Smegenų plovimo sinonimas

Smegenų plovimo sinonimas
Elmer Harper

"Smegenų plovimas" - tai vertimas priimti tam tikrus įsitikinimus ar ideologiją.

Todėl žodis "smegenų plovimas" dažnai vartojamas kaip proto kontrolės sinonimas. Žodis "smegenų plovimas" yra veiksmažodis: kai esame verčiami kuo nors tikėti arba ką nors daryti.

Kiti terminai yra "smegenų plovimas" arba "smegenų plovėjas".

Sąvokos "smegenų plovimas

Sąlyga, konvertuoti, konvertuoti, įtikinti, švietimas, įskiepyti, indoktrinuoti, užprogramuoti, įtikinti, iškreipti

Smegenų plovimas Sinonimai Reikšmės

Būklė

Sąvoką galime vartoti galvodami apie idėją arba kalbėdami apie ją. Pavyzdžiui, smegenų plovimo prasme tai reiškia būdą, kai žmogus priverčiamas noriai kuo nors tikėti, net jei tai gali būti ne visai tiesa.

Kitas smegenų plovimo sinonimas - tai daikto samprata, kuri pirmiausia susidaro iš juslinės patirties.

Konvertuoti

Ką reiškia smegenų plovimas?

Pakeisti kieno nors požiūrį, ypač į religiją, į kitą požiūrį. Kabinetą jie pavertė miegamuoju.

Konvertuoti

Pakeisti savo įsitikinimus, ypač religinius; visiškai pasikeisti arba tapti visiškai kitokiais.

Įvartis pelnomas, kai įmušamas papildomas taškas arba įskaitinis įvartis išmušant kamuolį pro vartų virpstą.

Asmuo, atsivertęs į tam tikrą religiją ar nuomonę.

Įtikinti

priversti žmones patikėti, sutikti, pritarti ar imtis veiksmų: Jis negalėjo įtikinti prisiekusiųjų savo nekaltumu.

Švietimas

Žinių mokymas arba procesas, kurio metu mokoma arba įgyjama žinių, ugdomi mąstymo ir vertinimo gebėjimai ir apskritai intelektualiai ruošiamasi gyvenimui.

Įdiegti

Lėtai, bet užtikrintai, idėjos gali įsišaknyti žmonių sąmonėje. Įskiepyti - tai pasėti idėjas.

Užprogramuota

Užprogramuoti asmenys tampa užprogramuoti, kai laikosi įvykių tvarkaraščio. Tai pakeičia jų elgesį ir jie tampa panašūs į mašinas.

Indoktrinuotas

pasakoma arba mokoma tam tikros nuomonės ar prietarų.

Įtikinti

Pakeisti nuomonę pateikiant nesutikimo motyvus

Iškrypėlis

Keisti arba nukrypti nuo to, kas yra natūralu, įprasta arba ko tikimasi.

Klausimai ir atsakymai

Ką reiškia sinonimas?

Sinonimas - tai žodis, kurio reikšmė panaši į kito žodžio reikšmę. Sinonimai gali padėti žmonėms, nes paįvairina jų rašomą tekstą. Jie taip pat gali padėti žmonėms lengviau suprasti, ką norite pasakyti.

Kas yra smegenų plovimas?

Dažniausiai smegenų plovimas vyksta per prievartą, slapta, izoliaciją arba žalingus ir stresą keliančius įvykius.

Smegenų plovimas yra prievartinio įtikinėjimo rūšis, kurią plačiai tyrinėjo socialinių mokslų specialistai.

Paprastai ši prievartinio įtikinėjimo forma naudojama pasinaudojant aukos fiziniu ar psichiniu pažeidžiamumu. Smegenų plovimas naudojamas politiniais tikslais, siekiant įtikinti karo belaisvius išduoti karines paslaptis, pakeisti žmonių religinius įsitikinimus, pakeisti jų elgesį.

Kaip prasidėjo smegenų plovimas

Terminas "smegenų plovimas" pradėtas vartoti nuo rusų fiziologo Ivano Pavlovo, kuris smegenų plovimui pritaikė moksliškai įrodytus metodus.

Citata: "Sovietinė psichologija susijusi su... Pavlovo koncepcijomis... tikėjimu, kad žmones galima sąmoningai priversti išvystyti iš anksto numatytus minčių tipus ir kontroliuojamas aplinkos sąlygas" CŽV

Taip pat žr: Kai narcizas jus vadina narcizu (visi kiti Gaslighting)

Pavlovas savo karjerą grindė stebėjimais ir pokyčių dokumentavimu. 1949 m. Pavlovas mirė.

Kaip Antrasis pasaulinis karas paveikė smegenų plovimą

Edvardas Hanteris (Edward Hunter) įvedė terminą "smegenų plovimas", kuriuo apibūdino procesą, kai manipuliuojama žmogumi, kad jis patikėtų tuo, kuo nori. Knyga "Smegenų plovimas Raudonojoje Kinijoje" (Brain Washing In Red China) buvo pirmoji knyga apie prievartinį įtikinėjimą.

Hanteris rašė: "Plaunant smegenis, žmogaus protą apgaubia migla, kol jis praranda realybės pojūtį. Hanteris rašė: " Smegenų plovimas yra kažkas naujo, kas prieštarauja žmogaus prigimčiai ir yra neatsiejama nuo komunizmo".

Žodis "smegenų plovimas" buvo paimtas iš užbaigto kinų kalbos žodžio xi nao.

Xi nao reiškia širdies plovimą arba valymą per atsitraukimą nuo pasaulio ir meditaciją.

Pavadinimas xi nao buvo pervadintas į smegenų plovimą. Smegenų plovimas - tai bauginanti nauja komunistų strategija užkariauti laisvąjį pasaulį sunaikinant jo protą.

Kaip kinai plovė karo belaisvių smegenis?

Karo belaisviai buvo metodiškai verčiami ilgai propagandai, verčiami rašyti ilgus prisipažinimus ir suskirstyti į grupes, kad vienas kitą demaskuotų.

CŽV ir MK Ultra

34-ajam JAV prezidentui Eizenhaueriui buvo patarta pradėti smegenų karą, subūrus CŽV ir akademinius tyrėjus.

Allenas Dullesas, tuometinis CŽV direktorius, tiesiogiai konkuravo su rusais.

Dullesas sakė: "Rusai pasirenka žmones, kuriuos nori sunaikinti, ir paverčia juos nuolankiais išpažinėjais nusikaltimų, kurių jie niekada nepadarė, arba paverčia juos sovietinės propagandos ruporais."

MK Ultra & amp; LSD

"MK Ultra" naudojo LSD bandymams, siekdama įrodyti, kad smegenų plovimo galima pasiekti apsvaiginant tiriamąjį narkotikais, kad pamatytų poveikį. Jiems taip pat buvo pavesta surasti priešnuodį.

Kai kurie tiriamieji buvo stebimi iš anksto nežinant, o paskui jiems buvo suleista LSD, kad būtų galima pamatyti poveikį.

Garsiausias atvejis yra Franko Olsono, kuris, kaip teigiama, iššoko iš Statlerio viešbučio Manhatane, atvejis. Neaišku, ar tai buvo nelaimingas atsitikimas, ar jis iššoko, ar buvo pastumtas. Šeimai apie LSD dozę dar ilgai nebuvo pranešta.

Kas yra Džeisonas Bornas

Roberto Ludlumo "Borno ultimatumas" paremtas faktine informacija. Beveik visa ji yra teisinga, pavyzdžiui, prisiminimų šalinimas narkotikais ir elektrokonvulsinis gydymas bei atminties restruktūrizavimas miego metu.

Donaldas Ewenas Cameronas Dr. Cameronas tikėjo, kad galima pradėti paciento gyvenimą iš naujo ištrinant prisiminimus LSD ir elektrokonvulsine terapija, o po to nauji prisiminimai grąžina žmogų į "sveiką" raidos kelią.

Nauja smegenų plovimo banga

HOBAS vadinamas įkaitų ir barikadų situacijomis arba Stokholmo sindromu.

Taip pat žr: Meilės žodžiai, prasidedantys raide "I"

Stokholmo sindromas - tai būklė, kai nelaisvėje įkaitai prisiriša prie savo pagrobėjų. Stokholmo sindromas yra trauminė reakcija į tam tikras aplinkybes, pavyzdžiui, paėmimą įkaitu arba smurto santykius.

Daugiau nei 50 proc. įkaitų užmezga ryšį su pagrobėjais.

Religiniai kultai

Religiniai kultai ir smegenų plovimas. Heavens Gate

Kas lemia, kad grupė yra kultas?

  1. Kultas turi charizmatišką lyderį, kuris dominuoja virš visų ir visko.
  2. Grupė turi įvadinę programą, pagal kurią naujiems nariams plaunamos smegenys.
  3. Tam tikras finansinis ar seksualinis išnaudojimas.

Žodis "kultas" kilęs iš lotyniško žodžio cultus, reiškiančio "dirbamas" arba "kultivuojamas".

Socialinė žiniasklaida

Ar jums įdomu, ar perskaitę ką nors socialinėje žiniasklaidoje galite išsiplauti smegenis? Jei atsakymas yra "taip", skaitykite toliau.

Pirmiausia reikia atsižvelgti į keletą dalykų.

  1. Ar algoritmai naudojami siekiant priversti jus žiūrėti ilgiau?
  2. Ar socialinė žiniasklaida sukelia priklausomybę?
  3. Ar socialinė žiniasklaida gali sekti kiekvieną jūsų žingsnį?
  4. Ar slapukai naudojami jūsų sekimui?
  5. Ar socialinė žiniasklaida daro įtaką jūsų nuomonei?

Santrauka

Yra daug smegenų plovimo sinonimų, įskaitant indoktrinaciją ir įtikinėjimą.

Terminas "smegenų plovimas" vartojamas sąmoningam, sistemingam manipuliavimui įsitikinimais apibūdinti. Šis procesas gali vykti įvairiais būdais, įskaitant sistemingą teiginių, nurodymų ar idėjų kartojimą.

Atrodo, kad smegenų plovimo ateitis bus susijusi su tam tikra socialinės žiniasklaidos forma. Jei norite daugiau sužinoti apie įtikinėjimą ar kūno kalbą, peržiūrėkite kitus mūsų tinklaraščius.
Elmer Harper
Elmer Harper
Jeremy Cruzas, dar žinomas Elmerio Harperio vardu, yra aistringas rašytojas ir kūno kalbos entuziastas. Psichologijos išsilavinimą turintis Jeremy visada žavėjosi neišsakyta kalba ir subtiliais užuominais, kurie valdo žmonių sąveiką. Augdamas įvairiapusėje bendruomenėje, kurioje neverbalinis bendravimas vaidino gyvybiškai svarbų vaidmenį, Jeremy smalsumas kūno kalbai atsirado dar ankstyvoje vaikystėje.Baigęs psichologijos studijas, Jeremy pradėjo kelionę, kad suprastų kūno kalbos subtilybes įvairiuose socialiniuose ir profesiniuose kontekstuose. Jis dalyvavo daugybėje seminarų, seminarų ir specializuotų mokymo programų, kad įsisavintų gestų, veido išraiškų ir pozų iššifravimo meną.Savo tinklaraštyje Jeremy siekia pasidalyti savo žiniomis ir įžvalgomis su plačia auditorija, kad padėtų pagerinti jų bendravimo įgūdžius ir geriau suprasti neverbalinius signalus. Jis apima daugybę temų, įskaitant kūno kalbą santykiuose, versle ir kasdienėje sąveikoje.Jeremy rašymo stilius yra įtraukiantis ir informatyvus, nes jis sujungia savo patirtį su realaus gyvenimo pavyzdžiais ir praktiniais patarimais. Jo gebėjimas suskaidyti sudėtingas sąvokas į lengvai suprantamus terminus įgalina skaitytojus tapti efektyvesniais komunikatoriais tiek asmeninėje, tiek profesinėje aplinkoje.Kai nerašo ir netyrinėja, Džeremis mėgsta keliauti po įvairias šalispatirti įvairias kultūras ir stebėti, kaip kūno kalba pasireiškia įvairiose visuomenėse. Jis mano, kad skirtingų neverbalinių užuominų supratimas ir priėmimas gali paskatinti empatiją, sustiprinti ryšius ir užpildyti kultūrines spragas.Savo įsipareigojimu padėti kitiems bendrauti efektyviau ir savo kūno kalbos žiniomis, Jeremy Cruzas, dar žinomas kaip Elmeris Harperis, toliau daro įtaką ir įkvepia skaitytojus visame pasaulyje jų kelionėje įvaldyti neišsakytą žmonių bendravimo kalbą.