Pse ish-i im po shikon mediat e mia sociale? (Instagram TIKTOK)

Pse ish-i im po shikon mediat e mia sociale? (Instagram TIKTOK)
Elmer Harper

Pra, ish-i juaj ka kontrolluar rrjetet tuaja sociale dhe ju po pyesni veten se çfarë mund të thotë në të vërtetë? Nëse ky është rasti, ne ju kemi mbuluar.

Shiko gjithashtu: 141 Fjalë negative që fillojnë me V (me përshkrime)

Mund të ketë disa arsye pse ish-i juaj po shikon rrjetet tuaja sociale. Ndoshta ata po përpiqen të shohin nëse jeni duke u takuar me dikë të ri, ose ndoshta janë thjesht kuriozë për atë që jeni duke bërë. Nëse dëshironi të ktheheni së bashku me ish-in tuaj, duhet të përpiqeni t'i afroheni dhe të shihni nëse duan të flasin. Nëse ata thjesht po shikojnë mediat tuaja sociale për t'ju ndjekur, mund të jetë më mirë t'i bllokoni ose t'u kufizoni aksesin në llogarinë tuaj.

Mund të jetë shumë e çuditshme kur një ish e bën këtë më poshtë janë 5 arsyet tona pse ata do ta bënin këtë.

5 Arsyet kryesore pse ish-i juaj do të kontrollonte faqet tuaja në rrjetet sociale.

  1. Ata po përpiqen të shohin nëse jeni ende beqar.
  2. Ata po përpiqen të shohin se çfarë po bëni ju.
  3. Ata po përpiqen të shohin nëse jeni të lumtur pa to.
  4. Ata po përpiqen të shohin nëse ju keni vazhduar.
  5. Ata po përpiqen të shohin nëse po dilni me dikë të ri .

Ata po përpiqen të shohin nëse jeni ende beqar.

Ndonjëherë ish-i juaj do të dëshirojë të kontrollojë nëse jeni ende beqar. Kjo mund të jetë për kuriozitet ose mund të jetë se ata janë ende të interesuar për ju. Cilado qoftë arsyeja, Facebook, TikTok dhe Instagram kanë të gjitha cilësime që mund t'i bllokoni njerëzit që të shikojnë profilin tuaj.

Ata po përpiqen të shohin se çfarë jeni duke bërëte.

Nëse ata po përpiqen të shohin se çfarë po bëni, ata mund të shikojnë postimet dhe fotot tuaja për të parë nëse jeni duke u takuar me dikë të ri ose nëse jeni ende i mbyllur në telefon. Nëse mendoni se ish-i juaj mund të jetë duke përgjuar mediat tuaja sociale, është më mirë të jeni të kujdesshëm për atë që postoni. Mbajeni jetën tuaj personale private dhe mos i jepni ish-it tuaj asnjë arsye për të besuar se nuk e keni lënë pas.

Ata po përpiqen të shohin nëse jeni të lumtur pa to.

Nëse ish-i juaj po përpiqet të shohë nëse jeni i lumtur pa to, ata mund të kontrollojnë rrjetet tuaja sociale për të parë se si po ia kaloni. Nëse po postoni për jetën tuaj dhe duket se po ecni mirë, ata mund të ndihen xhelozë ose penduar për ndarjen. Nëse nuk po postoni shumë ose një ndërprerje totale, ata mund të përpiqen të kuptojnë pse. Në secilin rast, është më mirë të vazhdoni përpara dhe të mos i kushtoni vëmendje ish-it tuaj.

Ata po përpiqen të shohin nëse keni vazhduar.

Është e mundur që ish-i juaj të kontrollojë rrjetet tuaja sociale për të parë nëse keni lëvizur, megjithëse nuk ka domosdoshmërisht të ngjarë. Nëse ata po përpiqen të shohin nëse jeni ende të mbyllur me ta, ata mund të kontrollojnë nëse keni bërë ndonjë postim rreth tyre ose nëse keni ndërvepruar me postimet e tyre. Në varësi të asaj që dëshironi që ata të mendojnë, ju mund ta luani në të dyja mënyrat, të postoni rreth tyre ose jo, zgjedhja varet nga ju. Por kini parasysh nëse postoni rreth tyre në një mënyrë të keqe, mund të ketë kthime që mund të mos kenipëlqen.

Ata po përpiqen të shohin nëse jeni duke u takuar me dikë të ri.

Nuk ka asnjë mënyrë të sigurt për të ditur nëse ish-i juaj po kontrollon rrjetet tuaja sociale, por është e mundur që ata mund ta bëjnë këtë nëse ata po përpiqen të shohin nëse jeni duke u takuar me dikë të ri. Nëse mendoni se ata mund t'ju kontrollojnë, përpiquni të jeni të vetëdijshëm për atë që postoni dhe si mund të interpretohet. Është gjithashtu e mundur që ish-i juaj të jetë thjesht kurioz për atë që po bëni dhe nuk është domosdoshmërisht duke kërkuar ndonjë gjë specifike.

Në vijim do t'i hedhim një vështrim pyetjeve më të zakonshme.

2>pyetjet e bëra shpesh

çfarë do të thotë nëse ish-i im po kontrollon rrjetet e mia sociale?

Nëse ish-i juaj po kontrollon rrjetet tuaja sociale, kjo do të thotë se ata janë ende të interesuar për ju dhe duan të shikoni se çfarë jeni duke bërë. Mund të jetë gjithashtu një mënyrë që ata t'ju kontrollojnë dhe të shohin nëse jeni duke u takuar me dikë tjetër. Nëse ish-i juaj po kontrollon vazhdimisht rrjetet tuaja sociale, mund të jetë një ide e mirë t'i bllokoni ato në mënyrë që ata të mos shohin se çfarë po bëni.

Shiko gjithashtu: Çfarë e bën një narcisist të pakëndshëm?

Çfarë janë historitë në Instagram?

Instagram Historitë janë një mënyrë për të ndarë foto dhe video me ndjekësit tuaj që zhduken pas 24 orësh. Ju mund të shtoni filtra, tekst dhe vizatime në tregimet tuaja dhe njerëzit mund t'u përgjigjen atyre me komente ose emoji. Ato janë një fotografi e ditës suaj, ku jeni, çfarë po bëni dhe me kë jeni.

A i shikon ende ish-i juaj historitë tuaja në Instagram dhe çfarë bën aiDomethënë?

Nëse ish-i juaj ende i shikon historitë tuaja në Instagram, mund të nënkuptojë se ata janë ende të interesuar për ju dhe duan të shohin se çfarë po bëni. Mund të nënkuptojë gjithashtu se ata janë thjesht kureshtarë për atë që po bëni dhe si po bëni që nga ndarja. Nëse ish-i juaj po i shikon historitë tuaja në Instagram, por nuk po ndërvepron me ju, mund të jetë një ide e mirë të kontaktoni dhe të shihni nëse ata duan të flasin apo të arrijnë, por kjo varet nga mënyra se si ndiheni për ta.

Pse nuk duhet të kontrolloni mediat sociale të ish-it tuaj?

Ka disa arsye pse nuk duhet të kontrolloni mediat sociale të ish-it tuaj. Së pari, mund të jetë një humbje e madhe e kohës. Së dyti, mund të jetë emocionalisht e dëmshme të shohësh ish-in tënd duke vazhduar pa ty. Së fundi, mund t'ju japë shpresë të rreme se ju të dy mund të ktheheni bashkë.

Mendimet përfundimtare

Kur bëhet fjalë për shikimin e ish-it tuaj në rrjetet tuaja sociale, kjo mund të nënkuptojë disa gjëra të ndryshme. Është e zakonshme që njerëzit të kontrollojnë ish-in e tyre pas ndarjes, nëse ata po përpiqen të tërheqin vëmendjen tuaj ose thjesht duan të shohin se si po ia kaloni. Ju nuk do ta dini vërtet nëse nuk i pyesni ata. Faleminderit per leximin! Ju gjithashtu mund të gjeni interesante Si ta ktheni ish të dashurën tuaj kur ajo dëshiron të jetë shoqe
Elmer Harper
Elmer Harper
Jeremy Cruz, i njohur edhe me pseudonimin e tij Elmer Harper, është një shkrimtar i pasionuar dhe entuziast i gjuhës së trupit. Me një sfond në psikologji, Jeremy ka qenë gjithmonë i magjepsur nga gjuha e pashprehur dhe shenjat delikate që rregullojnë ndërveprimet njerëzore. Duke u rritur në një komunitet të larmishëm, ku komunikimi joverbal luajti një rol jetik, kurioziteti i Jeremy-t për gjuhën e trupit filloi që në moshë të re.Pas përfundimit të diplomës në psikologji, Jeremy filloi një udhëtim për të kuptuar ndërlikimet e gjuhës së trupit në kontekste të ndryshme sociale dhe profesionale. Ai mori pjesë në seminare të shumta, seminare dhe programe të specializuara trajnimi për të zotëruar artin e dekodimit të gjesteve, shprehjeve të fytyrës dhe qëndrimeve.Nëpërmjet blogut të tij, Jeremy synon të ndajë njohuritë dhe njohuritë e tij me një audiencë të gjerë për të ndihmuar në përmirësimin e aftësive të tyre të komunikimit dhe për të përmirësuar të kuptuarit e sinjaleve joverbale. Ai mbulon një gamë të gjerë temash, duke përfshirë gjuhën e trupit në marrëdhënie, biznes dhe ndërveprime të përditshme.Stili i shkrimit të Jeremy-t është tërheqës dhe informues, pasi ai ndërthur ekspertizën e tij me shembuj të jetës reale dhe këshilla praktike. Aftësia e tij për të zbërthyer konceptet komplekse në terma lehtësisht të kuptueshëm i fuqizon lexuesit të bëhen komunikues më efektivë, si në mjedise personale ashtu edhe në ato profesionale.Kur nuk shkruan apo hulumton, Jeremy-t i pëlqen të udhëtojë në vende të ndryshmepërjetoni kultura të ndryshme dhe vëzhgoni se si shfaqet gjuha e trupit në shoqëri të ndryshme. Ai beson se të kuptuarit dhe përqafimi i shenjave të ndryshme joverbale mund të nxisë ndjeshmërinë, të forcojë lidhjet dhe të mbushë boshllëqet kulturore.Me angazhimin e tij për të ndihmuar të tjerët të komunikojnë në mënyrë më efektive dhe ekspertizën e tij në gjuhën e trupit, Jeremy Cruz, i njohur ndryshe si Elmer Harper, vazhdon të ndikojë dhe frymëzojë lexuesit në mbarë botën në udhëtimin e tyre drejt zotërimit të gjuhës së pashprehur të ndërveprimit njerëzor.