Çfarë do të thotë kur një djalë ju thërret të doni?

Çfarë do të thotë kur një djalë ju thërret të doni?
Elmer Harper

Tabela e përmbajtjes

Nëse keni pyetur veten se çfarë do të thotë kur një djalë ju quan "dashuri", ju keni ardhur në vendin e duhur. Në këtë postim, ne do të shqyrtojmë se çfarë do të thotë dhe çfarë mund të bëni me këtë informacion.

Të quash dikë "dashuri" mund të ketë shumë kuptime të ndryshme. Një djalë mund ta quajë një vajzë "dashuri" sepse i pëlqen, ose thjesht mund ta thotë sepse fjala "dashuri" është diçka që ai ia thotë të gjithëve.

Konteksti është çelësi për të kuptuar pse një djalë do t'ju quante "dashuri". Pra, çfarë është kontakti dhe pse është kaq i rëndësishëm? Konteksti është gjithçka që ndodh rreth jush dhe atij; janë njerëzit që jeni përreth, ku jeni dhe çfarë po ndodh. Kjo do t'ju japë disa informacione faktike që mund t'i përdorni për të menduar se përse ai po ju quan "dashuri" në radhë të parë.

Shiko gjithashtu: Çfarë konsiderohet mashtrim (Mashtrimi në një marrëdhënie)

Nëse doni të mësoni më shumë rreth gjuhës së trupit dhe si ta lexoni atë, duhet të shikoni Si të lexoni gjuhën e trupit & Shenjat joverbale (Mënyra e duhur ) ky postim do t'ju ndihmojë t'i kuptoni më mirë njerëzit dhe të komunikoni me ta për nivelin e tyre të shenjave të gjuhës së trupit.

Më pas, ne do të hedhim një vështrim në arsyen më të zakonshme që një djalë do t'ju thërrasë "dashuri".

7 Arsyet pse një djalë do t'ju thërrasë juve. ai ju quan "dashuri".
  1. Ai ua thotë të gjithëve.
  2. Ai po thotë se ju do.
  3. Ai dëshiron të flirtojë meju.
  4. Ai mendon se është e lezetshme.
  5. Ai po përpiqet të jetë romantik.
  6. Ai po përpiqet të jetë miqësor.
  7. Ai ka një emër për ty për ty.

Ai ua thotë të gjithëve dhe një vajzë e tij është arsyeja më e zakonshme për të jetuar. . Gjatë viteve kam dëgjuar termin "dashuri" që përdoret për të falënderuar dikë që nuk e njeh. Është një term që përdoret për të shprehur falënderime dhe për t'i dhënë dikujt një etiketë në një bisedë.

Ai po thotë se ju do.

Mund të jetë se ju do. Kur mendoni për këtë, a ka përdorur ndonjëherë ai fjalën "dashuri" rreth jush më parë ose në ndonjë bisedë tjetër? Kjo duhet t'ju japë të dhënat që ju nevojiten për të kuptuar nëse ai ju do në të vërtetë.

Ai dëshiron të flirtojë me ju.

Ndonjëherë një djalë do t'ju thërrasë "dashuri" sepse dëshiron të flirtojë me ju. Ai do ta përdorë emrin në mënyrë shakaje, sepse ju mund të keni shprehur në të kaluarën se nuk ju pëlqen që njerëzit t'ju quajnë "dashuri". Ai mund ta përdorë këtë për të të ngacmuar.

Shiko gjithashtu: Cilat janë tiparet e një burri apo të dashurit egoist?

Ai mendon se është e lezetshme.

Kur një djalë mendon se je i lezetshëm, ata shpesh do t'ju japin një pseudonim "dashuri" shikoni për shenja të tjera tërheqjeje dhe arsye pse një djalë do ta thoshte këtë.

Ai po përpiqet të jetë romantik.

> Kur ndihet romantik, mund të shprehet se si një djalë po përpiqet të shprehë se si ai është romantik.

Ai po përpiqet të jetë miqësor.

Një djalë mund të mos e dijë emrin tuaj dhe të mos ju thërrasë"Dashuria" mund të jetë mënyra e tij për të qenë miqësor me ju.

Ai ka një emër për ty.

Çiftet shpesh kanë emra kafshësh për njëri-tjetrin si boo, mjaltë dhe sheqer. Kjo mund të jetë mënyra e tij për t'ju vënë një emër për kafshët shtëpiake.

Në vijim, ne do t'i hedhim një vështrim pyetjeve më të shpeshta se pse një djalë ju thërret të dashuroni.

Pyetjet e bëra më të shpeshta

Sa serioz është një djalë kur ju thërret të dashuroni?

Sa serioz është një djalë kur ju telefonon? Mund të jetë e vështirë të thuhet, pasi ndonjëherë njerëzit thonë gjëra të tilla si "të dua" pa e kuptuar në një mënyrë romantike. Nëse një djalë ju quan dashuria ime, kjo mund të nënkuptojë se ai është serioz për ju dhe kujdeset shumë për ju.

Megjithatë, nëse jeni zhgënjyer në të kaluarën nga djemtë që kanë thënë gjëra të ngjashme, është e kuptueshme të jeni të kujdesshëm. Në fund të fundit, vetëm ai që të quan dashuria ime e di se si ndihet dhe çfarë do të thotë me të. Prandaj pyeteni atë.

Çfarë do të thotë kur një djalë ju quan "dashuri" në një tekst?

Kur një djalë ju quan "dashuri" në një tekst, kjo do të thotë se ai ose është i interesuar të fillojë një marrëdhënie të re me ju ose ju sheh si një term dashurie. Nëse ai është i interesuar të fillojë një lidhje të re, atëherë ai ka shumë të ngjarë t'ju thërrasë dashurinë e tij si një mënyrë për të nisur marrëdhënien me një notë të mirë. Mund të jetë gjithashtu një emër përkëdheli për ju.

Çfarë do të thotë kur një burrë ju quan dashuri?

Kur një burrë ju quan dashuri, ai po shprehdashurinë e tij për ju. Ai mund t'ju quajë dashuria ime si një mënyrë për të thënë se ai kujdeset për ju thellësisht, ose thjesht mund t'ju thërrasë dashuri si një term dashurie. Sido që të jetë, është një shenjë e mirë.

Të pëlqen kur ai të quan dashuri, apo ndihesh gabim?

Të pëlqen kur partneri të thërret "dashuri" apo ndihet keq? Nëse ndihet gabim, cila mund të jetë arsyeja? Për disa njerëz, dëgjimi i një partneri që i quan "dashuri" mund të ndihet i pakëndshëm sepse e kanë dëgjuar në një mënyrë të keqe në të kaluarën. Ata mund të mos ndihen ende rehat me atë nivel afërsie dhe intimiteti. Të tjerët mund të ndihen sikur partneri i tyre po e përdor këtë term vetëm si një mënyrë për t'i ulur ato. Nëse nuk jeni të sigurt se si ndiheni për këtë, provoni të flisni me partnerin tuaj për këtë dhe shikoni nëse ai është i hapur të përdorë një term tjetër ose t'i kërkojë atij të mos ju thërrasë fare "dashuri".

Mendimet përfundimtare

Kur një djalë ju quan "dashuri", mund të nënkuptojë shumë gjëra të ndryshme. Mund të jetë mënyra e tij për të treguar dashuri, ose mund të jetë një pseudonim ose emër i përkëdhelur që ai përdor. Nëse nuk jeni të sigurt se çfarë do të thotë kur një djalë ju thërret të dashuroni, kushtojini vëmendje gjuhës së trupit të tij dhe kontekstit në të cilin e thotë. Nëse ai e thotë atë në një kontekst romantik, atëherë ka të ngjarë që ai dëshiron që ju të dini se ai është tërhequr nga ju. Nëse ai thjesht po e përdor termin si një pseudonim miqësor, atëherë ndoshta nuk ka ndonjë kuptim të veçantë. Shpresojmë, ju keniinformacion të mjaftueshëm për të kuptuar pse një djalë do t'ju thërriste "dashuri" deri herën tjetër. Qëndroni të sigurt.
Elmer Harper
Elmer Harper
Jeremy Cruz, i njohur edhe me pseudonimin e tij Elmer Harper, është një shkrimtar i pasionuar dhe entuziast i gjuhës së trupit. Me një sfond në psikologji, Jeremy ka qenë gjithmonë i magjepsur nga gjuha e pashprehur dhe shenjat delikate që rregullojnë ndërveprimet njerëzore. Duke u rritur në një komunitet të larmishëm, ku komunikimi joverbal luajti një rol jetik, kurioziteti i Jeremy-t për gjuhën e trupit filloi që në moshë të re.Pas përfundimit të diplomës në psikologji, Jeremy filloi një udhëtim për të kuptuar ndërlikimet e gjuhës së trupit në kontekste të ndryshme sociale dhe profesionale. Ai mori pjesë në seminare të shumta, seminare dhe programe të specializuara trajnimi për të zotëruar artin e dekodimit të gjesteve, shprehjeve të fytyrës dhe qëndrimeve.Nëpërmjet blogut të tij, Jeremy synon të ndajë njohuritë dhe njohuritë e tij me një audiencë të gjerë për të ndihmuar në përmirësimin e aftësive të tyre të komunikimit dhe për të përmirësuar të kuptuarit e sinjaleve joverbale. Ai mbulon një gamë të gjerë temash, duke përfshirë gjuhën e trupit në marrëdhënie, biznes dhe ndërveprime të përditshme.Stili i shkrimit të Jeremy-t është tërheqës dhe informues, pasi ai ndërthur ekspertizën e tij me shembuj të jetës reale dhe këshilla praktike. Aftësia e tij për të zbërthyer konceptet komplekse në terma lehtësisht të kuptueshëm i fuqizon lexuesit të bëhen komunikues më efektivë, si në mjedise personale ashtu edhe në ato profesionale.Kur nuk shkruan apo hulumton, Jeremy-t i pëlqen të udhëtojë në vende të ndryshmepërjetoni kultura të ndryshme dhe vëzhgoni se si shfaqet gjuha e trupit në shoqëri të ndryshme. Ai beson se të kuptuarit dhe përqafimi i shenjave të ndryshme joverbale mund të nxisë ndjeshmërinë, të forcojë lidhjet dhe të mbushë boshllëqet kulturore.Me angazhimin e tij për të ndihmuar të tjerët të komunikojnë në mënyrë më efektive dhe ekspertizën e tij në gjuhën e trupit, Jeremy Cruz, i njohur ndryshe si Elmer Harper, vazhdon të ndikojë dhe frymëzojë lexuesit në mbarë botën në udhëtimin e tyre drejt zotërimit të gjuhës së pashprehur të ndërveprimit njerëzor.