Pasyvaus agresyvumo apibrėžimas (Suprasti daugiau)

Pasyvaus agresyvumo apibrėžimas (Suprasti daugiau)
Elmer Harper

Kas yra pasyvi agresija ir kaip ją apibrėžti?

Pasyviai agresyvus elgesys - tai toks elgesys, kai žmogus savo jausmus ar nusivylimą išreiškia netiesiogiai, o ne atvirai. Toks elgesys dažnai pasireiškia tada, kai žmogus jaučiasi bejėgis arba negali tiesiogiai išreikšti savo jausmų. Tai gali būti komplimentas, po kurio seka sarkastiška pastaba.

Dažniausi pasyvaus agresyvaus elgesio pavyzdžiai:

 • Sarkazmas.
 • Komplimentų sakymas iš nugaros.
 • Tylos gydymas.
 • Atidėliojimas.
 • Vaidinti auką.
 • Išskaičiuojama informacija .

Pasyviai agresyvų elgesį galima apibrėžti kaip sakymą ko nors teigiamo, bet neturint to omenyje, su neigiamu atspalviu. Ką nors teigiamo sakome piktu tonu arba neigiama kūno kalba. Viskas priklauso nuo jūsų išraiškos tono, dėl kurio gali atrodyti, kad esate pasyviai agresyvus kitų atžvilgiu.

Pasyvus agresyvus elgesys gali būti agresijos apraiška, kuri prisidengia bendradarbiavimu, sutarimu ar supratimu. Apžvelgsime 12 būdų, kaip atpažinti pasyvią agresiją.

Turinys [rodyti]
 • Kas yra pasyvi agresija ir kaip ją apibrėžti?
 • 10 būdų, kaip apibrėžti pasyvų agresyvų elgesį.
  • Slidus gydymas.
  • Komplimentai iš užpakalinės rankos.
  • Išskaičiuoti mokesčiai.
  • Problemų vengimas.
  • Išmoktas bejėgiškumas.
  • Vėlavimas kaip ginklas.
  • Gandai.
  • Užimtas.
  • Tyčinis erzinimas.
  • Kontrolė kaip rūpestis.
 • Kaip elgtis su pasyviai agresyviais žmonėmis.
  • Prieš reaguodami kontroliuokite savo emocijas.
  • Bendraukite būdami ramios būsenos.
  • Įvardykite, ką girdėjote.
  • Jei nesuprantate, ką jie nori pasakyti.
  • Atidarykite duris.
  • Nebūkite žmonėms malonus
 • Klausimai ir atsakymai.
  • Kas yra netyčinis pasyvus agresyvus elgesys?
  • Kas yra piktybinis pasyvus agresyvus žmogus?
  • Kokie yra pasyvaus agresyvaus elgesio pavyzdžiai?
  • Kodėl žmonės elgiasi pasyviai agresyviai?
  • Kokios yra pasyvaus agresyvaus elgesio pasekmės?
  • Kaip elgtis su pasyviai agresyviu elgesiu?
  • Ką reiškia būti pasyviai agresyviam?
  • Kaip atpažinti, ar žmogus yra pasyviai agresyvus?
  • Santrauka

10 būdų, kaip apibrėžti pasyvų agresyvų elgesį.

Slidus gydymas.

Kai kurie žmonės supyksta ir nori kam nors smogti arba ant ko nors rėkti. Jie gali nesugebėti suvaldyti savo pykčio ir gali norėti išsilieti. Kiti žmonės gali tiesiog ignoruoti kitą asmenį, nes jiems tai geriausias būdas susidoroti su situacija. Šlykštus elgesys - kai kas nors jus ignoruoja, jis gali elgtis taip, tarsi net nežinotų, kad egzistuojate, nepripažindamas jūsų buvimo.

Pavyzdžiui, jei užduodate jiems klausimą, o jie jus ignoruoja arba jums įėjus išeina iš kambario, jie bando pakeisti jūsų emocinę būseną. Jie nori leisti jums suprasti, kad pyksta ant jūsų, to nesakydami. Yra būdų, kaip tai apeiti, apie tai plačiau pakalbėsime toliau.

Komplimentai iš užpakalinės rankos.

Komplimentas iš nugaros - tai komplimentas, kuris iš pirmo žvilgsnio atrodo įžeidžiantis. Dažnai jie sakomi norint atkreipti dėmesį į kito asmens trūkumus, tačiau jais taip pat galima pabrėžti teigiamas savybes, kurios iš pirmo žvilgsnio gali būti sunkiai pastebimos.

Pavyzdys: "Puikiai atrodote, kaip savo amžiui." Tai komplimentas, bet jei pašalintumėte amžiaus požymį, tai tikrai nebūtų. Jis skirtas priversti jus suabejoti savimi ir neabejotinai yra pasyviai agresyvus elgesys.

Išskaičiuoti mokesčiai.

Kai kas nors sulaiko ką nors, ką esate įpratęs gauti, arba leidžia jums pakliūti į spąstus, o jis turėjo informaciją, tai laikoma pasyviu agresyviu elgesiu. Ar kas nors kada nors iš jūsų ką nors sulaikė?

Problemų vengimas.

Sąmoningai vengia bet kokių problemų santykiuose arba nenori kalbėti jums svarbiomis temomis. Tai gali būti apmaudu daugeliu atžvilgių, nes norite pasakyti kažką svarbaus, bet jie nenori klausytis ar spręsti klausimo.

Išmoktas bejėgiškumas.

Išmoktas bejėgiškumas - tai apsimetinėjimas, kad kažko negali padaryti, nors iš tikrųjų tiesiog nenori. Pavyzdžiui, kai paprašau savo vyro išvalyti vonios kambarį, o jis išvalo aplink esančius produktų buteliukus. Jis tikrai blogai atlieka savo darbą, todėl daugiau neprašote.

Tai sudėtingas pasyviai agresyvus elgesys, į kurį turėtumėte atkreipti dėmesį. Toks elgesys gali atrodyti nekenksmingas, tačiau jis gali pakenkti asmeniui ir aplinkiniams.

Vėlavimas kaip ginklas.

Valdžios ir kontrolės žaidimas yra pavojingas. Kai vienas asmuo sąmoningai vėluoja, jis siunčia žinutę, kad jūs jo nekontroliuojate ir jis gali daryti, ką nori. Jis kontroliuoja kito asmens laiką, todėl pasirūpinkite, kad turėtumėte savo gyvenimą už jo ribų, kad jo nesugriautų jo savanaudiškumas.

Gandai.

Spėliojimas yra socialinio bendravimo forma, kai žmonės dalijasi informacija apie kitus, siekdami pasidalyti žiniomis ir nuomone. Piktybiškas spėliojimas gali būti laikomas žodinės prievartos forma, kai skleidžiantysis spėliojimus siekia pakenkti kieno nors jausmams ar reputacijai.

Pasyviai agresyvus asmuo piktybiškai apkalbinėja, kad priverstų jus ar kitus patikėti kažkuo blogu apie jus ar jūsų gyvenimą.

Užimtas.

Jei ką nors suplanavote ir jie žino, kad tai yra kažkas, ką norite padaryti, pavyzdžiui, šeimos pietūs, darbo vakarai ar gimtadienio vakarėlis, o jūsų partneris sako, kad yra per daug užsiėmęs darbo projektu, nors prieš tai turėjo daug laiko užduočiai atlikti, tai vadinama priverstine veikla.

Taip pat žr: Kaip kovoti su toksiškais influenceriais!

Kai žmogus elgiasi pasyviai agresyviai, jis neatsako į jūsų klausimą arba nesutinka dalyvauti prašyme. Užuot pasakęs "ne", jis sudarys blokus, kad žmogus niekur su juo neitų. Tai galima padaryti pamirštant įsipareigojimus, vėluojant į renginius ir prašymus paverčiant neįmanomais, kad kitas žmogus prarastų susidomėjimą.

Tyčinis erzinimas.

Tarptautinis susierzinimas - kai kas nors daro ką nors, nors jūs prašėte to nedaryti. Pavyzdžiui, paprašėte partnerio padėti batus į krepšį ir nepalikti jų miegamajame, o jis tyčia nusimauna batus miegamajame ir palieka juos ten. Tai daroma tyčia, kad jus supykdytų.

Kontrolė kaip rūpestis.

Kažkam nepatinka tai, ką darote, ir, užuot pasakęs, kas jam nepatinka, jis elgsis susirūpinęs jumis ir empatiškai bandys priversti jus pasikeisti.

Kaip elgtis su pasyviai agresyviais žmonėmis.

Prieš reaguodami kontroliuokite savo emocijas.

Pirmas dalykas, kurį turite padaryti, - tai kontroliuoti savo emocijas, kad neateitumėte iš emocinės būsenos. Jei pastebėjote, kad jūsų kraujas ima virti, pradedate pykti ar nusivilti, pats laikas pasitraukti, nusiraminti ir grįžti į įprastą būseną. Neleiskite pasyviai agresyviam asmeniui jūsų užgauti.

Bendraukite būdami ramios būsenos.

Būkite šalti, ramūs ir susikaupę. Kai jau turėsite blaivų protą, metas spręsti pasyvios agresijos problemą.

Įvardykite, ką girdėjote.

Jei žinote, ką jie nori pasakyti, bet tiesiai jums to nepasako, pasakykite, ką jie nori pasakyti. Pavyzdys: pasyviai agresyvus pareiškimas: "Jūs puikiai atrodote pagal savo amžių." Jūsų atsakymas būtų: "Aš atrodau senai ir tai yra gėda?" arba kažkas panašaus.

Jei nesuprantate, ką jie nori pasakyti.

Jei nežinote, ką jie nori pasakyti ar į ką atkreipia dėmesį, galite pasakyti ką nors panašaus: "Atrodo, kad čia kažkas vyksta" arba "Atrodo, kad už sarkazmo kažkas slepiasi." Kad ir kas tai būtų, sakykite "Atrodo, kad čia kažkas vyksta".

Į šį klausimą turite žvelgti iš ramios vietos. Jei atsakysite į tai pykčiu ar sarkazmu, tas asmuo tik tęs tai, ką pasakė, ir išprovokuos norimą atsaką.

Atidarykite duris.

Galite paprasčiausiai paklausti, kokia problema: "Ar turite problemų su manimi?" Būkite atsargūs dėl jų atsakymo.

Nebūkite žmonėms malonus

Galbūt to nežinote, bet žmonės paprastai su jumis elgiasi pasyviai agresyviai, nes bijo būti su jumis tiesmuki. Jie tikisi, kad jų pasyvi agresija liks nepastebėta ir jiems pavyks išsisukti. Geriausias būdas sustabdyti žmones nuo pasyvios agresijos su jumis - tiesiog būti su jais tiesmukiems. Jei jie iš pradžių būtų buvę sąžiningi, to niekada nebūtų nutikę.

Klausimai ir atsakymai.

Kas yra netyčinis pasyvus agresyvus elgesys?

Daugumą netyčinių pasyviai agresyvių komentarų išsako žmonės, kurie per daug bijo ką nors prarasti (santykius) arba nenori konfrontacijos. Jie tai daro ne piktybiškai, o subtiliai, norėdami išlieti tam tikrą nusivylimą.

Kas yra piktybinis pasyvus agresyvus žmogus?

Piktybiški, pasyviai agresyvūs žmonės viską daro sąmoningai. Jie pasinaudos pirmiau išvardytomis priemonėmis, kad jumis manipuliuotų. Tai pavojingi žmonės, nes jie linkę apgaudinėti ir skaičiuoti.

Taip pat žr: 124 Helovino žodžiai, kurie prasideda raide C (su apibrėžimu)

Kokie yra pasyvaus agresyvaus elgesio pavyzdžiai?

Pasyvus agresyvus elgesys gali būti įvairių formų, tačiau dažniausiai pasitaikantys pavyzdžiai yra pašaipūs ar sarkastiški komentarai, niurzgėjimas ar pasitraukimas iš bendravimo, nuolatinis vėlavimas ar užduočių neatlikimas, sąmoningas kitų erzinimas. Pasyvus agresyvus elgesys dažnai yra būdas netiesiogiai išreikšti pyktį, nusivylimą ar apmaudą.

Kodėl žmonės elgiasi pasyviai agresyviai?

Dažnai jis naudojamas kaip būdas išreikšti pyktį ar nusivylimą. Pasyviai agresyviai besielgiantys žmonės gali taip elgtis, nes jaučiasi negalintys tiesiogiai išreikšti savo jausmų arba mano, kad tai veiksmingesnis būdas gauti tai, ko nori.

Kokios yra pasyvaus agresyvaus elgesio pasekmės?

Pasyvaus agresyvaus elgesio pasekmės gali būti rimtos. Jis gali pakenkti santykiams, sukurti nepasitikėjimo ir įtarumo aplinką, sukelti konfliktus. Jis taip pat gali sukelti nuoskaudą, nerimą ir žemą savivertę.

Kaip elgtis su pasyviai agresyviu elgesiu?

Vienareikšmio atsakymo į šį klausimą nėra, nes tai priklauso nuo konkrečios situacijos. Tačiau keletas patarimų, kaip elgtis su pasyviai agresyviu elgesiu:

 • Pasistenkite suprasti pagrindinę pasyvaus agresyvaus elgesio priežastį. Tai gali būti nesaugumo, baimės ar bejėgiškumo jausmo priežastis.
 • Išreikškite savo jausmus tiesiogiai pasyviai agresyviai besielgiančiam asmeniui. Tai padeda įtvirtinti save ir leisti kitam asmeniui suprasti, kaip jo elgesys jus veikia.
 • Nustatykite asmeniui ribas. Tai gali būti atsisakymas vykdyti nepagrįstus prašymus arba ribos, kiek toleruosite jo elgesį.
 • Venkite reaguoti į pasyvų agresyvų elgesį. Taip tik paaštrinsite situaciją ir suteiksite asmeniui dėmesio, kurio jis siekia. Pripažinkite jo elgesį, pavyzdžiui, "Vertinu jūsų nuoširdumą" arba "Atrodo, kad jūs taip jaučiatės." Nesitikėkite, kad jis pakeis savo elgesį.

Ką reiškia būti pasyviai agresyviam?

Būti pasyviai agresyviam reiškia netiesiogiai išreikšti save veiksmais ar elgesiu, o ne žodžiais. Tai gali pasireikšti niūrumu, pasipiktinimu, atidėliojimu arba sąmoningu ar pasikartojančiu svarbios informacijos pamiršimu.

Kaip atpažinti, ar žmogus yra pasyviai agresyvus?

Kai kurie dažni požymiai, kad žmogus gali būti pasyviai agresyvus, yra tokie: pašaipūs ar sarkastiški komentarai, tyčinis blogas ar lėtas darbų atlikimas siekiant kam nors įskaudinti arba atsisakymas bendrauti tiesiogiai. Be to, pasyviai agresyvūs žmonės dažnai sunkiai išreiškia savo pyktį atvirai ir gali jį kaupti savyje. Jei įtariate, kad žmogus gali būti pasyviai agresyvus, geriausiagalima pasikalbėti su jais tiesiogiai ir išsiaiškinti, ar jie nori atvirai aptarti šį klausimą.

Santrauka

Pasyviai agresyviai apibrėžtas elgesys - tai būdas netiesiogiai išreikšti save veiksmais ar elgesiu, o ne žodžiais. Tai gali pasireikšti niūrumu, pasipiktinimu, atidėliojimu ar svarbios informacijos pamiršimu.

Jei manote, kad kas nors gali būti pasyviai agresyvus, geriausia su juo pasikalbėti tiesiogiai ir sužinoti, ar jis nori atvirai aptarti problemą. Jei jums patiko skaityti šį straipsnį, rekomenduojame perskaityti panašų įrašą čia.
Elmer Harper
Elmer Harper
Jeremy Cruzas, dar žinomas Elmerio Harperio vardu, yra aistringas rašytojas ir kūno kalbos entuziastas. Psichologijos išsilavinimą turintis Jeremy visada žavėjosi neišsakyta kalba ir subtiliais užuominais, kurie valdo žmonių sąveiką. Augdamas įvairiapusėje bendruomenėje, kurioje neverbalinis bendravimas vaidino gyvybiškai svarbų vaidmenį, Jeremy smalsumas kūno kalbai atsirado dar ankstyvoje vaikystėje.Baigęs psichologijos studijas, Jeremy pradėjo kelionę, kad suprastų kūno kalbos subtilybes įvairiuose socialiniuose ir profesiniuose kontekstuose. Jis dalyvavo daugybėje seminarų, seminarų ir specializuotų mokymo programų, kad įsisavintų gestų, veido išraiškų ir pozų iššifravimo meną.Savo tinklaraštyje Jeremy siekia pasidalyti savo žiniomis ir įžvalgomis su plačia auditorija, kad padėtų pagerinti jų bendravimo įgūdžius ir geriau suprasti neverbalinius signalus. Jis apima daugybę temų, įskaitant kūno kalbą santykiuose, versle ir kasdienėje sąveikoje.Jeremy rašymo stilius yra įtraukiantis ir informatyvus, nes jis sujungia savo patirtį su realaus gyvenimo pavyzdžiais ir praktiniais patarimais. Jo gebėjimas suskaidyti sudėtingas sąvokas į lengvai suprantamus terminus įgalina skaitytojus tapti efektyvesniais komunikatoriais tiek asmeninėje, tiek profesinėje aplinkoje.Kai nerašo ir netyrinėja, Džeremis mėgsta keliauti po įvairias šalispatirti įvairias kultūras ir stebėti, kaip kūno kalba pasireiškia įvairiose visuomenėse. Jis mano, kad skirtingų neverbalinių užuominų supratimas ir priėmimas gali paskatinti empatiją, sustiprinti ryšius ir užpildyti kultūrines spragas.Savo įsipareigojimu padėti kitiems bendrauti efektyviau ir savo kūno kalbos žiniomis, Jeremy Cruzas, dar žinomas kaip Elmeris Harperis, toliau daro įtaką ir įkvepia skaitytojus visame pasaulyje jų kelionėje įvaldyti neišsakytą žmonių bendravimo kalbą.