Çfarë po mendon një djalë kur ju puth (fakte të plota)

Çfarë po mendon një djalë kur ju puth (fakte të plota)
Elmer Harper

A keni puthur ndonjëherë një djalë dhe keni pyetur veten se çfarë po mendonte? Nëse po, ju keni ardhur në vendin e duhur. Në këtë postim, kuptojmë se çfarë po mendon në të vërtetë

Puthja është një akt intim që shpesh mund të lexohet gabimisht. Djemtë mund të mendojnë se janë të qartë për qëllimet e tyre kur ju puthin, por ndonjëherë ata nuk po mendojnë fare për asgjë. Trupi dhe mendjet e tyre do të emocionohen, rrahjet e tyre të zemrës do të rriten në qiell dhe mendjet e tyre do të mbushen me dopaminë, oksitocinë dhe serotonin.

Kjo nuk do të thotë domosdoshmërisht se ata po mendojnë për një të ardhme me ju, por më tepër se ata janë kapur në këtë moment. Nëse nuk jeni të sigurt për ndjenjat e një djali për ju, kushtojini vëmendje kontekstit të puthjes dhe gjuhës së trupit të tij më pas për t'ju dhënë të dhëna se si ndihet ai në të vërtetë. Mund të shikoni më shumë rreth Shenjave të gjuhës së trupit që ai ju pëlqen.

10 gjërat që ai mund të mendojë kur ju puth.

Më duhet t'i filtroj të gjitha këto kontekstin për të kuptuar se çfarë po mendon në të vërtetë.

  1. Ai po mendon për buzët e tua dhe si ndihen ato .
  2. Ai po mendon se sa shumë ai kënaqet duke të puthur .
  3. Ai po mendon se sa bukur dukesh.
  4. Ai po mendon se sa me fat është.
  5. Ai po mendon se si mezi pret të të puthë përsëri.
  6. Ai po mendon se sa shumë i pëlqen.
  7. Ai ështëduke menduar për lëvizjen e tij të radhës.
  8. Ai nuk po mendon të shijojë momentet.
  9. Ai po mendon se keni erë të keqe të gojës.
  10. Ai po mendon se po përdorni shumë gjuhë.

Ai po mendon për buzët tuaja dhe se si ndjehen ato.

Ai shpreson që buzët tuaja të jenë aq të buta sa duken dhe se puthja me ju do të jetë një përvojë e këndshme. Ai gjithashtu shpreson që të keni shije të mirë dhe që fryma juaj të jetë e freskët.

Ai po mendon se sa shumë i pëlqen të të puthë.

Sa herë që buzët e tij prekin buzët tuaja, ai ndjen një nxitim lumturie dhe dashuri. Ai e pëlqen mënyrën se si shijon, mënyrën se si buzët e tua lëvizin kundër të tijat dhe mënyrën se si ti gjithmonë duket se e di saktësisht se çfarë i nevojitet. Të puth është një nga gjërat e tij të preferuara në botë dhe ai mezi pret ta bëjë përsëri.

Ai po mendon se sa bukur dukesh.

Ai po mendon se sa bukur dukesh kur të puth. Atij i pëlqen mënyra se si buzët e tua ndihen kundër tij dhe si mbyllen sytë e tu kur je i humbur në këtë moment. Ai e di që je gjëja më e bukur që ka parë ndonjëherë dhe falënderon Zotin që të ka sjellë në jetën e tij sa herë që të puth.

Ai po mendon se sa me fat është.

Ai po mendon se sa me fat është që të ka si të dashur. Sa herë që e puthni, ai ndihet mirënjohës për sa mahnitëse jeni. Atij i pëlqen mënyra se si buzët e tua ndihen kundër të tijat dhe nuk mund të ngopet me të tuatputhje.

Ai po mendon se si mezi pret të të puthë përsëri.

Ai po mendon se sa shumë i pëlqente të të puthte dhe se si mezi pret ta bëjë përsëri. Ai ndoshta po mendon gjithashtu se sa i tërhequr është ai për ju dhe sa e shkëlqyer është kimia juaj së bashku. Kur një djalë ju puth, është një mënyrë për të treguar dashurinë dhe dëshirën e tij për ju. Është gjithashtu një mënyrë për të shprehur emocionet dhe ndjenjat e tij për ju.

Ai po mendon se sa shumë i pëlqeni ju.

Ai po mendon se sa shumë i pëlqeni kur një djalë ju puth. Ai mund të jetë duke menduar për buzëqeshjen tuaj, sytë, flokët ose buzët tuaja. Ai gjithashtu mund të jetë duke menduar se sa të buta dhe të ngrohta ndjehen buzët tuaja, ose sa mirë shijoni një puthje vërtet pasionante.

Ai po mendon për lëvizjen e tij të radhës.

Ai po mendon për lëvizjen e tij të radhës . Ai po pyet nëse duhet të bëjë një lëvizje apo jo. Nëse e bën këtë, ai mund të refuzohet. Por nëse nuk e bën, ai kurrë nuk do ta dijë se çfarë mund të ketë ndodhur. Ai po përpiqet të vendosë se çfarë të bëjë më pas.

Shiko gjithashtu: Narcissists Ghosting (Trajtim i heshtur)

Pyetjet e bëra më shpesh

Si ta dini nëse i pëlqeu puthja?

Disa njerëz thonë se mund ta dalloni nga mënyra se si ai puth mbrapa, por të tjerë thonë se është e vështirë të dallosh vetëm me një puthje. Puthja franceze mund të jetë një tregues i mirë nëse atij i pëlqeu apo jo puthja. Nëse ai dëshiron të të puthë përsëri ose ta çojë më tej, atëherë me siguri i ka pëlqyer. Megjithatë, disa djem janë thjesht puthës të mirë dhe jo domosdoshmërishtdua të puth përsëri një grua. Mënyra më e mirë për të kuptuar nëse një djali kënaqet duke puthur është ta pyesni atë drejtpërdrejt.

Si ndihen djemtë pasi puthin një vajzë?

Djemtë ndihen mirë pasi puthin një vajzë. Ata kënaqen duke puthur dhe ndihen më të lidhur me personin që po puthin.

Si mund ta dalloni nëse një djalë ju do nga puthja e tij?

Nëse ai ju puth në ballë, kjo është një shenjë e dashurisë. Nëse ai dëshiron t'ju puthë gjatë gjithë kohës, kjo është një shenjë se ai ju pëlqen vërtet. Puthja franceze është zakonisht një shenjë se djali dëshiron t'i çojë gjërat më tej. Në fund të fundit, megjithatë, ju vetëm duhet ta pyesni atë se si ndihet dhe të shihni se çfarë thotë.

Çfarë ndodh kur një djalë ju puth?

Kur një djalë ju puth, zakonisht është për shkak ai dëshiron të të puthë. Nëse dëshironi ta puthni përsëri, atëherë zakonisht përfundoni duke e puthur njëri-tjetrin. Ndonjëherë një djalë do të përpiqet t'ju puthë pa pëlqimin tuaj, dhe kjo nuk është në rregull. Nëse nuk dëshiron ta puthësh, bëje të qartë se nuk je i interesuar dhe largoje.

çfarë do të thotë kur një djalë të puth fort?

Një puthje e fortë zakonisht do të thotë që djali është vërtet i dashur për ju dhe po përpiqet të shprehë ndjenjat e tij për ju. Mund të jetë gjithashtu një mënyrë për të treguar se sa shumë ai ju dëshiron. Ndonjëherë, një puthje e fortë mund të jetë gjithashtu një shenjë agresioni ose dominimi.

pse një djalë do t'ju puthte papritmas?

Mund të ketë shumë arsye pse një djalë do t'ju puthte papritmas. Ndoshta ai ka qenëduke dashur të të puth për një kohë dhe më në fund mori guximin për ta bërë atë. Ose ndoshta ai thjesht ndihet shumë mirë në këtë moment dhe dëshiron ta ndajë atë ndjenjë me ju. Cilado qoftë arsyeja, është gjithmonë mirë të marrësh një puthje spontane nga dikush që të intereson!

Shiko gjithashtu: Çfarë do të thotë të mbash lart 4 gishtat (TikTok)

Mendimet e fundit

Nuk ka asnjë metodë të pagabueshme për të deshifruar se çfarë mendon një djalë kur të puth, por puthja e tij mund t'ju japë një të dhënë për qëllimet e tij. Për shembull, nëse ai bën kontakt me sy gjatë puthjes së parë ose takimit të parë, atëherë ka të ngjarë që ai të jetë i dashuruar me ju. Herë të tjera ai mund të shikojë përreth për të parë se kush po shikon ju të dy puthni, kjo është një shenjë se ai nuk është aq i dashur për ju. Këshilla jonë më e mirë do të ishte t'i kushtoni vëmendje gjuhës së trupit të tij pas puthjes dhe të lexoni mirë se çfarë bën më pas. Shpresojmë t'i jemi përgjigjur pyetjeve tuaja, deri herën tjetër qëndroni të sigurt.
Elmer Harper
Elmer Harper
Jeremy Cruz, i njohur edhe me pseudonimin e tij Elmer Harper, është një shkrimtar i pasionuar dhe entuziast i gjuhës së trupit. Me një sfond në psikologji, Jeremy ka qenë gjithmonë i magjepsur nga gjuha e pashprehur dhe shenjat delikate që rregullojnë ndërveprimet njerëzore. Duke u rritur në një komunitet të larmishëm, ku komunikimi joverbal luajti një rol jetik, kurioziteti i Jeremy-t për gjuhën e trupit filloi që në moshë të re.Pas përfundimit të diplomës në psikologji, Jeremy filloi një udhëtim për të kuptuar ndërlikimet e gjuhës së trupit në kontekste të ndryshme sociale dhe profesionale. Ai mori pjesë në seminare të shumta, seminare dhe programe të specializuara trajnimi për të zotëruar artin e dekodimit të gjesteve, shprehjeve të fytyrës dhe qëndrimeve.Nëpërmjet blogut të tij, Jeremy synon të ndajë njohuritë dhe njohuritë e tij me një audiencë të gjerë për të ndihmuar në përmirësimin e aftësive të tyre të komunikimit dhe për të përmirësuar të kuptuarit e sinjaleve joverbale. Ai mbulon një gamë të gjerë temash, duke përfshirë gjuhën e trupit në marrëdhënie, biznes dhe ndërveprime të përditshme.Stili i shkrimit të Jeremy-t është tërheqës dhe informues, pasi ai ndërthur ekspertizën e tij me shembuj të jetës reale dhe këshilla praktike. Aftësia e tij për të zbërthyer konceptet komplekse në terma lehtësisht të kuptueshëm i fuqizon lexuesit të bëhen komunikues më efektivë, si në mjedise personale ashtu edhe në ato profesionale.Kur nuk shkruan apo hulumton, Jeremy-t i pëlqen të udhëtojë në vende të ndryshmepërjetoni kultura të ndryshme dhe vëzhgoni se si shfaqet gjuha e trupit në shoqëri të ndryshme. Ai beson se të kuptuarit dhe përqafimi i shenjave të ndryshme joverbale mund të nxisë ndjeshmërinë, të forcojë lidhjet dhe të mbushë boshllëqet kulturore.Me angazhimin e tij për të ndihmuar të tjerët të komunikojnë në mënyrë më efektive dhe ekspertizën e tij në gjuhën e trupit, Jeremy Cruz, i njohur ndryshe si Elmer Harper, vazhdon të ndikojë dhe frymëzojë lexuesit në mbarë botën në udhëtimin e tyre drejt zotërimit të gjuhës së pashprehur të ndërveprimit njerëzor.