Kas yra kodavimas bendravime? (Kodavimo / dekodavimo modelio reikšmė)

Kas yra kodavimas bendravime? (Kodavimo / dekodavimo modelio reikšmė)
Elmer Harper

Kai kalbama apie bendravimą, yra daugybė būdų perduoti žinutę. Galime ją perduoti žodžiu arba ne žodžiu, galime ją užrašyti arba net naudoti kūno kalbą žinutei perduoti. Turime daugybę skirtingų bendravimo būdų. Kad ir kokiu būdu bendrautume, visada yra koduotojas ir dekoderis. Šiame pranešime nagrinėsime skirtumus tarp pranešimų kodavimo ir dekodavimobendravimas.

Taip pat žr: Ar aš jai patinku labiau nei draugas? (Ženklai, kad tu jai patinki)

Kodavimas - tai informacijos vertimo į formą, kurią galima perduoti kitam asmeniui ar sistemai, procesas. Pirmiausia siuntėjas turi užkoduoti savo pranešimą taip, kad gavėjas jį suprastų, o po to gavėjas, norėdamas suprasti pranešimą, turi jį dekoduoti. Šis kodavimo ir dekodavimo procesas yra labai svarbus veiksmingam bendravimui.

Bendravimo kodavimo ir dekodavimo modelis - tai bendravimo modelis, apibūdinantis bendravimo procesą. Jis prasideda nuo to, kad siuntėjas žodžiais, simboliais ar kitomis komunikacijos priemonėmis užkoduoja norimą perduoti pranešimą. Tada gavėjas dekoduoja pranešimą ir bando suprasti norimą reikšmę. Šiam procesui įtakos gali turėti daug veiksnių, pvz.bendravimas vyksta, siuntėjo ir gavėjo santykiai ir su bendravimu susijusi reklama.

Visada svarbu atsižvelgti į kontekstą, kuriame koduotojas siunčia pranešimą ir kur yra dekoderis. Pavyzdžiui, jie abu gali stovėti parke su draugais ir tiesiog kalbėtis apie dieną. kalbantis asmuo siunčia pranešimą, o priimantis asmuo klausosi ir apdoroja pranešimą. Tai iš tikrųjų taip paprasta.

Paprasta apie tai galvoti taip:

Taip pat žr: Kaip įsakyti gerbti moterį (patarimai ir gudrybės)
  1. Kodavimas - tai informacijos vertimo į tokią formą, kurią galima perduoti, procesas.
  2. Siuntėjas naudoja simbolius savo pranešimui perduoti.
  3. Gavėjas iššifruoja simbolius, kad išaiškintų pranešimą. Toliau panagrinėsime, ką reiškia įpakavimas ir kokie yra jų skirtumai.

Kodavimo reikšmės supratimas

Kodavimas - tai siuntėjo minčių ar idėjų vertimas į simbolius, kuriuos gali interpretuoti gavėjas. Tuomet gavėjas dekoduoja simbolius, kad suprastų pradinį pranešimą.

Nežodinis bendravimas dažnai naudojamas kartu su žodiniu bendravimu. Gestai, veido išraiškos ir kūno kalba gali perteikti prasmę ir dažnai naudojami žodiniam bendravimui papildyti arba pakeisti. Bendravimas akis į akį paprastai laikomas veiksmingiausia bendravimo forma, nes jis leidžia iš karto gauti grįžtamąjį ryšį ir nežodinius signalus, kurie gali padėti perteiktidaugiau apie kūno kalbą ir neverbalinį bendravimą skaitykite Kas yra neverbalinis bendravimas (Žiūrėkite į tai, kas nematoma)

Trys padėtys dekoduojant pranešimus

Yra trys pagrindinės pozicijos, kurių žmonės laikosi dekoduodami pranešimus: pažodinė, interpretacinė ir kritinė. Literalistai mano, kad pranešimo prasmė yra būtent tai, kas nurodyta; nėra jokios paslėptos prasmės. Interpretatoriai mano, kad pranešimo prasmė yra tai, ką siuntėjas norėjo pasakyti; gali būti paslėpta prasmė. Kritiniai teoretikai mano, kad pranešimo prasmė yra tai, ką siuntėjas norėjo pasakyti; gali būti paslėpta prasmė.paslėptą prasmę lemia gavėjo patirtis ir šališkumas.

Pagrindiniai kodavimo ir dekodavimo skirtumai

Pagrindiniai kodavimo ir dekodavimo skirtumai yra esminiai bet kurios ryšių sistemos komponentai. Kodavimo įrenginys duomenis paverčia į formatą, kurį galima perduoti, o dekodavimo įrenginys šį procesą pakeičia ir atkuria pradinius duomenis.

Kas yra koduotojas bendravime?

Koduotojas - tai įrenginys arba asmuo, kuris verčia informaciją į formą, kurią gali perskaityti mašina arba kitas asmuo. Komunikacijoje koduotojas yra atsakingas už siuntėjo pranešimo vertimą į gavėjui suprantamą formą.

Kas yra komunikacijos kodavimas?

Kodavimas - tai procesas, kurio metu pranešimas paverčiamas simboliais, kuriuos galima perduoti. Koduotojas - tai asmuo, kuris tai atlieka, o kodas - tai naudojamų simbolių sistema. Gavėjas - tai asmuo, kuris dekoduoja pranešimą atgal į pradinę formą.

Kodėl kodavimas ir dekodavimas yra svarbūs bendravime?

Šis procesas yra labai svarbus veiksmingam bendravimui, nes leidžia mums dalytis mintimis ir idėjomis su kitais žmonėmis ir suprasti, ką jie mums perduoda.

Kas yra kodavimo komunikacija?

Kodavimas - tai procesas, kurio metu pranešimas paverčiamas simboliais, kuriuos galima perduoti. Koduotojas - tai asmuo, kuris tai atlieka, o kodas - tai naudojamų simbolių sistema. Gavėjas - tai asmuo, kuris dekoduoja pranešimą atgal į pradinę formą.

Kas yra komunikacijos dekodavimas?

Komunikacijos dekodavimas - tai procesas, kurio metu užkoduotas pranešimas paverčiamas interpretacija, kurią galima perduoti gavėjui. Siuntėjas užkoduoja pranešimą naudodamas kodą, kurį gavėjas iššifruoja, kad galėtų jį interpretuoti. Tai galima atlikti tiek verbalinės, tiek neverbalinės komunikacijos atveju.

Galutinės mintys

Kai kalbama apie tai, kas užkoduota bendravime ir kaip tai iššifruoti, suprasti, kaip mes bendraujame, yra gana lengva. Tikimės, kad jums patiko skaityti šį pranešimą ir sužinojote tai, ko reikėjo. Iki kito karto būkite saugūs.
Elmer Harper
Elmer Harper
Jeremy Cruzas, dar žinomas Elmerio Harperio vardu, yra aistringas rašytojas ir kūno kalbos entuziastas. Psichologijos išsilavinimą turintis Jeremy visada žavėjosi neišsakyta kalba ir subtiliais užuominais, kurie valdo žmonių sąveiką. Augdamas įvairiapusėje bendruomenėje, kurioje neverbalinis bendravimas vaidino gyvybiškai svarbų vaidmenį, Jeremy smalsumas kūno kalbai atsirado dar ankstyvoje vaikystėje.Baigęs psichologijos studijas, Jeremy pradėjo kelionę, kad suprastų kūno kalbos subtilybes įvairiuose socialiniuose ir profesiniuose kontekstuose. Jis dalyvavo daugybėje seminarų, seminarų ir specializuotų mokymo programų, kad įsisavintų gestų, veido išraiškų ir pozų iššifravimo meną.Savo tinklaraštyje Jeremy siekia pasidalyti savo žiniomis ir įžvalgomis su plačia auditorija, kad padėtų pagerinti jų bendravimo įgūdžius ir geriau suprasti neverbalinius signalus. Jis apima daugybę temų, įskaitant kūno kalbą santykiuose, versle ir kasdienėje sąveikoje.Jeremy rašymo stilius yra įtraukiantis ir informatyvus, nes jis sujungia savo patirtį su realaus gyvenimo pavyzdžiais ir praktiniais patarimais. Jo gebėjimas suskaidyti sudėtingas sąvokas į lengvai suprantamus terminus įgalina skaitytojus tapti efektyvesniais komunikatoriais tiek asmeninėje, tiek profesinėje aplinkoje.Kai nerašo ir netyrinėja, Džeremis mėgsta keliauti po įvairias šalispatirti įvairias kultūras ir stebėti, kaip kūno kalba pasireiškia įvairiose visuomenėse. Jis mano, kad skirtingų neverbalinių užuominų supratimas ir priėmimas gali paskatinti empatiją, sustiprinti ryšius ir užpildyti kultūrines spragas.Savo įsipareigojimu padėti kitiems bendrauti efektyviau ir savo kūno kalbos žiniomis, Jeremy Cruzas, dar žinomas kaip Elmeris Harperis, toliau daro įtaką ir įkvepia skaitytojus visame pasaulyje jų kelionėje įvaldyti neišsakytą žmonių bendravimo kalbą.