Kas yra paralingvistinis bendravimas? (Neverbalinis)

Kas yra paralingvistinis bendravimas? (Neverbalinis)
Elmer Harper

Taigi, girdėjote žodį "paralingvistika" ir norite išsiaiškinti, ką jis reiškia? Šiame įraše mes gilinsimės būtent į tai.

Paralelinė kalba - tai terminas, kuriuo vadinami vokaliniai bendravimo elementai, kurių neapima tiesioginė sakomo žodžio prasmė. Tai tokie dalykai kaip tonas, garso aukštis, garsumas ir ritmas.

Bendraujant galima naudoti paraidinę kalbą įvairiais tikslais, pavyzdžiui, ja galima perteikti emocijas, kai nepakanka laiko veido išraiškoms ar kūno kalbai. Ji taip pat gali būti naudojama norint pabrėžti mintį ar pridėti humoro.

Galvokite, kad paralingvistika - tai būdas, kuriuo mes sakome dalykus, o ne žodžiai, kuriuos vartojame. Ji gali būti naudojama nuoširdžiai sustiprinti tai, ką sakome, arba subtiliai paveikti tai, kaip mūsų žodžiai yra interpretuojami.

Tai neverbalinis bendravimo būdas, kuris gali sąveikauti su mūsų žodžiais ir sustiprinti jų reikšmę. Tai svarbus įrankis mūsų arsenale, padedantis vertinti, interpretuoti ir bendrauti su kitais žmonėmis. Toliau apžvelgsime 25 paralelinės kalbos pavyzdžius.

Taip pat žr: Rankos kišenėse Kūno kalba (Atraskite tikrąją prasmę)

25 paralelinės kalbos pavyzdžiai.

 1. Garsumas.
 2. Sklypas.
 3. Įkainis.
 4. Kokybė.
 5. Pauzės.
 6. Sutapimas.
 7. Užpildai.
 8. Pabrėžti.
 9. Intonacija.
 10. Tempas.
 11. Vokalinis kepimas.
 12. Aukštyn-aukštyn.
 13. Balsių dvejojimas (hm, kaip ir pan.)
 14. Juokas.
 15. verkia.
 16. Rėkia.
 17. Šnabždesys.
 18. Kalbėjimas kita kalba.
 19. Sakyti "um" arba "uh"
 20. Sakymas "patinka"
 21. Sakymas "žinai"
 22. Sakymas "noriu pasakyti"
 23. Sakinio pabaigoje nutrūksta.
 24. Kalbėti greičiau, kai nervinatės.
 25. pavargę kalbėkite lėčiau.

Kas yra neverbalinis bendravimas?

Nežodinis bendravimas - tai pranešimų siuntimas ir priėmimas nenaudojant žodžių (nei sakytinių, nei rašytinių). Kartais jis dar vadinamas elgesio bendravimu arba kūno kalba. Nežodinio bendravimo pavyzdžiai - veido išraiškos, gestai, kūno kalba, laikysena, akių kontaktas, prisilietimas ir erdvės naudojimas. Nežodinis bendravimas gali būti naudojamas žodiniam bendravimui sustiprinti arba pakeisti.Jis taip pat gali būti naudojamas pranešimams, kurie būtų laikomi netinkamais, jei būtų perduodami žodžiu, perduoti.

Kodėl neverbalinis bendravimas yra svarbus?

Neverbalinis bendravimas yra svarbus dėl kelių priežasčių: juo galima perteikti emocijas, o tai gali būti naudinga užmezgant santykius. Juo taip pat galima perteikti žinutes, kurias gali būti sunku išreikšti žodžiu. Be to, neverbalinis bendravimas gali suteikti informacijos apie asmens mintis ir ketinimus.

Paralelinės kalbos apibrėžimas

Paralelinė kalba - tai mūsų kalbėjimo būdas, kuris gali apimti toną, garsumą ir kitus balso elementus. Tai būdas, kuriuo perteikiame savo žinią, ne tik vartojamus žodžius. Pavyzdžiui, atodūsis ar atodūsis gali perteikti prasmę klausytojui, net jei nieko daugiau nesakome. Paralelinė kalba gali būti geras būdas perteikti nuoširdumą arba pabrėžti mintį.

Taip pat žr: Kaip ugdyti asmenybę? (Asmenybės ugdymo patarimai)

Galutinės mintys Kai kalbama apie supratimą, kas yra paralingvistinis bendravimas, tai tiesiog reiškia, kad mes išreiškiame save kalbos žodžiais ir garsais. Tikimės, kad jums patiko skaityti šį pranešimą, o jei patiko, galbūt norėsite perskaityti Kaip skaityti kūno kalbą & amp; Neverbaliniai signalai (teisingas būdas) išsamiau susipažinkite su neverbaliniu bendravimu.
Elmer Harper
Elmer Harper
Jeremy Cruzas, dar žinomas Elmerio Harperio vardu, yra aistringas rašytojas ir kūno kalbos entuziastas. Psichologijos išsilavinimą turintis Jeremy visada žavėjosi neišsakyta kalba ir subtiliais užuominais, kurie valdo žmonių sąveiką. Augdamas įvairiapusėje bendruomenėje, kurioje neverbalinis bendravimas vaidino gyvybiškai svarbų vaidmenį, Jeremy smalsumas kūno kalbai atsirado dar ankstyvoje vaikystėje.Baigęs psichologijos studijas, Jeremy pradėjo kelionę, kad suprastų kūno kalbos subtilybes įvairiuose socialiniuose ir profesiniuose kontekstuose. Jis dalyvavo daugybėje seminarų, seminarų ir specializuotų mokymo programų, kad įsisavintų gestų, veido išraiškų ir pozų iššifravimo meną.Savo tinklaraštyje Jeremy siekia pasidalyti savo žiniomis ir įžvalgomis su plačia auditorija, kad padėtų pagerinti jų bendravimo įgūdžius ir geriau suprasti neverbalinius signalus. Jis apima daugybę temų, įskaitant kūno kalbą santykiuose, versle ir kasdienėje sąveikoje.Jeremy rašymo stilius yra įtraukiantis ir informatyvus, nes jis sujungia savo patirtį su realaus gyvenimo pavyzdžiais ir praktiniais patarimais. Jo gebėjimas suskaidyti sudėtingas sąvokas į lengvai suprantamus terminus įgalina skaitytojus tapti efektyvesniais komunikatoriais tiek asmeninėje, tiek profesinėje aplinkoje.Kai nerašo ir netyrinėja, Džeremis mėgsta keliauti po įvairias šalispatirti įvairias kultūras ir stebėti, kaip kūno kalba pasireiškia įvairiose visuomenėse. Jis mano, kad skirtingų neverbalinių užuominų supratimas ir priėmimas gali paskatinti empatiją, sustiprinti ryšius ir užpildyti kultūrines spragas.Savo įsipareigojimu padėti kitiems bendrauti efektyviau ir savo kūno kalbos žiniomis, Jeremy Cruzas, dar žinomas kaip Elmeris Harperis, toliau daro įtaką ir įkvepia skaitytojus visame pasaulyje jų kelionėje įvaldyti neišsakytą žmonių bendravimo kalbą.