Narcizų iliuzijų pasaulio supratimas

Narcizų iliuzijų pasaulio supratimas
Elmer Harper

Pasaulyje, kuriame savimonė ir empatija, regis, mažėja, vis dažniau tenka susidurti su narciziškomis tendencijomis pasižyminčiais asmenimis.

Taip pat žr: Ar aš jai patinku labiau nei draugas? (Ženklai, kad tu jai patinki)

Narcisizmo esmė - iliuzinis mąstymo procesas, kuris nulemia visą narcizo pasaulėžiūrą ir daro įtaką tiek asmeniniams santykiams, tiek bendram savęs suvokimui.

Šiame straipsnyje nagrinėsime sudėtingą ir iškreiptą iliuzijų turinčių narcizų pasaulį, analizuosime įdomius psichologinius narciziško asmenybės sutrikimo (NPD) pagrindus ir pateiksime įžvalgų, kaip atpažinti ir susidoroti su šiais probleminiais asmenimis.

Kokie bruožai būdingi narciziškam asmenybės sutrikimui (NPD)?🧐

Grandiozinis savęs įsivaizdavimas ir didybės iliuzijos.

Vienas iš pagrindinių NPD elementų yra išpūstas ir didingas savęs vertinimas. NPD sergantys žmonės laiko save pranašesniais už kitus ir dažnai turi didybės iliuzijų.

Jų teisių ir puikybės jausmas verčia juos manyti, kad jie yra geresni už visus kitus ir nusipelno ypatingo elgesio bei aplinkinių susižavėjimo.

Magiškas mąstymas ir teisės.

Narcizai gyvena magiško mąstymo pasaulyje, kuriame tiki, kad jų mintys ir troškimai gali formuoti realybę.

Toks mentalitetas skatina jų teisių jausmą, nes jie mano, kad pasaulis turi prisitaikyti prie jų norų ir patenkinti visus jų poreikius.

2023 m. ir vėliau toks elgesys mūsų visuomenėje gali tapti dar ryškesnis, nes augantis individualizmas skatina narcizo įsitikinimą, kad jis turi teisę į viską, ko trokšta.

Empatijos stoka ir asocialus elgesys.

Narcisistiniu asmenybės sutrikimu sergantiems žmonėms dažnai labai trūksta empatijos kitų atžvilgiu, todėl jiems sunku užmegzti gilius ir prasmingus ryšius su aplinkiniais.

Empatijos stoka dažnai lemia asocialų elgesį, nes narcizas gali manipuliuoti kitais ir juos išnaudoti savo asmeninei naudai gauti, tačiau nepastebi savo veiksmų poveikio aplinkiniams.

Kokie yra skirtingi narcizų tipai? 👬

Atviras ir slaptas narcisizmas.

Narcizai gali būti skirstomi į atvirus arba paslėptus, ir kiekvienas jų tipas pasižymi unikaliomis savybėmis. Atviri narcizai yra išoriškai arogantiški ir egocentriški, jie dažnai elgiasi taip, kad siektų dėmesio ir taip palaikytų savo narciziškumą.

Kita vertus, užslėpti narcizai yra subtilesni, nes savo tikruosius ketinimus dažnai slepia po nesaugumo ar nuolankumo fasadu.

Somatinis ir smegenų narcisizmas.

Somatiniai narcizai savivertės jausmą kildina iš savo fizinės išvaizdos ir kūniškų pasiekimų, o smegenų narcizai labiau vertina savo intelektinius sugebėjimus ir protinius gebėjimus.

Abiejų tipų narcizai pasikliauja išoriniu patvirtinimu, kad palaikytų savo didingą savęs vaizdą, ir gali priešiškai ar abejingai reaguoti į bet kokią grįžtamąją informaciją, prieštaraujančią jų išpūstam savęs suvokimui.

Piktybinis ir pažeidžiamas narcisizmas.

Piktybiniai narcizai pasižymi žiauriu ir išnaudotojišku elgesiu, dažnai persekioja, priekabiauja ar net naudoja fizinį smurtą, kad užtikrintų aplinkinių kontrolę.

Pažeidžiami narcizai, priešingai, yra jautresni ir linkę į nuotaikų kaitą, labai pasikliauja kitų emociniu palaikymu ir patvirtinimu, kartu laikydami save nuolatine auka.

Kaip iliuzijos pasireiškia narciziškai asmenybei? 😤

Pasiekimų ir gebėjimų sureikšminimas

Svarbiausias narcizų mąstymo iliuzijų aspektas yra jų polinkis perdėtai sureikšminti savo pasiekimus ir gebėjimus.

Siekdami išlaikyti savo didingą savivaizdį, jie gali iškraipyti arba visiškai išgalvoti informaciją apie savo praeities pasiekimus ar įgūdžius, įtikindami save ir kitus, kad yra talentingesni ar sėkmingesni nei iš tikrųjų.

Tikėjimas savo unikalumu ir pranašumu.

Narcizai tiki, kad jie yra nepaprasti žmonės, turintys unikalių savybių ir gebėjimų, išskiriančių juos iš kitų.

Šis tikėjimas savo pranašumu gali paskatinti juos imtis daugybės destruktyvaus elgesio, įskaitant kitų menkinimą ir nuolatinį gyrimą bei patvirtinimą, kad sustiprintų savo trapų ego.

Nesugebėjimas priimti kritikos ir prieštaravimų.

Kai narcizas susiduria su įrodymais, paneigiančiais jo didingą savęs vaizdą, jis dažnai reaguoja priešiškai, gynybiškai arba atvirai neigia.

Dėl nesugebėjimo priimti kritikos ar prieštaravimų jie nesugeba mokytis iš savo klaidų ar koreguoti savo elgesio, o tai dar labiau įtvirtina jų klaidingą pasaulėžiūrą.

Taip pat žr: Rankos už galvos (supraskite, ką tai iš tikrųjų reiškia)

Kokie yra pagrindiniai narcisistinio asmenybės sutrikimo simptomai? 😡

Lėtinis susižavėjimo ir dėmesio poreikis.

Vienas iš pagrindinių narcisistinio asmenybės sutrikimo simptomų yra nuolatinis susižavėjimo ir dėmesio poreikis. Narcisistai dažnai deda daug pastangų, kad užsitikrintų nuolatinį aplinkinių pagyrimų ir patvirtinimo srautą, nes šis "narcisistinis aprūpinimas" padeda sustiprinti jų didingą savivaizdį ir išvengti giliai įsišaknijusio nesaugumo ir abejonių savimi jausmo.

Manipuliacinis ir išnaudotojiškas elgesys.

Narcizai gali manipuliuoti ir išnaudoti kitus, kad įgautų galios ir kontrolę kitų atžvilgiu.

Tarpasmeninius santykius jie dažnai vertina kaip sandorius, ieško asmenų, kurie gali padėti jiems pasiekti savo tikslų arba pakelti jų socialinę padėtį, ir atsisako jų, kai jie atlieka savo paskirtį.

Pavydas ir teisė tarpasmeniniuose santykiuose.

Narcizai dažnai jaučia giliai įsišaknijusį pavydą ir apmaudą tiems, kurie, jų nuomone, yra sėkmingesni, patrauklesni ar pasiekę daugiau nei jie patys.

Dėl pavydo jie gali elgtis piktybiškai, menkinti kitų pasiekimus arba bandyti sabotuoti jų santykius.

Dėl savo teisių jausmo jie taip pat gali kelti nerealius lūkesčius aplinkiniams, todėl jų tarpusavio santykiai gali būti įtempti ir audringi.

Kaip atpažinti ir elgtis su iliuzijų turinčiu narcizu 😖?

Narciziško elgesio modelių atpažinimas.

Pirmasis žingsnis atpažįstant ir sprendžiant su iliuzijų turinčiu narcizu - atpažinti šiam sutrikimui būdingus elgesio modelius.

Susipažinę su bendrais narcisizmo bruožais ir simptomais, galite geriau suprasti narcizo veiksmų motyvus ir imtis tinkamų veiksmų, kad apsisaugotumėte nuo jo žalingos įtakos.

Nustatyti ribas ir apriboti poveikį.

Kovojant su narcizu dažnai reikia nustatyti aiškias ribas ir apriboti jo toksiško elgesio poveikį.

Patvirtindami savo poreikius ir troškimus bei atsisakydami pritarti iškreiptai narcizo nuomonei, galite pradėti atsiskirti nuo jo kontrolės ir atgauti savarankiškumo bei savigarbos jausmą.

prireikus kreiptis profesionalios pagalbos.

Jei įtariate, kad jūs arba jūsų artimas žmogus gali sirgti patologiniu narcisizmu, labai svarbu kuo greičiau kreiptis profesionalios pagalbos.

Įgudę terapeutai gali padėti sergantiesiems NPD išsiaiškinti jų iškreiptą savęs suvokimą ir išsiugdyti sveikesnius įveikos mechanizmus, kartu teikdami paramą ir patarimus tiems, kuriuos paveikė destruktyvus narcizo elgesys.

Galutinės mintys.

Šiame straipsnyje nagrinėjamas narcisizmo, konkrečiai narcisistinio asmenybės sutrikimo (NPD), kuriam būdingas grandiozinis savęs vertinimas, didybės iliuzijos, empatijos stoka, manipuliacinis ir išnaudotojiškas elgesys, pasaulis.

Narcizai gali būti skirstomi į atvirus arba slaptus, somatinius arba smegenų, piktybinius arba pažeidžiamus.

Straipsnyje paaiškinama, kaip iliuzijos pasireiškia narciziškose asmenybėse ir kokie yra pagrindiniai NPD simptomai. Norint elgtis su iliuzijomis sergančiu narcizu, reikia atpažinti elgesio modelius, nustatyti ribas ir prireikus kreiptis profesionalios pagalbos.

Jei straipsnis jums pasirodė įdomus, galbūt norėsite perskaityti straipsnį "Atskleisti rūpestingą ir paslaugią užslėpto narcizo pusę".
Elmer Harper
Elmer Harper
Jeremy Cruzas, dar žinomas Elmerio Harperio vardu, yra aistringas rašytojas ir kūno kalbos entuziastas. Psichologijos išsilavinimą turintis Jeremy visada žavėjosi neišsakyta kalba ir subtiliais užuominais, kurie valdo žmonių sąveiką. Augdamas įvairiapusėje bendruomenėje, kurioje neverbalinis bendravimas vaidino gyvybiškai svarbų vaidmenį, Jeremy smalsumas kūno kalbai atsirado dar ankstyvoje vaikystėje.Baigęs psichologijos studijas, Jeremy pradėjo kelionę, kad suprastų kūno kalbos subtilybes įvairiuose socialiniuose ir profesiniuose kontekstuose. Jis dalyvavo daugybėje seminarų, seminarų ir specializuotų mokymo programų, kad įsisavintų gestų, veido išraiškų ir pozų iššifravimo meną.Savo tinklaraštyje Jeremy siekia pasidalyti savo žiniomis ir įžvalgomis su plačia auditorija, kad padėtų pagerinti jų bendravimo įgūdžius ir geriau suprasti neverbalinius signalus. Jis apima daugybę temų, įskaitant kūno kalbą santykiuose, versle ir kasdienėje sąveikoje.Jeremy rašymo stilius yra įtraukiantis ir informatyvus, nes jis sujungia savo patirtį su realaus gyvenimo pavyzdžiais ir praktiniais patarimais. Jo gebėjimas suskaidyti sudėtingas sąvokas į lengvai suprantamus terminus įgalina skaitytojus tapti efektyvesniais komunikatoriais tiek asmeninėje, tiek profesinėje aplinkoje.Kai nerašo ir netyrinėja, Džeremis mėgsta keliauti po įvairias šalispatirti įvairias kultūras ir stebėti, kaip kūno kalba pasireiškia įvairiose visuomenėse. Jis mano, kad skirtingų neverbalinių užuominų supratimas ir priėmimas gali paskatinti empatiją, sustiprinti ryšius ir užpildyti kultūrines spragas.Savo įsipareigojimu padėti kitiems bendrauti efektyviau ir savo kūno kalbos žiniomis, Jeremy Cruzas, dar žinomas kaip Elmeris Harperis, toliau daro įtaką ir įkvepia skaitytojus visame pasaulyje jų kelionėje įvaldyti neišsakytą žmonių bendravimo kalbą.