Si t'i tregoni atij se ju mungon pa tingëlluar nevojtar (i ngjitur)

Si t'i tregoni atij se ju mungon pa tingëlluar nevojtar (i ngjitur)
Elmer Harper

Kështu që ju dëshironi t'i tregoni të dashurit tuaj se po ju mungon pa u dukur shumë i ngjitur. Në këtë postim, ne do të shpjegojmë se si ta bëjmë këtë dhe të shmangim të bëheni nevojtarë.

Kur bëhet fjalë për t'i thënë një djali ose të dashurit se ju mungon pa u dukur shumë nevojtar ose i lidhur, është e rëndësishme të mbani ekuilibrin e duhur. Filloni duke i shprehur ndjenjat tuaja në një mënyrë pozitive, si p.sh. pyesni se si po kalon, hapni fillimisht bisedën, kërkoni këshillën e tij, më pas, pasi të jeni rehat, jepni disa sugjerime se sa shumë ju ka munguar të dëgjoni këshillat e tij dhe shikoni se si reagon ai.

Nëse gjithçka shkon mirë, mbajini bisedat të rrjedhin dhe të jenë të natyrshëm. Me pak fjalë, bëjini atij një pyetje, dëgjoni këshillat e tij dhe më pas thoni se ju ka munguar të bisedoni me të.

5 mënyra për të filluar një bisedë pa u dukur nevoja.

  1. Përgëzojini diçka që ai ka bërë së fundmi.
  2. Dërgojini atij një meme qesharake për mungesën e tij. 2>Pyeteni se si po i shkon dita.
  3. Kërkoni këshillën e tij për një lloj problemi të thjeshtë.

Fjalë që ju bëjnë të tingëlloni nevojtar.

Të flisni shumë për veten tuaj në biseda, të dërgoni shumë mesazhe me tekst ose të telefononi vazhdimisht, duke dashur të kaloni të gjithë kohën tuaj me personin, duke qenë tepër i ndjeshëm ndaj posesivitetit.duke pritur që personi tjetër t'u përgjigjet nevojave dhe dëshirave tuaja, dhe duke bërë kërkesa në vend të kërkesave. Mos fol për ty, pyet për të.

Si t'i thuash një djali që të mungon pa u duk i lidhur apo nevojtar?

Të thuash një djali që të mungon pa u dukur i lidhur ose nevojtar, mund të jetë e ndërlikuar. Për të filluar, është e rëndësishme të mbani mend se nuk keni nevojë të provoni dashurinë ose dëshirën tuaj për të duke i thënë vazhdimisht se sa shumë ju mungon. Në vend të kësaj, shprehni ndjenjat tuaja për të në mënyra delikate por domethënëse, si p.sh. t'i dërgoni një mesazh ose t'i lini një shënim me ndjenjat tuaja.

Mund ta befasoni gjithashtu me një dhuratë të veçantë ose të planifikoni një shëtitje romantike për t'i treguar se sa shumë kujdeseni dhe ju mungon. Për më tepër, gjeni kohë për të shprehur vlerësimin tuaj për të gjitha gjërat e vogla që ai bën për ju. Në fund të fundit, sigurohuni që t'i komunikoni emocionet tuaja në një mënyrë që nxjerr vetëbesim, jo ​​dëshpërim.

Si i tregoni dikujt që ju mungon?

Mënyra më e mirë për t'i treguar dikujt që ju mungon është, të jemi të sinqertë, dhe t'i shprehni drejtpërdrejt ndjenjat tuaja. Ju mund të thoni diçka si "Më mungon vërtet" ose "Kam menduar shumë për ty kohët e fundit. Më mungon." Të tregosh vlerësimin tënd për personin dhe të shprehësh se sa shumë kujdesesh për të mund të shkojë shumë. Nëse ndiheni rehat, mund të shkruani gjithashtu një letër ose të dërgoni një kartë që shpreh ndjenjat tuaja. Pavarësisht se si zgjidhni t'u tregoni atyre,mos harroni të jeni të sinqertë dhe të hapur për mënyrën se si ndiheni.

Shiko gjithashtu: Fjalë dashurie që fillojnë me F

Si t'i dërgoni mesazh një djali në fillim pa u tingëlluar i dëshpëruar.

Mënyra më e mirë për t'i dërguar mesazh një djali fillimisht pa u dukur i dëshpëruar është të kërkoni një favor ose këshillë të thjeshtë. Shmangni të qenit tepër entuziast, pasi kjo mund të shfaqet si dëshpërim. Në vend të kësaj, filloni me një mesazh miqësor dhe të lezetshëm. Mbajeni atë të lehtë dhe argëtues. Gjithashtu, mos i dërgoni mesazhe shumë shpesh ose shumë.

Shiko gjithashtu: Shembuj të gjuhës negative të trupit (nuk duhet ta thuash)

Të dërgoni mesazhe çdo ditë ose të prisni një përgjigje menjëherë, mund t'ju bëjë të dukeni tepër të etur ose të dëshpëruar. Lëreni të përgjigjet me ritmin e tij. Së fundi, mos jini shumë të disponueshëm. Shmangni të jeni gjithmonë në dispozicion për të ose mos e bëni veten të dukeni tepër i disponueshëm. Mbajeni jetën dhe orarin tuaj dhe sigurohuni që keni gjëra të tjera për të bërë dhe vende për të qenë.

Mendimet përfundimtare.

Ka shumë mënyra se si mund t'i tregoni atij se ju mungon pa u dukur i dëshpëruar apo i turpshëm. Këshilla jonë më e mirë do të ishte t'i dërgonim mesazhe ku e pyesin për ditët e tij ose duke i kërkuar ndihmë.

Më pas shkoni që andej. Shpresojmë që ky postim t'u jetë përgjigjur pyetjeve që mund të dëshironi të shikoni gjithashtu Si ta bëni atë të humbasë përmes tekstit (Udhëzues i plotë) për më shumë këshilla dhe truket pa u dukur në të vërtetë nevojtar ose i dëshpëruar.
Elmer Harper
Elmer Harper
Jeremy Cruz, i njohur edhe me pseudonimin e tij Elmer Harper, është një shkrimtar i pasionuar dhe entuziast i gjuhës së trupit. Me një sfond në psikologji, Jeremy ka qenë gjithmonë i magjepsur nga gjuha e pashprehur dhe shenjat delikate që rregullojnë ndërveprimet njerëzore. Duke u rritur në një komunitet të larmishëm, ku komunikimi joverbal luajti një rol jetik, kurioziteti i Jeremy-t për gjuhën e trupit filloi që në moshë të re.Pas përfundimit të diplomës në psikologji, Jeremy filloi një udhëtim për të kuptuar ndërlikimet e gjuhës së trupit në kontekste të ndryshme sociale dhe profesionale. Ai mori pjesë në seminare të shumta, seminare dhe programe të specializuara trajnimi për të zotëruar artin e dekodimit të gjesteve, shprehjeve të fytyrës dhe qëndrimeve.Nëpërmjet blogut të tij, Jeremy synon të ndajë njohuritë dhe njohuritë e tij me një audiencë të gjerë për të ndihmuar në përmirësimin e aftësive të tyre të komunikimit dhe për të përmirësuar të kuptuarit e sinjaleve joverbale. Ai mbulon një gamë të gjerë temash, duke përfshirë gjuhën e trupit në marrëdhënie, biznes dhe ndërveprime të përditshme.Stili i shkrimit të Jeremy-t është tërheqës dhe informues, pasi ai ndërthur ekspertizën e tij me shembuj të jetës reale dhe këshilla praktike. Aftësia e tij për të zbërthyer konceptet komplekse në terma lehtësisht të kuptueshëm i fuqizon lexuesit të bëhen komunikues më efektivë, si në mjedise personale ashtu edhe në ato profesionale.Kur nuk shkruan apo hulumton, Jeremy-t i pëlqen të udhëtojë në vende të ndryshmepërjetoni kultura të ndryshme dhe vëzhgoni se si shfaqet gjuha e trupit në shoqëri të ndryshme. Ai beson se të kuptuarit dhe përqafimi i shenjave të ndryshme joverbale mund të nxisë ndjeshmërinë, të forcojë lidhjet dhe të mbushë boshllëqet kulturore.Me angazhimin e tij për të ndihmuar të tjerët të komunikojnë në mënyrë më efektive dhe ekspertizën e tij në gjuhën e trupit, Jeremy Cruz, i njohur ndryshe si Elmer Harper, vazhdon të ndikojë dhe frymëzojë lexuesit në mbarë botën në udhëtimin e tyre drejt zotërimit të gjuhës së pashprehur të ndërveprimit njerëzor.