Kodėl narcizas nori jus įskaudinti? (Išsamus vadovas)

Kodėl narcizas nori jus įskaudinti? (Išsamus vadovas)
Elmer Harper

Yra daugybė priežasčių, dėl kurių narcizas nori jus įskaudinti Straipsnyje gilinsimės į tai, kodėl narcizas iš tiesų nori jus įskaudinti ir kaip su tokiu žmogumi elgtis geriausiu įmanomu būdu.

Narcizas iš prigimties yra egocentriškas žmogus, turintis stiprų teisių jausmą ir beveik neturintis empatijos. Jis turi grandiozinį savivertės jausmą ir dažnai perdėtai sureikšmina savo pasiekimus.

Yra daugybė nuomonių apie tai, kodėl narcizas nori jus įskaudinti. Toliau apžvelgsime keletą dažniausiai pasitaikančių priežasčių, kodėl narcizas nori jus įskaudinti.

5 priežastys, kodėl narcizas nori jus įskaudinti.

1. Skaudūs žmonės skaudina žmones.

Vienas iš įsitikinimų yra tas, kad jie paprasčiausiai bando apsaugoti save. Nusileisdami jums, jie geriau jaučiasi dėl savęs ir savo nesaugumo.

Narcizai dėl savo nesaugumo jausmo linkę išsilieti ant kitų žmonių. Jie stengsis jus įskaudinti anksčiau, nei jūs įskaudinsite juos. Taip yra todėl, kad jie puoselėja giliai įsišaknijusią baimę, jog kas nors juos "įskaudins", ir jie nori būti tie, kurie turi valdžią.

2. Jie nori jus kontroliuoti.

Kitas įsitikinimas - narcizai nori jus kontroliuoti, o skaudindami jus jie gali tai padaryti. Narcizai garsėja nenumaldomu susižavėjimo poreikiu, todėl jiems dažnai būna sunku išlaikyti santykius.

Jiems taip pat gali patikti versti jus jausti skausmą, nes tai leidžia jiems jaustis galingais. Jie nori, kad paklustumėte jų keliamiems reikalavimams, nes siekia jus kontroliuoti psichologiškai mušdami, kol visiškai pasiduosite.

Taip pat žr: Juokingi dalykai, kuriuos galima pasakyti narcizui (21 atsakas)

3. Jūs niekada nesate davę šio pažado.

Dauguma narciziškų žmonių klaidingai įsivaizduoja, ką esate jiems skolingi ir ką, jų manymu, turite, nors šie dalykai yra nepagrįsti ir neįmanomi įvykdyti.

Jie negali atpažinti skirtumo tarp savo norų ir tikrovės. Jie žino tik tiek, kad juos nuvylėte ir sulaužėte pažadą, apie kurį nežinojote.

Žinoma, jų nuomone, jie turi teisę ant jūsų pykti.

4. Jūs simuliuojate savo emocijas.

Kai narcizas sukelia jums emocijas, jis manys, kad jos yra netikros. Taip yra todėl, kad kai jie verkia, jie verkia krokodilo ašaromis; jie apsimeta, todėl jūs turite daryti tą patį. Nepamirškite, kad narcizas dramatizuos ir bus emocionalus, kad gautų tai, ko nori, ir manys, kad jūs darysite tą patį su juo.

5. Dėl visko kaltas tu.

Narcizas stengsis priversti jus manyti, kad dėl visko, kas jo gyvenime nepavyksta, esate kaltas jūs. Jie kaltina jus dėl savo klaidų, kaltina jus, jei lyja, kaltina jus, jei neišlaikė egzamino ar negavo norimo darbo.

Jie nesugeba samprotauti patys su savimi ir nežino, kodėl pyksta, todėl tai perkelia į jus ir tyčiojasi iš jūsų.

Sunku suprasti, ar turite reikalų su narcizu, nes jie moka gerai maskuotis. Jie yra emociniai vampyrai ir gali iščiulpti iš jūsų gyvybę jums to net nesuvokiant. Jiems trūksta empatijos ir užuojautos, todėl su jais sunku bendrauti.

Nesvarbu, dėl kokios priežasties, svarbu prisiminti, kad tai nėra jūsų kaltė ir kad nenusipelnėte jums sukelto skausmo.

Taip pat žr: Akių vartymas Kūno kalba Tikroji reikšmė (ar esate įžeistas?)

Ką galite padaryti, kad apsisaugotumėte nuo narcizo bandymų jus įskaudinti?

Yra daug dalykų, kuriuos galite padaryti, kad apsisaugotumėte nuo narcizo mėginimų jus įskaudinti. Vienas iš dalykų, kuriuos galite padaryti, yra stengtis vengti pernelyg arti jų prisiartinti.

Kitas dalykas, kurį galite padaryti, - stengtis laikytis nuo jų atokiau. Jei jums tenka būti šalia jų, stenkitės būti ir su kitais žmonėmis. Galiausiai galite stengtis vengti būti su jais vieni. Daugiau idėjų, kaip apsisaugoti nuo narcizo, rasite čia.

Dažniausi klausimai ir atsakymai.

1. Kokia būtų narcizo motyvacija norėti kam nors pakenkti?

Narcizas gali turėti daugybę motyvų, kodėl nori kam nors pakenkti. Kai kurios priežastys gali būti tos, kad asmuo jį kaip nors nuskriaudė ir jis nori atkeršyti, arba dėl to, kad asmuo kelia grėsmę jo ego ar statusui.

Be to, narcizai gali skaudinti žmones vien dėl to, kad gali, arba dėl to, kad tai suteikia jiems galios ir kontrolės jausmą.

2. Kokiais būdais narcizas gali bandyti kam nors pakenkti?

Narcizas gali bandyti pakenkti žmogui įvairiais būdais. Jis gali bandyti pakirsti žmogaus savigarbą, priversti jį jaustis beverčiu arba bandyti atskleisti jo trūkumus ir silpnybes.

Narcizai taip pat gali bandyti manipuliuoti asmeniu arba jį apšviesti, priversdami suabejoti savo realybe ar sveiku protu. Be to, narcizai gali bandyti izoliuoti asmenį nuo draugų, šeimos ar paramos sistemos, priversdami jį jaustis vienišą ir bejėgį. Kai kuriais atvejais narcizai, siekdami įtvirtinti savo galią ir kontrolę asmens atžvilgiu, gali griebtis net fizinio smurto.

3. Kokios galimos narcizo bandymų ką nors įskaudinti pasekmės?

Narcizo bandymai ką nors įskaudinti gali baigtis keliais būdais: gali pavykti sukelti skausmą ir pakenkti kitam asmeniui arba gali baigtis tuo, kad jis labiau pakenks sau, o ne kitam asmeniui. Bet kokiu atveju tai paprastai būna nuostolinga abiem šalims.

Santrauka

Apibendrinant, kodėl narcizas nori jus įskaudinti - jo tikslas yra atkeršyti jums už skausmą, kurį, jo manymu, jam sukėlėte. Jis nori priversti jus pajusti tokį pat skausmą, kokį jautė, kai jį įskaudinote. Šis keršto poreikis dažnai kyla iš gilaus įskaudinimo ir nelaimingumo. Jei šis straipsnis jums pasirodė naudingas, peržiūrėkite kitus mūsų straipsnius panašiomis temomis.
Elmer Harper
Elmer Harper
Jeremy Cruzas, dar žinomas Elmerio Harperio vardu, yra aistringas rašytojas ir kūno kalbos entuziastas. Psichologijos išsilavinimą turintis Jeremy visada žavėjosi neišsakyta kalba ir subtiliais užuominais, kurie valdo žmonių sąveiką. Augdamas įvairiapusėje bendruomenėje, kurioje neverbalinis bendravimas vaidino gyvybiškai svarbų vaidmenį, Jeremy smalsumas kūno kalbai atsirado dar ankstyvoje vaikystėje.Baigęs psichologijos studijas, Jeremy pradėjo kelionę, kad suprastų kūno kalbos subtilybes įvairiuose socialiniuose ir profesiniuose kontekstuose. Jis dalyvavo daugybėje seminarų, seminarų ir specializuotų mokymo programų, kad įsisavintų gestų, veido išraiškų ir pozų iššifravimo meną.Savo tinklaraštyje Jeremy siekia pasidalyti savo žiniomis ir įžvalgomis su plačia auditorija, kad padėtų pagerinti jų bendravimo įgūdžius ir geriau suprasti neverbalinius signalus. Jis apima daugybę temų, įskaitant kūno kalbą santykiuose, versle ir kasdienėje sąveikoje.Jeremy rašymo stilius yra įtraukiantis ir informatyvus, nes jis sujungia savo patirtį su realaus gyvenimo pavyzdžiais ir praktiniais patarimais. Jo gebėjimas suskaidyti sudėtingas sąvokas į lengvai suprantamus terminus įgalina skaitytojus tapti efektyvesniais komunikatoriais tiek asmeninėje, tiek profesinėje aplinkoje.Kai nerašo ir netyrinėja, Džeremis mėgsta keliauti po įvairias šalispatirti įvairias kultūras ir stebėti, kaip kūno kalba pasireiškia įvairiose visuomenėse. Jis mano, kad skirtingų neverbalinių užuominų supratimas ir priėmimas gali paskatinti empatiją, sustiprinti ryšius ir užpildyti kultūrines spragas.Savo įsipareigojimu padėti kitiems bendrauti efektyviau ir savo kūno kalbos žiniomis, Jeremy Cruzas, dar žinomas kaip Elmeris Harperis, toliau daro įtaką ir įkvepia skaitytojus visame pasaulyje jų kelionėje įvaldyti neišsakytą žmonių bendravimo kalbą.