Šypsokitės, kai nervinatės (kūno kalba)

Šypsokitės, kai nervinatės (kūno kalba)
Elmer Harper

Šiame straipsnyje apžvelgsime, kodėl šypsomės, kai nervinamės, ir kaip kontroliuoti save, jei (arba kai) tai atsitinka.

Šypsena, kai nervinatės, yra puikus būdas parodyti aplinkiniams, kad jaučiatės patogiai ir pasitikite savimi. Tačiau tai gali būti šiek tiek sudėtingas balansavimo veiksmas, nes nenorite pasirodyti netikras ar nenuoširdus.

Gera taisyklė - šypsokitės nuoširdžiai, kad šypsena pasiektų akis, tai vadinama Diušeno šypsena. Tai padės aplinkiniams nusiraminti ir labiau tikėtina, kad jie taip pat šypsosis. Kai jaučiamės nervingi, galime naudoti savo kūno kalbą, kad pasiektume teigiamų rezultatų.

Trumpas vadovas, kaip suprasti nervingą šypseną.

Nervingų šypsenų supratimas

Nervinga šypsena - tai tokia šypsena, kurią žmogus demonstruoja, kai jaučiasi nepatogiai arba nerimauja. Tai psichologinis mechanizmas, padedantis žmonėms susidoroti su stresinėmis situacijomis. Tai gali būti ne tikra laimės išraiška, o veikiau nerimo ženklas.

Nervingos šypsenos tikslas

Nervinga šypsena dažnai siekiama paslėpti tikrąsias žmogaus emocijas. Tai savigynos mechanizmas, kuriuo stengiamasi parodyti ramybę ir laimę, nors jaučiamasi visiškai priešingai.

Taip pat žr: Kūno kalbos ženklai, kad jam patinki (slapta patinka)

Nervingos šypsenos atpažinimas

Nervinga šypsena gali būti šiek tiek priverstinė arba perdėta. Kartais ją galima atpažinti stebint akis - jų kampučiai gali nesusilankstyti, kaip kad būna tikros šypsenos atveju. Be to, šypsena gali atrodyti ne vietoje arba netinkama situacijai.

Nervingos šypsenos ir kūno kalba

Kalbant apie kūno kalbą, nervingą šypseną paprastai lydi ir kiti nervingumo požymiai, pavyzdžiui, nerangumas, akių kontakto vengimas arba netaisyklinga kalba.

Nervingų šypsenų kultūriniai skirtumai

Interpretuojant nervingą šypseną būtina atsižvelgti į kultūrinius skirtumus. Kai kuriose kultūrose žmonės gali šypsotis, kai yra susinervinę, sutrikę ar net jaučia skausmą, o kitose kultūrose taip gali būti kitaip.

Nervingos šypsenos profesinėje aplinkoje

Profesinėje aplinkoje nervinga šypsena dažnai gali būti pasitikėjimo savimi trūkumo ar nerimo ženklas. Labai svarbu tai žinoti, ypač tokiose situacijose kaip darbo pokalbiai, pristatymai ar susitikimai.

Nervingos šypsenos socialinėje aplinkoje

Taip pat žr: Narcizai naikina tuos, kurių negali kontroliuoti (praranda kontrolę)

Socialinėje aplinkoje nervinga šypsena gali reikšti, kad žmogus jaučiasi nepatogiai arba ne savo vietoje. Tai gali būti ženklas, kad jis stengiasi pritapti arba nerimauja, kad pasakys ar padarys ne taip, kaip reikia.

Tikrų ir nervingų šypsenų skirtumas

Nuoširdi šypsena, dažnai vadinama Diušeno šypsena, apima ir burną, ir akis. Kita vertus, nervinga šypsena gali apimti tik burną, o akys gali nerodyti tokio pat įsitraukimo ar emocijų.

Nervingų šypsenų valdymas

Jei esate linkęs nervingai šypsotis, gali būti naudinga sukurti strategijas, kaip suvaldyti šypseną. Tai gali būti gilaus kvėpavimo pratimai, sąmoningumo technikos arba tiesiog geriau įsisąmoninti savo kūno kalbą.

Nervingos šypsenos kaip emocijų iškrova

Nepaisant neigiamo atspalvio, nervinga šypsena taip pat gali būti emocijų išlaisvinimo priemonė. Tai gali būti būdas žmonėms išlaisvinti įtampą ir palengvinti nervingumo ar streso jausmą.

Kaip atrodo nervinga šypsena?

Kartais žmonės rodo trumpalaikę šypseną, kuri vos pasirodo ir dingsta. Akys visada įtemptos ir nuolat primerktos, tarsi bet kurią sekundę galėtų išnykti kaip dūmas. Kartais laiminga šypsena būna tokia ilga, kad pradeda atrodyti nenatūraliai.

Kodėl mes šypsomės, kai nervinamės?

Yra daug teorijų, kaip atsakyti į šį klausimą. Vieni sako, kad taip yra dėl to, kaip mes evoliucionavome, o kiti sako, kad šypsena yra socialinė užuomina, kuria kitiems sakoma, kad esate draugiškas. Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl mes šypsomės, kai jaučiamės susinervinę, yra ta, kad bandome priversti save jaustis geriau, taip pat ir kitus aplinkinius.

Jei šypsotės vienas, tai gali būti keistas jausmas. Nėra su kuo pasidalyti šypsena ir atrodo, kad tiesiog stovite su plačia šypsena veide, nes jaučiatės nervingas. Nervinga šypsena - tai būdas reguliuoti save ir aplinkinius.

Kita nervingos šypsenos priežastis - noras pasitikrinti situaciją, jei jums sakoma arba kalbama griežtai, galite mirktelėti nervinga šypsena, norėdami įsitikinti, ar žmogus tikrai nori pasakyti tai, ką sako.

Kartais žmogaus nuotaika gali būti prasta ne tik todėl, kad jis išgyvena blogą situaciją. Jei žmogus atrodo piktas ar prislėgtas, iš tikrųjų gali būti, kad jam reikia emocinės paramos. Nusišypsoję jam galite išsiaiškinti, ar tam žmogui reikia verkti, ar jam tiesiog reikia nuraminimo, ar ne.

Kaip naudoti nervingą šypseną?

Pristatymo metu nepatartina atrodyti nervingam ir beviltiškam. Nervinga šypsena žmonėms gali sudaryti įspūdį, kad nesate tikras savimi ir kovojate su savo emocijomis.

Jei supratingas žiūrovas jūsų kūno kalboje įžvelgs skausmą (nervingą šypseną), jis gali padėti jums išeiti iš šios neigiamos emocinės būsenos.

Dažnai matome, kaip žmonės nervinasi prieš sakydami kalbą prieš grupę. Jūsų draugas taip pat nervinasi. Svarbu nekritikuoti žmogaus, o pasiūlyti padrąsinimą, pavyzdžiui, apkabinimą ar patapšnojimą per nugarą, kad jis geriau jaustųsi dėl to, ką turi padaryti.

Todėl savimi nepasitikinti šypsena gali būti naudojama optimizmui ir draugiškumui kitiems demonstruoti.

Teigiami nervingos šypsenos bruožai

  1. Šypsena, kai nervinatės, gali padėti pasijusti geriau.
  2. Tai taip pat gali padėti kitam asmeniui jaustis patogiau ir suprasti, kad peržengiate savo galimybių ribas.
  3. Žmonės paprastai būna imlesni ir atviresni jūsų idėjoms, kai nervingai šypsotės arba nesišypsote.
  4. Nervinga šypsena yra galingas įrankis bendraujant su žmonėmis, padedantis gauti tai, ko norite, ir reguliuoti savo emocijas.

Ar yra būdų, kaip nustoti šypsotis, kai nervinuosi ar pykstu?

Yra keletas dalykų, kuriuos galite padaryti, kad pabandytumėte nustoti šypsotis, kai jaučiatės nervingi ar pikti. Kai jaučiatės nervingi, suspauskite batų pirštus; tai padės jums sutelkti smegenis į kitą kūno dalį ir pašalinti neigiamą energiją.

Kitas būdas - sutelkti dėmesį į ką nors kita ir pabandyti atitraukti dėmesį nuo nervingumo ar pykčio jausmo.

Galiausiai galite pabandyti giliai ir lėtai kvėpuoti - tai padės nuraminti nervus.

Tik nepamirškite, kad norint nusiraminti nepakanka vien priversti save šypsotis. Turite sutelkti dėmesį į ką nors malonaus: vaizdą, prisiminimą apie mylimą žmogų arba kvėpavimo pro šnerves pojūtį.

Klausimai ir atsakymai.

1. Kodėl žmonės šypsosi, kai nervinasi?

Viena iš priežasčių, kodėl nervindamiesi žmonės gali šypsotis, yra ta, kad jie nori parodyti, jog yra draugiški ir prieinami. Šypsena gali būti užkrečiama, todėl jei kas nors jums šypsosi, tikėtina, kad ir jūs nusišypsosite.

Tai gali padėti kitam asmeniui jaustis patogiau ir savo ruožtu sumažinti jo nervingumą. Be to, šypsantis išsiskiria endorfinai, kurie gali padėti pagerinti nuotaiką ir sumažinti streso lygį.

2. Ką reiškia šypsena, kai žmogus nervinasi?

Kai nervindamasis žmogus šypsosi, dažnai tai būna ženklas, kad jis bando nuslėpti savo baimę ar nerimą. Šypsena taip pat gali būti palengvėjimo ženklas.

3. Kodėl šypsomės, kai mums nepatogu?

Šypsena gali reikšti palengvėjimą, laimę ar tiesiog būdą sušvelninti įtemptą ar nepatogią situaciją. Ji taip pat gali būti išmokta reakcija į tam tikrus socialinius ženklus. Kai kuriais atvejais žmonės gali šypsotis, kai jaučiasi nepatogiai, nes nori pasirodyti draugiški ar mandagūs.

4. Kodėl šypsausi netinkamu metu?

Gali būti daug priežasčių, kodėl žmogus gali šypsotis netinkamu metu. Tai gali būti nervinga reakcija arba bandymas išsklaidyti įtampą ar nepatogią situaciją. Taip pat gali būti, kad žmogus mėgaujasi situacija, nors kiti tai gali laikyti netinkamu elgesiu.

Santrauka

Kai šypsomės, tai gali padėti pagerinti nuotaiką ir sumažinti streso lygį. Nervinga šypsena bandoma imituoti tą patį. Nervinga šypsena taip pat gali būti būdas paslėpti baimę ar nerimą.

Jei nesate tikri, ar kieno nors šypsena yra tikra, ieškokite užuominų, pavyzdžiui, ar į šypseną įsitraukęs visas veidas ir ar žmogus atrodo nuoširdžiai laimingas. Kai kuriais atvejais žmonės gali šypsotis, kai jiems nepatogu, nes nori pasirodyti draugiški ar mandagūs.

Jei jums patiko sužinoti apie nervingą šypseną, peržiūrėkite kitus mūsų straipsnius šia tema čia.
Elmer Harper
Elmer Harper
Jeremy Cruzas, dar žinomas Elmerio Harperio vardu, yra aistringas rašytojas ir kūno kalbos entuziastas. Psichologijos išsilavinimą turintis Jeremy visada žavėjosi neišsakyta kalba ir subtiliais užuominais, kurie valdo žmonių sąveiką. Augdamas įvairiapusėje bendruomenėje, kurioje neverbalinis bendravimas vaidino gyvybiškai svarbų vaidmenį, Jeremy smalsumas kūno kalbai atsirado dar ankstyvoje vaikystėje.Baigęs psichologijos studijas, Jeremy pradėjo kelionę, kad suprastų kūno kalbos subtilybes įvairiuose socialiniuose ir profesiniuose kontekstuose. Jis dalyvavo daugybėje seminarų, seminarų ir specializuotų mokymo programų, kad įsisavintų gestų, veido išraiškų ir pozų iššifravimo meną.Savo tinklaraštyje Jeremy siekia pasidalyti savo žiniomis ir įžvalgomis su plačia auditorija, kad padėtų pagerinti jų bendravimo įgūdžius ir geriau suprasti neverbalinius signalus. Jis apima daugybę temų, įskaitant kūno kalbą santykiuose, versle ir kasdienėje sąveikoje.Jeremy rašymo stilius yra įtraukiantis ir informatyvus, nes jis sujungia savo patirtį su realaus gyvenimo pavyzdžiais ir praktiniais patarimais. Jo gebėjimas suskaidyti sudėtingas sąvokas į lengvai suprantamus terminus įgalina skaitytojus tapti efektyvesniais komunikatoriais tiek asmeninėje, tiek profesinėje aplinkoje.Kai nerašo ir netyrinėja, Džeremis mėgsta keliauti po įvairias šalispatirti įvairias kultūras ir stebėti, kaip kūno kalba pasireiškia įvairiose visuomenėse. Jis mano, kad skirtingų neverbalinių užuominų supratimas ir priėmimas gali paskatinti empatiją, sustiprinti ryšius ir užpildyti kultūrines spragas.Savo įsipareigojimu padėti kitiems bendrauti efektyviau ir savo kūno kalbos žiniomis, Jeremy Cruzas, dar žinomas kaip Elmeris Harperis, toliau daro įtaką ir įkvepia skaitytojus visame pasaulyje jų kelionėje įvaldyti neišsakytą žmonių bendravimo kalbą.