Çfarë do të thotë kur një djalë flet me ju për orë të tëra?

Çfarë do të thotë kur një djalë flet me ju për orë të tëra?
Elmer Harper

Pra, një djalë ka folur me ju për orë të tëra, por çfarë do të thotë në të vërtetë? A ju pëlqen ai? A dëshiron ai të jetë më shumë se miq, apo thjesht po ju përdor si dikë për të kaluar kohën? Në këtë artikull, ne do të hedhim një vështrim se çfarë do të thotë kur një djalë flet me ty për orë të tëra.

Shiko gjithashtu: Është i varur nga dikush i vrazhdë (Psikologji)

Ka pesë arsye kryesore që një djalë do të flasë me ty dhe ato janë si më poshtë.

Shiko gjithashtu: Çfarë do të thotë kur një djalë puth dorën tuaj?
 1. Ata janë të interesuar për ty.
 2. Ata po përpiqen të të njohin.
 3. Ata duan të jenë miq me ty><4 po tërhiqen me ty. 0>Kemi gjetur një sekret për të cilin mund të jeni të interesuar për t'ju çuar një hap përpara lojës që quhet lidhja "Programi i kimisë së tekstit" më poshtë.

  Programi i plotë "Text Chemistry"

  Ata janë të interesuar për ju.

  Arsyeja kryesore që një djalë do të flasë me ju për orë të tëra është se ai është i interesuar për ju. Ai dëshiron të bëhet më shumë se miq dhe duke folur me ju për një kohë të gjatë është një mënyrë për t'ju treguar se ju pëlqen. Gjëja për të menduar këtu është për çfarë po flisni? Çfarë po përpiqet të kuptojë nga ju?

  Kjo duhet t'ju japë të dhëna se si ndihen ata për ju dhe nëse duan të bëhen më shumë se miq.

  Ata po përpiqen të të njohin.

  Kur një djalë përpiqet të të njohë më mirë, ai shpesh do të flasë me ty për orë të tëra. Ai do të bëjë pyetje në lidhje me miqtë dhe anëtarët e familjes tuaj, hobi dheinteresat për të gjetur se kush jeni dhe çfarë ju pëlqen. Kjo është një shenjë vërtet e mirë që ai të pëlqen.

  Ata duan të jenë miq me ty.

  Nëse një djalë ju sheh si mik ose grupi juaj i miqësisë e përfshin atë, ai shpesh do të kalojë orë të tëra duke ju folur për gjithçka që po ndodh në jetën e tij. Ai gjithashtu mund të ftojë njerëz të tjerë në telefonatë ose në FaceTime në mënyrë që të shohin se çfarë po ndodh.

  Ata tërhiqen nga ju.

  Mendoj se kjo mund të jetë pak konfuze kur një djalë tërhiqet nga ju, ai do të dëshirojë të kalojë çdo moment me ju nëse nuk mund të jetë fizikisht me ju, pastaj të flasë me ju në telefon për orë të tëra. Nëse ai flet shumë me ju kur jeni bashkë do të thotë se ju pëlqen vërtet.

  Ata po flirtojnë me ju.

  Nuk është shumë e vështirë të kuptosh nëse një djalë të pëlqen. Ai do të përpiqet të flirtojë me ju gjatë bisedës tuaj dhe do të fokusohet tek kontakti me sy. Nëse doni të dini se si të flirtoni me të, shikoni postimin tonë tjetër Si të flirtoni me BF-në tuaj.

  Mendimet e fundit

  Kur një djalë flet me ju për orë të tëra, do të thotë se ai kënaqet me shoqërinë tuaj dhe ju duket interesante. Nuk ka asnjë mënyrë të sigurt për të treguar nëse ai është i interesuar për ju apo jo, kështu që është e rëndësishme të jeni të vetëdijshëm për motivet e tjera që qëndrojnë prapa pse dikush është i sjellshëm. Faleminderit që gjetët kohë për të lexuar këtë postim, deri herën tjetër.
Elmer Harper
Elmer Harper
Jeremy Cruz, i njohur edhe me pseudonimin e tij Elmer Harper, është një shkrimtar i pasionuar dhe entuziast i gjuhës së trupit. Me një sfond në psikologji, Jeremy ka qenë gjithmonë i magjepsur nga gjuha e pashprehur dhe shenjat delikate që rregullojnë ndërveprimet njerëzore. Duke u rritur në një komunitet të larmishëm, ku komunikimi joverbal luajti një rol jetik, kurioziteti i Jeremy-t për gjuhën e trupit filloi që në moshë të re.Pas përfundimit të diplomës në psikologji, Jeremy filloi një udhëtim për të kuptuar ndërlikimet e gjuhës së trupit në kontekste të ndryshme sociale dhe profesionale. Ai mori pjesë në seminare të shumta, seminare dhe programe të specializuara trajnimi për të zotëruar artin e dekodimit të gjesteve, shprehjeve të fytyrës dhe qëndrimeve.Nëpërmjet blogut të tij, Jeremy synon të ndajë njohuritë dhe njohuritë e tij me një audiencë të gjerë për të ndihmuar në përmirësimin e aftësive të tyre të komunikimit dhe për të përmirësuar të kuptuarit e sinjaleve joverbale. Ai mbulon një gamë të gjerë temash, duke përfshirë gjuhën e trupit në marrëdhënie, biznes dhe ndërveprime të përditshme.Stili i shkrimit të Jeremy-t është tërheqës dhe informues, pasi ai ndërthur ekspertizën e tij me shembuj të jetës reale dhe këshilla praktike. Aftësia e tij për të zbërthyer konceptet komplekse në terma lehtësisht të kuptueshëm i fuqizon lexuesit të bëhen komunikues më efektivë, si në mjedise personale ashtu edhe në ato profesionale.Kur nuk shkruan apo hulumton, Jeremy-t i pëlqen të udhëtojë në vende të ndryshmepërjetoni kultura të ndryshme dhe vëzhgoni se si shfaqet gjuha e trupit në shoqëri të ndryshme. Ai beson se të kuptuarit dhe përqafimi i shenjave të ndryshme joverbale mund të nxisë ndjeshmërinë, të forcojë lidhjet dhe të mbushë boshllëqet kulturore.Me angazhimin e tij për të ndihmuar të tjerët të komunikojnë në mënyrë më efektive dhe ekspertizën e tij në gjuhën e trupit, Jeremy Cruz, i njohur ndryshe si Elmer Harper, vazhdon të ndikojë dhe frymëzojë lexuesit në mbarë botën në udhëtimin e tyre drejt zotërimit të gjuhës së pashprehur të ndërveprimit njerëzor.