Pse një vajzë do të ulet në prehrin tuaj (gjuha e trupit)

Pse një vajzë do të ulet në prehrin tuaj (gjuha e trupit)
Elmer Harper

Tabela e përmbajtjes

Kur një vajzë ulet në prehrin tuaj, mund të jetë konfuze apo edhe befasuese. Megjithatë, ka disa arsye pse ajo do ta bënte këtë dhe ato janë kryesisht të mira.

Një vajzë mund të ulet në prehrin tuaj nëse tërhiqet nga ju ose nëse ndjehet rehat pranë jush. Nëse një vajzë ulet në prehrin tuaj në një festë, kjo mund të nënkuptojë se ajo ndihet mjaft e sigurt për të qenë aq afër jush dhe kjo është një gjë e mirë nëse jeni të interesuar për të. Është një mënyrë për t'ju treguar se dëshiron të jetë pranë jush.

Në postim, ne do të hedhim një vështrim në 8 nga arsyet kryesore pse një vajzë do të ulet në prehrin tuaj në radhë të parë.

Shfrytëzojeni këtë "Mend hack" për ta bërë çdo vajzë të ndjehet të çmendur Sex .

8 arsye pse një vajzë do të ulej në prehrin tuaj.

 1. Ajo tërhiqet nga ju.
 2. Ajo është e mërzitur.
 3. Ajo po përpiqet të jetë qesharake.
 4. Ajo po përpiqet të jetë komode.
 5. Ajo dëshiron diçka me ty>Ajo po përpiqet të afrohet me ju.
 6. Ajo është e vetmuar.
 7. Ajo është e dehur.

Ajo tërhiqet nga ju.

Shumica e njerëzve do të pajtoheshin që nëse një vajzë ulet në prehrin tuaj në një festë ose ulet pranë jush, ajo është shumë e tërhequr nga ju. Megjithatë, konteksti do të luajë një rol të madh në të kuptuarit nëse ajo ju pëlqen vërtet.

Pyetje që duhet t'i bëni vetes: A ka treguar ajo ndonjë shenjë tjetër tërheqëse? A flirton ajo me ty? A e keni vënë retë shikon, pastaj të shikojë larg?

Nëse keni vënë re ndonjë nga sa më sipër, ajo mund të tërhiqet nga ju sido që të jetë, ndoshta kjo është një shenjë e mirë që ajo është në dashuri me ju.

Për më shumë informacion, nëse ajo është e tërhequr nga ju, shikoni këtë postim që tregon se ajo ju pëlqen

Ajo është e mërzitur.

Ndonjëherë një vajzë të re që shpërqendrohet lehtësisht. Ata mund të vijnë dhe të ulen në prehrin tuaj për një mënyrë të shpejtë për të tërhequr vëmendjen tuaj dhe për ta mbajtur atë mbi të. Është një mënyrë për të luajtur me ju ose me dikë tjetër përreth. Nëse ajo e bën këtë me djem të tjerë, nuk është gjë e madhe pasi është sjellje normale. Megjithatë, nëse ajo e bën këtë vetëm me ju, atëherë ju e dini se ka diçka më shumë në të.

Ajo po përpiqet të jetë qesharake.

Nëse ajo e di që turpëroheni lehtë, ulja në prehër mund të shihet si qesharake për të tjerët sepse do të skuqeni ose do të ndiheni të parehatshëm me të në prehër. Gjëja për të menduar këtu është se si ajo ju bëri të ndiheni. A të tallte ajo para të tjerëve apo ishe vetëm ti dhe ajo? Dy kuptime shumë të ndryshme.

Ajo dëshiron diçka nga ju.

Disa vajza mund të përpiqen të afrohen me ju, sepse duan diçka nga ju dhe e dinë që ju tërhiqeni prej tyre. Nëse ajo ulet në prehrin tuaj dhe flirton me ju dhe më pas kërkon një nder apo diçka tjetër, atëherë e dini se kjo është arsyeja pse ajo është ulur në prehrin tuaj. Për shembull, nëse jeni në një bar dhe ajo dëshirondisa para shtesë, ajo mund të ulet në prehërin tuaj, t'ju afrohet dhe më pas të pyesë.

Ajo është rehat me ju.

Kur vajzat janë vërtet rehat me ju, ato shpesh afrohen dhe në hapësirën tuaj personale. Qëndrimi ulur në prehër është vetëm një mënyrë për t'ju bërë të kuptoni se ajo ndjehet rehat me ju, pavarësisht nëse është një miqësi apo më shumë.

Ajo po përpiqet të afrohet me ju.

Një vajzë mund të mos dëshirojë të presë që ju të bëni një lëvizje ose mund të jetë duke kërkuar pretendimin e saj ndaj jush. Është një mënyrë për t'u afruar më shumë me ju dhe për t'u treguar të gjithëve që ju pëlqen.

Ajo është e vetmuar.

Nëse një vajzë ndihet e vetmuar, ajo mund të vijë për t'u përqafuar ose përqafuar, dhe të ulesh në prehrin tënd është një mënyrë për të tërhequr vëmendjen tënde për të të treguar se si ndihet.

Ajo është e dehur ose mund të provojë mirë si e dehur dhe më pas është një vajzë e dehur. në prehrin tuaj. Kjo nuk duhet të merret si një shenjë se ajo ju pëlqen romantikisht nëse nuk ka tregues të tjerë.

Pse i dashuri im do që unë të ulem në prehrin e tij?

Ka disa arsye pse i dashuri juaj mund të dëshirojë që ju të uleni në prehrin e tij.

Shiko gjithashtu: Cilat janë tiparet e një burri apo të dashurit egoist?
 • Ai të ndihet më rehat duke folur me ty. 5>
 • Ai e sheh atë zbavitëse.
 • Ai dëshiron të jetë afër nxehtësisë së trupit tuaj.
 • Ai kënaqet me ndjenjën e trupit tuaj kundër tij.
 • Ai po përpiqet të jetë lozonjar oseFlirtat. Të ulesh në prehrin e dikujt mund të jetë e pafajshme ose seksuale, kështu që është e rëndësishme të dish se cili është kuptimi përpara se ta bësh.

  Çfarë do të thotë të ulesh në prehrin e një djali?

  Të ulesh në prehrin e një djali mund të nënkuptojë gjëra të ndryshme në varësi të marrëdhënies midis djalit dhe vajzës. Nëse ata janë miq të mirë, mund të jetë thjesht një gjest miqësor ose një mënyrë për të treguar tërheqje. Për njerëzit që mund të jenë të interesuar për njëri-tjetrin, të shohësh emrin e personit në telefonin e tyre në thelb do të thotë "ata po mendojnë për mua". Mund të nënkuptojë gjithashtu një gjest flirtues ose një mënyrë për të thënë "përshëndetje" ose "Më mungon".

  Sido që të jetë, ulja në prehrin e tij zakonisht krijon një lloj kontakti fizik, i cili mund të interpretohet si flirt, përveç nëse të dyja palët janë miq të mirë dhe nuk ka interes romantik.

  A ju pëlqen djemve kur ju uleni në prehër, ndoshta ju pëlqen? uluni në prehrin e tij - nëse ai nuk ju pëlqen romantikisht, ai mund të përpiqet t'ju shtyjëlarg.

  A konsiderohet si flirtim të ulesh në prehrin e një djali?

  Të ulesh në prehrin e një djali mund të konsiderohet si flirtim, nëse nuk je ulur në prehrin e tij në një mënyrë romantike ose në një festë. Nëse jeni ulur në prehrin e tij dhe mendoni se është flirtues, atëherë ndoshta është.

  Por nëse jeni ulur në prehrin e tij dhe ai nuk po përgjigjet në mënyrë flirtuese, atëherë mund të dëshironi të rimendoni gjestin tuaj.

  Cili është një justifikim i mirë për një vajzë që të ulet në një djalë. justifikimi më i mirë që një vajzë të ulet në prehrin e një djali do të ndryshojë në varësi të situatës. Megjithatë, disa justifikime të mira për këtë

  mund të jenë se ju duhet një vend, doni t'i tregoni atij diçka, doni të luani luftë me të. Në secilin rast, të ulesh në prehrin e një djali mund të jetë një mënyrë për të çuar përpara marrëdhënien tënde – ose thjesht për të shijuar disa përqafim!

  Mendimet përfundimtare.

  Kur bëhet fjalë për arsyen pse një vajzë të ulet në prehrin tënd, ka shumë kuptime të ndryshme, por thjesht zbret në kontekstin dhe situatën në të cilën ndodhesh.

  Shiko gjithashtu: Të mbështetesh në një karrige (do të thotë më shumë se sa di)

  Ne sugjerojmë të studiosh gjuhën e trupit për të mësuar se çfarë të ndodh me të. Shikoni se si të lexoni gjuhën e trupit këtu për më shumë informacion mbi këtë temë. Deri herën tjetër qëndroni të sigurt.
Elmer Harper
Elmer Harper
Jeremy Cruz, i njohur edhe me pseudonimin e tij Elmer Harper, është një shkrimtar i pasionuar dhe entuziast i gjuhës së trupit. Me një sfond në psikologji, Jeremy ka qenë gjithmonë i magjepsur nga gjuha e pashprehur dhe shenjat delikate që rregullojnë ndërveprimet njerëzore. Duke u rritur në një komunitet të larmishëm, ku komunikimi joverbal luajti një rol jetik, kurioziteti i Jeremy-t për gjuhën e trupit filloi që në moshë të re.Pas përfundimit të diplomës në psikologji, Jeremy filloi një udhëtim për të kuptuar ndërlikimet e gjuhës së trupit në kontekste të ndryshme sociale dhe profesionale. Ai mori pjesë në seminare të shumta, seminare dhe programe të specializuara trajnimi për të zotëruar artin e dekodimit të gjesteve, shprehjeve të fytyrës dhe qëndrimeve.Nëpërmjet blogut të tij, Jeremy synon të ndajë njohuritë dhe njohuritë e tij me një audiencë të gjerë për të ndihmuar në përmirësimin e aftësive të tyre të komunikimit dhe për të përmirësuar të kuptuarit e sinjaleve joverbale. Ai mbulon një gamë të gjerë temash, duke përfshirë gjuhën e trupit në marrëdhënie, biznes dhe ndërveprime të përditshme.Stili i shkrimit të Jeremy-t është tërheqës dhe informues, pasi ai ndërthur ekspertizën e tij me shembuj të jetës reale dhe këshilla praktike. Aftësia e tij për të zbërthyer konceptet komplekse në terma lehtësisht të kuptueshëm i fuqizon lexuesit të bëhen komunikues më efektivë, si në mjedise personale ashtu edhe në ato profesionale.Kur nuk shkruan apo hulumton, Jeremy-t i pëlqen të udhëtojë në vende të ndryshmepërjetoni kultura të ndryshme dhe vëzhgoni se si shfaqet gjuha e trupit në shoqëri të ndryshme. Ai beson se të kuptuarit dhe përqafimi i shenjave të ndryshme joverbale mund të nxisë ndjeshmërinë, të forcojë lidhjet dhe të mbushë boshllëqet kulturore.Me angazhimin e tij për të ndihmuar të tjerët të komunikojnë në mënyrë më efektive dhe ekspertizën e tij në gjuhën e trupit, Jeremy Cruz, i njohur ndryshe si Elmer Harper, vazhdon të ndikojë dhe frymëzojë lexuesit në mbarë botën në udhëtimin e tyre drejt zotërimit të gjuhës së pashprehur të ndërveprimit njerëzor.