67 fjalë të Halloween-it që fillojnë me J (me përkufizim)

67 fjalë të Halloween-it që fillojnë me J (me përkufizim)
Elmer Harper

Megjithëse mund të mos ketë aq shumë fjalë të lidhura me Halloween që fillojnë me shkronjën J, ka ende disa përzgjedhje të shkëlqyera që me siguri do t'i shtojnë një atmosferë rrëqethëse festës suaj.

Shiko gjithashtu: Fjalë dashurie që fillojnë me V (me përkufizim)

Së pari, është Jack ikonik -O-Lantern, një kungull i gdhendur me një fytyrë të tmerrshme dhe një dritë brenda së cilës përdoret shpesh për të dekoruar gjatë Halloween. Një fjalë tjetër është "Jester", i cili është një figurë e ngjashme me kllounin që historikisht është lidhur me festimet dhe budallenjtë. Megjithatë, Xhesterët mund të shihen edhe si paksa rrëqethës duke pasur parasysh shprehjet e tyre të ekzagjeruara dhe lidhjen e tyre me shaka dhe shaka.

Fjalë të tjera J të Halloween përfshijnë "Jinx", që do të thotë fat i keq, "Jolt", që mund të jetë një tronditje e papritur, "Jabberwocky", e cila është një krijesë e pakuptimtë dhe misterioze nga poema e Lewis Carroll, dhe "Xhin", të cilat janë qenie të mbinatyrshme nga folklori arab.

67 Fjalët e Halloween që fillojnë me shkronjën J (Lista e plotë)

<99> <> <99>
Jack-o-fanar: një kungull i gdhendur me një dritë brenda që përdoret tradicionalisht si dekorim për Halloween.
Jester: një person që njihet për sjelljen e tij humoristike ose lozonjare, shpesh duke veshur rroba me ngjyra të ndezura.
Jinx: një mallkim ose fat i keq që besohet se është sjellë nga një person ose objekt.
Jet-e zezë: një nuancë e errët e zezë që lidhet me gjëra drithëruese ose misterioze.
Çakali : një pastrimkafshë që shpesh lidhet me vdekjen dhe të mbinatyrshmen.
Kocka e nofullës: një kockë e gjetur në nofullën e një njeriu ose kafshe që mund të përdoret si një mbështetje për një kostum apo dekorim të Halloween.
Jongler: një person që mund të mbajë disa objekte në ajër në të njëjtën kohë, që shihet shpesh duke performuar në festa të Halloween.
Tund: një e papritur , lëvizje e mprehtë ose tronditje që mund të përdoret për të trembur dikë gjatë Halloween.
Jeepers Creepers: një frazë që përdoret për të shprehur habinë ose frikën që shpesh lidhet me Halloween.
Jamboree: një mbledhje ose festë festive që mund të jetë me temë për Halloween.
Juju: një bukuri magjike ose magji që përdoret shpesh në traditat afrikane dhe të Karaibeve.
Jive: një stil kërcimi i gjallë dhe ritmik që mund të përdoret si një aktivitet feste për Halloween.
Frika kërcimi: e papritur, me zë të lartë zhurmë ose lëvizje që ka për qëllim të trembë dikë gjatë Halloween.
Kapela Jester: një kapele shumëngjyrëshe me zile në skajet që shpesh vishet nga shakatë ose kllounët gjatë Halloween. 9>
Jolt Cola: një sode me përmbajtje të lartë kafeine që ishte e njohur në vitet 1980 dhe mund të përdorej si një pije për festën e Halloween.
Jigsaw: një lloj enigmë që mund të përdoret si një aktivitet feste për Halloween.
Dhëmbi i llakut: një gdhendje e veçantë në formë dhëmbi që mund të përdoret për t'i dhënë kungullit një pamje unike.
Fasule pelte: një llojkaramele që mund të përdoret si një festë e festës së Halloween.
Xhin: një krijesë ose shpirt i mbinatyrshëm që shpesh lidhet me folklorin e Lindjes së Mesme.
7>Heqës xhinx: një bukuri ose ilaç që thuhet se largon fatin e keq ose mallkimet.
I dhëmbëzuar: një skaj ose sipërfaqe e ashpër, e pabarabartë që mund të përdoret për të krijuar një dekorim drithërues për Halloween .
Jangling: një tingull i fortë, trokitjes që mund të përdoret për të krijuar një atmosferë drithëruese të Halloween-it.
Jovial: i gëzuar dhe miqësor, shpesh shihet në dekorimet dhe kostumet e Halloween.
Joker: një personazh lozonjar dhe i djallëzuar shpesh i lidhur me Halloween.
Gjykimi: një koncept që shpesh lidhet me Halloween, pasi është koha kur gjykohen të vdekurit.
Jinxing: akti i sjelljes së fatit të keq ose mallkimit mbi dikë, që shihet shpesh në tregimet me temë Halloween. 9>
Jekyll dhe Hyde: një përrallë klasike e një njeriu me dy personalitete të dallueshme, e përdorur shpesh si një temë e Halloween.
Merimangës që kërcen: një lloj merimange që kërcen dhe mund të përdoret si një dekorim apo kostum Halloween.
Jack the Ripper: një vrasës serial famëkeq nga fundi i shekullit të 19-të, i përdorur shpesh si një temë Halloween.
Jambalaya: një pjatë pikante kreole që mund të përdoret si ushqim për festën e Halloween.
Joust: një turne mesjetar ku kalorësit kalërojnë kuajt dhe përpiqen të trokasin njëri-tjetrin fikurkuajt e tyre, të përdorur shpesh si një aktivitet feste për Halloween.
Nofullat: dhëmbët e mprehtë të një grabitqari që mund të përdoren për të krijuar një dekorim drithërues për Halloween.
Jangle: një zhurmë e madhe dhe e pakëndshme që mund të përdoret për të krijuar një atmosferë drithëruese për Halloween.
Puzzle me bashkim pjesësh figure: një enigmë e përbërë nga shumë pjesë të vogla të ndërlidhura që mund të të përdoret si një aktivitet i Halloween-it.
Tërqetësim: nervoz ose i kërcyer, i parë shpesh në filmat dhe tregimet e Halloween.
Juggernaut: një i fuqishëm dhe forcë e pandalshme që mund të përdoret për të krijuar një temë të frikshme Halloween.
Nofullat e vdekjes: një frazë që përdoret shpesh për të përshkruar një situatë të rrezikshme ose vdekjeprurëse, e parë shpesh në filmat dhe tregimet e Halloween.
Jinxed: i mallkuar ose i pafat, i parë shpesh në tregimet me temë Halloween.
Qëllqet e syve: një ushqim me temë Halloween i bërë nga xhelatinë dhe karamele .
Jingle: një tingull i lehtë, metalik që mund të përdoret për të krijuar një atmosferë festive të Halloween-it.
Jolly Roger: një flamur pirati me një kafkë dhe kocka tërthore mbi të që mund të përdoren për të krijuar një temë drithëruese të Halloween-it.
Delikuent i mitur: një i ri që përfshihet në sjellje kriminale, që shihet shpesh në filma dhe histori me temën e Halloween .
Lance jousting: një armë e gjatë dhe e mprehtë e përdorur në turnetë mesjetare të vrapimit, e përdorur shpesh si një mbështetëse apo dekorim i Halloween.
Kërcim: alloj veshjeje që mund të përdoret si pjesë e një kostumi Halloween.
Golly: i gëzuar dhe festiv, që shihet shpesh në dekorimet dhe kostumet e Halloween.
7>Këmbanat e tingullit: këmbanat e vogla që mund të përdoren për të krijuar një atmosferë festive të Halloween-it.
Dashka jester: doreza shumëngjyrëshe që mund të vishen si pjesë e një kostume shakaje ose kllouni për Halloween.
Ranchers "Jolly": një lloj karamele që mund të përdoret si një festë për festën e Halloween.
E mbushur me reçel: shumë e mbushur me njerëz, e parë shpesh në ngjarje dhe festa me temë Halloween.
Xhip: një lloj automjeti që mund të përdoret në një paradë apo ngjarje me temë Halloween.
Jamb: një lloj shtrese frutash që mund të përdoret si ushqim për festën e Halloween-it.
Topa zhonglesh: topa të vegjël që mund të përdoren si një aktivitet Halloween.
Rrezik: një situatë e rrezikshme ose e rrezikshme, e parë shpesh në filmat dhe tregimet e Halloween.
Jerky: një lloj mishi i tharë që mund të përdoret si meze e lehtë për festën e Halloween .
Jock-o'-fanar: një kungull i gdhendur për t'u dukur si një figurë sportive ose atlet, që shihet shpesh në dekorimet e Halloween.
Gjykatësi: një person që kryeson një gjykatë, që shihet shpesh në filma dhe tregime me temë Halloween.
Ushqim i padëshiruar: ushqim i pashëndetshëm që mund të përdoret si një festë e Halloween-it.
Qelia e burgut: një dhomë e vogël e përdorur për të mbajtur të burgosurit, e parë shpesh në temën e Halloweenshtëpi të përhumbura.
Kallami i qeshur: një kallam shumëngjyrësh që shpesh mbahen nga maskarenjtë ose kllounët gjatë Halloween.
Jazzy: i gjallë dhe optimist, i parë shpesh në muzikë me temë Halloween.
Jive turkey: një term zhargon që përdoret për të përshkruar dikë që sillet budalla ose budalla, që shihet shpesh në filma dhe tregime me temë Halloween.
Jute: një fibër bimore që mund të përdoret për të krijuar dekorime dhe kostume të Halloween.
Jetstream: një rrymë ajri me lëvizje të shpejtë, që shihet shpesh në Halloween- parashikimet e motit me temë.
Jambiya: një lloj kamë e lakuar e përdorur në disa kultura të Lindjes së Mesme, e përdorur shpesh si një mbështetëse apo dekorim për Halloween.
Litar kërcimi: një litar që përdoret për të kërcyer, i përdorur shpesh si një aktivitet Halloween.
Veshje kërcyese: një lloj fustani që mund të përdoret si pjesë e një kostumi Halloween.
Kodule deti: një lloj krijese deti që mund të përdoret si një dekorim apo kostum Halloween.

Mendimet përfundimtare.

Ka shumë fjalë për Halloween që fillojnë me një J atje, ne kemi renditur më të mirat për fjalorin tuaj të Halloween për t'ju ndihmuar të festoni këtë sezon. Shpresojmë të keni gjetur fjalën e duhur për nevojat tuaja nga lista e mësipërme. Deri herën tjetër faleminderit për leximin.

Shiko gjithashtu: Cilat janë teknikat e nxjerrjes (Merrni me lehtësi informacionin që ju nevojitet!)Elmer Harper
Elmer Harper
Jeremy Cruz, i njohur edhe me pseudonimin e tij Elmer Harper, është një shkrimtar i pasionuar dhe entuziast i gjuhës së trupit. Me një sfond në psikologji, Jeremy ka qenë gjithmonë i magjepsur nga gjuha e pashprehur dhe shenjat delikate që rregullojnë ndërveprimet njerëzore. Duke u rritur në një komunitet të larmishëm, ku komunikimi joverbal luajti një rol jetik, kurioziteti i Jeremy-t për gjuhën e trupit filloi që në moshë të re.Pas përfundimit të diplomës në psikologji, Jeremy filloi një udhëtim për të kuptuar ndërlikimet e gjuhës së trupit në kontekste të ndryshme sociale dhe profesionale. Ai mori pjesë në seminare të shumta, seminare dhe programe të specializuara trajnimi për të zotëruar artin e dekodimit të gjesteve, shprehjeve të fytyrës dhe qëndrimeve.Nëpërmjet blogut të tij, Jeremy synon të ndajë njohuritë dhe njohuritë e tij me një audiencë të gjerë për të ndihmuar në përmirësimin e aftësive të tyre të komunikimit dhe për të përmirësuar të kuptuarit e sinjaleve joverbale. Ai mbulon një gamë të gjerë temash, duke përfshirë gjuhën e trupit në marrëdhënie, biznes dhe ndërveprime të përditshme.Stili i shkrimit të Jeremy-t është tërheqës dhe informues, pasi ai ndërthur ekspertizën e tij me shembuj të jetës reale dhe këshilla praktike. Aftësia e tij për të zbërthyer konceptet komplekse në terma lehtësisht të kuptueshëm i fuqizon lexuesit të bëhen komunikues më efektivë, si në mjedise personale ashtu edhe në ato profesionale.Kur nuk shkruan apo hulumton, Jeremy-t i pëlqen të udhëtojë në vende të ndryshmepërjetoni kultura të ndryshme dhe vëzhgoni se si shfaqet gjuha e trupit në shoqëri të ndryshme. Ai beson se të kuptuarit dhe përqafimi i shenjave të ndryshme joverbale mund të nxisë ndjeshmërinë, të forcojë lidhjet dhe të mbushë boshllëqet kulturore.Me angazhimin e tij për të ndihmuar të tjerët të komunikojnë në mënyrë më efektive dhe ekspertizën e tij në gjuhën e trupit, Jeremy Cruz, i njohur ndryshe si Elmer Harper, vazhdon të ndikojë dhe frymëzojë lexuesit në mbarë botën në udhëtimin e tyre drejt zotërimit të gjuhës së pashprehur të ndërveprimit njerëzor.