Çfarë do të thotë kur një djalë ju quan vogëlush?

Çfarë do të thotë kur një djalë ju quan vogëlush?
Elmer Harper

Pra, një djalë të ka quajtur "babe" dhe ti dëshiron të kuptosh se çfarë do të thotë në të vërtetë, apo jo? Epo, ju keni ardhur në vendin e duhur. Ka disa kuptime të ndryshme përse ai do t'ju quante "babe" – të gjitha janë pozitive.

Kur një djalë ju quan vogëlush, mund të nënkuptojë shumë gjëra. Ai mund të jetë duke u përpjekur të flirtojë me ju, ose thjesht mund të dëshirojë të takohet me ju. Disa djem do t'ju quajnë "babe" si një emër i veçantë midis ju të dyve. Gjithçka varet nga djaloshi dhe konteksti ku ai ju quan "babe"

Para se të kalojmë në 6 arsyet tona kryesore pse një djalë mund t'ju thërrasë "babe", duhet së pari të shqyrtojmë kontekstin. Çfarë është konteksti dhe pse është e rëndësishme të kuptohet?

Pse është konteksti i rëndësishëm?

Konteksti nga këndvështrimi i gjuhës së trupit është ajo që po ndodh rreth jush, me kë jeni dhe bisedat që po ndodhin. Arsyeja pse duhet të mendojmë për kontekstin është se kjo do të na japë pika të dhënash faktike që mund t'i përdorim për të gjetur se përse një djalë po na thërret "babe" në radhë të parë.

Për shembull, nëse një djalë ju thërret "babe" kur jeni vetëm ju të dy bashkë, kjo do të thotë se ai është i dashuruar me ju dhe dëshiron t'ju thërrasë diçka ndryshe nga emri juaj. Është një pseudonim i zakonshëm midis çifteve.

Më pas, ne duhet të kuptojmë fjalën "babe" për të kuptuar pse një djalë do të na thërriste kështu.

Çfarë do të thotë fjala babe?

Sipas anglishtes OxfordFjalor

emër

INFORMAL

një grua e re seksualisht tërheqëse.

"ai po nxit për t'u bërë përshtypje foshnjave"

INFORMAL

INFORMAL

një formë e dashuruar seksuale me dikë që zakonisht ka një adresë romantike me dikë. , e di që është e paskrupullt dhe e fshehtë, por mos më fajësoni mua!”

Në vijim janë gjashtë arsyet tona më të zakonshme pse një djalë do të të thërrasë “babe” ose “baby”.

6 Arsyet pse një djalë do të të thërrasë “Babe” ose “Baby”

><1 Më poshtë mund ta marrësh këtë vendim të varur nga konteksti, prandaj<1.

 • Ai mund të përpiqet të jetë miqësor.
 • Ai mund të jetë i interesuar për ju.
 • Ai mund të jetë duke u përpjekur të fillojë një bisedë.
 • Ai mund të jetë duke u përpjekur të të tregojë se kujdeset.
 • Ai mund të përpiqet të të bëjë të ndihesh i veçantë.
 • Shiko gjithashtu: A u mungojnë burrave të martuar zonjat e tyre (Fakte të plota)

  Ai mund të jetë duke u përpjekur për të bërë të mirën për ty, kur ata ndonjëherë përpiqen të më bëjnë një libër të mirë.<3 liment nga ju. Ata e dinë se ky është një term që mund të ketë të dy kuptimet.

  Ai mund të përpiqet të jetë miqësor.

  Ndonjëherë një djalë do t'ju thërrasë "babe" vetëm sepse është miqësor - nuk ndodh shpesh që kjo të ndodhë pasi fjala "babe" është më shumë gjuhë e bazuar në marrëdhënie midis çifteve. Ju duhet të lexoni kontekstin për të kuptuar nëse ai është miqësor apodëshiron më shumë.

  Ai mund të jetë i interesuar për ty.

  Ka një arsye shumë të fortë që një djalë do të fillojë të të thërrasë "babë" nëse nuk je tashmë në një lidhje dhe se ai është i interesuar për ty. Duhet të mendoni se cilat shenja të tjera ka shfaqur. Për më shumë informacion mbi këtë, shikoni Gjuha e trupit të një burri fshehurazi të dashuruar me ju!

  Ai mund të jetë duke u përpjekur të fillojë një bisedë.

  Në varësi të kontekstit, mund të jetë një mënyrë e thjeshtë për të tërhequr vëmendjen tuaj.

  Ai mund të përpiqet t'ju tregojë se i intereson.

  E kam parë këtë me dikë që njoh; ata e quajnë njëri-tjetrin "babe" dhe kjo tregon se ata kujdesen për njëri-tjetrin dhe kjo është gjuha që përdorin për të komunikuar.

  Ai mund të përpiqet të të bëjë të ndihesh i veçantë.

  Kur je larguar nga zona e mikut dhe në një lidhje dhe një djalë të quan "babe" është sepse ai mendon se kjo të bën të ndihesh i veçantë, <1 është me të vërtetë duke të parë një mënyrë të veçantë. Pyetjet më të shpeshta.

  Pyetjet e bëra më shpesh

  A mund ta quash dikë vogëlushe nëse nuk po takohesh me të?

  Nuk ka përgjigje përfundimtare për këtë pyetje pasi mund të ndryshojë në varësi të marrëdhënies midis dy personave të përfshirë. Nëse jeni miq të ngushtë me dikë, mund ta quani fëmijë pa qenë e çuditshme. Megjithatë, nëse nuk jeni duke u takuar ose përndryshe jeni afërdikush, duke i quajtur vogëlushe mund të duket si i çuditshëm apo edhe i mërzitur. Në fund të fundit, u takon dy personave të përfshirë të vendosin nëse është e përshtatshme ta thërrasin njëri-tjetrin vogëlushe.

  Çfarë do të thotë kur ai të quan vogëlush?

  Çfarë do të thotë kur ai të quan vogëlush? Mund të të bëjë të ndihesh i veçantë sikur dëshiron të të bëjë të dashurën e tij dhe të fillojë të të thërrasë fëmijë gjatë gjithë kohës. Është një emër i përkëdhelur, një term i dashur dhe ndonjëherë edhe një pseudonim flirtues. Çdo vajzë e pëlqen kur djali i saj e thërret fëmijën e saj para miqve të tij, sepse kjo do të thotë se ai e pëlqen atë dhe dëshiron t'i bëjë të ditur të gjithëve.

  Si duhet të reagoni kur ai ju thërret vogëlush?

  Nëse ju pëlqen t'ju thërrasë vogëlushe, atëherë duhet t'ia ktheni favorin dhe ta quani fëmijë. Nëse nuk të pëlqen që ai të të thërrasë vogëlushe, atëherë duhet ta njoftosh dhe ai mund të mos e bëjë më.

  Shiko gjithashtu: Çfarë do të thotë kur një djalë thotë se dëshiron të shoqërohet me ty (arsye të mundshme)

  A pret që ti ta quash vogëlush?

  Jo, ai nuk pret që ti ta quash fëmijë. Një term i dashurisë është diçka që ju i thoni dikujt që ju intereson, jo diçka që ju kërkoni prej tij. Nëse filloni ta quani fëmijë, duhet të jetë sepse dëshironi, jo sepse ndiheni sikur duhet.

  Po sikur të të thërrasë vogëlush kur nuk po takohesh?

  Po sikur të të thërrasë vogëlush kur nuk po takohesh? Mund të nënkuptojë disa gjëra. Ndoshta ai është thjesht miqësor dhe nuk do të thotë asgjë me këtë. Ose, mund të jetë njëshenjë se ai është i interesuar për ju dhe po përpiqet të flirtojë me ju. Nëse nuk jeni i sigurt se cilat janë qëllimet e tij, gjithmonë mund ta pyesni drejtpërdrejt. Megjithatë, nëse nuk jeni të interesuar për të, atëherë mund të dëshironi ta njoftoni në mënyrë që të mos ketë idenë e gabuar.

  Mendimet përfundimtare.

  Kur një djalë ju thërret "e vogël", ne përgjithësisht mendojmë se është një lëvizje pozitive në emër të tij. Nëse ju pëlqen vëmendja, mund të filloni ta thërrisni atë "babe". Nëse jo, kërkoni që të mos ju thërrasë kështu, pasi nuk keni ndërmend të filloni një lidhje me të. Shpresojmë t'i jemi përgjigjur pyetjeve tuaja, faleminderit që gjetët kohë për të lexuar deri herën tjetër, qëndroni të sigurt.
  Elmer Harper
  Elmer Harper
  Jeremy Cruz, i njohur edhe me pseudonimin e tij Elmer Harper, është një shkrimtar i pasionuar dhe entuziast i gjuhës së trupit. Me një sfond në psikologji, Jeremy ka qenë gjithmonë i magjepsur nga gjuha e pashprehur dhe shenjat delikate që rregullojnë ndërveprimet njerëzore. Duke u rritur në një komunitet të larmishëm, ku komunikimi joverbal luajti një rol jetik, kurioziteti i Jeremy-t për gjuhën e trupit filloi që në moshë të re.Pas përfundimit të diplomës në psikologji, Jeremy filloi një udhëtim për të kuptuar ndërlikimet e gjuhës së trupit në kontekste të ndryshme sociale dhe profesionale. Ai mori pjesë në seminare të shumta, seminare dhe programe të specializuara trajnimi për të zotëruar artin e dekodimit të gjesteve, shprehjeve të fytyrës dhe qëndrimeve.Nëpërmjet blogut të tij, Jeremy synon të ndajë njohuritë dhe njohuritë e tij me një audiencë të gjerë për të ndihmuar në përmirësimin e aftësive të tyre të komunikimit dhe për të përmirësuar të kuptuarit e sinjaleve joverbale. Ai mbulon një gamë të gjerë temash, duke përfshirë gjuhën e trupit në marrëdhënie, biznes dhe ndërveprime të përditshme.Stili i shkrimit të Jeremy-t është tërheqës dhe informues, pasi ai ndërthur ekspertizën e tij me shembuj të jetës reale dhe këshilla praktike. Aftësia e tij për të zbërthyer konceptet komplekse në terma lehtësisht të kuptueshëm i fuqizon lexuesit të bëhen komunikues më efektivë, si në mjedise personale ashtu edhe në ato profesionale.Kur nuk shkruan apo hulumton, Jeremy-t i pëlqen të udhëtojë në vende të ndryshmepërjetoni kultura të ndryshme dhe vëzhgoni se si shfaqet gjuha e trupit në shoqëri të ndryshme. Ai beson se të kuptuarit dhe përqafimi i shenjave të ndryshme joverbale mund të nxisë ndjeshmërinë, të forcojë lidhjet dhe të mbushë boshllëqet kulturore.Me angazhimin e tij për të ndihmuar të tjerët të komunikojnë në mënyrë më efektive dhe ekspertizën e tij në gjuhën e trupit, Jeremy Cruz, i njohur ndryshe si Elmer Harper, vazhdon të ndikojë dhe frymëzojë lexuesit në mbarë botën në udhëtimin e tyre drejt zotërimit të gjuhës së pashprehur të ndërveprimit njerëzor.