panaudoti pokalbyje, kai bandome gauti daugiau informacijos apie darbo vertinimą. Pokalbyje su savo viršininku galime pasakyti maždaug taip: "Internete skaičiau straipsnį apie vertinimą ir ten buvo rašoma, kad dauguma jų nėra struktūrizuoti irturiu tik keletą svarbiausių klausimų." Jūsų viršininkas pernelyg paprastai supras, kad žvejojate daugiau informacijos, tačiau tema yra atvira ir įrašas pataisytas.

Kalbėjimas apie save.

Visi turime draugų, kurie mėgsta kalbėti apie save ir tai, ką jie veikia. Ne kitaip yra ir bendraujant su kitais žmonėmis, kurie mėgsta kalbėti apie savo gyvenimą. Kai kas nors rodo susidomėjimą jų parduotuvėmis, jie daugiau dalijasi ir atsiveria.

Patarimų teikimas.

Žmonės mėgsta siūlyti patarimus, kai tik jų paklausiama apie temą, kurią jie išmano. Tai yra galinga ir tai reikėtų prisiminti, kai iš ko nors išgaunate informaciją.

Nesutarimas.

Kai kas nors su mumis nesutinka, mes labai stengsimės įrodyti savo požiūrį. Mes per daug pateikiame informacijos, ir štai kaip galime tai panaudoti savo naudai.

Yra dar daugybė būdų, kaip galime naudoti elicitaciją informacijai iš kitų šaltinių išgauti. Šie būdai yra paprasti savo esme, bet galingi praktikoje. Dauguma žmonių nežinos, kad jie kalbasi su žmogumi, kuris bando gauti informacijos, todėl panaudokite šias galias geriems tikslams.

Provokuojantys pareiškimai.

Provokuojantis teiginys yra galingas būdas gauti informacijos. Pavyzdžiui, jei kas nors pasakytų, kad kitą savaitę vyks atostogauti, galėtumėte pasakyti: "Aš labai norėčiau ten nuvykti." Tuomet jie atvirai papasakotų apie savo atostogų planus, laiką, datas, vietas ir t. t. Gavome informacijos apie jų veiklą.

Dalijimasis kažkuo jautriu.

Pasidalijimas kažkuo jautriu apie savo gyvenimą gali padėti kitiems atsiverti tema, apie kurią norite sužinoti daugiau. Pavyzdžiui, norite sužinoti, kiek jie turi vaikų ir kur jie gyvena, galbūt esate privetas tyrėjas? Galite kalbėtis ir telefone turėti savo ir savo šeimos nuotrauką. Jei jie pamatys nuotrauką ir ją iškels, galėsite pradėti pokalbį apie jųšeimos gyvenimas.

Taip pat žr: Akių vartymas Kūno kalba Tikroji reikšmė (ar esate įžeistas?)

C skundžiasi.

Kad ir kaip paprastai tai skamba, skundimasis norima tema pradės pokalbį, tačiau reikia nepamiršti, kad reikia skųstis tuo, su kuo jie sutiks. Pavyzdžiui: "Argi jūs nekenčiate, kai žmonės vėluoja į susitikimus?" Tai bus gera pokalbio su jais užuomazga.

Naudingi patarimai

Kokia nauda naudojant informacijos gavimo metodus?

Tyrimo metodų naudojimo nauda yra ta, kad jie leidžia įmonėms sužinoti, ko klientai nori, kaip jie jaučiasi įmonės atžvilgiu ir kas juos pradžiugins.

Elicitaciją galime naudoti ir kasdieniame gyvenime, kad iš tiesų suprastume, ką kitas žmogus išgyvena gyvenime. Kalbėdami su partneriu galime išsiaiškinti, kas jį neramina, užuot uždavę tiesioginį klausimą, galime pasitelkti elicitacijos metodus, kad išsiaiškintume jo problemų esmę.

Kaip galima naudoti išklausymo metodus bendravimui gerinti?

Taikydami eliktacijos technikas galime tapti geresniais bendravimo specialistais tiesiog klausydamiesi ir leisdami kitam asmeniui pajusti, kad jis užmezga su mumis ryšį. Ne užduodami provokuojančius klausimus, o tiesiog vadovaudami pokalbiui, švelniai stumtelėdami pokalbį bet kuria norima linkme.

Kaip galima naudoti informacijos gavimo metodus siekiant pagerinti sprendimų priėmimą?

Išsiaiškinimo metodai gali būti naudojami pokalbiui nukreipti ir atverti duris naujoms mintims bei idėjoms. Pradėję nuo iš ko nors gautos informacijos, galime ja pasinaudoti priimdami sprendimus ar išeities taškus.

Santrauka

Siekiant gauti informacijos iš šaltinio, galima naudoti įvairius informacijos gavimo būdus. Kai kurie iš šių būdų apima tiesioginį klausinėjimą, įtikinamus klausimus, uždarus klausimus ir įtaigų klausinėjimą. Svarbu naudoti tinkamą informacijos gavimo būdą, kad iš šaltinio gautumėte kuo tikslesnę informaciją.
Elmer Harper
Elmer Harper
Jeremy Cruzas, dar žinomas Elmerio Harperio vardu, yra aistringas rašytojas ir kūno kalbos entuziastas. Psichologijos išsilavinimą turintis Jeremy visada žavėjosi neišsakyta kalba ir subtiliais užuominais, kurie valdo žmonių sąveiką. Augdamas įvairiapusėje bendruomenėje, kurioje neverbalinis bendravimas vaidino gyvybiškai svarbų vaidmenį, Jeremy smalsumas kūno kalbai atsirado dar ankstyvoje vaikystėje.Baigęs psichologijos studijas, Jeremy pradėjo kelionę, kad suprastų kūno kalbos subtilybes įvairiuose socialiniuose ir profesiniuose kontekstuose. Jis dalyvavo daugybėje seminarų, seminarų ir specializuotų mokymo programų, kad įsisavintų gestų, veido išraiškų ir pozų iššifravimo meną.Savo tinklaraštyje Jeremy siekia pasidalyti savo žiniomis ir įžvalgomis su plačia auditorija, kad padėtų pagerinti jų bendravimo įgūdžius ir geriau suprasti neverbalinius signalus. Jis apima daugybę temų, įskaitant kūno kalbą santykiuose, versle ir kasdienėje sąveikoje.Jeremy rašymo stilius yra įtraukiantis ir informatyvus, nes jis sujungia savo patirtį su realaus gyvenimo pavyzdžiais ir praktiniais patarimais. Jo gebėjimas suskaidyti sudėtingas sąvokas į lengvai suprantamus terminus įgalina skaitytojus tapti efektyvesniais komunikatoriais tiek asmeninėje, tiek profesinėje aplinkoje.Kai nerašo ir netyrinėja, Džeremis mėgsta keliauti po įvairias šalispatirti įvairias kultūras ir stebėti, kaip kūno kalba pasireiškia įvairiose visuomenėse. Jis mano, kad skirtingų neverbalinių užuominų supratimas ir priėmimas gali paskatinti empatiją, sustiprinti ryšius ir užpildyti kultūrines spragas.Savo įsipareigojimu padėti kitiems bendrauti efektyviau ir savo kūno kalbos žiniomis, Jeremy Cruzas, dar žinomas kaip Elmeris Harperis, toliau daro įtaką ir įkvepia skaitytojus visame pasaulyje jų kelionėje įvaldyti neišsakytą žmonių bendravimo kalbą.