Kaip kūno kalba gali paveikti bendravimą

Kaip kūno kalba gali paveikti bendravimą
Elmer Harper

Kūno kalba ir bendravimas yra glaudžiai susiję. Mūsų kūno kalba daro įtaką bendravimui, o bendravimas gali daryti įtaką mūsų kūno kalbai. Kai jaučiamės pasitikintys savimi, mūsų kūno kalba tai atspindi. Užmezgame akių kontaktą, stovime tiesiai ir šypsomės. Kita vertus, kai nervinamės ar abejojame, galime nukreipti žvilgsnį, susikūprinti ar nerimauti.

Geram bendravimui reikalingi ir verbaliniai, ir neverbaliniai signalai. Kai jie sinchronizuojami, jie sustiprina vienas kitą ir sukuria darnią žinutę. Tačiau kai jie nesinchronizuojami, gali kilti painiava ir būti siunčiami nevienareikšmiai signalai. Pavyzdžiui, jei kas nors sako vieną dalyką, bet jo kūno kalba rodo, kad jis jaučiasi nepatogiai arba yra neužtikrintas, galime juo nepatikėti.

Kūno kalba turi įtakos bendravimui įvairiais būdais įvairiose situacijose ir pokalbiuose. Šiame straipsnyje nagrinėjama, kaip ir kodėl.

Kalba, kuria bendraujame vieni su kitais, yra žodžiai - sakytiniai ar rašytiniai. Tačiau bendravimas nėra vien tik žodžiai, kuriuos vartojame. Mūsų bendravimui įtakos turi ir mūsų kūno kalba. Iš tiesų tiek mūsų kūno kalba, tiek vartojami žodžiai kartu sudaro tai, ką sakome, kaip sakome ir kaip tai suvokiama. Todėl nepakanka vien klausytis, ką sakome.ką nors sako; taip pat reikia žiūrėti, kaip jie tai sako.

Suprasti, kaip kūno kalba veikia bendravimą.

Kūno kalba sustiprina suvokimą

Stebėdami kieno nors kūno kalbą galite suprasti, ar jis jaučiasi patogiai, ar nepatogiai, pasitiki savimi, ar droviai, nerimauja, ar yra atsipalaidavęs, domisi, ar nuobodžiauja. Stebėdami, kaip žmogus elgiasi, juda ir žvilgčioja, galite suprasti, kaip jis jaučiasi bet kokioje situacijoje.

Kodėl kūno kalba tokia veiksminga?

Kūno kalba yra tokia veiksminga, nes ji yra pati tiesiogiškiausia bendravimo forma. Ji yra betarpiška ir nedviprasmiška. Kai bendraujame vieni su kitais, kūno kalba papildome žodžius, kuriuos sakome. Ji gali perteikti tokius pranešimus, kurių žodžiai negali perduoti, pavyzdžiui, laimės, liūdesio, pykčio ar baimės jausmus. Ji taip pat gali padėti mums geriau suprasti kitų žmonių jausmus ir ketinimus.

Kaip kūno kalba gali padėti suprasti kitų žmonių ketinimus?

Kūno kalba gali padėti suprasti kitų žmonių ketinimus, nes atskleidžia tikruosius jų jausmus ir ketinimus. Ji gali būti naudojama norint įvertinti žmogaus susidomėjimą, emocijas ir net bendrą psichinę būseną.

Skaitydami žmogaus kūno kalbą galime geriau suprasti, ką jis iš tikrųjų galvoja ir jaučia, užuot pasikliovę vien tuo, ką sako.

Kaip išmokti skaityti kūno kalbą?

Daugiau informacijos apie kūno kalbos skaitymą rasite šiame straipsnyje.

Vieno atsakymo į šį klausimą nėra, nes kiekvienas gali turėti skirtingus tikslus, dėl kurių nori išmokti skaityti kūno kalbą. Tačiau keletas pasiūlymų, kaip išmokti skaityti kūno kalbą, gali būti šie: studijuoti kineziką (kūno judesių ir neverbalinio bendravimo mokslą), lankyti kursus ar seminarus šia tema, praktikuotis su draugais ar šeimos nariais ir (arba) skaityti knygas.arba straipsnių šia tema. Jei norite sužinoti daugiau apie kūno kalbos skaitymą, skaitykite šį straipsnį.

Be to, svarbu žinoti, kad kūno kalba įvairiose kultūrose yra skirtinga, todėl jei kas nors nori išmokti skaityti kūno kalbą, kad galėtų interpretuoti kitų kultūrų žmonių neverbalinius ženklus, svarbu į tai atsižvelgti.

Klausimai ir atsakymai

1. Kokie yra kai kurie įprasti kūno kalbos signalai, galintys turėti įtakos bendravimui?

Keletas įprastų kūno kalbos ženklų, galinčių turėti įtakos bendravimui, yra akių kontaktas, veido išraiška, kūno laikysena ir gestai.

2. Kaip teigiama kūno kalba galima pagerinti bendravimą?

Pozityvi kūno kalba - tai nežodinio bendravimo forma, kai fizinis elgesys, pavyzdžiui, gestai, laikysena ir veido išraiška, naudojamas pozityviai informacijai perduoti. Tai galinga priemonė, kuria galima užmegzti ryšį, sustiprinti pasitikėjimą ir išreikšti pasitikėjimą. Veiksmingai naudojama pozityvi kūno kalba gali pagerinti bendravimą, nes jis tampa aiškesnis, glaustesnis ir prasmingesnis.

3. Kaip užtikrinti, kad jūsų kūno kalba būtų teigiama ir veiksminga?

Keletas būdų, kaip užtikrinti, kad jūsų kūno kalba būtų pozityvi ir veiksminga: užmegzti akių kontaktą, šypsotis, išlaikyti atvirą laikyseną ir vengti maivymosi.

Taip pat žr: Kas yra paralingvistinis bendravimas? (Neverbalinis)

4. Kaip neigiama kūno kalba gali paveikti bendravimą?

Neigiama kūno kalba dažnai interpretuojama kaip nuobodulio, nesuinteresuotumo ar net priešiškumo ženklas. Tai akivaizdžiai gali neigiamai paveikti bendravimą, nes perduodama žinia nėra gerai priimama. Be to, dėl neigiamos kūno kalbos kalbantysis gali jaustis nejaukiai ar nepatogiai, o tai taip pat gali trukdyti bendrauti.

5. Kaip išvengti neigiamos kūno kalbos vartojimo bendraujant?

Yra daug būdų, kaip išvengti neigiamos kūno kalbos bendravimo metu. Kai kurie iš jų: įsitikinkite, kad jūsų veido išraiška atitinka balso toną, venkite sukryžiuotų rankų ar kojų, palaikykite akių kontaktą ir šypsokitės. Be to, svarbu žinoti savo kūno kalbą ir įsitikinti, kad nesiunčiate jokių dviprasmiškų signalų.

6. Kaip kūno kalba gali padėti santykiuose

Taip pat žr: Kaip priversti vyrą pavydėti neišduodant (vadovas)

Kaip kūno kalba gali padėti santykiuose? Gebėjimas skaityti ir įsidėmėti kūno kalbą turi keletą privalumų. vienas didžiausių privalumų - gebėjimas pastebėti, kada žmogus yra nelaimingas, bet jis pats negali jums to pasakyti. kūno kalbos skaitymas gali padėti žmonėms atpažinti, kada jie

Santrauka

Tai, kaip naudojate savo kūno kalbą, gali turėti įtakos jūsų gebėjimui bendrauti įvairiais būdais. Dėl jos galite atrodyti patikimesnis ir kompetentingesnis arba nepatikimas ir atsainus. Ji taip pat gali padėti geriau suprasti kitų žmonių emocijas ir geriau reguliuoti savo paties emocijas. Galiausiai tai, kaip naudojate savo kūno kalbą, priklauso nuo jūsų, tačiau svarbu žinoti, kaip ji veikia.gali turėti įtakos bendravimui.
Elmer Harper
Elmer Harper
Jeremy Cruzas, dar žinomas Elmerio Harperio vardu, yra aistringas rašytojas ir kūno kalbos entuziastas. Psichologijos išsilavinimą turintis Jeremy visada žavėjosi neišsakyta kalba ir subtiliais užuominais, kurie valdo žmonių sąveiką. Augdamas įvairiapusėje bendruomenėje, kurioje neverbalinis bendravimas vaidino gyvybiškai svarbų vaidmenį, Jeremy smalsumas kūno kalbai atsirado dar ankstyvoje vaikystėje.Baigęs psichologijos studijas, Jeremy pradėjo kelionę, kad suprastų kūno kalbos subtilybes įvairiuose socialiniuose ir profesiniuose kontekstuose. Jis dalyvavo daugybėje seminarų, seminarų ir specializuotų mokymo programų, kad įsisavintų gestų, veido išraiškų ir pozų iššifravimo meną.Savo tinklaraštyje Jeremy siekia pasidalyti savo žiniomis ir įžvalgomis su plačia auditorija, kad padėtų pagerinti jų bendravimo įgūdžius ir geriau suprasti neverbalinius signalus. Jis apima daugybę temų, įskaitant kūno kalbą santykiuose, versle ir kasdienėje sąveikoje.Jeremy rašymo stilius yra įtraukiantis ir informatyvus, nes jis sujungia savo patirtį su realaus gyvenimo pavyzdžiais ir praktiniais patarimais. Jo gebėjimas suskaidyti sudėtingas sąvokas į lengvai suprantamus terminus įgalina skaitytojus tapti efektyvesniais komunikatoriais tiek asmeninėje, tiek profesinėje aplinkoje.Kai nerašo ir netyrinėja, Džeremis mėgsta keliauti po įvairias šalispatirti įvairias kultūras ir stebėti, kaip kūno kalba pasireiškia įvairiose visuomenėse. Jis mano, kad skirtingų neverbalinių užuominų supratimas ir priėmimas gali paskatinti empatiją, sustiprinti ryšius ir užpildyti kultūrines spragas.Savo įsipareigojimu padėti kitiems bendrauti efektyviau ir savo kūno kalbos žiniomis, Jeremy Cruzas, dar žinomas kaip Elmeris Harperis, toliau daro įtaką ir įkvepia skaitytojus visame pasaulyje jų kelionėje įvaldyti neišsakytą žmonių bendravimo kalbą.