Kas yra geras "Shut Up" sugrįžimas?

Kas yra geras "Shut Up" sugrįžimas?
Elmer Harper

Ar kas nors jums liepė užsičiaupti ir jūs nežinote, ką daryti ar kaip atsakyti? Jei taip, tai jūs esate tinkamoje vietoje, šiame pranešime mes išsiaiškinsime, kodėl kas nors taip pasakė ir kaip galite atsakyti.

Kai kas nors liepia jums užsičiaupti, tai gali būti nepaprastai nemalonu ir nemandagu. Natūralu, kad norisi efektyvaus atsakymo. Geras atsakas į "užsičiaupk" priklauso nuo konteksto ir jūsų santykių su jį pasakiusiu asmeniu. Jei komentaras buvo išsakytas draugiškai, paprastai geriausia atsakyti su humoru. Pavyzdžiui, galite iškišti liežuvį - Kita vertus, jei teiginysbuvo siekiama įskaudinti ar priešiškai nusiteikęs, tuomet turite deeskaluoti situaciją, nusigręžti ir daugiau su juo nebendrauti.

Nepriklausomai nuo to, kokį kelią pasirinksite, įsitikinkite, kad pagarbiai ginsite savo teises.

Kas yra geras "Shut Up" sugrįžimas?

Visi esame patekę į situacijas, kai kas nors liepia mums užsičiaupti. Nors ir viliojančiai norisi atkeršyti, labai svarbu žinoti, kokią repliką tuo metu reikia panaudoti. Šiame straipsnyje išnagrinėsime, kas yra gera replika, pateiksime įvairių scenarijų pavyzdžių ir patarimų, kaip juos veiksmingai pateikti. Pasinerkime į tai!

Kai kas nors liepia jums užsičiaupti, tai gali būti nepaprastai nemalonu ir nemandagu. Natūralu, kad norisi efektyvaus atsakymo. Geras atsakas į "užsičiaupk" priklauso nuo konteksto ir jūsų santykių su jį pasakiusiu asmeniu. Jei komentaras buvo išsakytas draugiškai, paprastai geriausia atsakyti su humoru. Pavyzdžiui, galite iškišti liežuvį - Kita vertus, jei teiginysbuvo siekiama įskaudinti ar priešiškai nusiteikęs, tuomet turite deeskaluoti situaciją, nusigręžti ir daugiau su juo nebendrauti.

Nepriklausomai nuo to, kokį kelią pasirinksite, įsitikinkite, kad pagarbiai ginsite savo teises.

Konteksto supratimas 🧐

Prieš pradėdami kurti tobulą sugrįžimą, aptarkime, kada juos naudoti ir kodėl jie svarbūs.

Kada naudoti sugrįžimą ✋🏾

Tinkamu laiku pasakyta replika gali sumažinti įtampą, praskaidrinti nuotaiką arba įtvirtinti savo ribas. Svarbu ją naudoti tinkamose situacijose, pavyzdžiui, žaismingai pajuokaujant arba atsakant į nemandagią pastabą.

Kodėl svarbūs sugrįžimai ❓

Geras grįžimas rodo pasitikėjimą savimi, šmaikštumą ir įtaigumą, todėl galite tvirtai stovėti ant žemės ir kartu išlaikyti šaltakraujiškumą.

Taip pat žr: Akių kūno kalba (Išmokite skaityti akių judesius)

Grįžimų tipai

Yra trys pagrindiniai atsakymų į "Užsičiaupk" tipai:

 1. Šmaikštūs ir šmaikštūs atsakymai
 2. Tvirtas grįžimas
 3. Sarkastiški atsakymai

Gerų replikų pavyzdžiai, kai sakoma "Užsičiaupk"

Dabar, kai jau aptarėme grįžimų tipus, panagrinėkime keletą kiekvienos kategorijos pavyzdžių.

Šmaikštūs ir humoristiniai pavyzdžiai

 1. "Norėčiau, bet tada tu prarastum mano žavią asmenybę!"
 2. "Atsiprašau, ar mano sakinio vidurys nutraukė jūsų sakinio pradžią?"
 3. "Jei norėčiau sužinoti tavo nuomonę, kada kalbėti, paklausčiau jos."

Asertyvūs pavyzdžiai

Taip pat žr: Gyvenimo su prasme šūkis (raskite savąjį)
 1. "Turiu teisę išreikšti savo nuomonę, kaip ir jūs."
 2. "Dėkoju už jūsų indėlį, bet aš kalbėsiu toliau."
 3. "Atsiprašau, bet aš nesiruošiu tylėti."

Sarkastiški pavyzdžiai

 1. "O, aš nežinojau, kad tai yra "Tik tu gali kalbėti" šou!"
 2. "Oho, tu turbūt esi vakarėlio viešnia."
 3. "Ačiū už neprašytą patarimą, bet manau, kad jo atsisakysiu."

Patarimai, kaip gerai sugrįžti 🗣️

 1. Išlikite ramūs: kontroliuokite savo emocijas, kad galėtumėte efektyviai atsakyti.
 2. Pasitikėkite savimi: parodykite, kad kito asmens komentaras jūsų nebaugina.
 3. Laikas: sėkmingam sugrįžimui labai svarbus laikas. Reaguodami per vėlai, prarasite poveikį.

Galimas grįžtamojo ryšio naudojimo pavojus ⚠️

Nors grįžimas atgal gali būti veiksmingas, jis gali būti susijęs su tam tikra rizika:

 1. Konflikto eskalavimas: Atsakomosios replikos naudojimas gali išprovokuoti dar didesnį priešiškumą.
 2. Jausmų įžeidimas: savo atsaku galite netyčia įžeisti kieno nors jausmus.
 3. Nesusikalbėjimas: Jūsų grįžimas gali būti neteisingai suprastas arba ištrauktas iš konteksto.

10 geriausių sugrįžimų, skirtų uždaryti.

Visi toliau išvardyti veiksmai priklauso nuo konteksto.

 1. "Kalbėsiu, kai norėsiu."
 2. "Turiu teisę išreikšti savo nuomonę."
 3. "Jūsų nuomonė man nesvarbi."
 4. "Sakysiu, ką noriu."
 5. "Aš nepriimu iš tavęs įsakymų."
 6. "Aš nesileisiu, kad mane nutildytų toks žmogus kaip tu."
 7. "Man nepatinka, kai man liepiama tylėti."
 8. "Aš pasakysiu savo nuomonę, nesvarbu, ar jums tai patinka, ar ne."
 9. "Aš neturiu klausytis žmogaus, kuris negali gerbti kitų nuomonės."
 10. "Nesiruošiu tylėti tik todėl, kad tu to nori."

Ką sakyti, kai kas nors liepia užsičiaupti?

Kai kas nors liepia jums užsičiaupti, tai sunkus momentas, kurį gali būti dar sunkiau suvaldyti, jei neturite tinkamų žodžių. Nesvarbu, ar tai būtų priekabiautojas, ar koketuojantis asmuo, yra greitų atsakymų, kurie gali padėti išvengti bejėgiškumo jausmo. Tačiau jei asmuo yra agresyvus, pagalvokite, kaip deeskaluoti situaciją, kad neskatintumėte jo pykčio jūsų atžvilgiu.

Vienas iš būdų reaguoti - ignoruoti juos - tai gali būti ne pats maloniausias atsakas, tačiau taip siunčiama žinutė, kad neleisite, jog jie jus stumdytų.

Jei jaučiatės saugūs ir jie kalba rimtai, paklauskite, kodėl, jų manymu, galima sakyti, kad jie gali jus nutildyti. Atsakykite, kai kas nors liepia jums nutilti, pareiškimu, kuris parodo jūsų stiprybę ir atsparumą.

Kaip pasmaugti žmogų, kai jis sako "užsičiaupk" (kai iš jūsų tyčiojamasi)?

Kai skriaudėjas liepia jums užsičiaupti, gali būti sunku žinoti, kaip atsakyti. Geriausias būdas iškeikti žmogų, kuris sako, kad užsičiauptų, kai iš jūsų tyčiojamasi, - sugalvoti gerą repliką arba šmaikštų atsakymą. (Žr. 10 geriausių atsakymų).

Svarbu neleisti užgauliotojui išsisukti nuo atsakomybės už savo grubumą, o pasipriešinti ir pasakyti ką nors tokio, kad jis liktų be žado. Galite visiškai ignoruoti arba atsakyti ką nors šmaikštaus ir protingo, pavyzdžiui, "Jei aš užsičiaupsiu, tu taip pat užsičiaupsi?" arba "Atsiprašau, nesupratau, kad kalbuosi su manierų ekspertu".

Jei šiuo metu negalite sugalvoti nieko kūrybiško, pabandykite tiesiog pasakyti "Ne" tvirtu balso tonu. Tai turėtų aiškiai parodyti, kad nesitaikstysite su patyčiomis ir nesileisite užčiaupiami kieno nors grubumo. Tvirtai laikykitės savo pozicijos, ir patyčios ištirps (dažniausiai). Jei nesijaučiate saugūs, geriausia būtų pasišalinti ir jų vengti.

Kas yra didysis sugrįžimas?

Kai kas nors iš jūsų pasišaipo, vienas geriausių atsakymų - išlaikyti šaltą protą ir neleisti, kad jus įskaudintų. Lengva per daug sureaguoti arba priimti jų komentarą asmeniškai, tačiau daug geresnė strategija - pasijuokti iš jų pokšto ir paversti jį saviironijos proga.

Taip galite parodyti, kad nežiūrite į save pernelyg rimtai ir kad pakankamai pasitikite savimi, todėl nereikia įsižeisti. Jei įmanoma, taip pat gali būti veiksminga pateikti šmaikščią repliką ar net pajuokauti savo sąskaita.

Tikėtina, kad tai padės sumažinti įtampą ir padės asmeniui suprasti, kad jis negali išsisukti nuo atsakomybės tyčiodamasis iš žmonių. Tai bus geras pavyzdys kitiems, nes parodys, kad humoras gali būti naudojamas pozityviai.

Ką atsakyti, jei jums liepia užsičiaupti?

Jei kas nors liepia man užsičiaupti, mandagiai pasakysiu, kad nenorėčiau, jog su manimi taip kalbėtų.

Norite nukreipti komentarą ir galvoti apie situacijos deeskalaciją. Jei galite užbėgti įvykiams už akių, puiki replika yra pasakyti ką nors panašaus į: "Tai yra ta dalis, kurioje jūs liepsite man užsičiaupti." Nugalėję komentarą, pašalinsite jo aštrumą.

Kad ir kaip būtų sunku, stenkitės išlikti ramūs ir santūrūs, net jei jaučiate pyktį ar nusivylimą situacija, išeikite iš jos ir išbandykite kvėpavimo į dėžutę techniką.

Dažnai užduodami klausimai

Kaip galiu pagerinti savo grįžimo įgūdžius?

Žiūrėkite komikus, skaitykite šmaikščias citatas ir žaismingai juokaukite su draugais, kad patobulintumėte savo įgūdžius.

Kada turėčiau vengti naudoti grįžtamąjį ryšį?

Jei situacija jau yra labai emocinga ar konfrontacinė, atsakomasis veiksmas gali dar labiau paaštrinti konfliktą. Spręskite, ar atsakomasis veiksmas yra tinkamas.

Ar grįžimai gali padėti pagerinti santykius?

Kai kuriais atvejais laiku ir lengvai sugrįžęs atsakas gali sustiprinti ryšius, nes parodo jūsų humoro jausmą ir gebėjimą spręsti sudėtingas situacijas.

Kaip užtikrinti, kad mano sugrįžimas neįžeistų kieno nors jausmų?

Atsižvelkite į savo toną ir kito asmens jausmus. Venkite asmeninių išpuolių ar įžeidžiančios kalbos.

Kaip elgtis, jei mano grįžimas nesėkmingas?

Atsiprašykite, jei jūsų atsakas buvo skaudus ar netinkamas. Labai svarbu prisiimti atsakomybę už savo veiksmus ir siekti geresnio bendravimo ateityje.

Galutinės mintys

Kalbant apie gerą atsakymą į "užsičiaupk", yra daugybė šmaikščių replikų, kurias galite naudoti, tačiau tai visada priklausys nuo situacijos konteksto. Juokingų replikų naudojimas leidžia žmonėms suprasti, kad juokaujate, tačiau jei jie elgiasi agresyviai, geriausia deeskaluoti situaciją ir nereaguoti į "užsičiaupk", kad ir kaip tai jus erzintų.

Tikimės, kad šiame pranešime radote atsakymą į savo klausimą, jums taip pat gali būti naudingas šis straipsnis. Juokingi dalykai, kuriuos galima pasakyti narcizui (21 atsakas)
Elmer Harper
Elmer Harper
Jeremy Cruzas, dar žinomas Elmerio Harperio vardu, yra aistringas rašytojas ir kūno kalbos entuziastas. Psichologijos išsilavinimą turintis Jeremy visada žavėjosi neišsakyta kalba ir subtiliais užuominais, kurie valdo žmonių sąveiką. Augdamas įvairiapusėje bendruomenėje, kurioje neverbalinis bendravimas vaidino gyvybiškai svarbų vaidmenį, Jeremy smalsumas kūno kalbai atsirado dar ankstyvoje vaikystėje.Baigęs psichologijos studijas, Jeremy pradėjo kelionę, kad suprastų kūno kalbos subtilybes įvairiuose socialiniuose ir profesiniuose kontekstuose. Jis dalyvavo daugybėje seminarų, seminarų ir specializuotų mokymo programų, kad įsisavintų gestų, veido išraiškų ir pozų iššifravimo meną.Savo tinklaraštyje Jeremy siekia pasidalyti savo žiniomis ir įžvalgomis su plačia auditorija, kad padėtų pagerinti jų bendravimo įgūdžius ir geriau suprasti neverbalinius signalus. Jis apima daugybę temų, įskaitant kūno kalbą santykiuose, versle ir kasdienėje sąveikoje.Jeremy rašymo stilius yra įtraukiantis ir informatyvus, nes jis sujungia savo patirtį su realaus gyvenimo pavyzdžiais ir praktiniais patarimais. Jo gebėjimas suskaidyti sudėtingas sąvokas į lengvai suprantamus terminus įgalina skaitytojus tapti efektyvesniais komunikatoriais tiek asmeninėje, tiek profesinėje aplinkoje.Kai nerašo ir netyrinėja, Džeremis mėgsta keliauti po įvairias šalispatirti įvairias kultūras ir stebėti, kaip kūno kalba pasireiškia įvairiose visuomenėse. Jis mano, kad skirtingų neverbalinių užuominų supratimas ir priėmimas gali paskatinti empatiją, sustiprinti ryšius ir užpildyti kultūrines spragas.Savo įsipareigojimu padėti kitiems bendrauti efektyviau ir savo kūno kalbos žiniomis, Jeremy Cruzas, dar žinomas kaip Elmeris Harperis, toliau daro įtaką ir įkvepia skaitytojus visame pasaulyje jų kelionėje įvaldyti neišsakytą žmonių bendravimo kalbą.