Kinezinis bendravimas (kūno kalbos tipas)

Kinezinis bendravimas (kūno kalbos tipas)
Elmer Harper

Kinezika - tai kūno kalbos arba kūno judesių, ypač veido išraiškos ir gestų, studijavimas. Ji gali būti naudojama neverbaliniams pranešimams perduoti. Kinezinis bendravimas apima bet kurią kūno dalį, kuri gali būti naudojama neverbaliniams pranešimams perduoti, įskaitant veidą, akis, rankas ir kojas. Sakoma, kad akių judesiai yra tokie svarbūs, kad juos reikėtų studijuoti atskirai, o tai vadinamaoculesics.

Keturios pagrindinės kinezikos sritys yra veido išraiška, gestai, laikysena ir akių judesiai. Kinezikos terminą sukūrė antropologas Ray Birdwhistell, kuris jį taikė atskiroms kūno dalims arba visam kūnui.

Prieš pradedant išsamiau nagrinėti kineziką, svarbu prisiminti, kad daugelis gestų gali būti interpretuojami įvairiai, priklausomai nuo konteksto. Pavyzdžiui, kai kas nors prideda rodomąjį pirštą prie lūpų, tai gali reikšti "būk ramus" arba "tyliai", pavyzdžiui, "visai netrukus iškrėsiu kam nors pokštą".

Taigi, kas yra kontekstas ir kodėl jis toks svarbus? Apie tai kalbėsime toliau.

Taip pat žr: Kaip nustatyti kūno kalbos atskaitos tašką

Kas yra kontekstas ir kodėl jis toks svarbus kinetinėje kūno kalboje?

Kontekstas apibrėžiamas kaip aplinkybės, sudarančios įvykio, teiginio ar idėjos aplinką. Kontekstas yra svarbus kinezikai, nes padeda iššifruoti, ką reiškia asmens judesiai. Iš konteksto galima spręsti, ar asmuo yra nuoširdus, ar sarkastiškas, taip pat ar jis nori pasakyti tai, ką sako, ar ne.

Kontekstas - tai viskas, kas vyksta aplink jus arba stebimą asmenį; tai žmonės, kurie jus supa, kur esate ir kas vyksta. Tai suteiks jums faktinės informacijos, kurią galėsite panaudoti mąstydami apie kineziką ir kūno kalbą.

Toliau apžvelgsime penkis būdus, kaip kinezika naudojama bendravime.

  1. Tai neverbalinio bendravimo forma.
  2. Tai žmogaus judėjimo tyrimas.
  3. Jis gali būti naudojamas bendravimui gerinti.
  4. Jis gali būti naudojamas emocijoms suprasti.

Tai neverbalinio bendravimo forma.

Kinezika - tai neverbalinio bendravimo forma, apimanti kūno judesius ir gestus. Tai viena iš kūno kalbos formų. Kinezika gali būti naudojama emocijoms, mintims ir požiūriui perteikti per veido išraiškas, gestus, laikyseną ir balso toną.

Kinezikos naudojimą tyrinėjo daugelis disciplinų, įskaitant psichologiją, sociologiją, antropologiją, biologiją ir lingvistiką. Jei norite sužinoti daugiau apie neverbalinę komunikaciją, rekomenduojame susipažinti su Kaip skaityti kūno kalbą & amp; Neverbaliniai signalai (teisingas būdas)

Tai žmogaus judėjimo mokslas kinezika.

Kinezikai priskiriami įvairūs judesiai, kuriais galima bendrauti su kitais, pavyzdžiui, rankų gestai, veido išraiškos ir kūno judesiai.

Jis gali būti naudojamas bendravimui gerinti Kinezika.

Bendravimas - tai procesas, kurio metu keičiamasi informacija ir idėjomis taip, kad jos taptų suprantamos gavėjui. Tačiau yra daug veiksnių, dėl kurių bendravimas gali tapti neveiksmingas.

Pavyzdžiui, jei asmuo nesugeba perteikti savo žinutės dėl žodžių ar žodyno trūkumo, jam bus sunku veiksmingai bendrauti. Kitas veiksnys, galintis turėti įtakos bendravimui, yra kinezė. Ji susijusi su neverbaliniais signalais, pavyzdžiui, gestais, veido išraiška ir t. t. Visi mes naudojame kinezinę komunikaciją, norėdami parodyti kitiems, kaip jaučiamės, pavyzdžiui, rodydami į laikrodį arba mojuodami rankomis.rankomis skaičiuoti likusį laiką.

Ji gali būti naudojama emocijoms suprasti Kinezika.

Pavyzdžiui, liūdni žmonės savo emocijoms parodyti naudoja kineziką, pavyzdžiui, nykštį žemyn, o laimingi žmonės rodo priešingai - nykštį aukštyn. Taigi, taip, kinezika gali būti naudojama emocijoms parodyti.

Kinezika nėra universali.

Kinezinis elgesys nėra universalus, jis skiriasi priklausomai nuo kultūros. Pavyzdžiui, vienose kultūrose šypsena gali būti vertinama kaip teigiamas gestas, o kitose - kaip neigiamas, priklausomai nuo hierarchijos.

Dažniausiai užduodami klausimai

Kuo skiriasi kinezika ir kūno kalba?

Kūno kalba yra neverbalinė bendravimo forma, kuria galima suprasti kitų žmonių emocijas ir mintis. Ja taip pat galima naudotis norint suprasti savo paties emocijas.

Taip pat žr: Kaip sutvarkyti santykius, kai vienas iš jų praranda jausmus. (Praranda susidomėjimą)

Kinezika - tai kūno judesių, gestų ir išraiškų, kaip bendravimo priemonių, tyrimas. Ji apima veido išraiškas, akių kontaktą, laikyseną, gestus ir balso toną.

Kūno kalba yra labai svarbi kasdieniame gyvenime, nes ji gali parodyti, kaip žmonės jaučiasi apie save ar kitus žmones. Kūno kalba taip pat padeda suprasti, ką žmonės sako, jiems nekalbant garsiai ar neužrašant to ant popieriaus.

Kokios yra 5 kinezikos rūšys?

  1. Emblemos
  2. Iliustratoriai
  3. Afektiniai ekranai
  4. Reguliatoriai
  5. Adapteriai

Kokie yra kinezikos ir proksemikos skirtumai?

Kinezika - tai kūno kalbos, veido išraiškos ir gestų tyrinėjimas. Žmonės naudoja kineziką, kad bendrautų neverbaliai. Proksemika - tai tyrinėjimas, kaip žmonės naudoja erdvę bendravimui. Yra keturios proksemikos rūšys: intymi, asmeninė, socialinė ir viešoji. Intymi erdvė skirta šeimai ir artimiems draugams. Asmeninė erdvė skirta gerai pažįstamiems žmonėms, pvz., bendradarbiams. Socialinė erdvė skirtapažįstamiems, pavyzdžiui, žmonėms, kuriuos galite sutikti vakarėlyje. Viešoji erdvė skirta nepažįstamiems žmonėms.

Kaip naudojame "Kinesics"?

Daugumoje socialinių situacijų galime naudoti kineziką bendraudami su kitais žmonėmis be žodinio bendravimo. Pavyzdžiui, galime susiraukti, kai mums nepatinka pokalbio tema, arba palinkčioti galva, norėdami parodyti, kad sutinkame su tuo, ką kas nors pasakė. Mūsų kūno judesiai gali perteikti prasmę net tada, kai sąmoningai to nesuvokiame.

Galutinės mintys.

Kalbant apie kinezikos ir bendravimo supratimą, yra daugybė būdų, kaip apie tai galvoti, pavyzdžiui, emblemos, pavyzdžiui, rankos pakėlimas į viršų, kad parodytumėte skaičių, arba vidurinysis pirštas, kad parodytumėte savo susierzinimą. Svarbu tik teisingai išlaikyti pusiausvyrą. Tikimės, kad jums patiko skaityti ir ko nors išmokote iš šio įrašo, iki kito karto būkite saugūs.
Elmer Harper
Elmer Harper
Jeremy Cruzas, dar žinomas Elmerio Harperio vardu, yra aistringas rašytojas ir kūno kalbos entuziastas. Psichologijos išsilavinimą turintis Jeremy visada žavėjosi neišsakyta kalba ir subtiliais užuominais, kurie valdo žmonių sąveiką. Augdamas įvairiapusėje bendruomenėje, kurioje neverbalinis bendravimas vaidino gyvybiškai svarbų vaidmenį, Jeremy smalsumas kūno kalbai atsirado dar ankstyvoje vaikystėje.Baigęs psichologijos studijas, Jeremy pradėjo kelionę, kad suprastų kūno kalbos subtilybes įvairiuose socialiniuose ir profesiniuose kontekstuose. Jis dalyvavo daugybėje seminarų, seminarų ir specializuotų mokymo programų, kad įsisavintų gestų, veido išraiškų ir pozų iššifravimo meną.Savo tinklaraštyje Jeremy siekia pasidalyti savo žiniomis ir įžvalgomis su plačia auditorija, kad padėtų pagerinti jų bendravimo įgūdžius ir geriau suprasti neverbalinius signalus. Jis apima daugybę temų, įskaitant kūno kalbą santykiuose, versle ir kasdienėje sąveikoje.Jeremy rašymo stilius yra įtraukiantis ir informatyvus, nes jis sujungia savo patirtį su realaus gyvenimo pavyzdžiais ir praktiniais patarimais. Jo gebėjimas suskaidyti sudėtingas sąvokas į lengvai suprantamus terminus įgalina skaitytojus tapti efektyvesniais komunikatoriais tiek asmeninėje, tiek profesinėje aplinkoje.Kai nerašo ir netyrinėja, Džeremis mėgsta keliauti po įvairias šalispatirti įvairias kultūras ir stebėti, kaip kūno kalba pasireiškia įvairiose visuomenėse. Jis mano, kad skirtingų neverbalinių užuominų supratimas ir priėmimas gali paskatinti empatiją, sustiprinti ryšius ir užpildyti kultūrines spragas.Savo įsipareigojimu padėti kitiems bendrauti efektyviau ir savo kūno kalbos žiniomis, Jeremy Cruzas, dar žinomas kaip Elmeris Harperis, toliau daro įtaką ir įkvepia skaitytojus visame pasaulyje jų kelionėje įvaldyti neišsakytą žmonių bendravimo kalbą.