35 fjalë të Halloween-it që fillojnë me një (me përshkrime)

35 fjalë të Halloween-it që fillojnë me një (me përshkrime)
Elmer Harper

Ka shumë fjalë të Halloween-it që fillojnë me shkronjën A, këto fjalë do t'ju frikësojnë ose ndoshta do ta shtojnë atë fjalë të frikshme në fjalorin tuaj të frikshëm. Cilado qoftë arsyeja që ju e kërkoni këtë, ne kemi renditur 35 në listën e fjalëve të tij të Halloween.

Halloween është një kohë për festime drithëruese dhe fjalët që fillojnë me shkronjën A mund të shtojnë një shtresë shtesë të frikshme në çdo aktivitet apo ngjarje të Halloween. Këto fjalë mund të ndihmojnë për të vendosur tonin për një shtëpi të përhumbur, për të shtuar rrëqethjen e një feste të Halloween-it ose për të frymëzuar tregime të frikshme.

Disa fjalë të Halloween që fillojnë me A përfshijnë "shfaqje", që i referohet një figure ose pranie fantazmë dhe "arachnid", që është një lloj kacavjerrëse rrëqethëse. Fjalë të tjera drithëruese A përfshijnë "humnenë", që i referohet një grope të thellë dhe në dukje pa fund, dhe "amulet", e cila është një bukuri e përdorur për mbrojtjen kundër forcave të liga.

Shiko gjithashtu: Si të krijoni kontakt me sy (Gjithçka që duhet të dini)

Këto fjalë mund të përdoren në dekorimet e Halloween, ftesa për festa apo edhe lojëra të tilla si një përleshje fjalësh me temë Halloween. Ato mund të ndihmojnë për t'i bërë festimet e Halloween-it të ndihen më autentike dhe t'i shtojnë atmosferës fantazmë.

Shiko gjithashtu: Djaloshi i gjuhës së trupit (Zbuloni më shumë)

Fjalë të Halloween-it që fillojnë me shkronjën A (lista e fjalëve)

Apparition – një figurë fantazmë që shfaqet papritmas
Fjalë e Halloween-it që fillon me shkronjën A (lista e fjalëve)
> Hi – mbetjet gri të një objekti të djegur, shpesh të lidhur mekazanët e shtrigave
Ankh - një simbol i jetës së përjetshme që shihet shpesh në mitologjinë egjiptiane dhe i lidhur me Halloween-in
Në neveri - diçka që konsiderohet të jetë e neveritshme ose e tmerrshme
Alien - një krijesë nga një planet tjetër ose një botë tjetër, shpesh delikate. e – emri origjinal për Halloween, i festuar më 31 tetor
Acolyte – një ndjekës ose ndihmës i një figure fetare, shpesh i lidhur me traditat e Halloween-it
Shigjeta – një armë që shpesh lidhet me gjahtarët, harkëtarët dhe personazhet e tjerë të Halloween-it që shënojnë ngjarjet e botës, castrophe, fundin e ngjarjeve të botës. shpesh i përshkruar në tregimet e Halloween-it
Spata – një mjet i mprehtë që përdoret për të prerë dru ose objekte të tjera, shpesh i lidhur me filma horror dhe kostume të Halloween-it
Alkimist – një person që shndërron metalet bazë në ar ose kërkon të zbulojë eliksirin e jetës, që shpesh përshkruhet si një ditë e gjatë. dita dhe nata janë të barabarta, duke sinjalizuar fillimin e vjeshtës dhe sezonin e Halloween-it
Azili – një institucion mendor, shpesh i lidhur me filma horror dhe histori të Halloween-it
Amulet – një objekt i vogël që besohet se sjell fat ose mbrojtje, që përdoret shpesh si aksesor për Halloween
Autopsia – ekzaminimi i një kufome për të përcaktuar shkakun e vdekjes, shpesh i lidhur me Halloween dhe filma horror
I braktisur – një vend që ka qenë i shkretë ose i lënë pas, i lidhur shpesh me histori të shtëpive të halloween dhe79> Personi që përgatit dhe shet ilaçe dhe ilaçe, të përshkruara shpesh si një personazh i Halloween-it
Jeta e përtejme – ekzistenca që pason vdekjen, shpesh e lidhur me Halloween-in dhe fantazmat
Apokaliptike – të fundit të botës ose që lidhen me fundin e botës ose një histori të këndshme në Halloween, shpeshherë, një histori katastrofike di><879e erë e ndjeshme, shpesh e lidhur me aromat e Halloween-it dhe aromat e vjeshtës
Arsenik – një substancë helmuese që shpesh lidhet me vrasjet dhe historitë e Halloween-it
Papafingo – një hapësirë ​​në majë të një shtëpie, shpesh e lidhur me Halloween dhe filma horror
vjeshta me ngjyra të ndezura të lidhura shpesh me gjethet e rënë nga vjeshta
Hëna e vjeshtës – hëna e plotë që ndodh gjatë stinës së Halloween-it, shpesh e lidhur me ujqër dhe krijesa të tjera të Halloween-it
Aztec – një qytetërim nga Meksika e lashtë, shpesh i lidhur me Ditën e të Vdekurve dhe Halloweentraditat
Acidi – një substancë gërryese që shpesh lidhet me filmat horror dhe historitë e Halloween-it
Thertore – një thertore, e lidhur shpesh me filmat e Halloween-it dhe horrorit
Humnera – një humnerë e thellë ose në dukje pa fund –><8 histori të Halloween të lidhur shpesh me Hellouinin dhe filmat horror s një nxitim energjie dhe eksitimi, shpesh i lidhur me emocionet e Halloween-it
Amok – të sillemi në mënyrë të pakontrollueshme dhe përçarëse, shpesh e lidhur me shakatë dhe keqbërjet e Halloween-it
Antimmateria – materia e përbërë nga grimca që kanë një ngarkesë të kundërt me fije shkencore, dhe shpeshherë kanë një ngarkesë të kundërt me fije shkencore. hapje apo vrimë, shpesh e lidhur me kostumet dhe dekorimet e Halloween-it
I mbijetuari i apokalipsit – një person që i ka mbijetuar një ngjarjeje katastrofike, shpesh të përshkruar

Mendimet e fundit

Kur bëhet fjalë për drithëruesin e Halloween-it, mund t'i shtojmë disa fjalë më shumë njerëzve që fillojnë me shkronjat tuaja. krem ​​ose për të shtuar atë mendim të tmerrshëm në përrallën tuaj të shtrigave. Shpresojmë të keni gjetur fjalën që po kërkoni nga lista jonë. Deri herën tjetër faleminderit për leximin.
Elmer Harper
Elmer Harper
Jeremy Cruz, i njohur edhe me pseudonimin e tij Elmer Harper, është një shkrimtar i pasionuar dhe entuziast i gjuhës së trupit. Me një sfond në psikologji, Jeremy ka qenë gjithmonë i magjepsur nga gjuha e pashprehur dhe shenjat delikate që rregullojnë ndërveprimet njerëzore. Duke u rritur në një komunitet të larmishëm, ku komunikimi joverbal luajti një rol jetik, kurioziteti i Jeremy-t për gjuhën e trupit filloi që në moshë të re.Pas përfundimit të diplomës në psikologji, Jeremy filloi një udhëtim për të kuptuar ndërlikimet e gjuhës së trupit në kontekste të ndryshme sociale dhe profesionale. Ai mori pjesë në seminare të shumta, seminare dhe programe të specializuara trajnimi për të zotëruar artin e dekodimit të gjesteve, shprehjeve të fytyrës dhe qëndrimeve.Nëpërmjet blogut të tij, Jeremy synon të ndajë njohuritë dhe njohuritë e tij me një audiencë të gjerë për të ndihmuar në përmirësimin e aftësive të tyre të komunikimit dhe për të përmirësuar të kuptuarit e sinjaleve joverbale. Ai mbulon një gamë të gjerë temash, duke përfshirë gjuhën e trupit në marrëdhënie, biznes dhe ndërveprime të përditshme.Stili i shkrimit të Jeremy-t është tërheqës dhe informues, pasi ai ndërthur ekspertizën e tij me shembuj të jetës reale dhe këshilla praktike. Aftësia e tij për të zbërthyer konceptet komplekse në terma lehtësisht të kuptueshëm i fuqizon lexuesit të bëhen komunikues më efektivë, si në mjedise personale ashtu edhe në ato profesionale.Kur nuk shkruan apo hulumton, Jeremy-t i pëlqen të udhëtojë në vende të ndryshmepërjetoni kultura të ndryshme dhe vëzhgoni se si shfaqet gjuha e trupit në shoqëri të ndryshme. Ai beson se të kuptuarit dhe përqafimi i shenjave të ndryshme joverbale mund të nxisë ndjeshmërinë, të forcojë lidhjet dhe të mbushë boshllëqet kulturore.Me angazhimin e tij për të ndihmuar të tjerët të komunikojnë në mënyrë më efektive dhe ekspertizën e tij në gjuhën e trupit, Jeremy Cruz, i njohur ndryshe si Elmer Harper, vazhdon të ndikojë dhe frymëzojë lexuesit në mbarë botën në udhëtimin e tyre drejt zotërimit të gjuhës së pashprehur të ndërveprimit njerëzor.