Si t'i përgjigjem "Më mungon" (Përgjigja më e mirë)

Si t'i përgjigjem "Më mungon" (Përgjigja më e mirë)
Elmer Harper

Nëse dikush ju dërgon një mesazh ose thotë "Më mungon" dhe ju nuk dini si të përgjigjeni, keni ardhur në vendin e duhur. Ne do të hedhim një vështrim në mënyrën më të mirë për t'iu përgjigjur atyre.

Përgjigja më e mirë do të ishte diçka e ngjashme me "Edhe mua më mungon" ose "E di, më fal. ” Kjo e bën të ditur personin tjetër që ju jeni të empatizuar me të dhe të kuptojë se si ndihet. Gjithashtu tregon se ju kujdeseni për ta dhe dëshironi t'i rregulloni gjërat.

Kur bëhet fjalë për mënyrën se si përgjigjeni ose përgjigjeni, kjo do të varet nga kush po dërgon tekstin ose thotë fjalët, marrëdhënia juaj me ta dhe kontekstin që rrethon bisedën. Për shembull, nëse ish-i juaj ju dërgon një mesazh që thotë "Më mungon", duhet të mendoni pse po ju dërgojnë këtë mesazh tani. U ndave në një mënyrë të keqe? A ndiheni ende të njëjtën mënyrë për ta? Dëshironi që ata të kthehen në jetën tuaj? Kjo do të përcaktojë se si do t'i përgjigjeni atyre.

Në vijim do t'i hedhim një vështrim 7 mënyrave për t'iu përgjigjur "Më mungon".

7 mënyra për t'iu përgjigjur ndaj "Më mungon".

  1. Edhe mua me mungon.
  2. Më falni, nuk doja të të lëndoja.
  3. Më falni, nuk doja të të injoroja.
  4. Më falni, nuk doja të të bëja të ndiheshe keq. 8>
  5. Ju lutem më falni.
  6. Më falni, po mendoja vetëm për ju.
  7. Unë dua ti.

Edhe mua më mungon.

Është mirë të dish se edhe ty më mungon. Ime të vërtetë më pëlqen të kaloj kohë me ty dhe më vjen mirë që kemi një lidhje kaq të fortë. Mezi pres të të shoh sërish së shpejti.

Më falni, nuk doja të të lëndoja.

Në varësi të kontekstit të marrëdhënies suaj me këtë person mund të thoni diçka si. Më fal, nuk doja të të lëndoja.

Më fal, nuk doja të të injoroja.

Më fal që nuk doja te injoroj. Shpresoj ta kuptoni se thjesht isha shumë i zënë dhe nuk kisha shumë kohë për të folur. Edhe mua me mungon dhe mezi pres te te arrij se shpejti.

Më falni, nuk doja të të bëja të ndiheshe keq.

Më fal dëgjoje këtë. Nuk doja të të bëja të ndiheshe keq. Më vjen mirë që je këtu me mua tani.

Të lutem më fal.

Kur dikush thotë "Më mungon" mund të thuash të lutem më fal që nuk u përgjigja më herët ose unë' me vjen keq per ate qe bera. E di që falja nuk është e lehtë, por premtoj se ka vlerë në të. Më mungon dhe dua t'i rregulloj gjërat. Ju lutem më falni që të mund të vazhdojmë.

Më falni, po mendoja vetëm për ju.

Kur të merrni një mesazh me "Më mungon" mund të mbështeteni duke thënë Thjesht po mendoja për ty sa e çuditshme?

Të dua.

Në varësi të kontekstit kur dikush flet me "Më mungon", mund t'i thuash që e do. Kjo është një përgjigje e shkëlqyeshme.

Në vazhdim do t'i hedhim një vështrim disa prej pyetjeve të zakonshmepyetje

Pyetjet e bëra më shpesh

Si t'i përgjigjem pyetjes që më mungon pa e thënë përsëri?

Ka disa mënyra se si mund t'i përgjigjeni dikujt që ju thotë se i mungon ju, pa e thënë vetë. Ju mund t'u thoni atyre se jeni të kënaqur që ju mungoni, ose se po mendoni edhe për ta. Ju gjithashtu mund të thoni diçka si "Do të doja të isha atje me ju" ose "Jam i sigurt që do të shihemi së shpejti". Çfarëdo që të thoni, sigurohuni që të tingëlloni e vërtetë dhe e sinqertë.

Çfarë do të thotë kur një djalë thotë se i mungon?

Kur një djalë thotë se i mungon, do të thotë se ai dëshiron të kthehu me ty. Ai mund ta thotë këtë sepse është vërtet i trishtuar pa ju në jetën e tij, ose sepse dëshiron të ringjallë marrëdhënien. Nëse nuk jeni të interesuar të ktheheni bashkë, thjesht mund t'i thoni atij se edhe ju mungon dhe ta lini me kaq.

Çfarë do të thotë kur ai nuk thotë se më mungon?

Nëse i thoni dikujt që ju mungon dhe ai nuk ia kthen, mund të nënkuptojë se nuk ndihet njësoj. Ose, mund të ndodhë që ata nuk janë gati ta thonë akoma. Nëse ju mungon dikush, do të thotë se keni ndjenja të forta për të dhe dëshironi të jeni pranë tij.

Çfarë duhet të bëni kur vëreni shenja se ai nuk ju mungon?

Kur vëreni Shenjat që ai nuk ju mungon, mund të jetë e vështirë të dini se çfarë të bëni. Nëse ndiheni në të njëjtën mënyrë, është e rëndësishme qëkomunikoni me të. Mundohuni të shprehni se si ndiheni dhe pse mendoni se ai mund të mos i mungojë. Nëse ai është i hapur, ai mund të jetë në gjendje të shpjegojë ndjenjat e tij dhe ju të dy mund të punoni për zgjidhjen e çështjes. Megjithatë, nëse ai nuk është i hapur ose nëse nuk jeni në gjendje të arrini një zgjidhje, mund të jetë më mirë të vazhdoni më tej.

Si t'i përgjigjeni mesazhit "Më mungon Text From A Crush"?

Nëse ju mungon dëshira juaj, mund të mos dëshironi ta thoni menjëherë. Ju mund të përgjigjeni në disa mënyra. Për shembull, mund të thuash "Edhe mua më mungon" ose "Mezi pres të të shoh së shpejti". Nëse ndihesh në të njëjtën mënyrë, mund të thuash gjithashtu "Mezi pres të të shoh përsëri" ose "Po numëroj ditët deri sa të të shoh."

Si t'i përgjigjesh asaj që më mungon Tekst nga një shok?

Nëse merr një mesazh "më mungon" nga një mik, ka disa mënyra se si mund të përgjigjesh. Mund të thuash thjesht "Edhe mua më mungon" ose "Më vjen mirë që jemi miq". Ju gjithashtu mund të dërgoni një mesazh me tekst që thotë "Më vjen keq që kam qenë kaq i zënë kohët e fundit". Nëse vërtet po ju mungon shoku juaj, mund t'i dërgoni një mesazh më të gjatë duke i thënë se sa e vlerësoni miqësinë e tyre.

Shiko gjithashtu: Fjalë dashurie që fillojnë me R (me përkufizim)

çfarë t'i përgjigjeni edhe mua më mungon?

Edhe mua më mungon . Më vjen mirë që jemi në gjendje të qëndrojmë në kontakt pavarësisht distancës mes nesh. Është mirë të dish që mund të mbështetem ende te ti, edhe kur nuk jemi në gjendje të takohemi personalisht.

çfarë t'i përgjigjem Më mungonnga ish-i?

Mund të jetë e vështirë të dish se si të përgjigjesh kur ish-i yt flet me "Më mungon". Mund t'ju mungojnë gjithashtu, por mendoni se nuk është koha e duhur për të arritur. Ju gjithashtu mund të ndjeni zemërim dhe pakënaqësi ndaj tyre. Është e rëndësishme t'i besoni shpirtit tuaj në këtë situatë dhe të bëni atë që ju duket e drejtë. Nëse vendosni të përgjigjeni, mund të thoni diçka si "Edhe mua më mungon" ose "Më falni, nuk mund të flas me ju tani."

si t'i përgjigjeni "Më mungon" nga e dashura ime?

Nëse e dashura të thotë se i mungon, gjëja më e mirë për të bërë është t'i tregosh asaj se sa shumë të mungon edhe ajo. Ju gjithashtu mund t'i tregoni asaj se sa shumë e vlerësoni dhe sa mirënjohës jeni që e keni atë në jetën tuaj. Ndonjëherë, vetëm një fjalë e thjeshtë "të dua" mund të bëjë një rrugë të gjatë për ta bërë të dashurën të ndihet e dashur dhe e vlerësuar.

si t'i përgjigjesh kur më mungon flirti?

Kur dikush je i interesuar të thotë "Më mungon", mund të jetë e vështirë të dish se si të përgjigjesh. Nëse nuk jeni të sigurt nëse ata janë të flirtuar apo miqësor, gaboni në anën e flirtimit. Mund të thuash diçka si "Edhe mua më mungon" ose "Mezi pres të të shoh përsëri". Nëse doni të vazhdoni bisedën, pyesni ata se çfarë kanë bërë ose tregojuni për diçka qesharake që ju ka ndodhur kohët e fundit.

Shiko gjithashtu: Gjuha e trupit sinjalet e dashurisë femërore (Gjithçka që duhet të dini)

Mendimet përfundimtare

Kur dikush thotë "Më mungon ju”, ka shumë mënyra për t'u përgjigjur. Më e dukshmepërgjigja është "Edhe mua më mungon". Megjithatë, kjo frazë nuk është aq e thellë sa mund të mendoni. Njerëzit arrijnë në mënyra të ndryshme. Këshilla më e mirë është të mendoni për marrëdhënien që keni pasur me personin dhe më pas të përgjigjeni në bazë të asaj se si ai ju bëri të ndiheni. Shpresojmë që të keni gjetur përgjigjen që po kërkoni në postim, ju gjithashtu mund të gjeni interesant Si ta bëni atë të humbasë mbi tekstin (Udhëzues i plotë).
Elmer Harper
Elmer Harper
Jeremy Cruz, i njohur edhe me pseudonimin e tij Elmer Harper, është një shkrimtar i pasionuar dhe entuziast i gjuhës së trupit. Me një sfond në psikologji, Jeremy ka qenë gjithmonë i magjepsur nga gjuha e pashprehur dhe shenjat delikate që rregullojnë ndërveprimet njerëzore. Duke u rritur në një komunitet të larmishëm, ku komunikimi joverbal luajti një rol jetik, kurioziteti i Jeremy-t për gjuhën e trupit filloi që në moshë të re.Pas përfundimit të diplomës në psikologji, Jeremy filloi një udhëtim për të kuptuar ndërlikimet e gjuhës së trupit në kontekste të ndryshme sociale dhe profesionale. Ai mori pjesë në seminare të shumta, seminare dhe programe të specializuara trajnimi për të zotëruar artin e dekodimit të gjesteve, shprehjeve të fytyrës dhe qëndrimeve.Nëpërmjet blogut të tij, Jeremy synon të ndajë njohuritë dhe njohuritë e tij me një audiencë të gjerë për të ndihmuar në përmirësimin e aftësive të tyre të komunikimit dhe për të përmirësuar të kuptuarit e sinjaleve joverbale. Ai mbulon një gamë të gjerë temash, duke përfshirë gjuhën e trupit në marrëdhënie, biznes dhe ndërveprime të përditshme.Stili i shkrimit të Jeremy-t është tërheqës dhe informues, pasi ai ndërthur ekspertizën e tij me shembuj të jetës reale dhe këshilla praktike. Aftësia e tij për të zbërthyer konceptet komplekse në terma lehtësisht të kuptueshëm i fuqizon lexuesit të bëhen komunikues më efektivë, si në mjedise personale ashtu edhe në ato profesionale.Kur nuk shkruan apo hulumton, Jeremy-t i pëlqen të udhëtojë në vende të ndryshmepërjetoni kultura të ndryshme dhe vëzhgoni se si shfaqet gjuha e trupit në shoqëri të ndryshme. Ai beson se të kuptuarit dhe përqafimi i shenjave të ndryshme joverbale mund të nxisë ndjeshmërinë, të forcojë lidhjet dhe të mbushë boshllëqet kulturore.Me angazhimin e tij për të ndihmuar të tjerët të komunikojnë në mënyrë më efektive dhe ekspertizën e tij në gjuhën e trupit, Jeremy Cruz, i njohur ndryshe si Elmer Harper, vazhdon të ndikojë dhe frymëzojë lexuesit në mbarë botën në udhëtimin e tyre drejt zotërimit të gjuhës së pashprehur të ndërveprimit njerëzor.