Moterų narcizų žiaurumo supratimas

Moterų narcizų žiaurumo supratimas
Elmer Harper

Pasaulyje, kuriame vis dažniau pasitaiko narciziškų asmenybių, labai svarbu suprasti moterų narcizų žiaurumą.

Tai ne tik padeda atpažinti ir apsisaugoti nuo prievartos, bet ir padeda gijimo procese tiems, kurie tapo aukomis.

Šiame straipsnyje bus nagrinėjamos moterų narcizų žiaurumo priežastys, jų skirtumai nuo vyrų narcizų, požymiai, pagal kuriuos galima atpažinti moterį narcizą, ir būdai, kaip apsisaugoti ir atsigauti po narciziško smurto.

Kodėl moterys narcizės tokios žiaurios? 🤬

Narciziškos pasiūlos vaidmuo.

Kiekvieno narcizo esmė - narciziškas poreikis, kuris reiškia patvirtinimą, susižavėjimą ir dėmesį, reikalingus savigarbai palaikyti. Piktybinis narcizas dės visas pastangas, kad užsitikrintų šį poreikį, net jei tai reikštų žalos padarymą ar žiaurų elgesį su kitais žmonėmis. Kadangi į žmones jie žiūri tik kaip į objektus, kurie tenkina jų poreikius, jiems trūksta gailesčio ir empatijos, todėl jųžiaurumas jų akyse atrodo pateisinamas.

Patologinis nesaugumas ir empatijos stoka.

Moterys narcizės paprastai yra nesaugios ir nuolat siekia išorinio patvirtinimo, kad palaikytų savo trapų savęs suvokimą. Dėl empatijos stokos jos nesupranta, kokį poveikį jų veiksmai daro kitiems, todėl joms lengviau elgtis žiauriai, nejaučiant kaltės. Tai dar labiau sustiprina jų įsitikinimas, kad jos yra pranašesnės ir turi teisę į ypatingą elgesį, kuris pateisina jųporeikį manipuliuoti ir skaudinti kitus, kad išlaikytų norimą statusą.

Objekto pastovumo ir idealizavimo fazės.

Objekto pastovumas - tai sąvoka, susijusi su gebėjimu išlaikyti nuoseklų, teigiamą žmogaus įvaizdį, net kai jo nėra šalia.

Narcizai su tuo kovoja ir yra linkę idealizuoti ir nuvertinti kitus, taip sudarydami nesibaigiantį ciklą. Idealizavimo fazėje narcizas gali būti malonus visiems kitiems, apipilti juos dėmesiu ir pagyrimais.

Tačiau galiausiai jie pereina į nuvertinimo fazę, kurioje tampa žiaurūs ir manipuliatyvūs. Šis nuolatinis svyravimas prisideda prie jų bendro žiauraus elgesio.

Kuo moterys narcizai skiriasi nuo vyrų narcizų? ⁉️

Subtilūs manipuliavimo metodai.

Nors tiek vyrai, tiek moterys narcizai manipuliuoja, kad kontroliuotų kitus, moterys narcizės linkusios naudoti labiau paslėptus metodus. Jos meistriškai vaidina aukas, naudoja kaltę ir emocinį šantažą, kad pasiektų savo, dažnai nepastebėtos aplinkinių. Šis subtilus metodas leidžia joms išlaikyti nekaltumo fasadą, todėl jų aukoms dar sunkiau atpažinti irišvengti jų manipuliavimo taktikos.

Lyčių lūkesčiai ir narcizinės moterys.

Visuomenė dažnai palaiko tam tikrus lyčių lūkesčius, todėl moterys narcizės prisitaiko prie jų ir pasinaudoja šiais įsitikinimais. Pavyzdžiui, moterys paprastai suvokiamos kaip globėjiškos, empatiškos ir emocionalios. Tai leidžia moterims narcizėms už šių stereotipinių bruožų slėpti savo tikruosius ketinimus, todėl kitiems sunkiau pastebėti jų narcizišką elgesį.

Narcisistinių bruožų sutapimas ir skirtumas.

Nors vyrai ir moterys narcizai turi daug panašumų, egzistuoja tam tikri jų narciziškų bruožų skirtumai. Pavyzdžiui, moterys narcizės gali daug dėmesio skirti savo išvaizdai ir socialiniam statusui, naudodamosi šiais aspektais, kad dar labiau manipuliuotų aplinkiniais. Ir atvirkščiai, vyrus narcizus dažnai labiau traukia valdžia, turtas ir dominavimas. Nepaisant to, abiejų lyčių narcizai gali būtivienodai žiaurūs ir žalingi savo aukoms.

Kokie yra moters narcizės požymiai? 🪧

Toksiški asmenybės bruožai.

Moterų narcizų toksiškos asmenybės bruožai dažnai yra patologinis melas, kitų išnaudojimas, didžiadvasiškumas ir empatijos stoka. Jos taip pat gali būti labai susitelkusios į save, todėl joms nuolat reikia dėmesio ir susižavėjimo.

Poreikis būti dėmesio centre.

Moterys narcizės labai mėgsta būti dėmesio centre bet kurioje situacijoje. Jų dėmesio troškimas gali pasireikšti pernelyg dramatiškais pasirodymais, reikalaujančiais, kad visi, esantys šalia jų, tenkintų jų poreikius ir emocijas.

"Gaslighting" ir manipuliavimas.

"Gaslighting" yra įprasta manipuliavimo taktika, kurią narcizai naudoja siekdami priversti savo aukas suabejoti savo realybe. Moterys narcizės įgyja kitų žmonių kontrolę nuvertindamos jų jausmus ir išgyvenimus, taip priversdamos juos abejoti savimi ir tapti imlesniems narcizo įtakai.

Taip pat žr: Meilės žodžiai, prasidedantys Q (su apibrėžimu)

Kaip apsisaugoti nuo narciziškos prievartos iš narcizų moterų? 🙅🏾

Ribų nustatymas ir atstumo išlaikymas.

Norint apsisaugoti nuo narcizo emocinio manipuliavimo, labai svarbu nustatyti tvirtas ribas ir išlaikyti atstumą. Venkite įsitraukti į jo minčių žaidimus ir atkreipkite dėmesį į bet kokius bandymus pažeisti jūsų asmeninę erdvę ar sumenkinti jūsų savivertę.

Ieškoti paramos iš draugų, šeimos ir terapijos.

Draugai, šeimos nariai ir profesionalūs terapeutai gali patarti, patvirtinti ir padėti įveikti neigiamus narcizo įtakos padarinius.

Atpažinti ir spręsti savo pažeidžiamumo problemas.

Narcizai dažnai medžioja asmenis, turinčius tam tikrų silpnų vietų. Atpažindami ir šalindami šias silpnąsias vietas, galite sumažinti riziką ateityje tapti narcizo prievartos taikiniu.

Pasveikimas nuo narciziškos prievartos: gydymas nuo žiaurumo 🩹.

Suprasti narciziškos prievartos poveikį.

Pirmasis žingsnis į išgijimą - pripažinti prievartos mastą. Tai reiškia, kad reikia pripažinti narcizo naudojamą manipuliavimo taktiką ir jos poveikį jūsų psichinei, emocinei ir fizinei savijautai.

Taip pat žr: Kas nutinka, kai ignoruojate narcizą (kodėl jie nekenčia būti ignoruojami!)

Atkurti savigarbą ir savivertę.

Gydantis nuo narciziškos prievartos reikia atkurti savigarbą ir savivertę. Tam reikia puoselėti užuojautą sau, savęs priėmimą ir meilę sau, taip pat užsiimti veikla, kuri skatina asmeninį augimą ir laimę.

sveikų santykių ir paramos tinklų kūrimas.

Sveikų santykių ir stiprių paramos tinklų kūrimas gali labai prisidėti prie gijimo proceso. Apsupti pozityvių, empatiškų žmonių gali padėti atkurti pasitikėjimą ir jaustis vertinamam, o tai galiausiai skatina emocinį ir psichologinį gijimą.

Galutinės mintys

Šiame straipsnyje aptariamas žalingas narcizų moterų elgesys, daugiausia dėmesio skiriant jų dėmesio poreikiui, giliam nesaugumui ir empatijos trūkumui.

Jame taip pat nurodomi skirtumai tarp vyrų ir moterų narcizų, moterų narcizų požymiai ir būdai, kaip apsisaugoti ir atsigauti nuo jų prievartos.

Tai apima ribų nustatymą, pagalbos gavimą ir savivertės atkūrimą. Straipsnyje pabrėžiama, kaip svarbu suprasti tokio smurto padarinius, ugdyti savigailą ir meilę sau, užmegzti sveikus santykius ir kurti paramos tinklus, kurie padėtų sveikti.

Jei jums patiko šis straipsnis, galbūt norėsite perskaityti, ar su amžiumi narcizai tampa vis blogesni?
Elmer Harper
Elmer Harper
Jeremy Cruzas, dar žinomas Elmerio Harperio vardu, yra aistringas rašytojas ir kūno kalbos entuziastas. Psichologijos išsilavinimą turintis Jeremy visada žavėjosi neišsakyta kalba ir subtiliais užuominais, kurie valdo žmonių sąveiką. Augdamas įvairiapusėje bendruomenėje, kurioje neverbalinis bendravimas vaidino gyvybiškai svarbų vaidmenį, Jeremy smalsumas kūno kalbai atsirado dar ankstyvoje vaikystėje.Baigęs psichologijos studijas, Jeremy pradėjo kelionę, kad suprastų kūno kalbos subtilybes įvairiuose socialiniuose ir profesiniuose kontekstuose. Jis dalyvavo daugybėje seminarų, seminarų ir specializuotų mokymo programų, kad įsisavintų gestų, veido išraiškų ir pozų iššifravimo meną.Savo tinklaraštyje Jeremy siekia pasidalyti savo žiniomis ir įžvalgomis su plačia auditorija, kad padėtų pagerinti jų bendravimo įgūdžius ir geriau suprasti neverbalinius signalus. Jis apima daugybę temų, įskaitant kūno kalbą santykiuose, versle ir kasdienėje sąveikoje.Jeremy rašymo stilius yra įtraukiantis ir informatyvus, nes jis sujungia savo patirtį su realaus gyvenimo pavyzdžiais ir praktiniais patarimais. Jo gebėjimas suskaidyti sudėtingas sąvokas į lengvai suprantamus terminus įgalina skaitytojus tapti efektyvesniais komunikatoriais tiek asmeninėje, tiek profesinėje aplinkoje.Kai nerašo ir netyrinėja, Džeremis mėgsta keliauti po įvairias šalispatirti įvairias kultūras ir stebėti, kaip kūno kalba pasireiškia įvairiose visuomenėse. Jis mano, kad skirtingų neverbalinių užuominų supratimas ir priėmimas gali paskatinti empatiją, sustiprinti ryšius ir užpildyti kultūrines spragas.Savo įsipareigojimu padėti kitiems bendrauti efektyviau ir savo kūno kalbos žiniomis, Jeremy Cruzas, dar žinomas kaip Elmeris Harperis, toliau daro įtaką ir įkvepia skaitytojus visame pasaulyje jų kelionėje įvaldyti neišsakytą žmonių bendravimo kalbą.