Kūno kalba Lūpos (Negalima to pasakyti, jei mūsų lūpos užklijuotos)

Kūno kalba Lūpos (Negalima to pasakyti, jei mūsų lūpos užklijuotos)
Elmer Harper

Lūpos paprastai yra vienas iš išraiškingiausių žmogaus veido bruožų. Nesvarbu, ar šypsotės, ar raukysitės, ar kalbėsite pro dantis - jūsų lūpos viską parodo!

Yra daug įvairių būdų, kaip galite interpretuoti, ką jums gali pasakyti kieno nors lūpų judesiai apie jo emocijas ar ketinimus.

Dažniausiai pasitaikančios išraiškos yra lūpų tempimas, lūpų kramtymas, lūpų suspaudimas, lūpų atitraukimas, liūdnos lūpos ir lūpų putlumas. Šiame išsamiame lūpų vadove gilinsimės į jų reikšmę ir dar daugiau.

Šiame įraše apžvelgsime keletą dažniausiai pasitaikančių ir labiausiai pastebimų lūpų užuominų. Tačiau prieš tai turime pripažinti, kad kūno kalbos supratimas yra daug daugiau nei šių užuominų išryškinimas.

Pavyzdžiui, turime perskaityti konteksto ir neverbalines užuominas, kad teisingai suprastume, ką matome ir skaitome.

Lūpų skaitymo pagrindų supratimas

Žmogaus veidas yra sudėtinga subtilių ir sudėtingų judesių sistema. Svarbiausius iš šių judesių sudaro lūpos, kurios gali daug pasakyti apie tai, ką žmogus iš tikrųjų nori pasakyti.

Skaitydami iš lūpų, įskaitant veido išraiškas ir gestus, galime suprasti tiek verbalinį, tiek neverbalinį žmogaus bendravimą.

Tai, ką matome žmogaus veide, gali parodyti, kaip jis jaučiasi dėl to, ką sako arba ką jam sako kiti - pyktį, liūdesį, pasibjaurėjimą ir t. t.

Norint suprasti, ką kas nors iš tikrųjų turi omenyje, svarbu perskaityti kontekstą. Kas yra kontekstas?

Kontekstas - tai aplinkinės aplinkybės, sudarančios įvykio ar teiginio aplinką. Kad jį visiškai suprastume, mums reikia išsamesnės informacijos.

Analizuodami lūpų kūno kalbą turime atsižvelgti į tai, kas yra aplink juos, kur jie yra, ir galiausiai apie ką vyksta pokalbis.

Pavyzdžiui, jei matome lūpų suspaudimą, kai kas nors derasi dėl automobilio pirkimo iš kito asmens. Šiame pavyzdyje kontekstas būtų toks, kad žinotume, ką jie daro (derasi dėl automobilio pirkimo), su kuo kalba ir kas vyksta aplink.

Taip gausime tinkamus duomenis, kuriuos galėsime analizuoti ir nuskaityti jūsų išraiškas, kad galėtume išsiaiškinti, kas iš tikrųjų vyksta.

Dabar apžvelgsime dažniausiai pasitaikančias lūpų kūno kalbos reikšmes.

Lūpų suspaudimas

Lūpų suspaudimas yra svarbus skaitantiems žmonėms, nes iš jo galima sužinoti daug informacijos apie asmenį. Lūpų suspaudimas yra toks svarbus, kad mes parašėme ir išsamiau aprašėme lūpų suspaudimo temą, kurią galite patikrinti ieškodami viršuje.

Lūpų kramtymas

Lūpų kramtymas paprastai rodo stresą ar nerimą. Kartais tai vadinama raminamuoju kūno kalbos elgesiu - savireguliacijos ar nusiraminimo būdu.

Taip pat kandžioja lūpas, kai kas nors ant mūsų pyksta arba pyksta.

Lūpų barrowing

Lūpų siaurinimas yra gestas, kuris gali būti neigiamų emocijų, socialinės priklausomybės rodiklis arba empatijos ar emocinio rezonanso rodiklis.

Šiuo gestu žmonės parodo, kad supranta kitų žmonių emocijas. Jis gali būti laikomas tam tikra empatijos forma.

Šiuo gestu taip pat įprasta išreikšti susirūpinimą, baimę, nerimą ar nepasitikėjimą tuo, kas sakoma.

Svarbu atkreipti dėmesį į asmens kūno kalbą. Pavyzdžiui, jei asmens lūpos yra sučiauptos, tai gali reikšti, kad jis galvoja, ką pasakys, arba yra liūdnas.

Atkreipdami dėmesį į jų kūno kalbą, galėsite geriau suprasti, kaip jie jaučiasi ir kas vyksta jų gyvenime.

Lūpų atitraukimas

Lūpų atitraukimo metu žmogus sučiaupia lūpas ir įtraukia jas atgal į burną, kad jos visiškai išnyktų.

Tai įžeidimo, didelio šoko signalas, atsisakymas išklausyti nuomonę, prašymą ar pasiūlymą, kuris nepatinka kitam asmeniui.

Lūpų išėmimas - tai terminas, apibūdinantis fizinį skausmą ar emocinę reakciją į neigiamą įvykį.

Apverstos lūpos

Kai kas nors sučiaupia lūpas, paprastai tai reiškia, kad jam liūdna, bet taip pat gali reikšti, kad jis nepatenkintas kitų žmonių veiksmais.

Taip pat žr: Kūno kalba žaidžiant su plaukais (jos daugiau, nei manote)

Frazė "atsuktos lūpos" - tai šnekamosios kalbos žodžių junginys, reiškiantis lūpų kampučius.

Dažniausiai tai būna liūdesio ar nelaimingumo ženklas dėl kažko, kas vyksta jų gyvenime. Tačiau tai gali būti ir nepasitenkinimo kitų žmonių veiksmais ženklas.

Taip pat žr: Kūno kalbos ir autizmo supratimas

Kartais vadinamas "liūdnos lūpos" kūno kalba.

Ooo lūpos

Terminas "Ooo lūpos" dažnai vartojamas kūno kalboje, norint apibūdinti išsigandusį žmogų.

Kai kas nors padaro "Ooo" lūpomis, paprastai žmogus būna išsigandęs arba dėl ko nors nustebęs.

Ką reiškia lūpų pakilimas kūno kalba

Pakelta lūpa - tai veido išraiška, kai viršutinė lūpa pakyla į viršų. Kartais ji klaidingai tapatinama su šypsena.

Lūpų pakėlimas taip pat gali būti naudojamas kaip pasisveikinimas arba mandagumo išraiška. Paprastai taip būna, kai žmogus pirmą kartą pristatomas kitam žmogui ir nori būti mandagus bei parodyti, kad klauso.

Ką reiškia, kai kas nors, žiūrėdamas į jus, prikanda lūpą

Kai kas nors, žiūrėdamas į jus, prikanda lūpą, tai gali būti ženklas, kad jis jaučiasi nepatogiai arba jaučiasi nesmagiai. Jei prikandęs lūpą šis asmuo laižo lūpas, jis greičiausiai bando su jumis flirtuoti.

Kitas galimas šio gesto aiškinimas - nekantrumas. Asmuo gali norėti išgirsti, ką norite pasakyti, ir laukti jūsų atsakymo, kad galėtų tęsti savo dieną.

Kad galėtumėte iš tiesų įvertinti lūpų kramtymą, būtinas kontekstas; manome, kad tai taip svarbu, jog apie tai parašėme visą pranešimą, kurį galite peržiūrėti atlikę greitą paiešką.

Lūpų plėšymas

Kai kalbame apie lūpas, paprastai kalbame apie dvi formas: sučiauptas ir sučiauptas.

Sučiauptomis lūpomis paprastai laikomi žmonės, kurie jaučia baimę, nerimą ar susirūpinimą. Kai matome ką nors sučiaupus lūpas, tai paprastai reiškia abejones savimi.

Jei matote, kad kas nors neįprastai sučiaupia lūpas, tai ženklas, kad kažkas negerai. Svarbu prisiminti, kad skaitant kūno kalbą, ypač kai sučiaupiamos ar sučiaupiamos lūpos, svarbus kontekstas.

Liežuvis liečia lūpas

Kai lūpos liečia liežuvį, tai gali reikšti kelis skirtingus dalykus, priklausomai nuo neverbalinio elgesio konteksto.

Pavyzdžiui, jei matote, kad liežuvis laižo viršutinę lūpą, tai paprastai laikoma teigiama emocija.

Tačiau jei matote žmogų, kuris liežuviu trina ir apatinę, ir viršutinę lūpą, tai laikoma neigiamu ženklu. Arba tai gali reikšti, kad jo lūpos tiesiog sausos.

Jei turėtume padaryti išvadą ir pasakyti vieną dalyką apie liežuvio lietimąsi prie lūpų, pasakytume, kad tai yra streso požymis.

Sučiauptos lūpos

Tam tikru būdu sučiauptos lūpos gali reikšti skirtingus dalykus. Pavyzdžiui, kai apatinė lūpa yra atsukta į išorę ir viršutinės lūpos vidų, tai gali būti interpretuojama kaip pasibjaurėjimo ženklas.

Kai matote į burną sučiauptas lūpas, tai gali reikšti didelį susirūpinimą arba nerimą.

Dažniausiai pasitaikanti sučiauptų lūpų reikšmė yra liūdnas veidas arba apversta šypsena. Taip yra tada, kai lūpos kampučiu pasisuka žemyn, jei tai matote žmoguje, žinote, kad jis jaučiasi liūdnas arba atlieka gilų emocinį veiksmą.

Vėlgi, norint suprasti bet kokią su burna susijusią frazę, labai svarbu atsižvelgti į kontekstą, nes gali būti, kad jie tiesiog žaidžia.

Lūpų lietimo pirštais reikšmė

Pradėkime nuo lūpų lietimo reikšmės, kai tai daro moteris. Lūpų lietimas dažnai laikomas signalu, kad moterį romantiškai traukia asmuo, su kuriuo ji bendrauja, arba kad ji su juo flirtuoja.

Jei bandote išsiaiškinti, ar kažkam patinkate, atidžiai stebėkite jo lūpas - ar pokalbio metu jis palietė lūpas? Jei taip, galbūt turite vilties.

Matote vyrą, kuris pirštais liečia lūpas. Tai paprastai reiškia, kad jis apie ką nors galvoja.

Ką reiškia, kai matote virpančias lūpas

Lūpų virpėjimas - tai požymis, dažnai siejamas su baime, liūdesiu ir nerimu. Jį gali pastebėti išsigandę vaikai, liūdni ir susirūpinę suaugusieji. Tai gali būti smegenų neuronų sužadinimo arba kraujagyslių aplink nosį išsiplėtimo rezultatas.

Kitos fizinės reakcijos į stresą:

  • Širdies ritmo ir kraujospūdžio padidėjimas
  • Padidėjęs kvėpavimo dažnis
  • Padidėjęs prakaitavimas
  • Padidėjęs seilių kiekis
  • Pykinimas ir vėmimas

Kurčiųjų skaitymas iš lūpų

Žmonėms, turintiems klausos sutrikimų, pavyzdžiui, kurtumą ar klausos praradimą, svarbu mokėti skaityti iš lūpų, nes taip jie gali suprasti pokalbius, kuriuose kitu atveju nedalyvautų.

Jis taip pat naudingas žmonėms, turintiems kalbos sutrikimų, ir tiems, kurie turi tam tikrų neurologinių sutrikimų. Čia verta paminėti, kad tai dar viena kūno kalbos bendravimo forma.

Santrauka

Supratimas, ką gali pasakyti lūpų kalba ir kaip ja naudotis, yra svarbus gyvenimo įgūdis.

Lūpos yra puikus būdas suprasti, kas vyksta žmogaus viduje, nes jos dažnai būna matomos ir sunkiai kontroliuojamos. Dauguma žmonių nesusimąsto, kad reikia kontroliuoti lūpas, todėl tai daroma pasąmonės lygmeniu.
Elmer Harper
Elmer Harper
Jeremy Cruzas, dar žinomas Elmerio Harperio vardu, yra aistringas rašytojas ir kūno kalbos entuziastas. Psichologijos išsilavinimą turintis Jeremy visada žavėjosi neišsakyta kalba ir subtiliais užuominais, kurie valdo žmonių sąveiką. Augdamas įvairiapusėje bendruomenėje, kurioje neverbalinis bendravimas vaidino gyvybiškai svarbų vaidmenį, Jeremy smalsumas kūno kalbai atsirado dar ankstyvoje vaikystėje.Baigęs psichologijos studijas, Jeremy pradėjo kelionę, kad suprastų kūno kalbos subtilybes įvairiuose socialiniuose ir profesiniuose kontekstuose. Jis dalyvavo daugybėje seminarų, seminarų ir specializuotų mokymo programų, kad įsisavintų gestų, veido išraiškų ir pozų iššifravimo meną.Savo tinklaraštyje Jeremy siekia pasidalyti savo žiniomis ir įžvalgomis su plačia auditorija, kad padėtų pagerinti jų bendravimo įgūdžius ir geriau suprasti neverbalinius signalus. Jis apima daugybę temų, įskaitant kūno kalbą santykiuose, versle ir kasdienėje sąveikoje.Jeremy rašymo stilius yra įtraukiantis ir informatyvus, nes jis sujungia savo patirtį su realaus gyvenimo pavyzdžiais ir praktiniais patarimais. Jo gebėjimas suskaidyti sudėtingas sąvokas į lengvai suprantamus terminus įgalina skaitytojus tapti efektyvesniais komunikatoriais tiek asmeninėje, tiek profesinėje aplinkoje.Kai nerašo ir netyrinėja, Džeremis mėgsta keliauti po įvairias šalispatirti įvairias kultūras ir stebėti, kaip kūno kalba pasireiškia įvairiose visuomenėse. Jis mano, kad skirtingų neverbalinių užuominų supratimas ir priėmimas gali paskatinti empatiją, sustiprinti ryšius ir užpildyti kultūrines spragas.Savo įsipareigojimu padėti kitiems bendrauti efektyviau ir savo kūno kalbos žiniomis, Jeremy Cruzas, dar žinomas kaip Elmeris Harperis, toliau daro įtaką ir įkvepia skaitytojus visame pasaulyje jų kelionėje įvaldyti neišsakytą žmonių bendravimo kalbą.