Kas nutinka, kai ignoruojate narcizą (kodėl jie nekenčia būti ignoruojami!)

Kas nutinka, kai ignoruojate narcizą (kodėl jie nekenčia būti ignoruojami!)
Elmer Harper

Gerai žinoma, kad narcizai nemėgsta, kai juos ignoruoja. Tačiau kodėl jie taip nekenčia ir kaip reaguoja, kai jų nepaisoma? Santykiai su narcizu gali būti sudėtingi, tačiau suprasti jų elgesį ir tai, kaip jie reaguoja į ignoravimą, gali būti gyvybiškai svarbu norint išlaikyti savo ribas ir psichinę sveikatą.

Šiame straipsnyje aptarsime, kodėl narcizai taip stipriai nemėgsta būti ignoruojami, taip pat galimą riziką ir naudą naudojant šią strategiją bendraujant su narciziškais asmenimis jūsų gyvenime.

Suprasti, kodėl narcizai nemėgsta būti ignoruojami 😡.

Narcisizmo ir ego ryšys.

Narcisizmas yra glaudžiai susijęs su išpūstu ego ir perdėtu savivertės jausmu. Narcizai dažnai grandioziškai vertina savo gebėjimus, o kitų susižavėjimo poreikis skatina jų išpūstą savivertės jausmą.

Kai jie ignoruojami, kyla grėsmė narcizo ego, o tai kenkia vadinamajam narciziškam atsargų šaltiniui - dėmesiui ir patvirtinimui, kurio jie trokšta.

Tai gali juos labai varginti ir sukelti įvairių nemalonių reakcijų.

Trokštate susižavėjimo ir pripažinimo.

Narcizai nuolat siekia susižavėjimo ir kitų žmonių patvirtinimo, kad išlaikytų savo savivaizdį. Jiems reikia nuolatinio dėmesio ir užtikrintumo dėl savo vertės, todėl jie negali pakęsti, kai juos ignoruoja.

Kai neskiriate jiems dėmesio, kurio jie nori, jie jaučia, kad jų savivertė traukiasi. Narcizo ignoravimas gali būti veiksmingas būdas sumažinti jo įtaką jūsų gyvenimui ir susigrąžinti savo emocinės gerovės kontrolę.

Grėsmė jų savivokai.

Narcizo savęs suvokimas yra glaudžiai susijęs su tuo, kaip jį suvokia kiti. Kai jį ignoruoja, jis jaučiasi taip, tarsi praranda savo įvaizdžio ir savivertės kontrolę. Šis suvokiamas praradimas narcizui kelia didžiulį nerimą, nes kelia grėsmę pačiai jo tapatybės esmei. Tai viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl narcizai taip stipriai reaguoja į ignoravimą.

Ar geriausia ignoruoti narcizą?

Narcizo ignoravimo nauda.

Narcizo ignoravimas gali būti veiksmingas būdas atsiriboti nuo jo manipuliatyvaus elgesio ir susigrąžinti savo gyvenimo kontrolę.

Neatsakydami į jo SMS žinutes, skambučius ar kitus bandymus atkreipti į save dėmesį, jūs įtvirtinate santykių kontrolę ir galimai mažinate narcizo gebėjimą manipuliuoti jumis. Tai gali suteikti jums daugiau galių ir paskatinti asmeninį augimą.

Galimi pavojai ignoruojant narcizą.

Nors narcizo ignoravimas gali atrodyti kaip paprastas būdas susigrąžinti kontrolę, jis neapsieina be galimos rizikos.

Taip pat žr: Ką reiškia apkabinimas iš nugaros (apkabinimo tipas)

Ignoruojamas narcizas gali jaustis pavojuje ir tapti agresyvesnis ar kerštingesnis, norėdamas susigrąžinti dėmesį.

Dėl to gali didėti įtampa ir gali būti padaryta emocinė ar net fizinė žala. Prieš priimant sprendimą, ar ignoruoti narcizą savo gyvenime, labai svarbu pasverti galimą naudą ir trūkumus.

Svarbus kontekstas: kada naudoti šią strategiją.

Sprendimo ignoruoti narcizą nereikėtų priimti lengvabūdiškai, nes kiekviena situacija ir kiekvienas žmogus yra unikalus.

Kai kuriais atvejais tai gali būti veiksmingiausias būdas susigrąžinti kontrolę ir atsiriboti nuo jų manipuliacijų. Kitais atvejais tai gali pabloginti situaciją ir kelti jums pavojų.

Prieš nuspręsdami, ar geriausia ignoruoti narcizą, atidžiai apsvarstykite santykių su juo kontekstą ir dinamiką.

Taip pat žr: Kas verčia vaikiną įsimylėti merginą?

Kas nutinka, kai pradedi ignoruoti narcizą! 🤤

Pirmieji bandymai jus susigrąžinti.

Narcizai negali pakęsti minties, kad į juos nekreipiama dėmesio, todėl supratę, kad juos ignoruojate, jie greičiausiai dar labiau stengsis susigrąžinti jūsų dėmesį.

Tai gali būti tekstinės žinutės, skambučiai telefonu arba pasirodymas nepranešus jūsų namuose ar darbovietėje. Jie taip pat gali bandyti susisiekti per bendrus draugus ar šeimos narius, bandydami atkurti ryšį ir susigrąžinti savo narciziškojo aprūpinimo šaltinį.

Įsiutęs narcizas: konfrontacijos ir atsakomieji veiksmai.

Jei ignoruodamas narcizą nesulaukiate norimos reakcijos, jis gali tapti vis piktesnis ir konfliktiškesnis.

Šiuo metu narcizas dažnai imasi keršto ir kerštingo elgesio, pavyzdžiui, skleidžia melą, bando pakenkti jūsų reputacijai, o kraštutiniais atvejais elgiasi agresyviai ar smurtauja.

Ilgalaikis narcizo ignoravimo poveikis.

Nors trumpalaikis narcizo ignoravimo poveikis gali būti sudėtingas, ilgalaikis poveikis gali būti naudingas. Kai narcizas supranta, kad jo bandymai susigrąžinti jūsų dėmesį yra nesėkmingi, galiausiai jis gali pavargti ir eiti toliau, ieškodamas patvirtinimo kitur.

Tačiau tai nėra garantuota ir gali labai priklausyti nuo konkretaus asmens ir aplinkybių.

Kaip narcizai bando jumis manipuliuoti, kai jų nepaisoma. 🙊

"Hoovering": įsiurbti jus atgal.

Kai narcizai ignoruojami, kai kurie narcizai, bandydami jus sugrąžinti į savo įtakos sferą, taiko vadinamąją "viliojimo" taktiką. Tai gali būti staigus meilės demonstravimas, atsiprašinėjimas ar pažadai pasikeisti - visa tai skirta tam, kad jus sugrąžintų į santykius ir vėl jus kontroliuotų.

Trianguliacija: Narcizo strategija "skaldyk ir valdyk".

Kita narcizų naudojama manipuliavimo taktika - trianguliacija, kai jie bando sukurti įtampą ir konfliktą tarp dviejų ar daugiau žmonių, kad patenkintų savo tikslus.

Kai nekreipiate dėmesio į narcizą, jis gali bandyti manipuliuoti kitais prieš jus arba priversti jus patekti į situacijas, kuriose turite varžytis dėl jo dėmesio ir patvirtinimo.

"Skraidančios beždžionės": kitų įtraukimas į savo komandą.

Siekdamas susigrąžinti kontrolę, narcizas gali pasitelkti į pagalbą kitus asmenis arba "skraidančias beždžiones", kad priverstų jus su juo bendrauti.

Tai gali pasireikšti tuo, kad draugai, šeimos nariai ar bendradarbiai perduoda narcizo žinutes arba spaudžia jus "atlyginti žalą". Svarbu tvirtai laikytis savo ribų ir neleisti kitiems būti narcizo manipuliacijų laidininkais.

Ar narcizas paliks jus ramybėje, jei jį ignoruosite? 🤬

Priklauso nuo konteksto: skirtingi atsakymai ir terminai.

Nėra universalaus atsakymo, ar narcizas paliks jus ramybėje, jei jį ignoruosite. Reakcija ir laikas gali labai skirtis priklausomai nuo tokių veiksnių, kaip narcizo prisirišimo lygis, jėgų pusiausvyra santykiuose ir jo galimybės naudotis alternatyviais narcizo tiekimo šaltiniais.

Susidūrimas su narciziškos asmenybės sutrikimu (NPD)

Jei bendraujate su asmeniu, kuriam diagnozuotas arba įtariamas narcisistinis asmenybės sutrikimas (NPD), svarbu prisiminti, kad jo reakcijos į ignoravimą gali būti intensyvesnės, nenuspėjamos ir potencialiai pavojingos. Ieškoti profesionalios pagalbos ir patarimų, kaip orientuotis šiuose santykiuose, gali būti labai svarbu jūsų pačių emocinei ir fizinei gerovei.

Išlaikyti savo ribas: tolesnės sėkmės strategijos.

Ignoruojami narcizai gali atkakliai bandyti susigrąžinti kontrolę, tačiau ryžtingai nusiteikus ir turint tvirtas asmenines ribas, įmanoma išlaikyti atstumą ir apsisaugoti nuo jų manipuliacijų.

Atviras bendravimas su palaikančiais draugais ir šeimos nariais, prireikus kreipimasis profesionalios pagalbos ir savęs pažinimo ugdymas gali užtikrinti, kad jums ir toliau sėkmingai seksis palaikyti santykius su narciziškais asmenimis.

Galutinė mintis

Narcizai nemėgsta, kai juos ignoruoja dėl jų išpūsto ego ir susižavėjimo poreikio. Ignoravimas gali būti veiksmingas būdas atsiriboti ir susigrąžinti kontrolę, tačiau jis taip pat gali išprovokuoti agresyvų ar kerštingą elgesį.

Sprendimą ignoruoti narcizą reikėtų priimti atsižvelgiant į kontekstą ir santykių dinamiką. Ignoruodami narcizą būkite pasirengę manipuliacinėms taktikoms, pavyzdžiui, kabinėjimuisi, trianguliacijai ir skraidančioms beždžionėms.

Reakcijos į ignoravimą būna įvairios, o bendraujant su narcizišku asmenybės sutrikimu sergančiu žmogumi gali prireikti profesionalios pagalbos. Laikykitės savo ribų ir kreipkitės pagalbos, kad apsisaugotumėte nuo manipuliacijų.

Jei šiame straipsnyje radote atsakymą, tuomet taip pat galite sužinoti, ar narcizas gali būti iš tiesų laimingas.
Elmer Harper
Elmer Harper
Jeremy Cruzas, dar žinomas Elmerio Harperio vardu, yra aistringas rašytojas ir kūno kalbos entuziastas. Psichologijos išsilavinimą turintis Jeremy visada žavėjosi neišsakyta kalba ir subtiliais užuominais, kurie valdo žmonių sąveiką. Augdamas įvairiapusėje bendruomenėje, kurioje neverbalinis bendravimas vaidino gyvybiškai svarbų vaidmenį, Jeremy smalsumas kūno kalbai atsirado dar ankstyvoje vaikystėje.Baigęs psichologijos studijas, Jeremy pradėjo kelionę, kad suprastų kūno kalbos subtilybes įvairiuose socialiniuose ir profesiniuose kontekstuose. Jis dalyvavo daugybėje seminarų, seminarų ir specializuotų mokymo programų, kad įsisavintų gestų, veido išraiškų ir pozų iššifravimo meną.Savo tinklaraštyje Jeremy siekia pasidalyti savo žiniomis ir įžvalgomis su plačia auditorija, kad padėtų pagerinti jų bendravimo įgūdžius ir geriau suprasti neverbalinius signalus. Jis apima daugybę temų, įskaitant kūno kalbą santykiuose, versle ir kasdienėje sąveikoje.Jeremy rašymo stilius yra įtraukiantis ir informatyvus, nes jis sujungia savo patirtį su realaus gyvenimo pavyzdžiais ir praktiniais patarimais. Jo gebėjimas suskaidyti sudėtingas sąvokas į lengvai suprantamus terminus įgalina skaitytojus tapti efektyvesniais komunikatoriais tiek asmeninėje, tiek profesinėje aplinkoje.Kai nerašo ir netyrinėja, Džeremis mėgsta keliauti po įvairias šalispatirti įvairias kultūras ir stebėti, kaip kūno kalba pasireiškia įvairiose visuomenėse. Jis mano, kad skirtingų neverbalinių užuominų supratimas ir priėmimas gali paskatinti empatiją, sustiprinti ryšius ir užpildyti kultūrines spragas.Savo įsipareigojimu padėti kitiems bendrauti efektyviau ir savo kūno kalbos žiniomis, Jeremy Cruzas, dar žinomas kaip Elmeris Harperis, toliau daro įtaką ir įkvepia skaitytojus visame pasaulyje jų kelionėje įvaldyti neišsakytą žmonių bendravimo kalbą.