Koks yra geras atsakas, kai kas nors jus įžeidžia?

Koks yra geras atsakas, kai kas nors jus įžeidžia?
Elmer Harper

Ar buvote įžeistas ir manėte, kad neturite ką atsakyti? Jei taip, pataikėte į tinkamą vietą, kur sužinosite, kaip ir ką atsakyti.

Kai kas nors jus įžeidžia, gali būti sunku žinoti, kaip reaguoti ir ką sakyti. Geras atsakas turėtų būti tvirtas, bet pagarbus, o geriausi atsakai kyla iš pasitikėjimo savimi. Geriausias būdas susidoroti su įžeidimu - užstoti save, nepuolant kito asmens, bet kaip girdžiu?

Atsakydami gudriu juokeliu ar šmaikščia replika galite atsikratyti jų žodžių ir tuo pačiu metu patvirtinti savo jausmus ir ribas. Arba galite pasinaudoti bet kuriuo iš toliau pateiktų būdų kaip atsaku, kurį toliau panagrinėsime šiek tiek giliau.

7 atsakymai, kai kas nors įžeidžia.

  1. Pripažinkite įžeidimą, bet išlikite ramūs.
  2. Pakeiskite įžeidimą į komplimentą.
  3. Paklauskite jų, ar viskas gerai?
  4. Paklauskite, ar jie nusiminę.
  5. Sutikite su jais.
  6. Nekreipkite dėmesio į komentarą.
  7. Įžeidimą paverskite klausimu.

Pripažinkite įžeidimą, bet išlikite ramūs.

Gali pripažinti įžeidimą - tai vienas iš būdų parodyti, kad girdėjote, ką jie pasakė, bet nenorite leisti, kad tai paveiktų jūsų veiksmus ar emocijas.

Pavyzdžiui, prieš paaiškindami situaciją iš savo požiūrio taško, pabandykite atsakyti, pavyzdžiui, "suprantu, kodėl taip jautiesi" arba "žinau, kad taip norėta mane įskaudinti, ar gerai jautiesi".

Taip pripažįstamas įžeidimas nesileidžiant į ginčą ir galima ramiai pasiaiškinti ar net pasiūlyti kompromisą.

Taip atsakydami kitam asmeniui parodote, kad jo žodžiai buvo priimti rimtai ir gerbiami, net jei jie nebuvo malonūs.

Išlikti santūriam ir vartoti mandagią kalbą, net kai esate įžeidinėjamas, padeda palaikyti mandagų pokalbį ir kartu parodyti savo stiprybę ir atsparumą, o tai ir yra tikslas.

Pakeiskite įžeidimą į komplimentą.

Įžeidimo pakeitimas į komplimentą yra puikus būdas atsakyti, kai kas nors jus įžeidžia. Tai ne tik leidžia parodyti savo atsparumą ir sumanumą, bet ir padeda deeskaluoti situaciją nesukeliant naujų ginčų.

Jei norite pakeisti įžeidimą, paimkite įžeidimą ir sugalvokite, kaip jį pakeisti, kad skambėtų teigiamai. Pavyzdžiui, jei kas nors sako, kad visada vėluojate, galite atsakyti: "Džiaugiuosi, kad esu pakankamai patikimas, kad žmonės pastebi mano punktualumą."

Taip pat žr: Kas yra kodavimas bendravime? (Kodavimo / dekodavimo modelio reikšmė)

Taip reaguodami ne tik atremiate įžeidimą, bet ir su humoru prisiimate atsakomybę už situaciją. Toks požiūris leidžia spręsti problemą iš esmės, tačiau kartu palieka vietos lengvam pokštui ir pašalina komentaro aštrumą.

Paklauskite jų, ar viskas gerai?

Kai kas nors jus įžeidžia, vienas geriausių būdų atsakyti - paklausti, ar viskas gerai. Toks atsakymas parodo, kad jums rūpi jo jausmai, ir leidžia jam atsitraukti nuo situacijos ir pagalvoti apie tai, ką jis pasakė.

Taip pat galite išlikti ramūs ir pasitelkti humorą, kad sušvelnintumėte situaciją. Išlaikydami ramybę parodysite, kad jų žodžiai jūsų nepaveikė, o tai padės atgrasyti nuo tolesnių įžeidinėjimų.

Jei asmuo ir toliau jus įžeidinėja, svarbu prisiminti, kad galiausiai tik nuo jūsų priklauso, kiek dėmesio ar energijos jam skirsite. Užuot įsitraukę į ginčą ar supykę, pabandykite atsakyti ką nors panašaus į "Linkiu jums gero" arba "Nieko tokio, jei nesutariame".

Taip parodysite, kad nors jų žodžiai ir sužeidė, jie neturės jums ilgalaikio poveikio, ir atimsite iš jų galią.

Paklauskite, ar jie nusiminę.

Jei manote, kad asmuo yra nusiminęs, geriausia pradėti nuo klausimo, ar jam viskas gerai, kaip ir pirmiau, tačiau iš jo kūno kalbos pastebėjote, kad jis nori su jumis pradėti ginčą arba ginčytis.

Taip parodysite, kad jums rūpi, ir galbūt suteiksite jam galimybę išreikšti savo jausmus, užuot pykęs ant jūsų. Jei asmuo ir toliau jus įžeidinėja, pasistenkite išlikti ramūs ir atsakykite maloniai arba su humoru.

Taip pat galite pabandyti nukreipti komentarą pakeisdami temą arba juokaudami apie save. Svarbu nepriimti įžeidimo asmeniškai ir prisiminti, kad žmonėms dažnai lengviau įžeidinėti kitus, nei susidoroti su savo emocijomis.

Svarbiausia, niekada nesileiskite įžeidinėjami iki jų lygio, o parodykite savo stiprybę išlaikydami ramybę ir pakilę virš situacijos.

Sutikite su jais.

Pritarimas jus įžeidinėjančiam asmeniui gali būti veiksmingas būdas jam atkeršyti. Tai gali padėti sušvelninti situaciją ir aiškiai parodyti, kad jo žodžiai jūsų negąsdina.

Pritardami jiems taip pat galite parodyti, kad išgirdote ir atsižvelgėte į tai, ką jie pasakė, ir kartu išlaikyti savigarbos jausmą. Tai gali net paskatinti produktyvesnį pokalbį, nes taip parodysite, kad esate pasirengę išklausyti argumentus ir priimti konstruktyvią kritiką.

Tačiau svarbu nesutikti per greitai ir per dažnai, nes tai gali sudaryti įspūdį, kad esate silpnas ar nepasitikintis savimi.

Neskubėkite ir reaguokite tik tada, kai to tikrai reikia. Taip elgdamiesi užtikrinsite, kad atrodysite pasitikintys savimi ir išliksite tvirtai nusiteikę bet kokio galimo įžeidimo akivaizdoje.

Nekreipkite dėmesio į komentarą.

Dar vienas būdas, kaip galite reaguoti, - ignoruoti komentarą. Taip parodysite asmeniui, kad jo žodžiai jums neturėjo jokios įtakos, ir jis greitai supras, kad jo žodžiai neverti jūsų dėmesio.

Tai taip pat gali parodyti, kad pasitikite savimi ir kad jums nereikia kito žmogaus pritarimo.

Įžeidimą paverskite klausimu.

Jei įmanoma, pabandykite įžeidimą paversti klausimu ir paklauskite, kodėl jis taip pasakė ir ar galite kuo nors padėti. Tai padeda išvengti situacijos eskalavimo ir gali padėti išsiaiškinti, kodėl asmuo jus įžeidė.

Toliau apžvelgsime keletą dažniausiai užduodamų klausimų.

Dažnai užduodami klausimai

Kaip atsakyti į įžeidimą?

Į įžeidimą geriausia reaguoti ramiai ir santūriai. Svarbu nepriimti įžeidimo asmeniškai ir neleisti, kad jūsų reakcija būtų nulemta emocijų.

Vietoj to akimirką pagalvokite apie tai, kas buvo pasakyta, ir apsvarstykite, ar tame yra tiesos. Jei manote, kad ne, tiesiog nekreipkite dėmesio į komentarą ir tęskite savo dieną.

Taip pat galite pasitelkti humorą, kad sušvelnintumėte situaciją, jei reikia, arba atsakyti savo teigiama pastaba.

Galiausiai tik nuo jūsų priklauso, kaip reaguosite, bet nepamirškite nesileisti į jų lygį, nes pykčio reakcija tik dar labiau pakurstys situaciją.

Jei tai žiaurus įžeidimas, stenkitės išlikti ramūs ir neatsakykite tuo, dėl ko vėliau gailėsitės, nes tai atskleidžia jūsų silpnąsias vietas, o jie tai panaudos dar kartą ir niekada neatsiprašys.

Kaip mandagiai atsakyti į įžeidimą?

Geriausia išlikti ramiam ir mandagiam. Pripažinkite jų jausmus, bet nepridėkite žibalo į ugnį - tiesiog pasakykite: "Suprantu, kad taip jautiesi" arba "Suprantu, kodėl taip galvoji".

Jei įmanoma, pagarbiai paaiškinkite savo požiūrį, bet neperkelkite pokalbio apie tai, kas teisus, o kas ne. Taip pat gali būti naudinga paminėti ką nors teigiamo apie asmenį ar situaciją, pavyzdžiui, padėkoti jam už indėlį arba pagirti už kompetenciją.

Jei situacija paaštrėja ir tampa pernelyg karšta, mandagiai atsiprašykite iš pokalbio ir pasitraukite iš situacijos.

Sėkmingam bendravimui, net jei kas nors jus įžeidė, svarbiausia atsakyti mandagiai ir pagarbiai.

Kaip protingai įžeisti žmogų?

Norint įžeisti žmogų protingai, reikia vartoti protingus, mintis keliančius žodžius. Reikia mokėti sugalvoti veiksmingą įžeidimą, kuris priverstų žmogų pasijusti nepatogiai ir nesmagiai, bet kartu nebūtų pernelyg akivaizdu, kad jį įžeidinėjate.

Pasistenkite būti kuo išradingesni ir pasitelkite ironiją ar sarkazmą, kad išsakytumėte savo mintį. Taip pat nepamirškite atsižvelgti į kito asmens jausmus ir neperžengti jokių ribų įžeidinėdami.

Venkite keiksmažodžių, asmeninių išpuolių ar kitų dalykų, kurie gali sukelti ilgalaikę žalą kito asmens reputacijai.

Nepamirškite, kad nors ir įžeidėte gudriai ir protingai, tai vis tiek yra nemandagu ir neturėtų būti daroma dažnai arba viešoje aplinkoje.

Kokie yra keli dideli įžeidžiantys žodžiai?

Dideli įžeidžiantys žodžiai - tai žodžiai, kurie vartojami norint įžeisti, sumenkinti ar įskaudinti kieno nors jausmus. Kai kurie dažniausiai vartojami dideli įžeidžiantys žodžiai: "nevykėlis", "idiotas", "debilas", "kvailys" ir "imbecilas".

Šie žodžiai gali turėti neigiamą atspalvį ir labai pakenkti žmogaus savigarbai.

Kiti dideli įžeidžiantys žodžiai taip pat gali būti rasistiniai keiksmažodžiai arba tam tikras žmonių grupes žeminantys terminai, pavyzdžiui, "rasistas", "seksistas" ir "homofobas".

Šių žodžių vartojimas viešai ar privačiai yra ne tik įžeidžiantis, bet ir gali sukelti teisinių pasekmių, jei jie nukreipti prieš konkretų asmenį.

Taip pat žr: Kaip kalbėtis su atsitiktiniu asmeniu ar žmonėmis (kalbėtis su nepažįstamaisiais)

Be šių aiškių didelių įžeidžiančių žodžių, yra dar keletas netiesioginių, pavyzdžiui, "debilas", "kvailas", "kvailys" ir "nemokša".

Šie žodžiai gali būti ne tokie iš karto žalingi kaip kiti anksčiau minėti žodžiai, tačiau vis tiek gali būti skaudūs, jei yra vartojami supykus arba siekiant kam nors emociškai pakenkti.

Svarbu nepamiršti, kokią kalbą vartojame bendraudami su kitais, kad visi jaustųsi saugūs ir gerbiami.

Kaip atsakyti į komentarą iš nugaros?

Susidūrus su užgauliu komentaru, svarbu išlikti ramiems ir išlaikyti pozityvų požiūrį.

Šiuo metu gali būti sunku tai padaryti, tačiau svarbu prisiminti, kad komentarą išsakęs asmuo galbūt nenorėjo, kad pastaba būtų suprasta kaip įžeidimas.

Jei norite atsakyti, stenkitės atsakymą formuluoti pagarbiai ir nenusileiskite iki jų lygio, išsakydami kandžią pastabą.

Reikėtų apsvarstyti, ar apskritai reikia atsakyti; kartais geriausia tiesiog ignoruoti komentarą arba apskritai jį atmesti.

Geriausias patarimas - nepriimkite jų žodžių asmeniškai, o sutelkite dėmesį į tai, kaip galite pasinaudoti šia situacija kaip asmeninio augimo galimybe.

Galutinės mintys.

Kai kas nors įžeidinėja, reikia galvoti nestandartiškai. Kitą kartą, kai kas nors jus įžeis, pagalvokite, ko tas žmogus iš jūsų nori. Ar tai yra sąmokslo kova, ar kažkas daugiau? Manome, kad geriausias atsakas yra toks: "Nežinau, kas tave įžeidė praeityje, bet aš tau noriu tik gero".

Tikimės, kad radote atsakymą į savo klausimą šiame pranešime, taip pat galite rasti šį pranešimą Juokingi dalykai, kuriuos galima pasakyti narcizui (21 atsakas)
Elmer Harper
Elmer Harper
Jeremy Cruzas, dar žinomas Elmerio Harperio vardu, yra aistringas rašytojas ir kūno kalbos entuziastas. Psichologijos išsilavinimą turintis Jeremy visada žavėjosi neišsakyta kalba ir subtiliais užuominais, kurie valdo žmonių sąveiką. Augdamas įvairiapusėje bendruomenėje, kurioje neverbalinis bendravimas vaidino gyvybiškai svarbų vaidmenį, Jeremy smalsumas kūno kalbai atsirado dar ankstyvoje vaikystėje.Baigęs psichologijos studijas, Jeremy pradėjo kelionę, kad suprastų kūno kalbos subtilybes įvairiuose socialiniuose ir profesiniuose kontekstuose. Jis dalyvavo daugybėje seminarų, seminarų ir specializuotų mokymo programų, kad įsisavintų gestų, veido išraiškų ir pozų iššifravimo meną.Savo tinklaraštyje Jeremy siekia pasidalyti savo žiniomis ir įžvalgomis su plačia auditorija, kad padėtų pagerinti jų bendravimo įgūdžius ir geriau suprasti neverbalinius signalus. Jis apima daugybę temų, įskaitant kūno kalbą santykiuose, versle ir kasdienėje sąveikoje.Jeremy rašymo stilius yra įtraukiantis ir informatyvus, nes jis sujungia savo patirtį su realaus gyvenimo pavyzdžiais ir praktiniais patarimais. Jo gebėjimas suskaidyti sudėtingas sąvokas į lengvai suprantamus terminus įgalina skaitytojus tapti efektyvesniais komunikatoriais tiek asmeninėje, tiek profesinėje aplinkoje.Kai nerašo ir netyrinėja, Džeremis mėgsta keliauti po įvairias šalispatirti įvairias kultūras ir stebėti, kaip kūno kalba pasireiškia įvairiose visuomenėse. Jis mano, kad skirtingų neverbalinių užuominų supratimas ir priėmimas gali paskatinti empatiją, sustiprinti ryšius ir užpildyti kultūrines spragas.Savo įsipareigojimu padėti kitiems bendrauti efektyviau ir savo kūno kalbos žiniomis, Jeremy Cruzas, dar žinomas kaip Elmeris Harperis, toliau daro įtaką ir įkvepia skaitytojus visame pasaulyje jų kelionėje įvaldyti neišsakytą žmonių bendravimo kalbą.