Asmeninės erdvės pažeidimų pavyzdžiai (Gerbk mano erdvę)

Asmeninės erdvės pažeidimų pavyzdžiai (Gerbk mano erdvę)
Elmer Harper

Turime asmeninę erdvę, t. y. teritoriją aplink mus, kurią laikome savo asmenine erdve. Jaučiamės pažeisti, kai kas nors įsibrauna į mūsų asmeninę erdvę, ir tai gali atsitikti ir per neverbalinį bendravimą. Pavyzdžiui, jei kas nors stovi ar sėdi per arti mūsų, galime jaustis nepatogiai arba jausti grėsmę.

Toliau pateikiami keli asmeninės erdvės pažeidimų pavyzdžiai:

 • Stovėjimas per arti ko nors.
 • Prisilietimas prie žmogaus be jo leidimo.
 • Ilgesnį laiką žiūrėjimas į žmogų.
 • Šaukimas ant kito asmens.

Asmeninės erdvės pažeidimo apibrėžimas

Asmeninė erdvė - tai erdvė aplink žmogų, kurioje jis jaučiasi patogiai. Tai privatumo zona. Asmeninės erdvės zona skirtingiems žmonėms yra skirtingo dydžio ir priklauso nuo įvairių veiksnių, tokių kaip kultūrinė aplinka, lytis, amžius ir asmens santykiai su kitais žmonėmis.

Toliau pateikiami keli asmeninės erdvės pažeidimų pavyzdžiai:

Įsiveržimas į kieno nors fizinę teritoriją be leidimo - kieno nors lietimas be leidimo - įsiveržimas į kieno nors emocinę teritoriją užduodant netinkamą klausimą ar pateikiant nejautrų komentarą.

Yra daugybė būdų, kaip žmonės gali pažeisti asmeninę erdvę. Pavyzdžiui, mano buvęs viršininkas, žiūrėdamas į mano kompiuterio ekraną, stovėdavo man per petį. Dėl to galiausiai pasijutau nepatogiai, todėl turėjau jam pasakyti, kad atsitrauktų per kelis metrus.

Asmeninės erdvės pažeidimai gali būti tyčiniai arba netyčiniai, bet bet kokiu atveju jie gali turėti neigiamą poveikį asmeniui, kuris juos patiria.

Taip pat žr: Kūno kalba, kuria kalba ištekėjusi moteris, kuriai jūs patinkate (traukos ženklas)

Asmeninės erdvės istorija.

1960 m. antropologas sukūrė terminą "asmeninė erdvė", jo vardas buvo Edwardas Twichellas Hallas, jis taip pat sukūrė ir užfiksavo, kaip žmonės naudojasi asmenine erdve.

Hallas savo tyrimą pavadino "proksemika" ir aprašė asmeninę sąveiką su aštuoniais taškais, o kiekvienas kodas turėjo savo įrašą.

 1. Postuarl - Lyties identifikatoriai.
 2. Soicofugal - Socialinė ir politinė orientacija.
 3. Kinestetiniai veiksniai.
 4. Prisilietimo kodas.
 5. Tinklainės deriniai.
 6. Terminis kodas.
 7. Uoslės kodas.
 8. Balso garsas ir garsumas.

Daugiau informacijos apie šį kodą rasite šiame nuostabiame "Vox" vaizdo įraše "YouTube".

Naudingi patarimai

Kas yra proksemika, kai kalbama apie asmeninės erdvės supratimą?

Proksemika - tai mokslas apie tai, kaip žmonės naudojasi erdve. Jame nagrinėjama, kaip individo kultūra veikia jo "asmeninį burbulą" arba komforto zoną aplink jį, kai jis būna viešumoje.

Klasikinę proksemikos teoriją, kurioje naudojami keturi tarpasmeninio atstumo laipsniai, šeštajame dešimtmetyje sukūrė antropologas Edwardas T. Hallas. Jis nustatė, kad yra keturi asmeninės erdvės proksemikos laipsniai.

Suprasti asmeninės erdvės proksemiką.

Asmeninės erdvės pažeidimų pavyzdžiai (viskas, ką reikia žinoti)

1. Viešasis atstumas.

Viešoje erdvėje įprastas atstumas tarp dviejų žmonių yra maždaug 12-25 pėdos.) Tai normalu, todėl, norėdami būti išgirsti, paprastai turėsite kalbėti daug garsiau arba šiek tiek sumažinti atstumą.

2. Socialinis atstumas.

Kai esame socialiniu atstumu (4-12 pėdų atstumu vienas nuo kito), tai galime apibrėžti kaip draugystės zoną. Šioje erdvėje turėsite naudoti atvirą kūno kalbą ir akių kontaktą, kad galėtumėte geriau bendrauti.

3. Draugų atstumas.

Kai esate su draugu, įprastas atstumas yra maždaug (1,5-4 pėdos), todėl galite aiškiai matyti ir palaikyti stiprų akių kontaktą, o tai leidžia lengvai susikalbėti.

4. Santykių atstumas.

Ryšio su žmogumi jausmas pasiekia aukščiausią tašką, kai jis yra arčiau jūsų (1-1,5 pėdos). Kūno šiluma ir uoslės pojūčiai šiame procese vaidina didelį vaidmenį. Esate taip arti, kaip tik gali būti arti.

Bendra nykščio taisyklė

Bendra taisyklė yra tokia: kuo arčiau jūsų asmeninės erdvės yra žmogus, tuo patogiau jis jaučiasi, kai jūs esate šalia. Jei jis priartėja per arti, pasakykite jam, kad pasitrauktų.

Neskelbiama uždarų erdvių taisyklė.

Uždarose ar mažose erdvėse mes nekalbame vieni su kitais ir palaikome tik minimalų akių kontaktą.

Taip yra todėl, kad šiose erdvėse trūksta asmeninės erdvės. Pagalvokite, kada paskutinį kartą įlipote į liftą, stovėjote eilėje prie baro ar spaudėtės traukinyje - tai momentai, kai asmeninė erdvė beveik išnyksta. Visi supranta turinį ir situaciją, todėl dauguma žmonių su tuo sutinka.

Šiuolaikiniame pasaulyje trūksta asmeninės erdvės. Mums tenka bendrauti su nepažįstamais žmonėmis, kai važiuojame viešuoju transportu, kai einame apsipirkti maisto produktų ir net kai stovime eilėje prie bilietų į kiną, o pasaulis kasdien tampa vis mažesnis.

Klausimai ir atsakymai

Kaip suprasti, ar kas nors pažeidžia jūsų asmeninę erdvę?

Vieno atsakymo į šį klausimą nėra, nes kiekvienas žmogus asmeninę erdvę patiria skirtingai. Tačiau kai kurie įprasti požymiai, rodantys, kad kažkas gali pažeisti jūsų asmeninę erdvę, yra stovėjimas per arti jūsų, įsiveržimas į jūsų asmeninį burbulą arba vertimas jaustis nepatogiai. Jei jaučiate, kad kažkas pažeidžia jūsų asmeninę erdvę, svarbu pasisakyti ir apginti savo ribas.

Kokios yra asmeninės erdvės pažeidimų pasekmės?

Yra kelios galimos asmeninės erdvės pažeidimo pasekmės. Viena iš jų yra ta, kad asmuo, kurio erdvė pažeidžiama, gali jaustis nepatogiai, jam gali kilti grėsmė ar net panika. Dėl to situacija gali paaštrėti ir gali kilti smurtas. Kita galimybė yra ta, kad asmuo, pažeidžiantis asmeninę erdvę, tiesiog erzina ar yra nemandagus, todėl jo gali būti paprašyta išeiti arba jis gali būti pašalintas iš teritorijos.

Ką galite padaryti, kad išvengtumėte asmeninės erdvės pažeidimų?

Yra keletas dalykų, kuriuos galite padaryti, kad išvengtumėte asmeninės erdvės pažeidimų:

 • Nustatykite aiškias ribas kitiems ir praneškite, kai jos peržengiamos.
 • Būkite ryžtingi sakydami "ne" arba "stop", kai kas nors įsibrauna į jūsų asmeninę erdvę.
 • Sukurkite fizines kliūtis, pavyzdžiui, asmeninės erdvės burbulus arba jėgos laukus.
 • Venkite perpildytų vietų arba situacijų, kuriose gali būti pažeista asmeninė erdvė.

Ką turėtumėte daryti, jei tapote asmeninės erdvės pažeidimo liudininku?

Jei tapote asmeninės erdvės pažeidimo liudininku, turėtumėte pasikalbėti su asmeninę erdvę pažeidžiančiu asmeniu ir paaiškinti jam, kad tai, ką jis daro, yra netinkama. Taip pat svarbu būti pagarbiam ir vengti priversti asmenį jaustis nepatogiai ar pažemintam. Jei asmuo nenustoja pažeidinėti asmeninės erdvės ir paprašytas, gali prireikti pasitelkti trečiąją šalį, pvz.prižiūrėtojas arba apsaugos darbuotojas.

Ką daryti, jei kas nors įsibrovė į jūsų asmeninę erdvę?

Jei kas nors yra jūsų asmeninėje erdvėje, galite padaryti keletą dalykų: galite paprašyti, kad pasitrauktų, patys pasitraukti arba tiesiai pasakyti, kad jums nemalonu dėl jo artumo. Taip pat paprastai laikoma mandagiu, kai įmanoma, palikti žmonėms asmeninę erdvę.

Kodėl žmonės pažeidžia asmeninę erdvę?

Yra daug priežasčių, kodėl žmonės gali pažeisti asmeninę erdvę. Tai gali būti tyčinis veiksmas, kuriuo siekiama įtvirtinti savo valdžią ar dominuoti prieš kitą asmenį. Taip pat tai gali būti atsitiktinis veiksmas dėl žmonių spūsties ar paprasčiausio nesuvokimo apie kitų žmonių asmeninę erdvę. Žmonės, turintys tam tikrų psichikos sutrikimų, taip pat gali sunkiai suprasti ir gerbti asmeninės erdvės ribas.

Ar galite smogti žmogui, esančiam jūsų asmeninėje erdvėje?

Yra daug priežasčių, dėl kurių žmonės gali pažeisti asmeninę erdvę. Pavyzdžiui, jie gali nežinoti asmeninės erdvės ribų arba gali bandyti įbauginti ar dominuoti prieš kitą asmenį. Be to, kai kurie žmonės į asmeninę erdvę žiūri laisviau arba nėra įpratę būti arti kitų žmonių.

Ar įsibrovimas į asmeninę erdvę yra užpuolimas?

Ne, užpuolimas apibrėžiamas kaip smurtinis išpuolis. Nors įsibrovimas į asmeninę erdvę gali būti laikomas nemandagiu, tai nėra užpuolimas.

Kaip sužinoti, ar kas nors yra jūsų asmeninėje erdvėje?

Yra keli būdai, kaip nustatyti, ar asmuo yra jūsų asmeninėje erdvėje. Vienas būdas - patikrinti, ar asmuo stovi arti jūsų, per ištiestos rankos atstumą. Kitas būdas - patikrinti, ar asmuo įsiveržia į jūsų asmeninį burbulą, t. y. nematomą barjerą aplink jūsų kūną, kurį susikuriate tam, kad išlaikytumėte patogų atstumą.

Kodėl mergina įsibrovė į mano asmeninę erdvę?

Vieno atsakymo į šį klausimą nėra, nes yra daugybė galimų priežasčių, dėl kurių žmogus gali įsibrauti į kito asmens asmeninę erdvę. Kai kurios iš galimų priežasčių yra noras priartėti prie kito asmens, grėsmė, pyktis arba siekis įrodyti, kad kitas asmuo dominuoja.

Taip pat žr: 76 Helovino žodžiai, prasidedantys raide P (su apibrėžimu)

Kokie yra asmeninės erdvės pažeidimų pavyzdžiai?

Yra daug asmeninės erdvės pažeidimų pavyzdžių. Štai keletas:

 • Prisilietimas prie žmogaus be jo sutikimo.
 • Įsiveržimas į kieno nors asmeninę erdvę be jo sutikimo.
 • Stovėjimas per arti ko nors.
 • Kalbate per garsiai.
 • Žvilgsnis į ką nors.

Santrauka

Šiame straipsnyje pateikėme daug asmeninės erdvės pažeidimo pavyzdžių. Žmonės įsiveržia į asmeninę erdvę dėl daugelio priežasčių, pavyzdžiui, norėdami priartėti prie kito asmens, jausdami grėsmę ar pyktį arba norėdami įtvirtinti savo dominavimą kito asmens atžvilgiu. Nors įsiveržimas į asmeninę erdvę gali būti laikomas nemandagiu, tai nėra užpuolimas. Peržiūrėkite kitą mūsų straipsnį apie įtikinėjimą ir kūno kalbą čia.
Elmer Harper
Elmer Harper
Jeremy Cruzas, dar žinomas Elmerio Harperio vardu, yra aistringas rašytojas ir kūno kalbos entuziastas. Psichologijos išsilavinimą turintis Jeremy visada žavėjosi neišsakyta kalba ir subtiliais užuominais, kurie valdo žmonių sąveiką. Augdamas įvairiapusėje bendruomenėje, kurioje neverbalinis bendravimas vaidino gyvybiškai svarbų vaidmenį, Jeremy smalsumas kūno kalbai atsirado dar ankstyvoje vaikystėje.Baigęs psichologijos studijas, Jeremy pradėjo kelionę, kad suprastų kūno kalbos subtilybes įvairiuose socialiniuose ir profesiniuose kontekstuose. Jis dalyvavo daugybėje seminarų, seminarų ir specializuotų mokymo programų, kad įsisavintų gestų, veido išraiškų ir pozų iššifravimo meną.Savo tinklaraštyje Jeremy siekia pasidalyti savo žiniomis ir įžvalgomis su plačia auditorija, kad padėtų pagerinti jų bendravimo įgūdžius ir geriau suprasti neverbalinius signalus. Jis apima daugybę temų, įskaitant kūno kalbą santykiuose, versle ir kasdienėje sąveikoje.Jeremy rašymo stilius yra įtraukiantis ir informatyvus, nes jis sujungia savo patirtį su realaus gyvenimo pavyzdžiais ir praktiniais patarimais. Jo gebėjimas suskaidyti sudėtingas sąvokas į lengvai suprantamus terminus įgalina skaitytojus tapti efektyvesniais komunikatoriais tiek asmeninėje, tiek profesinėje aplinkoje.Kai nerašo ir netyrinėja, Džeremis mėgsta keliauti po įvairias šalispatirti įvairias kultūras ir stebėti, kaip kūno kalba pasireiškia įvairiose visuomenėse. Jis mano, kad skirtingų neverbalinių užuominų supratimas ir priėmimas gali paskatinti empatiją, sustiprinti ryšius ir užpildyti kultūrines spragas.Savo įsipareigojimu padėti kitiems bendrauti efektyviau ir savo kūno kalbos žiniomis, Jeremy Cruzas, dar žinomas kaip Elmeris Harperis, toliau daro įtaką ir įkvepia skaitytojus visame pasaulyje jų kelionėje įvaldyti neišsakytą žmonių bendravimo kalbą.