Çfarë do të thotë nëse një vajzë ju jep numrin e saj?

Çfarë do të thotë nëse një vajzë ju jep numrin e saj?
Elmer Harper

Pra, një vajzë ju ka dhënë numrin e tij dhe ju doni të dini se çfarë do të thotë në të vërtetë, apo jo? Epo, në këtë postim do të shqyrtojmë arsyet më të zakonshme pse ai e ka bërë këtë.

Nëse një vajzë ju jep numrin e saj, do të thotë se ajo është e interesuar për ju dhe dëshiron të shkojë në një takim. Kjo nuk do të thotë domosdoshmërisht se ajo ju do, por do të thotë se ajo kënaqet me shoqërinë tuaj dhe dëshiron që të njohë më shumë tuajën. Nëse jeni të interesuar për të, merrni numrin e saj dhe telefononi.

Në vijim do të hedhim një vështrim në 5 nga arsyet më të zakonshme që një vajzë t'ju japë numrin e saj.

5 arsye pse një vajzë do t'ju japë numrin e saj.

  1. Ajo ju pëlqen.
  2. Ajo dëshiron të jetë shoqe.
  3. Ajo është e interesuar të takohet me ju.
  4. Ajo dëshiron të lidhet me ju.
  5. Ajo po përpiqet të jetë e sjellshme.

Çfarë do të thotë kur një vajzë të jep numrin e saj, do të thotë që ajo të pëlqen?

Nëse një vajzë të jep numrin e saj, do të thotë se ajo është e interesuar për ju dhe dëshiron të jetë në gjendje të kontaktojë me ju. Është një ide e mirë t'i telefononi ose t'i shkruani asaj menjëherë pasi të merrni numrin e saj për të treguar gjithashtu interesimin tuaj.

A do të thotë se ajo është e interesuar të takohet me ju nëse ju jep numrin e saj?

Nëse ajo është flirtuese dhe duket e interesuar të flasë më shumë me ju, ka më shumë gjasa që ajo të jetë e hapur për takime. Nëse ajo është më e rezervuar dhe ju jep numrin e saj për shkak të detyrave të shtëpisë ose një projekti pune, atëherë nuk është një ide e mirë ta kërkoni atë për njëdatë. Duhet të lexoni së pari kontekstin e situatës.

A dëshiron ajo të lidhet me ju nëse ai ju jep numrin e saj?

Nuk ka asnjë mënyrë të sigurt për të ditur nëse ajo dëshiron të lidhet me ju vetëm sepse ajo ju dha numrin e saj. Mund të jetë se ajo është e interesuar dhe dëshiron t'ju njohë më mirë, ose mund të jetë thjesht miqësore. Nëse jeni të interesuar të vazhdoni një marrëdhënie me të, gjëja më e mirë për të bërë është t'i kërkoni asaj në një takim dhe të shihni se ku shkojnë gjërat nga atje.

A do të thotë se ajo po përpiqet të jetë e sjellshme nëse jep ju jeni numri i saj?

Mund të nënkuptojë se ajo është e interesuar për ju dhe dëshiron të qëndrojë në kontakt, ose mund të jetë thjesht një gjest i sjellshëm pa përfshirë interesin romantik. Për ta kuptuar këtë, merrni parasysh bisedën e fundit që keni pasur me të për të kuptuar pse ajo po ju jep numrin e saj.

Nëse jeni duke punuar në një projekt së bashku, ajo thjesht mund t'ju japë numrin e saj kështu që ju mund të bëni pyetje. Megjithatë, nëse biseda ka të bëjë më shumë me qëndrimin në kontakt, ajo mund të jetë e dashuruar me ju.

Shiko gjithashtu: 100 fjalë negative që fillojnë me një (listë)

Ne ju rekomandojmë të shikoni Gjuha e trupit sinjalet e dashurisë femërore (Gjithçka që duhet të dini) për më shumë kuptim i thellë.

Pyetjet e bëra më shpesh

Çfarë do të thotë kur një vajzë të jep numrin e saj pa pyetur?

Kjo mund të nënkuptojë një shenjë tërheqjeje. Nëse një vajzë ju jep numrin e saj, ajo dëshiron të të njohë më mirë. Ajo mund të dëshirojë të dërgojë mesazhe osetakohem me ty. Dhënia e numrave të tyre është një mënyrë që vajzat t'ju njohin më mirë. Konteksti është çelësi për të kuptuar se çfarë do të thotë kjo në të vërtetë dhe vetëm ju mund t'i përgjigjeni këtyre pyetjeve.

Çfarë të them, Thuaj kur një vajzë të jep numrin e saj?

Kur një vajzë të jep numrin e saj, zakonisht është një ide e mirë t'i dërgoni një mesazh asaj menjëherë pas kësaj. Kjo e bën të ditur se ju jeni të interesuar për të dhe dëshironi të vazhdoni bisedën. Nëse ajo nuk përgjigjet, mos u dekurajoni - ajo mund të jetë thjesht e zënë. Vazhdoni të përpiqeni dhe përfundimisht do të merrni një përgjigje.

Çfarë t'i dërgoni një mesazh një vajze pasi t'ju japë numrin e saj?

Pasi një vajzë t'ju japë numrin e saj, është gjithmonë një ide e mirë të prisni një ose dy ditë para se t'i dërgoni mesazhe asaj. Në këtë mënyrë, nuk do të jeni shumë të etur dhe do të keni mundësinë të mendoni për diçka interesante për të thënë. Nëse i dërgoni mesazh menjëherë, ajo mund të mërzitet dhe të mos përgjigjet.

Është gjithashtu e rëndësishme të mbani mend se vetëm për shkak se një vajzë ju jep numrin e saj nuk do të thotë se ajo dëshiron të dalë në një takim me ju. Ajo thjesht mund të jetë duke luajtur lojën e takimeve dhe duke dhënë numrin e saj për të parë se kush do t'i dërgojë mesazhe së pari. Pra, mos u emociononi shumë nëse merrni numrin e një vajze pa asnjë kontekst. Shijoni procesin e njohjes me të dhe shikoni se ku shkojnë gjërat!

Cila është mënyra më e mirë për t'i mesazhuar një zonje për herë të parë?

Kur i shkruani një zonje për herë të parë, është më mirë ta mbani të shkurtër dhee embel. Prezantojeni veten dhe tregojini asaj se çfarë ju intereson. Jini të respektueshëm dhe shmangni përdorimin e zhargonit ose emoji-ve. Vazhdoni bisedën duke bërë pyetje dhe duke dëgjuar përgjigjet e saj.

Mendimet përfundimtare

Kur bëhet fjalë për "çfarë do të thotë kur një vajzë ju jep numrin e saj" ne e shohim këtë si një gjë të mirë shenjë se ajo ju beson dhe ju pëlqen. Nëse nuk e kuptoni pse ajo ju dha numrin e saj, mund ta pyesni atë. Në fund të fundit, ajo mori guximin për të ndarë numrin e saj me ju. Shpresojmë t'i jemi përgjigjur pyetjes suaj. Faleminderit për leximin!

Shiko gjithashtu: Si të fyeni një person mospërfillës (të nënçmuar)Elmer Harper
Elmer Harper
Jeremy Cruz, i njohur edhe me pseudonimin e tij Elmer Harper, është një shkrimtar i pasionuar dhe entuziast i gjuhës së trupit. Me një sfond në psikologji, Jeremy ka qenë gjithmonë i magjepsur nga gjuha e pashprehur dhe shenjat delikate që rregullojnë ndërveprimet njerëzore. Duke u rritur në një komunitet të larmishëm, ku komunikimi joverbal luajti një rol jetik, kurioziteti i Jeremy-t për gjuhën e trupit filloi që në moshë të re.Pas përfundimit të diplomës në psikologji, Jeremy filloi një udhëtim për të kuptuar ndërlikimet e gjuhës së trupit në kontekste të ndryshme sociale dhe profesionale. Ai mori pjesë në seminare të shumta, seminare dhe programe të specializuara trajnimi për të zotëruar artin e dekodimit të gjesteve, shprehjeve të fytyrës dhe qëndrimeve.Nëpërmjet blogut të tij, Jeremy synon të ndajë njohuritë dhe njohuritë e tij me një audiencë të gjerë për të ndihmuar në përmirësimin e aftësive të tyre të komunikimit dhe për të përmirësuar të kuptuarit e sinjaleve joverbale. Ai mbulon një gamë të gjerë temash, duke përfshirë gjuhën e trupit në marrëdhënie, biznes dhe ndërveprime të përditshme.Stili i shkrimit të Jeremy-t është tërheqës dhe informues, pasi ai ndërthur ekspertizën e tij me shembuj të jetës reale dhe këshilla praktike. Aftësia e tij për të zbërthyer konceptet komplekse në terma lehtësisht të kuptueshëm i fuqizon lexuesit të bëhen komunikues më efektivë, si në mjedise personale ashtu edhe në ato profesionale.Kur nuk shkruan apo hulumton, Jeremy-t i pëlqen të udhëtojë në vende të ndryshmepërjetoni kultura të ndryshme dhe vëzhgoni se si shfaqet gjuha e trupit në shoqëri të ndryshme. Ai beson se të kuptuarit dhe përqafimi i shenjave të ndryshme joverbale mund të nxisë ndjeshmërinë, të forcojë lidhjet dhe të mbushë boshllëqet kulturore.Me angazhimin e tij për të ndihmuar të tjerët të komunikojnë në mënyrë më efektive dhe ekspertizën e tij në gjuhën e trupit, Jeremy Cruz, i njohur ndryshe si Elmer Harper, vazhdon të ndikojë dhe frymëzojë lexuesit në mbarë botën në udhëtimin e tyre drejt zotërimit të gjuhës së pashprehur të ndërveprimit njerëzor.