Si ta bëj burrin tim xheloz pa tradhtuar (Udhëzues)

Si ta bëj burrin tim xheloz pa tradhtuar (Udhëzues)
Elmer Harper

Mënyra më e mirë për ta bërë burrin tuaj xheloz pa tradhtuar është t'i tregoni atij se keni burra të tjerë të interesuar për ju. Kjo do ta bëjë atë të dëshirojë të vazhdojë me ju dhe të jetë më i vëmendshëm, por a është kjo me të vërtetë mënyra më e mirë dhe pse do të dëshironit t'ia bënit këtë burrit tuaj?

Së pari, duhet të pyesim veten pse do të dëshironit ta bënit burrin tuaj xheloz në radhë të parë? Pse do të dëshironit ta bëni burrin tuaj xheloz në radhë të parë?

Shumë njerëz do të thoshin se nuk ia vlen dhe se ka mënyra më të mira për të marrë atë që dëshironi. Do të pajtohesha se thjesht do të më bënte të zemëruar me gruan time. Duke thënë se ka disa mënyra për të rifituar dashurinë e burrit tuaj.

Filloni me ju Pse.

Pse ndiheni kështu për burrin tuaj? A nuk tregon mjaft dashuri? E keni humbur marrëdhënien emocionale mes ju të dyve? Merrni një minutë për të kuptuar me të vërtetë pse doni ta bëni burrin tuaj xheloz pa tradhtuar më parë.

Një arsye e zakonshme që gratë duan ta bëjnë burrin xheloz pa tradhtuar është se ai ka rënë nga dashuria me ju dhe kjo është çështja thelbësore.

Pasi të kuptoni se keni diku për të ndërtuar mbi të, mund të filloni të martoheni. , shumica e njerëzve kanë çdo qëllim që të qëndrojnë së bashku përgjithmonë. Ju pëlqen koha që kaloni me burrin tuaj dhe e keni të vështirë ta imagjinonijeta pa to. Ju gjithashtu respektoni njëri-tjetrin, ndani përvoja të shkëlqyera dhe kujdeseni shumë për njëri-tjetrin në martesën tuaj.

Mund të ndiheni sikur burri juaj po ju shmang ose ndoshta ai thjesht nuk kujdeset për ndjenjat tuaja. Është e rëndësishme të kuptojmë se me kalimin e kohës, emocionet tona do të ulen dhe do të konsumohen. Çfarë veprimi mund të ndërmerrni për ta ndryshuar këtë?

Si ta bëni burrin tuaj të bjerë sërish në dashuri me ju.

Së pari, ju nuk doni ta manipuloni atë që të bie sërish në dashuri me ju. Ky është një gabim i madh që ai do ta kuptojë këtë dhe do të zemërohet me ju. Opsioni më i mirë është të vazhdoni t'i tregoni dashuri ndërkohë që përcaktoni rrugën e ardhshme të veprimit.

Burrat kanë nevoja të thjeshta që të jenë bardh e zi, kjo është arsyeja pse ata fillojnë të ndihen të refuzuar nga ju kur burri juaj filloi të ndihet i refuzuar ose i lënë pas dore ai do të tërhiqet nga ju.

Duhet t'i ndizni përsëri zjarrin me dashurinë tuaj. Gjithçka që duhet të bëni është të ndryshoni procesin e dashurisë.

Duhet të kuptoni gjithashtu se cila është gjuha e tij e dashurisë, në mënyrë që të mund të komunikoni më mirë dhe t'i tregoni se e doni duke bërë gjëra që ai i respekton dhe i vëren.

Shiko gjithashtu: Si e kontrolloni mendjen e dikujt (Kontrolli i mendjes)

Të mësosh gjuhën e dashurisë së dikujt është një mënyrë unike për ta njohur atë më mirë dhe për t'i treguar se kujdesesh. Nëse ai është një person i tipit "Veprat e Shërbimit", për shembull, atëherë do të ishte një ide e mirë që ju të bëni gjëra për të në vend që të prisni që ai të bëjë të njëjtën gjë për ju. Nëse ai është një “Fjalë tëAfirmim" lloj personi, provoni të komplimentoni dhe lavdëroni.

Për të mësuar më shumë rreth zbulimit të gjuhës së tij të dashurisë, shikoni këtë artikull këtu.

Ndizni zjarrin.

Nëse mund ta doni përsëri pa kushte dhe të lëvizni në mënyrën që keni bërë kur keni hyrë për herë të parë në një lidhje me të, kjo është një mënyrë e natyrshme për të rindezur zjarrin në mënyrën më të mirë mes jush dhe atij të purpurt. Por ju duhet të jeni të sinqertë me veten dhe ta doni atë pa kushte që kjo të funksionojë.

Nëse qëndroni të qëndrueshëm me ta dashuruar pa kushte, ai do të bjerë sërish në dashuri me ju. Mos harroni, ai donte të kalonte pjesën tjetër të jetës së tij me ju dhe ju e meritoni atë.

Ai nuk ka pasur dashuri të pakushtëzuar në jetën e tij, sepse nuk ka njeri tjetër që mund t'i sigurojë. Gjithmonë keni qenë ju që ia siguronit këtë, që nga martesa juaj, ju morët frenat nga nëna e tij e dashurisë.

Çfarë nuk duhet të bëni për ta bërë burrin tuaj xheloz?

Ka disa gjëra që mund të bëni për ta bërë burrin tuaj xheloz pa tradhtuar. Një mënyrë është t'i kushtoni më shumë vëmendje pamjes tuaj. Sigurohuni që të dukeni më mirë kur dilni në publik. Një mënyrë tjetër është të flirtoni me burra të tjerë para burrit tuaj. Kjo padyshim që do ta bëjë atë xheloz.

Mund të flisni edhe për burrat e tjerë në një këndvështrim pozitiv kur jeni rreth burrit tuaj. Kjo do ta bëjë atë të pyesë nëse jeni të interesuar për dikë tjetër.

Më në fund, jumund të kaloni më shumë kohë me miqtë tuaj dhe më pak kohë me burrin tuaj. Kjo do ta bëjë atë të ndihet sikur nuk është personi më i rëndësishëm në jetën tuaj.

Të gjitha këshillat e mësipërme mund t'i gjeni në internet, por ato janë krejtësisht të gabuara dhe vetëm sa do të shkaktojnë një debat ose që ai t'ju zemërojë edhe më shumë. Ju dëshironi ta bëni atë të bie sërish në dashuri me ju.

Pyetje dhe Përgjigje

1. Cilat janë disa gjëra që mund të bëni për ta bërë burrin tuaj xheloz pa tradhtuar?

E vetmja mënyrë për ta bërë burrin tuaj xheloz pa tradhtuar është të ndryshoni mendimin tuaj në lidhje me përpjekjen për ta bërë atë xheloz dhe të vini nga një vend dashurie dhe respekti. Ndizni sërish zjarrin që dikur kishit për njëri-tjetrin.

2. Pse dëshironi ta bëni burrin tuaj xheloz?

Mund të ketë shumë arsye pse dikush mund të dëshirojë ta bëjë xheloz burrin e tyre. Disa arsye të mundshme përfshijnë dëshirën për të rritur vëmendjen dhe/ose dashurinë e partnerit të tyre, ndjenjën sikur partneri i tyre po i merr si të mirëqenë, ose dëshirën për të rindezur shkëndijën në marrëdhënien e tyre. Për më tepër, disa njerëz mund ta bëjnë këtë si një formë hakmarrjeje nëse mendojnë se partneri i tyre i ka keqtrajtuar.

3. Cilat janë rreziqet e mundshme për ta bërë burrin tuaj xheloz?

Ka disa rreziqe të mundshme që lidhen me bërjen xheloze të bashkëshortit tuaj. Së pari, kjo mund të çojë potencialisht në atë që ai të ndihet i pasigurt në marrëdhënie.Për më tepër, mund të shkaktojë që ai të ndiejë pakënaqësi ndaj jush nëse ndihet sikur po përpiqeni qëllimisht ta bëni atë xheloz. Së fundi, nëse nuk jeni të kujdesshëm, bërja e burrit tuaj xheloz mund të rezultojë e kundërt dhe në vend të kësaj do të bëjë që ai të interesohet më shumë për një grua tjetër.

Shiko gjithashtu: 99 Fjalë negative që fillojnë me I (me përkufizim)

4. Cilat janë disa shenja që tregojnë se burri juaj është xheloz?

Disa shenja që bashkëshorti juaj mund të jetë xheloz mund të përfshijnë zemërimin ose mërzitjen e tij lehtësisht kur ndërveproni me burra të tjerë, duke ju akuzuar për tradhti ose tradhti, dhe se ai përpiqet të kontrollojë me kë flisni dhe kalon kohë, ose ai është tepër posesiv ndaj jush. Nëse vëreni se burri juaj shfaq ndonjë nga këto sjellje, kjo mund të jetë tregues i xhelozisë.

5. Si mund ta trajtoni xhelozinë tek burri juaj.

Nuk ka asnjë përgjigje të vetme për adresimin e xhelozisë tek një bashkëshort, pasi çdo situatë është unike dhe mund të kërkojë një qasje të ndryshme. Megjithatë, disa këshilla se si të trajtoni xhelozinë tek një burrë mund të përfshijnë:

  • Komunikoni me të hapur dhe sinqerisht për marrëdhënien tuaj, duke përfshirë çdo shqetësim që keni në lidhje me xhelozinë e tij.
  • Të ndihmoni të kuptojë shkaqet rrënjësore të xhelozisë së tij, të cilat mund të përfshijnë pasiguri ose përvoja të tilla si të folurit e tij të shëndoshë në të kaluarën.<109> tek një terapist.
  • Të mbështesim atë ndërsa punon për të kapërcyer të tijatxhelozi, e cila mund të kërkojë kohë dhe durim.

Përmbledhje

Si ta bëj burrin tim xheloz pa tradhtuar këtu janë disa këshilla për ta trajtuar këtë tek një bashkëshort që mund të përfshijnë komunikimin me ndershmëri për marrëdhënien tuaj, ndihmën e tij për të kuptuar shkaqet rrënjësore të ndjenjave tuaja dhe inkurajimin e tij që t'i shprehë ndjenjat e tij në një mënyrë të shëndetshme.

Por mënyra më efektive është të mos e bëni burrin tuaj xheloz. Thjesht tregojini se e doni në mënyrën tuaj. Nëse doni të kuptoni gjuhën e tij të dashurisë, shikoni artikullin e tij këtu.
Elmer Harper
Elmer Harper
Jeremy Cruz, i njohur edhe me pseudonimin e tij Elmer Harper, është një shkrimtar i pasionuar dhe entuziast i gjuhës së trupit. Me një sfond në psikologji, Jeremy ka qenë gjithmonë i magjepsur nga gjuha e pashprehur dhe shenjat delikate që rregullojnë ndërveprimet njerëzore. Duke u rritur në një komunitet të larmishëm, ku komunikimi joverbal luajti një rol jetik, kurioziteti i Jeremy-t për gjuhën e trupit filloi që në moshë të re.Pas përfundimit të diplomës në psikologji, Jeremy filloi një udhëtim për të kuptuar ndërlikimet e gjuhës së trupit në kontekste të ndryshme sociale dhe profesionale. Ai mori pjesë në seminare të shumta, seminare dhe programe të specializuara trajnimi për të zotëruar artin e dekodimit të gjesteve, shprehjeve të fytyrës dhe qëndrimeve.Nëpërmjet blogut të tij, Jeremy synon të ndajë njohuritë dhe njohuritë e tij me një audiencë të gjerë për të ndihmuar në përmirësimin e aftësive të tyre të komunikimit dhe për të përmirësuar të kuptuarit e sinjaleve joverbale. Ai mbulon një gamë të gjerë temash, duke përfshirë gjuhën e trupit në marrëdhënie, biznes dhe ndërveprime të përditshme.Stili i shkrimit të Jeremy-t është tërheqës dhe informues, pasi ai ndërthur ekspertizën e tij me shembuj të jetës reale dhe këshilla praktike. Aftësia e tij për të zbërthyer konceptet komplekse në terma lehtësisht të kuptueshëm i fuqizon lexuesit të bëhen komunikues më efektivë, si në mjedise personale ashtu edhe në ato profesionale.Kur nuk shkruan apo hulumton, Jeremy-t i pëlqen të udhëtojë në vende të ndryshmepërjetoni kultura të ndryshme dhe vëzhgoni se si shfaqet gjuha e trupit në shoqëri të ndryshme. Ai beson se të kuptuarit dhe përqafimi i shenjave të ndryshme joverbale mund të nxisë ndjeshmërinë, të forcojë lidhjet dhe të mbushë boshllëqet kulturore.Me angazhimin e tij për të ndihmuar të tjerët të komunikojnë në mënyrë më efektive dhe ekspertizën e tij në gjuhën e trupit, Jeremy Cruz, i njohur ndryshe si Elmer Harper, vazhdon të ndikojë dhe frymëzojë lexuesit në mbarë botën në udhëtimin e tyre drejt zotërimit të gjuhës së pashprehur të ndërveprimit njerëzor.