Çfarë duhet të bëni kur ai papritmas ndalon së dërguari mesazhe?

Çfarë duhet të bëni kur ai papritmas ndalon së dërguari mesazhe?
Elmer Harper

Tabela e përmbajtjes

Nëse po pyesni se çfarë të bëni kur ai papritmas ndalon së dërguari mesazhe, përgjigjja është të mos bëni panik. Ka shumë arsye pse ai mund të ketë ndaluar së dërguari sms. Ai mund të ketë nevojë për pak hapësirë, ose ndoshta është i zënë në punë. Mund të jetë gjithashtu se ai po përpiqet të fillojë një ndarje me ju.

Ka shumë gjëra që mund të bëjnë që një djalë të mos i dërgojë mesazhe një vajze dhe shumica prej tyre nuk janë lajm i keq. Gjëja e parë që duhet të bëjmë kur kjo të ndodhë është t'i japim pak kohë dhe hapësirë ​​dhe të presim që ai të na dërgojë një mesazh përsëri. Mos e teproni këtë shumë; po, mund të jetë e vështirë, por duhet të kaloni disa ditë apo edhe javë përpara se të nxirrni ndonjë përfundim të shpejtë.

Në këtë artikull, ne do të hedhim një vështrim se çfarë të bëni kur një djalë papritmas ndalon së dërguari mesazhe dhe disa rregulla të thjeshta që duhen ndjekur.

14 Rregulla të thjeshta që duhen ndjekur kur ai ndalon së dërguari mesazhe>
 • Pyete atë pse nuk të dërgoi më mesazhe.
 • Vazhdo tutje.
 • Tërhiqni vëmendjen.
 • Telefononi në vend të mesazheve.
 • Kthehuni me miqtë e tij.
 • Kontrollojeni planin e tij social. s?
 • Kuptoni rregullin 24.
 • Pranoni se ka ndodhur fshijeni dhe vazhdoni.
 • Qëndrim pozitiv ndaj jetës.
 • Mos i ktheni mesazhe.
 • 1. Mos e fajësoni veten.

  Nëse një djalë papritmas ndalon së dërguari mesazhe, mund të jetëvështirë të mos fajësosh veten ose të shqetësohesh se ke bërë diçka të gabuar. Ndonjëherë, arsyeja e vërtetë e ndërprerjes së papritur të komunikimit nuk është ajo që mendoni.

  2. Jepini Atij hapësirë.

  Mund të jetë vërtet e vështirë të kuptohen veprimet e njerëzve. Ato mund të na bëjnë të ndihemi të pasigurt dhe konfuz, gjë që është një ndjenjë e tmerrshme. Është e vështirë të dihet nëse ata janë thjesht të zënë, duke na injoruar, apo nëse duan hapësirë. Nëse i keni dërguar mesazhe pa ndërprerje prej muajsh dhe ai befas ftohet, mund të jetë se i duhet kohë për të marrë frymë, kështu që lërini pak kohë që të kthehet tek ju.

  3. Pyete atë pse ai ndaloi së dërguari sms.

  Burrat janë të thjeshtë. E tëra çfarë ju duhet të bëni është t'i pyesni ata pse nuk ju dërgojnë mesazhe dhe nëse e bëni këtë, prisni një përgjigje përpara se t'i dërgoni mesazhe. Nëse ai po përpiqet t'ju fantazojë, atëherë është koha për të ndryshuar peizazhin.

  Shiko gjithashtu: Ku janë gjithë burrat e mirë? (Vështirë për t'u gjetur)

  4. Koha për të vazhduar.

  Nëse një djalë papritmas ndalon së dërguari mesazhe dhe ju keni pyetur pse është koha për të vazhduar. Po në fillim do të dhemb si dreqin por pas disa javësh do ta kaloni. Disa njerëz thjesht nuk ia vlejnë kohën tuaj.

  5. Shqendroni veten.

  Një nga gjërat më të thjeshta që mund të bëni kur një djalë papritmas ndalon së dërguari mesazhe është të shpërqendroni veten. Luani një lojë, bëni një shëtitje, shkoni në palestër, lexoni një libër. Çfarëdo që të bëni, sigurohuni që mendja juaj të jetë e zënë në mënyrë që të mos pyesni veten se çfarë po bën ose pse ai ndaloi së dërguari mesazhe.

  6. Thirrni Atë.

  Nësepo pyesni veten se si të kuptoni nëse ai po ju bën fantazmë, provoni këto hapa të thjeshtë. Së pari, dërgojini atij një mesazh me tekst dhe prisni një përgjigje. Nëse ai nuk përgjigjet brenda 24 orëve, ka të ngjarë që ai të mos e ketë parë mesazhin tuaj. Më pas, telefononi atë për të parë nëse ai i përgjigjet telefonit ose ju telefonon brenda 48 orëve. Nëse ai nuk përgjigjet ose nuk telefonon, mund të jetë koha për ta lënë të shkojë.

  7. Kontaktoni miqtë e tij.

  Kur jeni të afërt me një grup shokësh ose keni të dashura me të dashur të afërt, mund t'i pyesni se si është duke parë statusin e tyre në rrjetet sociale. Por nëse nuk i njihni shumë mirë ose jeni në një lidhje të re dhe nuk jeni të sigurt se kush është i saktë të pyesni, është më mirë të mos kontaktoni. Ju nuk dëshironi të dukeni nevojtarë.

  8. Kontrolloni rrjetet e tij sociale.

  Kjo është pak e poshtër, por kontrollimi i rrjeteve të tij sociale mund t'ju japë informacion se ku është dhe me kë është. Do t'ju japë gjithashtu një afat kohor të asaj që ai ka bërë. Nëse e shihni atë duke postuar ose komentuar postimet e dikujt tjetër dhe nuk ju kthen mesazhe, ju e dini se ai e ka parë mesazhin tuaj dhe e ka injoruar atë.

  9. Mos e akuzoni.

  Të akuzoni se nuk ju kthen mesazhe është gjëja më e keqe që mund të bëni dhe do ta largoni menjëherë. Ai mund të kishte humbur telefonin e tij, t'i konfiskohej telefoni ose ndonjë numër gjërash që mund të nënkuptojnë se ai nuk e ka marrë mesazhin tuaj. Pra, në vend të kësaj, prisni derisa ai të kthehet në kontakt me tëju.

  10. A ka ai plane.

  Ai mund t'ju dërgojë mesazhe dhe pastaj të ndalojë papritur. Mund të jetë sepse ai duhet të përgatitet ose po del. Burrat ndonjëherë harrojnë të ndajnë këtë lloj informacioni dhe bëhen shumë të fokusuar në momentin.

  11. Rregulli 24.

  Të japësh dikë 24 orë për t'u përgjigjur para se t'i kthesh mesazh është një rregull i mirë i përgjithshëm. Kjo u jep atyre mjaft kohë për t'u përgjigjur, ose për të gjetur një mënyrë tjetër për të folur me ju. Nëse ata nuk ju dërgojnë mesazhe brenda periudhës 24-orëshe, atëherë është mirë t'i telefononi/ dërgoni mesazhe përsëri dhe të siguroheni që gjithçka është në rregull.

  12. Prano që ka ndodhur.

  Prano që ka ndodhur, fshije dhe vazhdo. Kur dikush papritmas ndalon së dërguari mesazhe, ju thjesht mund ta pranoni këtë si fakt dhe të vazhdoni me jetën tuaj. Mund të jetë e vështirë, por djemtë ndryshojnë mendje për çfarëdo arsye. Nëse jeni përpjekur të krijoni kontakte dhe ata ju kanë krijuar fantazmë, gjëja më e mirë për të bërë është të vazhdoni përpara.

  Shiko gjithashtu: Çfarë ndodh kur ndaloni së reaguari ndaj një narcisisti?

  13. Qëndrimi pozitiv ndaj jetës.

  Nuk është e padëgjuar që njerëzit të vijnë e të shkojnë në jetën tonë pa paralajmërim. Nëse kjo ka ndodhur, përpiquni ta shikoni këtë nga një këndvështrim tjetër. Mund të jeni më të lirë të bëni diçka tjetër ose të krijoni më shumë lidhje me njerëzit (miq, partnerë romantikë).

  14. Mos i ktheni mesazhe.

  Nëse mund të shihni që i keni dërguar mesazhe, telefonuar dhe kontaktuar me të pa asnjë kundërpërgjigje, është koha të ndaloni. Ju duhet të ecni përparadhe gjeni mënyra të tjera për të zënë kohën tuaj me njerëz që vërtet ju duan në jetën e tyre.

  Përmbledhje

  Çfarë të bëni kur ai papritmas ndalon së dërguari mesazhe? Gjëja më e mirë për të bërë është të presësh për një përgjigje dhe të zbatosh rregullin 24-orësh (shih më lart). Ndonjëherë, kur njerëzit dërgojnë mesazhe përpara dhe mbrapa, ata mund të humbasin mesazhet që u dërguan ndërmjet bisedave të tyre.

  Ka shumë arsye pse ai papritmas ndaloi së dërguari mesazhe për ju. Nëse e keni gjetur të dobishëm këtë artikull, atëherë mund të mësoni më shumë rreth gjuhës dixhitale të trupit.
  Elmer Harper
  Elmer Harper
  Jeremy Cruz, i njohur edhe me pseudonimin e tij Elmer Harper, është një shkrimtar i pasionuar dhe entuziast i gjuhës së trupit. Me një sfond në psikologji, Jeremy ka qenë gjithmonë i magjepsur nga gjuha e pashprehur dhe shenjat delikate që rregullojnë ndërveprimet njerëzore. Duke u rritur në një komunitet të larmishëm, ku komunikimi joverbal luajti një rol jetik, kurioziteti i Jeremy-t për gjuhën e trupit filloi që në moshë të re.Pas përfundimit të diplomës në psikologji, Jeremy filloi një udhëtim për të kuptuar ndërlikimet e gjuhës së trupit në kontekste të ndryshme sociale dhe profesionale. Ai mori pjesë në seminare të shumta, seminare dhe programe të specializuara trajnimi për të zotëruar artin e dekodimit të gjesteve, shprehjeve të fytyrës dhe qëndrimeve.Nëpërmjet blogut të tij, Jeremy synon të ndajë njohuritë dhe njohuritë e tij me një audiencë të gjerë për të ndihmuar në përmirësimin e aftësive të tyre të komunikimit dhe për të përmirësuar të kuptuarit e sinjaleve joverbale. Ai mbulon një gamë të gjerë temash, duke përfshirë gjuhën e trupit në marrëdhënie, biznes dhe ndërveprime të përditshme.Stili i shkrimit të Jeremy-t është tërheqës dhe informues, pasi ai ndërthur ekspertizën e tij me shembuj të jetës reale dhe këshilla praktike. Aftësia e tij për të zbërthyer konceptet komplekse në terma lehtësisht të kuptueshëm i fuqizon lexuesit të bëhen komunikues më efektivë, si në mjedise personale ashtu edhe në ato profesionale.Kur nuk shkruan apo hulumton, Jeremy-t i pëlqen të udhëtojë në vende të ndryshmepërjetoni kultura të ndryshme dhe vëzhgoni se si shfaqet gjuha e trupit në shoqëri të ndryshme. Ai beson se të kuptuarit dhe përqafimi i shenjave të ndryshme joverbale mund të nxisë ndjeshmërinë, të forcojë lidhjet dhe të mbushë boshllëqet kulturore.Me angazhimin e tij për të ndihmuar të tjerët të komunikojnë në mënyrë më efektive dhe ekspertizën e tij në gjuhën e trupit, Jeremy Cruz, i njohur ndryshe si Elmer Harper, vazhdon të ndikojë dhe frymëzojë lexuesit në mbarë botën në udhëtimin e tyre drejt zotërimit të gjuhës së pashprehur të ndërveprimit njerëzor.