Çfarë do të thotë kur një djalë merr telefonin tuaj?

Çfarë do të thotë kur një djalë merr telefonin tuaj?
Elmer Harper

Nëse një djalë ju ka marrë telefonin, mos u shqetësoni. Ky postim do t'ju ndihmojë të kuptoni se çfarë do të thotë dhe si ta ktheni telefonin. Në varësi të kontekstit të situatës, mund të ketë disa kuptime të ndryshme të mira dhe të këqija.

Shiko gjithashtu: Çfarë është gjuha e trupit të depresionit dhe ankthit (ankthi social)

Kur një djalë të merr telefonin, zakonisht do të thotë disa gjëra të ndryshme. Ose ai është i interesuar që ju të keni numrin e tij ose rrjetet sociale, ai po përpiqet të jetë qesharak dhe budalla ose mund të jetë një mënyrë për të kontrolluar që t'ju pengojë të flisni me njerëzit në mënyrë dixhitale.

Konteksti i situatës do të ketë një ndikim të madh në përgjigjen e kësaj pyetjeje. Për shembull, nëse është i dashuri juaj dhe ju jeni në një lidhje, dhe ai ju merr telefonin pas një debati, atëherë kjo është një mënyrë për të kontrolluar se me kë mund dhe nuk mund të flisni. Nëse jeni jashtë me miqtë dhe një djalë ju merr telefonin, nuk e njihni ose sapo e keni takuar dhe po argëtoheni, kjo mund të jetë një mënyrë për të tërhequr vëmendjen tuaj.

Shiko gjithashtu: Si të flirtoni me BF-në tuaj (Udhëzuesi përfundimtar)

Shpresojmë që t'i shihni dy dallimet dhe ka mënyra për t'u marrë me të dyja. Në vazhdim do t'i hedhim një vështrim 7 arsyeve pse një djalë do të të merrte telefonin në radhë të parë.

7 Arsyet pse një djalë do ta merrte telefonin tënd.

Është e rëndësishme të mbani mend kontekstin këtu, pasi do t'ju ndihmojë të kuptoni pse ai e bëri këtë me ju.

 1. Ai dëshiron të shohë se me kë po luani me ju. duke kërkuar diçka specifike për veten tuajtelefon.
 2. Ai është kurioz se çfarë lloj telefoni keni.
 3. Ai po përpiqet t'ju japë numrin e tij.
 4. Ai po përpiqet të shohë nëse keni ndonjë fotografi të tij në telefonin tuaj.
 5. Ai nuk dëshiron që ju të flisni me askënd tjetër, por me të. është i interesuar për ju dhe dëshiron të dijë se kujt po i dërgoni mesazhe. Ai mund të shpresojë të zbulojë nëse po u dërgoni mesazhe djemve të tjerë ose thjesht mund të jetë kurioz se me kë po flisni. Sido që të jetë, është një shenjë e mirë që ai është i interesuar për ju.

  Ai po luan me ju.

  Kur një djalë ju merr telefonin, zakonisht do të thotë se ai është i interesuar për ju dhe po përpiqet të tërheqë vëmendjen tuaj. Ai mund të jetë duke luajtur me ju, por gjithashtu mund të përpiqet t'ju njohë më mirë. Nëse nuk jeni të interesuar për të, thjesht mund ta injoroni ose t'i thoni të ndalojë së ngacmuari pasi nuk ju pëlqen.

  Ai po kërkon diçka specifike në telefonin tuaj.

  Kur një djalë shikon përmes telefonit tuaj, kjo do të thotë se ai është kurioz për atë që po bëni dhe me kë po flisni. Ai mund të jetë duke kërkuar për diçka specifike, ose mund të jetë thjesht duke përgjuar. Sido që të jetë, është një ide e mirë të jesh i vetëdijshëm se çfarë po bën ai, në mënyrë që të mund të ruash privatësinë tënde të paprekur.

  Ai është kurioz se çfarë lloj telefoni keni.

  Ai është kurioz se çfarë telefoni keni. Ndoshta do të thotë se ai është i interesuarteknologjisë dhe dëshiron të dijë se çfarë lloj telefoni keni. Mund të nënkuptojë gjithashtu se ai është kurioz për ju dhe dëshiron të dijë më shumë për ju ose me kë keni biseduar.

  Ai po përpiqet t'ju japë numrin e tij.

  Kjo mund të nënkuptojë disa gjëra. Ndoshta ai është i interesuar për ju dhe dëshiron të marrë numrin tuaj në mënyrë që të mund t'ju dërgojë mesazhe ose t'ju telefonojë. Ose, ai mund të jetë duke u përpjekur të luajë mirë dhe duke pritur që ju të bëni lëvizjen e parë. Nëse jeni të interesuar për të, mund t'i jepni gjithmonë në fillim numrin tuaj.

  Ai po përpiqet të shohë nëse keni ndonjë fotografi të tij në telefonin tuaj.

  Nëse një djalë po merr telefonin tuaj për të parë nëse keni ndonjë fotografi të tij, kjo do të thotë se ai ka të ngjarë të interesohet për ju dhe dëshiron të shohë nëse keni ndonjë miq ose interesa të përbashkëta. Ai gjithashtu mund të përpiqet të shtojë veten në furnizimin tuaj në Instagram ose TikTok dhe me kë ndërveproni në internet. Ndonëse nuk është domosdoshmërisht një gjë e keqe, është e rëndësishme të jeni të vetëdijshëm se cilat janë qëllimet e tij, në mënyrë që të siguroheni që jeni në të njëjtën faqe.

  Ai nuk dëshiron që ju të flisni me askënd tjetër përveç tij.

  Ka shumë arsye të mundshme pse një djalë mund të mos dëshirojë që ju të flisni me dikë tjetër përveç tij. Mund të jetë se ai është xheloz dhe nuk dëshiron që ju të flisni me djem të tjerë, ose mund të jetë se ai është posesiv dhe nuk dëshiron që ju të flisni fare me askënd. Përndryshe, thjesht mund të ndodhë që atij i pëlqen të kalojë gjithë kohën me ju dhe nuk dëshiron të ndajëti me dikë tjetër. Cilado qoftë arsyeja, është e rëndësishme të komunikoni me të për të për t'u siguruar që të dy jeni në të njëjtën faqe.

  Në vijim do t'i hedhim një vështrim disa prej pyetjeve më të zakonshme.

  pyetjet e bëra më shpesh

  Çfarë duhet të bëni nëse i dashuri juaj ju merr telefonin pas një debati?

  Nëse ju duhet të përpiqeni të qetësoni telefonin pas një debati. Nëse ai refuzon ta kthejë atë ose vazhdon të debatojë me ju, ju duhet të dilni prej andej. Në rastin e parë thuaji dikujt dhe më pas blloko telefonin derisa ta kthesh. Kjo nuk është një marrëdhënie e shëndetshme dhe duhet të mendoni ta përfundoni.

  Si ta ktheni telefonin tuaj nga një djalë që po luan?

  Nëse po përpiqeni t'i ktheni telefonin nga një djalë që po luan, duhet të jeni të vendosur dhe këmbëngulës. Së pari, provoni t'i kërkoni atij mirë që t'jua kthejë telefonin. Nëse ai nuk zbaton, atëherë mund të provoni t'i thoni se nuk jeni aq i shqetësuar dhe të prisni derisa të mërzitet, gjëja e rëndësishme këtu është t'i thoni se e dëshironi atë.

  Nëse ai nuk arrin ta kthejë atë, atëherë ju jeni grabitur, gjithmonë mund të bëni një raport në polici. Ai mund të mendojë se po luan, por e ka tejkaluar kufirin.

  Mendimet përfundimtare

  Një djalë që merr telefonin tuaj mund të nënkuptojë shumë gjëra, në varësi të asaj se sa mirë e njihni dhe kontekstit të marrëdhënies suaj. TëArsyeja kryesore që një djalë do të të merrte telefonin është se ai mendon se ka diçka aty që ti ia fsheh. Nëse nuk dëshironi që ai të përgjojë gjërat tuaja, herën tjetër që ta shihni, hiqni telefonin tuaj. Faleminderit që gjetët kohë për të lexuar këtë postim, shpresojmë që të keni gjetur përgjigjen që po kërkoni. Mund t'ju duket gjithashtu interesante Çfarë do të thotë kur një djalë flet me ju për orë të tëra?
Elmer Harper
Elmer Harper
Jeremy Cruz, i njohur edhe me pseudonimin e tij Elmer Harper, është një shkrimtar i pasionuar dhe entuziast i gjuhës së trupit. Me një sfond në psikologji, Jeremy ka qenë gjithmonë i magjepsur nga gjuha e pashprehur dhe shenjat delikate që rregullojnë ndërveprimet njerëzore. Duke u rritur në një komunitet të larmishëm, ku komunikimi joverbal luajti një rol jetik, kurioziteti i Jeremy-t për gjuhën e trupit filloi që në moshë të re.Pas përfundimit të diplomës në psikologji, Jeremy filloi një udhëtim për të kuptuar ndërlikimet e gjuhës së trupit në kontekste të ndryshme sociale dhe profesionale. Ai mori pjesë në seminare të shumta, seminare dhe programe të specializuara trajnimi për të zotëruar artin e dekodimit të gjesteve, shprehjeve të fytyrës dhe qëndrimeve.Nëpërmjet blogut të tij, Jeremy synon të ndajë njohuritë dhe njohuritë e tij me një audiencë të gjerë për të ndihmuar në përmirësimin e aftësive të tyre të komunikimit dhe për të përmirësuar të kuptuarit e sinjaleve joverbale. Ai mbulon një gamë të gjerë temash, duke përfshirë gjuhën e trupit në marrëdhënie, biznes dhe ndërveprime të përditshme.Stili i shkrimit të Jeremy-t është tërheqës dhe informues, pasi ai ndërthur ekspertizën e tij me shembuj të jetës reale dhe këshilla praktike. Aftësia e tij për të zbërthyer konceptet komplekse në terma lehtësisht të kuptueshëm i fuqizon lexuesit të bëhen komunikues më efektivë, si në mjedise personale ashtu edhe në ato profesionale.Kur nuk shkruan apo hulumton, Jeremy-t i pëlqen të udhëtojë në vende të ndryshmepërjetoni kultura të ndryshme dhe vëzhgoni se si shfaqet gjuha e trupit në shoqëri të ndryshme. Ai beson se të kuptuarit dhe përqafimi i shenjave të ndryshme joverbale mund të nxisë ndjeshmërinë, të forcojë lidhjet dhe të mbushë boshllëqet kulturore.Me angazhimin e tij për të ndihmuar të tjerët të komunikojnë në mënyrë më efektive dhe ekspertizën e tij në gjuhën e trupit, Jeremy Cruz, i njohur ndryshe si Elmer Harper, vazhdon të ndikojë dhe frymëzojë lexuesit në mbarë botën në udhëtimin e tyre drejt zotërimit të gjuhës së pashprehur të ndërveprimit njerëzor.