Pse djemtë ndalojnë papritur mesazhet? (Zbulojeni tani)

Pse djemtë ndalojnë papritur mesazhet? (Zbulojeni tani)
Elmer Harper

Nuk është gjithmonë e lehtë të kuptosh pse djemtë papritmas ndalojnë së dërguari mesazhe. Mund të jetë aq e thjeshtë sa të merresh me gjëra të tjera në jetë dhe të harrosh personin tjetër. Ose mund të jetë diçka më serioze si djali që mërzitet me vajzën ose frikësohet prej saj.

Në këtë artikull, ne do të hedhim një vështrim se përse një djalë do të ndalonte papritmas t'ju dërgojë mesazhe dhe çfarë mund të bëjmë për t'i rifituar ata.

Përgjigjja e Shpejtë: Nëse jeni të interesuar për dikë dhe ai papritmas ndalon të dërgojë mesazhe, gjëja më e mirë është të kontaktoni dhe në rregull. Nëse ata nuk përgjigjen, atëherë ka të ngjarë që ata të mos jenë të interesuar dhe ju duhet të vazhdoni, ju jeni fantazma!

Shiko gjithashtu: Fjalë dashurie që fillojnë me K (me përkufizime)

Pse nuk më dërgon më mesazhe?

Arsyet pse një djalë mund të ndalojë papritur mesazhet mund të ndryshojnë. Ai mund të jetë i zënë me punë ose angazhime të tjera, mund të takohet me njerëz të tjerë, ose thjesht mund të mos jetë aq i interesuar.

Mund të ketë arsye të ndryshme pse një djalë papritmas ndalon së dërguari mesazhe me ju. Mund të jetë për shkak se ai ka humbur interesin, mund të jetë i zënë ose mund të mos ketë qenë i sigurt se sa i interesuar keni qenë.

Përgjigja juaj e parë do të jetë ta ndërpresni atë, por ju duhet të përmbaheni nga ky mendim dhe të përpiqeni të kuptoni pse bëri atë që bëri fillimisht. Më pas provoni disa teknika për ta rifituar atë përpara se të hiqni dorë.

10 arsyet pse ai nuk ju dërgoi më mesazhe.

  1. I zënë.
  2. Ai është në punë ose në shkollë, oseuniversitet.
  3. Ai ka shkuar për të fjetur.
  4. Ai ka probleme familjare.
  5. Ai i vlerëson më shumë miqtë e tij.
  6. Ai dëshiron t'ju japë hapësirë. 6> Ti thua diçka që nuk i pëlqen.
  7. Ai ndihet fajtor për diçka që ka bërë.
  8. Ai është paralajmëruar .

Djali me të cilin po dërgon mesazhe mund të ketë ndaluar së dërguari papritmas për shkak të një prej shumë arsyeve. Ai mund të jetë shumë i zënë për të dërguar mesazhe, të interesuar për dikë tjetër, të mërzitur me ju ose të humbasë interesin për ju. Nuk është gjithmonë e lehtë të dish se çfarë po ndodh në kokën e një djali dhe pse ai ndaloi së komunikuari, kështu që mund të jetë e vështirë për ne vajzat të reagojmë siç duhet.

1. Ai është i zënë.

Nëse një djalë papritmas ndalon së dërguari mesazhe me ju, mund të jetë për shkak se ai është i zënë dhe nuk mund të përgjigjet. Mund të jetë sepse ai është duke ushtruar, duke shkuar për një shëtitje me biçikletë ose duke bërë disa gjëra. Mund të jetë thjesht sepse ai ka qenë i zënë. Mendoni për atë që ai bën dhe jetën e tij përpara se të hidheni në përfundimin e gabuar.

2. Ai është në punë, shkollë ose universitet.

Nëse i dërgoni mesazhe gjatë ditës dhe ai papritmas ndalon, mund të jetë për shkak se ai ka shkuar në klasë dhe ka fikur telefonin dhe nuk është në gjendje të përgjigjet. Merrni parasysh kohën e ditës kur i dërgoni mesazhe. A ka kuptim ai mund të jetë në punë apo brendaklasa?

3. Ai ka shkuar për të fjetur.

Nëse po i dërgoni mesazhe një djali dhe ai nuk përgjigjet, nuk është domosdoshmërisht sepse po ju injoron. Ai mund të jetë në gjumë ose të ketë një orar të paqëndrueshëm të gjumit. Ai gjithashtu mund të jetë duke punuar ose të ketë një punë fizike. Mund të jetë e rrezikshme të supozosh se një burrë po të injoron thjesht sepse nuk po u përgjigjet mesazheve të tua menjëherë.

4, Ai ka probleme familjare.

Ju nuk mund ta dini gjithmonë se çfarë po kalon dikush në shtëpi. Ata mund ta kenë të vështirë të mbështesin ose të kujdesen për anëtarët e familjes. Ata mund të duhet të shkojnë në një punë tjetër ose të kujdesen për fëmijët tuaj kur të ktheheni në shtëpi. Ju thjesht nuk e dini. Nëse ai papritmas ndalon së dërguari mesazhe me ju pas disa muajsh që ka folur me ju, mund t'i ketë ndodhur diçka.

5. Ai i vlerëson më shumë miqtë e tij.

Disa djem dhe burra i vënë miqësitë e tyre përpara marrëdhënieve të tyre. Ata do t'ju mbajnë mënjanë, por miqtë e tyre janë prioriteti i tyre. Nëse i shihni në Instagram me miqtë e tij dhe ai nuk i është përgjigjur mesazhit tuaj, mund të jetë për shkak të kësaj.

6. Ai dëshiron t'ju japë hapësirë.

Është e zakonshme që një djalë të dëshirojë t'ju lërë hapësirë ​​pas një debati ose mosmarrëveshjeje. Kjo sepse ai mendon se kjo është mënyra më e mirë e veprimit. Ideja pas kësaj është që duke i dhënë hapësirë, ajo do të jetë në gjendje të qetësohet dhe më pas t'i kthehet bisedës në një mënyrë më racionale. Nëse krejt papriturai ndalon së dërguari mesazhe që mund të jetë për këtë arsye.

7. Ai nuk dëshiron të angazhohet.

Mund të jetë e vështirë të kuptosh një djalë në momentin më të mirë, por nëse ai papritmas ndalon së dërguari mesazhe me ty, mund të jetë sepse ai mendon se po afrohesh shumë me të dhe nuk dëshiron të angazhohet për një lidhje të re.

8. Ti the diçka që ai nuk i pëlqen.

Ne të gjithë kemi qenë atje dhe kemi thënë diçka jashtë radhe që ka ofenduar dikë. Shikoni mesazhin tuaj të fundit me tekst, a keni thënë diçka që mund ta kishte mërzitur?

9. Ai ndihet fajtor për diçka që ka bërë.

Nëse ndihet fajtor për diçka, është më e lehtë të injorojë mesazhet tuaja me tekst sesa t'u përgjigjeni pyetjeve tuaja në lidhje me të. Në vend që të përgjigjet me një përgjigje të sinqertë, ai thjesht mund të pretendojë se nuk ia dolën, ose të largojë vëmendjen duke mos u përgjigjur.

10. Ai është paralajmëruar.

Është e zakonshme që një anëtar i familjes ose dikush që kujdeset për ju ta paralajmërojë atë që të mos kontaktojë me ju.

Ka shumë arsye pse dikush mund të dëshirojë të paralajmërojë një person për kontakt me ju. Ata mund të përpiqen ta mbrojnë atë, ose mund të kenë një axhendë të tyren. A ka dikush në jetën tuaj që do ta bënte një gjë të tillë?

Mendimet përfundimtare.

Ka shumë arsye që një djalë mund të ndalojë papritur t'ju dërgojë mesazhe. Gjëja më e mirë për të bërë është të mendoni për atë që po ndodh në jetën e tij dhe më pas të mendoni se çfarë po ndodh në jetën tuaj dhe të provonipër të kuptuar nëse jeni ju apo ai. Nëse ai ju ka fantazma për një kohë të gjatë, atëherë ndoshta është koha për të vazhduar.

Shiko gjithashtu: Kur një djalë ju vendos në zonën e miqve.

Në fund të fundit, burrat janë krijesa emocionale – dhe një ditë e keqe mund të bëjë dallimin mes një mashkulli që ju dërgon mesazhe apo jo. Me të vërtetë mund të jetë kaq e thjeshtë. Nëse ju ka pëlqyer leximi i këtij artikulli, atëherë shikoni këto 14 rregulla kur ai të mos ju dërgojë më mesazhe.
Elmer Harper
Elmer Harper
Jeremy Cruz, i njohur edhe me pseudonimin e tij Elmer Harper, është një shkrimtar i pasionuar dhe entuziast i gjuhës së trupit. Me një sfond në psikologji, Jeremy ka qenë gjithmonë i magjepsur nga gjuha e pashprehur dhe shenjat delikate që rregullojnë ndërveprimet njerëzore. Duke u rritur në një komunitet të larmishëm, ku komunikimi joverbal luajti një rol jetik, kurioziteti i Jeremy-t për gjuhën e trupit filloi që në moshë të re.Pas përfundimit të diplomës në psikologji, Jeremy filloi një udhëtim për të kuptuar ndërlikimet e gjuhës së trupit në kontekste të ndryshme sociale dhe profesionale. Ai mori pjesë në seminare të shumta, seminare dhe programe të specializuara trajnimi për të zotëruar artin e dekodimit të gjesteve, shprehjeve të fytyrës dhe qëndrimeve.Nëpërmjet blogut të tij, Jeremy synon të ndajë njohuritë dhe njohuritë e tij me një audiencë të gjerë për të ndihmuar në përmirësimin e aftësive të tyre të komunikimit dhe për të përmirësuar të kuptuarit e sinjaleve joverbale. Ai mbulon një gamë të gjerë temash, duke përfshirë gjuhën e trupit në marrëdhënie, biznes dhe ndërveprime të përditshme.Stili i shkrimit të Jeremy-t është tërheqës dhe informues, pasi ai ndërthur ekspertizën e tij me shembuj të jetës reale dhe këshilla praktike. Aftësia e tij për të zbërthyer konceptet komplekse në terma lehtësisht të kuptueshëm i fuqizon lexuesit të bëhen komunikues më efektivë, si në mjedise personale ashtu edhe në ato profesionale.Kur nuk shkruan apo hulumton, Jeremy-t i pëlqen të udhëtojë në vende të ndryshmepërjetoni kultura të ndryshme dhe vëzhgoni se si shfaqet gjuha e trupit në shoqëri të ndryshme. Ai beson se të kuptuarit dhe përqafimi i shenjave të ndryshme joverbale mund të nxisë ndjeshmërinë, të forcojë lidhjet dhe të mbushë boshllëqet kulturore.Me angazhimin e tij për të ndihmuar të tjerët të komunikojnë në mënyrë më efektive dhe ekspertizën e tij në gjuhën e trupit, Jeremy Cruz, i njohur ndryshe si Elmer Harper, vazhdon të ndikojë dhe frymëzojë lexuesit në mbarë botën në udhëtimin e tyre drejt zotërimit të gjuhës së pashprehur të ndërveprimit njerëzor.