92 fjalë të Halloween-it që fillojnë me H (me përkufizim)

92 fjalë të Halloween-it që fillojnë me H (me përkufizim)
Elmer Harper

A po kërkoni për fjalën e përsosur të Halloween-it që fillon me një H? Nëse ky është grupi i aktorëve, ne kemi renditur mbi 90 më poshtë në listën tonë të fjalëve.

Halloween është një festival që festohet çdo vit më 31 tetor. Është një kohë magjie dhe misteri, dhe ka shumë fjalë të Halloween-it që fillojnë me H që e shtojnë atmosferën drithëruese.

Shiko gjithashtu: Çfarë ndodh kur ndaloni së reaguari ndaj një narcisisti?

Disa nga këto fjalë janë përhumbëse, pa kokë, ferr, të përhumbur dhe vetë Halloween! Njohja e këtyre fjalëve mund të ndihmojë në shtimin e argëtimit të kësaj feste, veçanërisht kur bëhet fjalë për kostume, dekorime dhe histori drithëruese. Këto fjalë ndihmojnë në krijimin e një ambienti të frikshëm që përforcon atmosferën e Halloween-it, duke e bërë atë edhe më të këndshëm.

Përdorimi i këtyre fjalëve H me temën e Halloween-it mund të jetë një mënyrë e shkëlqyeshme për t'i dhënë një ndryshim fjalorit tuaj nëse ju pëlqen të shkruani tregime me temë tmerri ose të merrni pjesë në konkurse shkrimi me temë Halloween. Në përgjithësi, mësimi dhe përdorimi i fjalëve të Halloween-it që fillojnë me H mund të jetë tepër argëtues dhe i dobishëm në krijimin e përvojave drithëruese të Halloween-it.

Shiko gjithashtu: Çfarë është një rikthim i mirë për Askush nuk kujdeset?

92 Fjalët e Halloween-it që fillojnë me shkronjën H (lista e plotë)

<9Horrore dhe elemente të tmerrshme që shfaqin skenën e tmerrshme. 7>Letërsia horror – Një zhanër iletërsi që ka për qëllim të trembë dhe tmerrojë lexuesin. <9o>
Halloween – Një festë e festuar më 31 tetor –><8Halloween, e njohur gjithashtu si më 31 tetor. besohet të jetë i banuar nga fantazmat ose shpirtrat.
Hocus Pocus – Një frazë magjike e përdorur shpesh nga magjistarët gjatë shfaqjeve të tyre.
Tmerri – Një ndjenjë e fortë frike,terror, ose neveri.
Ulërima – Një klithmë e fortë dhe e zgjatur e bërë zakonisht nga kafshë të tilla si ujqërit ose kojotë. për të transportuar një arkivol ose arkivol në një funeral.
Ferri – Vendi ose gjendja e ndëshkimit për të ligjtë ose të mallkuarit pas vdekjes.
Hayride – Një udhëtim në një vagon ose rimorkio të mbushur me sanë, që zakonisht bëhet gjatë stinës së vjeshtës. Film horror – Një zhanër filmi që synon të nxisë një ndjenjë intensive frike ose terrori te audienca.
Kostum Halloween – Një maskim i veshur në Halloween, që shpesh përshkruan një krijesë të frikshme ose të mbinatyrshme.
Hauntology – Studimi i hauntings. grua.
Hallowmas – Përkujtimi treditor i krishterë i Ditës së të Gjithë Shenjtorëve, Ditës së Gjithë Shpirtrave dhe Mbrëmja e Gjithë Shenjtorëve.
Duart – Gjymtyrët në fund të krahëve.
Xhelat – Një person që kryen ekzekutime. një ogur.
Xhehennemi – Gropat e zjarrta të ferrit; një dënim për të ligjtë.
Hex – Një mallkim ose magji që synon të dëmtojë dikë.
Highball – Akoktej i bërë me uiski dhe sode.
Hiss – Tingulli i bërë nga një gjarpër ose zvarranik tjetër.
Hollow – E zbrazët ose e mungesës së substancës.
Horrorcore – Një nënzhanër i muzikës hip-hop që përqendrohet në tema horrori>
Hot toddy – Një pije e ngrohtë alkoolike e bërë me uiski, mjaltë dhe limon.
Era ulëritës – Një tingull i fortë dhe i frikshëm ere, shpesh i shoqëruar me skena drithëruese. .
Fiction horror – Një zhanër i letërsisë që synon të trembë dhe tmerrojë lexuesin.
Shtëpia e tmerreve – Një vend ku ndodhin gjëra të tmerrshme, shpesh të shoqëruara me filma horror dhe shtëpi të përhumbura. që është bekuar nga një prift ose një figurë tjetër fetare.
Bamele për Halloween – Trajtime të ëmbla që u jepen mashtruesve në Halloween.
Shtëpi e përhumbur – Një ndërtesë që besohet se banohet nga fantazma ose shpirtra. kalë pa kokë.
Festa e Halloween - Një tubim njerëzishpër të festuar Halloween-in.
President horror – Një personazh televiziv ose radiofonik që prezanton filma horror ose programe të tjera të frikshme.
Horror punk – Një nënzhanër i muzikës punk rock që fokusohet në tema horror.
Art horror – Një zhanër horror – Art që ka për qëllim të trembë pamjen e tmerrshme. filma që ndërthurin elemente horror dhe komedi.
Demon me brirë – Një krijesë djallëzore e përshkruar shpesh me brirë dhe një pamje djallëzore.
Bufi me brirë – Një zog grabitqar nate i njohur për tufat e tij të veçanta të veshit ose “brirët” e tij të veçantë. tingëllon një krijesë të frikshme ose të mbinatyrshme.
Roman horror – Një lloj romani që ka për qëllim të trembë dhe tmerrojë lexuesin.
Fonogram horror – Muzika që shoqëron një film horror ose videolojë.
Femat e zhanrit horror dhe shfaqjet e tjera të ngjarjeve profesionale.
Ikonë horror – Një personazh ose figurë e famshme e lidhur me zhanrin horror, si p.sh. Drakula ose përbindëshi i Frankensteinit.
Poster filmi horror – Një imazh promovues që përdoret për të reklamuar një film horror, shpesh duke shfaqur një film të frikshëm ose të frikshëm>
Mall horror – Produkte
Dekorime për Halloween – Artikuj dekorativë që përdoren për të krijuar një atmosferë drithëruese për Halloween.
Antologji horror – Një përmbledhje me histori horrore. veshur me kostume dhe marshim nëpër rrugë për të festuar Halloween-in.
Kukulla e përhumbur – Një kukull që besohet se është e pushtuar nga një fantazmë ose shpirt.
Punch Halloween – Një pije e bërë me lëng frutash dhe përbërës të tjerë, që shpesh shërbehet në ngjarjet e filmave horror në festivale të Halloween-it. bota.
Biskota të Halloween – Trajtime të ëmbla në formë si fantazma, kunguj ose objekte të tjera me temë Halloween.
Atraksion i përhumbur – Një vend komercial i krijuar për të trembur vizitorët me efekte speciale, rekuizita dhe aktorë të drejtpërdrejtë.
.
Kungulli Halloween – Një frut i madh portokalli që është gdhendur në një fanar Jack-o’-s për Halloween.
Grim Halloween – Kozmetikë që përdoren për të krijuar efekte të frikshme ose të çuditshme për kostumet e Halloween.
Janë krijuar një lojë video horror – dhe një lojë video horror që është një lloj loje horror.lojtar.
Kostum Halloween – Një veshje e veshur në Halloween për të krijuar një personazh drithërues ose qesharak.
Favoret e festës së Halloween – Dhurata të vogla që u jepen të ftuarve në një festë të Halloween, shpesh me një temë drithëruese.
Kanë qëllim që veprat e tjera të lexojnë tmerrësisht të shkruajnë dhe të shkruajnë histori të tjera. 8>
Bërja e maskave të Halloween – Artizanati i krijimit të maskave për kostumet e Halloween.
Varreza e përhumbur – Një varrezë që besohet të jetë e përhumbur nga fantazmat ose shpirtrat.
Autorio horror – Një program i zgjedhur muzikor i cili diskuton ose rrëfen historitë e zgjedhura të muzikës. për një festë apo ngjarje të Halloween-it.
Krijesë tmerri – Një krijesë imagjinare ose mitologjike që ka për qëllim të frikësojë dhe tmerrojë.
Çanta për festën e Halloween – Çanta të vogla të mbushura me karamele dhe ëmbëlsira të tjera, që shpesh u jepen trick-or-treaterëve në Halloween. forma e fantazmave, kungujve ose objekteve të tjera me temë Halloween.
Libër komik horror – Një libër komik që ka për qëllim të trembë dhe tmerrojë lexuesin.
Siguria e Halloween – Këshilla dhe udhëzime për të qëndruar të sigurt gjatë Halloween-it , projekte të tilla të dizajnuara për Halloween.<7ecraftsHallow. gdhendja e kungullit ose bërja e kostumeve.
Rezidencë e përhumbur – Një rezidencë e madhe dheshtëpi drithëruese që besohet të jetë e përhumbur nga fantazmat ose shpirtrat.
Festi kërcimi i Halloween - Një festë ku të ftuarit kërcejnë me muzikë me temë Halloween me kostum.
Rekujte horror – Koleksione që lidhen me zhanrin horror – të tilla si postera filmash horror. për dikë për Halloween.
Foto zanore e Halloween – Muzika që shoqëron një ngjarje apo festë të Halloween-it.
Pyll i përhumbur – Një zonë e pyllëzuar që besohet të jetë e përhumbur nga fantazmat ose shpirtrat.
Klasa horror që fokusohet në literaturën në kursin e letërsisë horrore. Kabina e fotografive – Një kabinë ku të ftuarit mund të bëjnë foto me kostum me rekuizita me temë Halloween.
Tregimi i fatit të Halloween – Praktika e parashikimit të së ardhmes në Halloween duke përdorur mjete hamendjeje.
Hyride e përhumbur – Një udhëtim nëpër një fushë ose pyll që besohet. lojë skenike – Një shfaqje që synon të trembë dhe tmerrojë audiencën.
Recetë për Halloween – Një recetë për një pjatë apo ëmbëlsirë me temë Halloween.
Gjuetia e pastruesve të Halloween – Një lojë ku pjesëmarrësit kërkojnë artikuj ose të dhëna me temë Halloween. 0>

Mendimet përfundimtare.

Ka shumë fjalë të tjera për Halloween që fillojnëme shkronjën H në fjalorin anglez, shpresojmë që të keni gjetur të duhurin për nevojat tuaja më sipër. Faleminderit që gjetët kohë për të lexuar. Deri herën tjetër.
Elmer Harper
Elmer Harper
Jeremy Cruz, i njohur edhe me pseudonimin e tij Elmer Harper, është një shkrimtar i pasionuar dhe entuziast i gjuhës së trupit. Me një sfond në psikologji, Jeremy ka qenë gjithmonë i magjepsur nga gjuha e pashprehur dhe shenjat delikate që rregullojnë ndërveprimet njerëzore. Duke u rritur në një komunitet të larmishëm, ku komunikimi joverbal luajti një rol jetik, kurioziteti i Jeremy-t për gjuhën e trupit filloi që në moshë të re.Pas përfundimit të diplomës në psikologji, Jeremy filloi një udhëtim për të kuptuar ndërlikimet e gjuhës së trupit në kontekste të ndryshme sociale dhe profesionale. Ai mori pjesë në seminare të shumta, seminare dhe programe të specializuara trajnimi për të zotëruar artin e dekodimit të gjesteve, shprehjeve të fytyrës dhe qëndrimeve.Nëpërmjet blogut të tij, Jeremy synon të ndajë njohuritë dhe njohuritë e tij me një audiencë të gjerë për të ndihmuar në përmirësimin e aftësive të tyre të komunikimit dhe për të përmirësuar të kuptuarit e sinjaleve joverbale. Ai mbulon një gamë të gjerë temash, duke përfshirë gjuhën e trupit në marrëdhënie, biznes dhe ndërveprime të përditshme.Stili i shkrimit të Jeremy-t është tërheqës dhe informues, pasi ai ndërthur ekspertizën e tij me shembuj të jetës reale dhe këshilla praktike. Aftësia e tij për të zbërthyer konceptet komplekse në terma lehtësisht të kuptueshëm i fuqizon lexuesit të bëhen komunikues më efektivë, si në mjedise personale ashtu edhe në ato profesionale.Kur nuk shkruan apo hulumton, Jeremy-t i pëlqen të udhëtojë në vende të ndryshmepërjetoni kultura të ndryshme dhe vëzhgoni se si shfaqet gjuha e trupit në shoqëri të ndryshme. Ai beson se të kuptuarit dhe përqafimi i shenjave të ndryshme joverbale mund të nxisë ndjeshmërinë, të forcojë lidhjet dhe të mbushë boshllëqet kulturore.Me angazhimin e tij për të ndihmuar të tjerët të komunikojnë në mënyrë më efektive dhe ekspertizën e tij në gjuhën e trupit, Jeremy Cruz, i njohur ndryshe si Elmer Harper, vazhdon të ndikojë dhe frymëzojë lexuesit në mbarë botën në udhëtimin e tyre drejt zotërimit të gjuhës së pashprehur të ndërveprimit njerëzor.