A kthehen ish të dashurat pas një marrëdhënie rikuperimi?

A kthehen ish të dashurat pas një marrëdhënie rikuperimi?
Elmer Harper

Po pyesni veten nëse ish e dashura juaj do të kthehet tek ju pasi të ketë qenë në një marrëdhënie të rimëkëmbur. Nëse është kështu, ju keni ardhur në vendin e duhur. Ka disa shenja që mund t'i kërkoni që do t'ju tregojnë nëse ajo do të kthehet.

Është e mundur që një ish e dashura të kthehet pas një marrëdhënieje të rimëkëmbur, por kjo nuk është e garantuar. Nëse marrëdhënia e rimëkëmbjes ishte veçanërisht jetëshkurtër ose e paplotësuar, ish-e dashura juaj mund të kthehet nga mërzia ose nga ndjenja e dëshirës për të provuar përsëri me personin me të cilin ishte në fillim. Megjithatë, nëse marrëdhënia e rimëkëmbjes ishte e plotë dhe e gjatë, ka më pak gjasa që ish e dashura të kthehet.

Shiko gjithashtu: Pse mërzitem kaq lehtë me nënën time?

Në vijim do t'i hedhim një vështrim 7 arsyeve pse ish-i juaj do të rikthehet.

7 Arsyet pse ish-i juaj do të rikthehet.

 1. Ata e kuptojnë se kanë bërë një gabim përsëri dhe duan të bëjnë një gabim. .
 2. Ata kanë nevojë për dikë që të flasin për marrëdhënien e tyre aktuale.
 3. Janë të mërzitur dhe duan diçka të re.
 4. Shpresojnë të kthehen së bashku me ju nga faji.
 5. Ata duan të shohin nëse ju keni ndryshuar. e kuptojnë se kanë bërë një gabim dhe duan të provojnë përsëri.

  Ka shumë arsye pse një ish mund të kthehet pasi të kuptojë se ka bërë një gabim. Ata mund të kenë ndjerëtë nxituar në vendimin e tyre për t'u ndarë dhe tani e kuptojnë se ata kanë ende ndjenja të forta për ju. Përndryshe, ata mund të humbasin shoqërinë dhe mbështetjen që keni dhënë dhe të jenë të gatshëm t'i japin një tjetër shans marrëdhënies. Nëse jeni të hapur për pajtim, është e rëndësishme të komunikoni hapur me ish-in tuaj për të parë nëse ekziston mundësia për t'u ribashkuar.

  Ata janë të vetmuar dhe u mungon shoqëria?

  Ndoshta u mungon shoqëria dhe intimiteti që ndanë me ish-partnerin e tyre. Ndoshta ata thjesht po kërkojnë dikë për të folur dhe për t'u lidhur në një nivel më të thellë. Cilado qoftë arsyeja, është e qartë se vetmia mund të jetë një motivues i fuqishëm për t'i bërë njerëzit të afrohen me ish-et e tyre. Nëse ajo dëshiron të flasë përsëri me ty, kjo është një shenjë se ajo mund të dëshirojë që të ktheheni.

  Ata kanë nevojë për dikë që të flasë për marrëdhënien e tyre aktuale?

  Ata mund të kenë nevojë për dikë që të flasë për marrëdhënien e tyre aktuale, nëse ju drejtohen, ka shumë mundësi që të jenë akoma të dashuruar me ju.

  Ata janë të mërzitur dhe duan diçka të re.

  Keni kuriozë për atë që jeni ata. Atyre u mungon intimiteti fizik apo emocional. Ata duan t'ju kthehen për diçka. Ata e kuptojnë se kanë bërë një gabim duke u larguar.

  Ata shpresojnë të kthehen së bashku me ju për shkak të fajit.

  Ata ndihen fajtorë për mënyrën se si i përfunduan gjërat, ose kuptojnë se bënë një gabim duke lejuarShko ti. Sigurohuni që të merrni kohë për të menduar vërtet nëse rikthimi së bashku është gjëja më e mirë për ju dhe mos lejoni që të nxitoni në një vendim.

  Ata duan të shohin nëse keni ndryshuar dhe tani ia vlen koha e tyre.

  Ata duan të shohin nëse keni ndryshuar dhe tani ia vlen koha e tyre. Ndoshta ju mungoni dhe shpresojnë të rindezin marrëdhënien. Cilado qoftë arsyeja, është e rëndësishme të jeni të kujdesshëm përpara se të ktheheni në diçka me një ish. Sigurohuni që e dini se çfarë dëshironi dhe jini të sinqertë me veten përse ata mund të kthehen.

  Ata kanë ende ndjenja për ju.

  Ata mund të kuptojnë se kanë bërë një gabim kur u ndanë me ju ose mund të kenë qenë të pakënaqur me personin e ri që po shihnin. Ndonjëherë njerëzit kanë nevojë vetëm për pak kohë të ndarë për të kuptuar se sa shumë do të thotë për njëri-tjetrin. Nëse ish-i juaj kthehet dhe dëshiron t'i provojë gjërat, ia vlen të merret parasysh, për sa kohë që të dy jeni të gatshëm të punoni në lidhjen.

  Në vijim do të hedhim një vështrim në disa nga pyetjet më të zakonshme.

  pyetjet e bëra më shpesh

  A kthehet ish-i pas një rikthimi?

  A kthehesh ndonjëherë? Është një pyetje që është bërë herë pas here, por për fat të keq, nuk ka një përgjigje të qartë. Disa njerëz besojnë se rikthimet kthehen gjithmonë, ndërsa të tjerë mendojnë se nuk e bëjnë kurrë. E vërteta është ndoshta diku nënë mes.

  Marrëdhëniet e rimëkëmbjes mund të jenë të ndërlikuara dhe shpesh është e vështirë të dallosh nëse dikush e tejkalon vërtet ish-in e tij. Nëse po mendoni të riktheheni së bashku me një rikthim, sigurohuni që të komunikoni hapur dhe sinqerisht me partnerin tuaj për ndjenjat tuaja.

  Sa kohë pas një rikthimi kthehet një ish?

  Sa kohë pas një rikthimi kthehet një ish? Mesatarisht, i duhen diku nga tre deri në gjashtë muaj që dikush të kapërcejë një ndarje dhe të vazhdojë. Megjithatë, kjo ndryshon në varësi të individit dhe intensitetit të marrëdhënies. Nëse ish-i juaj vazhdon të rrijë përreth dhe përpiqet të flasë me ju, ka të ngjarë sepse ata nuk kanë vazhduar ende.

  A e dini se çfarë është një marrëdhënie rikuperuese?

  Kur ndaheni me dikë, mund të jetë e vështirë të filloni menjëherë të takoheni me dikë të ri. Ju mund të ndiheni sikur nuk jeni gati ose se jeni ende i dashuruar me ish-in tuaj.

  Shiko gjithashtu: Si ta ktheni ish të dashurën tuaj kur ajo dëshiron të jetë shoqe

  Kjo quhet një marrëdhënie rikuperuese. Një marrëdhënie rikuperuese është kur dilni me dikë të ri menjëherë pas ndarjes me ish-in tuaj. Kjo mund të jetë një mënyrë për të kapërcyer ndarjen dhe për t'ju ndihmuar të vazhdoni më tej, por mund të jetë gjithashtu një mënyrë për të provuar të riktheheni ish-in tuaj.

  Nëse po mendoni të riktheheni së bashku me ish-in tuaj, fillimisht duhet të siguroheni që ndarja ishte ajo që dëshironit me të vërtetë dhe se nuk po përpiqeni thjesht të rikuperoni.

  Pse ish-Girlfriend Your After Can St.Rebound?

  Ka disa arsye pse ish e dashura juaj mund të kthehet sërish tek ju pas një rikthimi. Së pari, nëse marrëdhënia rikuperuese nuk funksionon, ajo mund të dëshirojë të kthehet me ju sepse ju keni qenë lidhja e saj e mëparshme.

  Së dyti, edhe nëse marrëdhënia e rimëkëmbjes funksionon, ajo mund të kthehet tek ju pasi të përfundojë. Kjo është për shkak se partneri i rimbushjes shpesh nuk i plotëson të gjitha nevojat e personit që merr pjesë, kështu që ai mund të dëshirojë të kthehet tek ju për t'i bërë gjërat të funksionojnë përsëri.

  Më në fund, nëse mbani kontakte me ish-in tuaj dhe e bëni të ditur se ju ende dëshironi të jeni bashkë, ajo përfundimisht mund të kthehet tek ju. emocionet kur i injorojnë ato. Ata mund të ndihen të lënduar, të hutuar apo edhe të zemëruar. Në varësi të situatës, ata gjithashtu mund të ndihen të lehtësuar që ju nuk jeni më pjesë e jetës së tyre. Në fund të fundit, hajdutët duan të njihen dhe të respektohen, edhe nëse kjo do të thotë të shpërfillen nga personi që hodhën poshtë.

  Mendimet përfundimtare

  A është e zakonshme që ish-të dashurat të kthehen pas një marrëdhënieje të rikuperuar? Kjo është një pyetje e vjetër dhe përgjigja është, varet. Kjo varet nga ju, marrëdhënia juaj dhe çfarë dëshironi. Disa do të kthehen dhe të tjerët jo. Shpresojmë që ky postim t'i ketë dhënë përgjigje disa prej pyetjeve tuaja. Faleminderit që gjetët kohë për të lexuar. Deri herën tjetër.
Elmer Harper
Elmer Harper
Jeremy Cruz, i njohur edhe me pseudonimin e tij Elmer Harper, është një shkrimtar i pasionuar dhe entuziast i gjuhës së trupit. Me një sfond në psikologji, Jeremy ka qenë gjithmonë i magjepsur nga gjuha e pashprehur dhe shenjat delikate që rregullojnë ndërveprimet njerëzore. Duke u rritur në një komunitet të larmishëm, ku komunikimi joverbal luajti një rol jetik, kurioziteti i Jeremy-t për gjuhën e trupit filloi që në moshë të re.Pas përfundimit të diplomës në psikologji, Jeremy filloi një udhëtim për të kuptuar ndërlikimet e gjuhës së trupit në kontekste të ndryshme sociale dhe profesionale. Ai mori pjesë në seminare të shumta, seminare dhe programe të specializuara trajnimi për të zotëruar artin e dekodimit të gjesteve, shprehjeve të fytyrës dhe qëndrimeve.Nëpërmjet blogut të tij, Jeremy synon të ndajë njohuritë dhe njohuritë e tij me një audiencë të gjerë për të ndihmuar në përmirësimin e aftësive të tyre të komunikimit dhe për të përmirësuar të kuptuarit e sinjaleve joverbale. Ai mbulon një gamë të gjerë temash, duke përfshirë gjuhën e trupit në marrëdhënie, biznes dhe ndërveprime të përditshme.Stili i shkrimit të Jeremy-t është tërheqës dhe informues, pasi ai ndërthur ekspertizën e tij me shembuj të jetës reale dhe këshilla praktike. Aftësia e tij për të zbërthyer konceptet komplekse në terma lehtësisht të kuptueshëm i fuqizon lexuesit të bëhen komunikues më efektivë, si në mjedise personale ashtu edhe në ato profesionale.Kur nuk shkruan apo hulumton, Jeremy-t i pëlqen të udhëtojë në vende të ndryshmepërjetoni kultura të ndryshme dhe vëzhgoni se si shfaqet gjuha e trupit në shoqëri të ndryshme. Ai beson se të kuptuarit dhe përqafimi i shenjave të ndryshme joverbale mund të nxisë ndjeshmërinë, të forcojë lidhjet dhe të mbushë boshllëqet kulturore.Me angazhimin e tij për të ndihmuar të tjerët të komunikojnë në mënyrë më efektive dhe ekspertizën e tij në gjuhën e trupit, Jeremy Cruz, i njohur ndryshe si Elmer Harper, vazhdon të ndikojë dhe frymëzojë lexuesit në mbarë botën në udhëtimin e tyre drejt zotërimit të gjuhës së pashprehur të ndërveprimit njerëzor.