114 fjalë të Halloween-it që fillojnë me B (me përkufizim)

114 fjalë të Halloween-it që fillojnë me B (me përkufizim)
Elmer Harper

Tabela e përmbajtjes

Fjalët e Halloween që fillojnë me "B" ofrojnë shtesa të shkëlqyera në fjalorin tuaj të Halloween. Këto fjalë mund t'ju ndihmojnë të përshkruani dekorimet tuaja, kostumet, t'i festoni et dhe më shumë. Më poshtë janë disa fjalë të Halloween që fillojnë me B:

Banshee: një frymë femër në mitologjinë irlandeze, vajtimi i së cilës është një paralajmërues i vdekjes ose fatkeqësisë. natën.

Boogeyman: një përbindësh imagjinar të cilit fëmijët i frikësohen.

Shiko gjithashtu: Çfarë do të thotë kur një djalë thotë se dëshiron të shoqërohet me ty (arsye të mundshme)

Magjia e zezë: praktika të mbinatyrshme që përgjithësisht konsiderohen të dëmshme ose të liga.

Brooding: shfaqja e pakënaqësisë së thellë të mendimit.

Shiko gjithashtu: Gjuha e trupit të qëndrimit të kaubojve (Gjithçka që duhet të dini)

përdorimi i këtyre fjalëve jashtë kontrollit. përshkrimet tuaja të Halloween, ju mund ta bëni gjuhën tuaj më të gjallë dhe interesante. Për shembull, mund të thuash se festa juaj e Halloween-it do të jetë e mbushur me britma gjakderdhëse dhe vajtime të frikshme banshee. Ose, ju mund të përshkruani një kostum shqetësues si të frymëzuar nga bujari ose duke ekspozuar ndonjë magji të zezë.

Përfshirja e fjalëve të Halloween që fillojnë me B është një mënyrë e shkëlqyeshme për t'i bërë festimet tuaja drithëruese më argëtuese dhe të paharrueshme.

Fjalët e Halloween-it që fillojnë me shkronjën A <8B> furrë. Tulumbacet – përdoren shpesh si dekorime për festat e Halloween. Banshee – një shpirt femëror në folklorin irlandez që vajton për të paralajmëruar vdekjen e afërt. Banshee ulërimë – një ulërimë e fortë, e vajtueshme irlandeze, një vajtim i fuqishëm. shpirti femëror në folklorin irlandez. Banshee scream – një britmë me zë të lartë dhe me zë të lartë që përdoret shpesh në filmat horror. Lakuriqi nate – një gjitar nate fluturues me krahë lëkure. Bat 1. koloni – një grup lakuriqësh që jetojnë së bashku. Guano lakuriqësh nate – jashtëqitje lakuriqësh nate, që përdoret shpesh si pleh. Kpelë lakuriqësh nate – një kapele në formë lakuriq nate, që përdoret shpesh si kostum Halloween. shtëpia e projektuar për të tërhequr shtëpinë. sinjali që përdoret për të thirrur Batman në filma komike dhe filma. Krahët e lakuriqit të natës – krahët e një lakuriq nate, të përdorura shpesh si dekorim për Halloween. Batcave – strofulla e fshehtë e Batmanit, e përdorur shpesh si një kostum Halloween-i. mund të lahet. Batmobile – makina e përdorur nga Batman në komike dhe filma. Lakuriqët në kambanore – një frazë që përdoret për të përshkruar dikë që është i çuditshëm ose i çmendur. Lakuriqët në kambanore – një shprehje e përdorur për tëpërshkruaj dikë që është i çmendur ose i çuditshëm. Lakuriqët e natës nga ferri – një frazë që përdoret për të përshkruar diçka që lëviz shumë Bisha – një kafshë, veçanërisht një e madhe, e rrezikshme. Bisha – që ka cilësitë e bishës; mizor ose i egër. Beetle – një lloj insekti që shpesh lidhet me Halloween. Hallowejuice – një personazh nga një film me të njëjtin emër, i përdorur shpesh si një kostum Halloween> Tradhtia – një shkelje e besimit ose e besimit, shpesh e lidhur me tema tmerri. Kujdes – një paralajmërim për të qenë të kujdesshëm ose të kujdesshëm. Magjepsje – për të bërë një magji mbi dikë, shpesh me pasoja negative. shpesh nën ndikimin e magjepsjes. – një lëng tretës i prodhuar nga mëlçia dhe i ruajtur në fshikëzën e tëmthit. E zeza – ngjyra më e errët, shpesh e lidhur me Halloween. Macja e zezë – një mace me gëzof të zi, shpesh e lidhur me fatin e keq. Macja e zezë shpesh konsiderohet si një mace e keqe. 9>Kupë e zezë – një kapuç që mbulon kokën dhe fytyrën, që përdoret shpesh në filmat horror. Magjia e zezë – magjia që përdoret për qëllime të liga. Shenues magjik i zi – njëshënues i përhershëm që është i zi, që përdoret shpesh për zanatet e Halloween. Gruaja magjike e zezë – një grua që praktikon magjinë e zezë, e përdorur shpesh në kulturën popullore. Trëndafilat e zinj – përdoren shpesh si simbol i vdekjes dhe zisë. Me një vejushë të zezë dhe të zezë, e lidhur shpesh me një vejushë të zezë dhe të zezë. 1> Blackout – një humbje e papritur dhe totale e fuqisë, e përdorur shpesh në filmat horror. Blackout – një humbje e papritur e energjisë ose e dritës, e përdorur shpesh në filmat horror. Cakout Blackout – një tortë e bërë me çokollatë –><1 kontakt me çokollatë dhe përbërës të errët, shpesh të lidhur me HackoutB1laen.<8. lente që i bëjnë sytë të duken plotësisht të zinj. Perde të errëta – perde që bllokojnë të gjithë dritën Perde të errëta – perde që bllokojnë të gjithë dritën, të përdorura shpesh në filma horror. Perde errësirë ​​– mund të kujtohet se çfarë i dehur është aq i dehur. maskë që mbulon të gjithë fytyrën, e përdorur shpesh në filmat horror. Poezia e zezë – një lloj poezie e krijuar duke errësuar disa fjalë në një tekst për të krijuar një poezi të re. Poezia e errët – një lloj poezie ku disa fjalë fshihen për të krijuar një poezi të re. dritë. Tatuazh i errësuar – atatuazh që mbulon një zonë të madhe të lëkurës, shpesh me bojë të zezë. The Blackout Theater – një teatër që shfaq filma horror ose shfaqje. Gjakderdhje – për të humbur gjakun nga një plagë. Fantazmë e verbër – një fantazmë e verbër, një fantazmë e përdorur shpesh. – një leckë ose fashë e vendosur mbi sy për t'i lidhur sytë dikujt. Gjaku – lëngu i kuq që qarkullon në venat dhe arteriet e njerëzve dhe kafshëve të tjera> Ritual gjaku – një ritual që përfshin përdorimin e gjakut, shpesh i lidhur me magjinë e zezë. Mjekja e gjakut – duke shkaktuar terror ose tmerr. Sytë e përgjakur – sytë që duken të kuq dhe të irrituar, të shoqëruara shpesh me lodhje, gjakderdhje, shpeshherë të shoqëruar me lodhje dhe drogë. me dhunë dhe tmerr. Gjakpirës – një person ose kafshë që ushqehet me gjak, që përdoret shpesh për të përshkruar vampirët. Gjakthithës – dëshira ose shijimi i shijes së gjakut, shpesh përdoret për të përshkruar vampirët. een. Bogey – një variant i boogeyman. Bogeyman – një variant iboogeyman. I zier i gjallë – një metodë torture e përdorur shpesh në kohët mesjetare. Kazan për zierje – një tenxhere që përdoret për gatim ose pirje, që përdoret shpesh në magji. er – një person ose makinë që shtyp kockat, që përdoret shpesh në filma horror. Dragoi kockor – një dragua i bërë me kocka, i përdorur shpesh në histori fantazi dhe horror> Ndriçim kockash – duke shkaktuar frikë ose tmerr ekstrem. I lodhur nga kockat – jashtëzakonisht i rraskapitur. Pa kocka – pa kocka, shpesh përdoret për të përshkruar ushqimin. prerje nëpër kocka. Boneyard bash – një festë për Halloween me temë skeleti. Boo – një pasthirrmë që përdoret për të habitur ose trembur dikë. Boo boo bear – një term i dashur që përdoret për dikë që është i lënduar –Boo fa. të qara të tepërta, që shpesh përdoret për të tallur dikë. Boo-boo – një dëmtim ose prerje e vogël. Boo-tiful – një term që përdoret për të përshkruar diçka që është e bukurdhe drithërues në të njëjtën kohë. Boo-tique – një dyqan që shet kostume dhe dekorime për Halloween. Boogeyman – një krijesë mitike që përdoret shpesh për të trembur fëmijët. term që përdoret për të përshkruar librin e një shtrigeje që përmban magji, rituale dhe informacione të tjera. Dhumbje – alkool, i konsumuar shpesh në festa të Halloween. Dumbim – pije alkoolike. Dhur – i dehur nga alkooli, i përdorur shpesh për të festuar. shërben si qendra e sistemit nervor në të gjitha kurrizorët dhe shumicën e kafshëve jovertebrore. Ikja e trurit – një situatë ku një vend ose organizatë humbet njerëzit e saj më të talentuar. . Zombi që ha tru – një lloj zombi i portretizuar shpesh në filma horror. Zombi që ha trurin – një mumje që ushqehet me trurin e njeriut, që përdoret shpesh në filma horror. dden dhe shpërthim intensiv i krijimtarisë. Squfuri – një term i modës së vjetër për squfurin, shpesh i lidhur me ferr osedemonët. Xhami i thyer – përdoret shpesh si dekor për festa të Halloween. Fshesë – furçë me dorezë të gjatë që përdoret për fshirje. Fshesë – një shkop i gjatë me qime në njërin skaj, i cili përdoret për fshirjen e perimeve, të lëngshmeB><11ro1<8. s janë zier. Flluskat – përdoren shpesh si dekorim për festat e Halloween. Vorrimi – akti i varrosjes së një trupi të vdekur. Vendvarrimi – një vend ku varrosen trupat e vdekur – një vend ku varrosen trupat e vdekur. një varr ose varr. Djegia – për të dëmtuar ose shkatërruar diçka me zjarr ose nxehtësi. Obligim – një ofertë që digjet si flijim. Dolli e djegur – përgatit dolli që është djegur, që përdoret shpesh si një metafë e keqe. shet mish. Thikë kasapi – një thikë e madhe që përdoret për prerjen e mishit, e shoqëruar shpesh me filma horror.

Mendimet e fundit

Ka shumë fjalë të lidhura me Halloween që fillojnë me shkronjën B, jo të gjitha janë të frikshme ose të lehta për t'u mësuar. Ne kemi renditur disa nga më të zakonshmet më lart për ju për të ndarë nga kjo listë fjalësh. Shpresojmë që këtë faqe ta keni gjetur të dobishme deri në vijim, faleminderit për ndalimin.
Elmer Harper
Elmer Harper
Jeremy Cruz, i njohur edhe me pseudonimin e tij Elmer Harper, është një shkrimtar i pasionuar dhe entuziast i gjuhës së trupit. Me një sfond në psikologji, Jeremy ka qenë gjithmonë i magjepsur nga gjuha e pashprehur dhe shenjat delikate që rregullojnë ndërveprimet njerëzore. Duke u rritur në një komunitet të larmishëm, ku komunikimi joverbal luajti një rol jetik, kurioziteti i Jeremy-t për gjuhën e trupit filloi që në moshë të re.Pas përfundimit të diplomës në psikologji, Jeremy filloi një udhëtim për të kuptuar ndërlikimet e gjuhës së trupit në kontekste të ndryshme sociale dhe profesionale. Ai mori pjesë në seminare të shumta, seminare dhe programe të specializuara trajnimi për të zotëruar artin e dekodimit të gjesteve, shprehjeve të fytyrës dhe qëndrimeve.Nëpërmjet blogut të tij, Jeremy synon të ndajë njohuritë dhe njohuritë e tij me një audiencë të gjerë për të ndihmuar në përmirësimin e aftësive të tyre të komunikimit dhe për të përmirësuar të kuptuarit e sinjaleve joverbale. Ai mbulon një gamë të gjerë temash, duke përfshirë gjuhën e trupit në marrëdhënie, biznes dhe ndërveprime të përditshme.Stili i shkrimit të Jeremy-t është tërheqës dhe informues, pasi ai ndërthur ekspertizën e tij me shembuj të jetës reale dhe këshilla praktike. Aftësia e tij për të zbërthyer konceptet komplekse në terma lehtësisht të kuptueshëm i fuqizon lexuesit të bëhen komunikues më efektivë, si në mjedise personale ashtu edhe në ato profesionale.Kur nuk shkruan apo hulumton, Jeremy-t i pëlqen të udhëtojë në vende të ndryshmepërjetoni kultura të ndryshme dhe vëzhgoni se si shfaqet gjuha e trupit në shoqëri të ndryshme. Ai beson se të kuptuarit dhe përqafimi i shenjave të ndryshme joverbale mund të nxisë ndjeshmërinë, të forcojë lidhjet dhe të mbushë boshllëqet kulturore.Me angazhimin e tij për të ndihmuar të tjerët të komunikojnë në mënyrë më efektive dhe ekspertizën e tij në gjuhën e trupit, Jeremy Cruz, i njohur ndryshe si Elmer Harper, vazhdon të ndikojë dhe frymëzojë lexuesit në mbarë botën në udhëtimin e tyre drejt zotërimit të gjuhës së pashprehur të ndërveprimit njerëzor.