Ką reiškia, jei kalbėdamas žmogus užmerkia akis? (Viskas, ką reikia žinoti)

Ką reiškia, jei kalbėdamas žmogus užmerkia akis? (Viskas, ką reikia žinoti)
Elmer Harper

Turinys

Kalbėdamiesi pastebėjote, kad kažkas kalbėdamas su jumis užmerkia akis. Bet ką tai iš tikrųjų reiškia ir kodėl žmogus taip elgiasi?

Kai žmonės kalbėdami su jumis užmerkia akis, tai gali reikšti, kad jie jūsų nesiklauso. Jie gali svajoti ir galvoti apie kitus dalykus. Jie taip pat gali duoti sau laiko susikaupti prieš atsakydami.

Kūno kalbos supratimas yra esminis efektyvaus bendravimo aspektas, o akių užmerkimas - ne išimtis. Šiame straipsnyje nagrinėsime įvairias priežastis, kodėl žmogus kalbėdamas gali užmerkti akis, kaip suprasti tokį elgesį ir kaip veiksmingai reaguoti.

 1. Jie užstoja jums akis.
 2. Jie galvoja apie tai, ką sako.
 3. Jie bando kažką prisiminti.
 4. Jie bando įsivaizduoti tai, ką sako. .
 5. Jie stengiasi užblokuoti dėmesį blaškančius dalykus.
 6. Jie nuobodžiauja arba yra pavargę.
 7. Jie meluoja.
 8. Juos traukia jūsų išvaizda.
 9. Koncentracija .
 10. Emocinis diskomfortas .
 11. Atminties atkūrimas .
 12. Socialinis nerimas .
 13. Apgaulė .
 14. Nuovargis .

Tai labai paplitusi socialinė užuomina, kuria žmonės parodo, kad jiems neįdomu, ką sako kitas asmuo. Tai taip pat gali būti susikaupimo ženklas arba net ženklas, kad jiems nepatinka pokalbis.

Gali būti sunku perskaityti kieno nors kūno kalbą, tačiau jei matote, kad kalbėdamas su jumis kas nors užmerkia akis, svarbu atkreipti dėmesį ir pabandyti suprasti, ką jis galbūt bando pranešti. Todėl reikia atsižvelgti į kontekstą, kuriame matote tokį elgesį, tačiau kas yra kontekstas ir kaip juo naudotis.

Pirmiausia suprasti kūno kalbą? 👥

Kūno kalba yra galinga neverbalinio bendravimo forma, dažnai perduodanti daugiau informacijos nei vien žodžiai. Mūsų veido išraiškos, gestai ir laikysena gali atskleisti mūsų emocijas, požiūrį ir net ketinimus. Daugeliu atvejų mūsų kūno kalba yra nuoširdesnė už žodžius, todėl labai svarbu atkreipti dėmesį į šiuos ženklus.

Kas yra kūno kalbos kontekstas?🤔

Kūno kalbos kontekstas - tai aplinkinės aplinkybės, aplinka ir veiksniai, padedantys tiksliau suprasti ir interpretuoti neverbalinius ženklus. Interpretuojant kūno kalbą labai svarbu atsižvelgti į kontekstą, nes jis suteikia platesnį požiūrį į situaciją ir leidžia geriau suprasti asmens emocijas, ketinimus ar mintis.

Kūno kalbos kontekstą lemia keli elementai:

 1. Pokalbio tema: Diskutuojama tema gali turėti įtakos dalyvaujančių asmenų kūno kalbai. Pavyzdžiui, jautrios ar emocingos temos gali sukelti kitokius neverbalinius signalus nei įprasti ar lengvi pokalbiai.
 2. Santykiai tarp asmenų: Pokalbyje dalyvaujančių asmenų santykių pobūdis gali turėti įtakos jų kūno kalbai. Draugai, kolegos, šeimos nariai ar nepažįstami žmonės gali rodyti skirtingus neverbalinius ženklus, priklausomai nuo jų tarpusavio komforto ir pažįstamumo lygio.
 3. Kultūrinė aplinka: Kultūrinės normos ir lūkesčiai gali turėti didelę įtaką kūno kalbai. Tai, kas vienoje kultūroje gali būti laikoma tinkama ar mandagia, kitoje kultūroje gali būti laikoma nemandagiu ar įžeidžiančiu elgesiu. Norint išvengti klaidingų interpretacijų, būtina suprasti kultūrinius skirtumus.
 4. Aplinka: Fizinė aplinka arba aplinka, kurioje vyksta pokalbis, taip pat gali turėti įtakos kūno kalbai. Oficialioje verslo aplinkoje žmogus gali elgtis kitaip nei laisvame socialiniame susitikime.
 5. Individuali asmenybė ir bendravimo stilius: Kiekvienas žmogus turi unikalią asmenybę ir bendravimo stilių, kurie gali turėti įtakos jo kūno kalbai. Kai kurie žmonės gali būti labiau ekspresyvūs arba intravertiški, o tai gali turėti įtakos jų rodomiems neverbaliniams ženklams.

Jei aiškindami kūno kalbą atsižvelgsite į kontekstą, galėsite tiksliau suprasti asmens emocijas ir ketinimus, todėl galėsite veiksmingiau bendrauti ir užmegzti tvirtesnį ryšį su kitais žmonėmis.

15 priežasčių, dėl kurių kas nors kalbėdamas su jumis užmerkia akis.

Akių užmerkimas kalbant paprastai reiškia vieną iš dviejų dalykų: arba esate taip paskendęs mintyse, kad nekreipiate dėmesio į kalbantį asmenį, arba taip gerai sutariate su juo, kad nejaučiate poreikio užmegzti akių kontaktą.

Bet kokiu atveju kalbant paprastai laikoma nemandagu užmerkti akis, todėl jei tai darote, liaukitės.

Pateikiame 14 pagrindinių priežasčių, dėl kurių žmogus kalbėdamas su jumis užmerkia akis.

1. Akių blokavimas. 😣

Akių užmerkimas - tai gestas, kuriuo galima parodyti pyktį. Kai žmogus pyksta, jis gali atsisakyti užmegzti akių kontaktą, užmerkdamas akis.

Toks elgesys rodo, kad jie stengiasi negalvoti apie tai, ką sakote. Pavyzdžiui, galite kalbėtis su partneriu apie tai, kur jis buvo praėjusią naktį, o jis, kalbėdamas su jumis apie tai, kur buvo, užmerkia akis.

2. Jie galvoja apie tai, ką sako 🧐.

Kai pastebite, kad kalbėdamas su jumis kas nors užmerkia akis, gali būti, kad jis galvoja apie tai, ką sako. Kai užmerkiate akis, suteikiate smegenims daugiau galios mąstyti. Prieš darydami išvadą, kad jis elgiasi nemandagiai, pagalvokite apie pokalbį ir apie asmenį, su kuriuo kalbate.

3. Jie bando ką nors prisiminti.🙇🏾‍♀️

Žinau, kad kartais, kai bandau ką nors prisiminti, užmerkiu akis arba žiūriu į tolį, kad pabandyčiau atgaivinti atmintį. Manau, kad tai suteikia man daugiau galios pasiekti informaciją kaip kompiuteris mano galvoje.

"Mano smegenys veikia tarsi įsivaizduojamas žibintuvėlis, šviečiantis tamsiame kambaryje, pilname failų." Užmerkęs akis galiu greičiau pasiekti informaciją.

Vėlgi, pagalvokite apie pokalbio kontekstą ir kambario dinamiką.

4. Jie stengiasi įsivaizduoti tai, ką sako 🔮.

Visą gyvenimą užsiėmiau įvairia kūrybine veikla ir bandžiau apibūdinti dalykus atlikdamas spektaklius arba tiesiog pokalbiuose. Vienas iš būdų - užmerkti akis ir vaizdingiau įsivaizduoti dalykus. Dažnai tai, ką matau, įsivaizduoju mintyse, o paskui aprašau žodžiu.

5. Jie stengiasi užblokuoti dėmesį blaškančius dalykus 😍.

Kartais, kai žmogus užmerkia akis, jis paprasčiausiai užblokuoja dėmesį, kad kalbėdamas su jumis galėtų sutelkti dėmesį.

6. Jie nuobodžiauja arba yra pavargę 😑.

Kai žmogus nuobodžiauja arba pavargsta, kalbėdamas su jumis jis gali tai parodyti užmerkdamas akis. Tai kartu su kojų ar kūno judesiais yra geras ženklas, kad jis nebenori su jumis kalbėtis. Jei manote, kad taip yra, atkreipkite dėmesį į kitus kūno kalbos ženklus. Patikrinkite neigiamus kūno kalbos ženklus.

7. Jie meluoja 🤥.

Tyrimai parodė, kad kai žmogus kalbėdamas su jumis užmerkia akis, paprastai tai yra ženklas, kad jis meluoja. Tai nereiškia, kad jis visada meluoja; tai tik įprastas neverbalinis melo ženklas.

Kad suprastumėte žmogų, turite išnagrinėti kelis informacijos klodus. Neįmanoma padaryti išvados remiantis viena informacija, kad ir užmerkus akis. Jei norite išsiaiškinti, ar jie meluoja, peržiūrėkite Kūno kalba meluojant (tiesos ilgai nuslėpti nepavyks)

8. Attracted To You.🥰

Kai kalbama apie socialinių ženklų suvokimą, akys gali būti galingas įrankis. Kai asmuo žiūri į šalį arba užmerkia akis, jis gali bandyti kontroliuoti savo emocijas ir nieko neišduoti. Toks elgesys gali reikšti, kad jus traukia.

Kai kalbama apie socialinių ženklų suvokimą, akys gali būti galingas įrankis. Kai asmuo žiūri į šalį arba užmerkia akis, jis gali bandyti kontroliuoti savo emocijas ir nieko neišduoti. Toks elgesys gali reikšti, kad jus traukia.

9. Koncentracija.🙇🏼‍♂️

Kartais žmonės užmerkia akis, kad galėtų susikaupti ir susikoncentruoti į tai, ką sako. Taip gali nutikti, kai diskutuojama sudėtinga tema arba bandoma prisiminti konkrečias detales. Užblokavę vizualinius trikdžius, jie gali geriau sutelkti savo protinę energiją į pokalbį.

10. Emocinis diskomfortas.🖤

Akių užmerkimas taip pat gali reikšti emocinį diskomfortą ar pažeidžiamumą. Kai kas nors dalijasi jautria informacija ar diskutuoja sudėtinga tema, užmerkdamas akis jis gali apsisaugoti, kad nesijaustų pernelyg pažeidžiamas ar teisiamas.

11. Atminties atkūrimas.👩🏽‍🏫

Akių užmerkimas gali padėti atkurti atmintį, ypač kai bandoma prisiminti vaizdinę informaciją. Taip elgtis dažniau gali būti būdinga žmonėms, turintiems stiprų vizualinį mokymosi stilių, arba tiems, kurie turi lakią vaizduotę.

12. Socialinis nerimas.🥺

Socialinio nerimo kamuojamiems žmonėms akių kontakto palaikymas pokalbio metu gali kelti stresą ir varginti. Užmerkus akis galima trumpam atsikvėpti nuo nerimo, susijusio su akių kontakto užmezgimu.

13. Apgaulė 🤥.

Kai kuriais atvejais meluodami ar bandydami apgauti žmonės gali užmerkti akis. Toks elgesys gali būti kognityvinės perkrovos požymis, nes žmogus stengiasi išlaikyti tiesią istoriją arba bijo būti pagautas.

14. Nuovargis.😪

Paprasčiau tariant, dėl nuovargio ar pavargimo žmogus gali užmerkti akis pokalbio metu. Toks elgesys gali dažniau pasireikšti per ilgus ar vėlyvus pokalbius.

Taip pat žr: Nesuinteresuoto vyro kūno kalba (subtilūs ženklai)

15. Kultūriniai skirtumai. 🤦🏿‍♂️🤦🏻

Įvairiose kultūrose skiriasi akių kontakto ir kūno kalbos normos. Kai kuriose kultūrose kalbant užmerkti akis gali būti laikoma pagarbiu elgesiu, o kitose - nesidomėjimo ar nepagarbos ženklu.

Kaip interpretuoti akių uždarymo įtaisus

Interpretuojant akių užmerkimą pokalbio metu reikia atsižvelgti į keletą veiksnių:

Svarbus kontekstas .

Atsižvelkite į pokalbio kontekstą. Ar pokalbio tema yra sudėtinga, emocinga ar jautri? Jei taip, asmuo gali užmerkti akis, kad susikauptų, susidorotų su nepatogumais ar atgaivintų prisiminimus. Kita vertus, jei pokalbis neįpareigojantis ir lengvabūdiškas, akių užmerkimas gali reikšti nuovargį ar trumpalaikį dėmesio sutrikimą.

Individualūs skirtumai .

Kai kurie žmonės gali būti natūraliai linkę dažniau užmerkti akis pokalbio metu. Tai gali būti susiję su asmeniniais pageidavimais, įpročiais ar net su tuo, kaip jie apdoroja informaciją. Vertindami žmogaus kūno kalbą turėkite tai omenyje ir nedarykite skubotų išvadų neatsižvelgdami į unikalų bendravimo stilių.

Ieškokite klasterių.

Kūno kalbos ženklai dažnai būna grupiniai, todėl, norėdami nustatyti žmogaus emocijas ar ketinimus, nepasikliaukite vien tik akių užmerkimu. Stebėkite kitas veido išraiškas, gestus ir balso ženklus, kad geriau suprastumėte, ką žmogus nori pasakyti.

Reagavimas į akių uždarymą.

Kai pastebėsite, kad kalbėdamas žmogus užmerkia akis, apsvarstykite šiuos būdus:

Empatija ir aktyvus klausymasis.

Parodykite empatiją ir praktikuokite aktyvų klausymąsi. Parodydami supratimą ir palaikymą, galite padėti kitam asmeniui nusiraminti, todėl jis bus labiau linkęs atsiverti ir veiksmingai bendrauti.

Pritaikykite bendravimo stilių.

Jei įtariate, kad asmuo jaučiasi prislėgtas ar neramus, pritaikykite savo bendravimo stilių prie jo poreikių. Kalbėkite lėčiau, palaikykite švelnų toną ir suteikite jam daug galimybių išreikšti savo mintis.

Taip pat žr: Ką reiškia, kai kas nors baksnoja pirštais

Siekite paaiškinimo .

Jei nesate tikri dėl akių užmerkimo prasmės, nedvejodami paprašykite paaiškinimo. Tai gali padėti išvengti nesusipratimų ir užtikrinti, kad abi pusės laikytųsi tos pačios nuomonės.

Klausimai ir atsakymai.

1. Ką reiškia, jei kas nors kalbėdamas užmerkia akis?

Gali būti įvairių priežasčių, dėl kurių žmogus kalbėdamas užmerkia akis. Tai gali būti nepatogumo, nervingumo, stiprių emocijų ar tiesiog bandymo geriau susikaupti į tai, kas sakoma, ženklas.

2. Ar žmonės paprastai užmerkia akis, kai yra giliai susimąstę?

Vieno atsakymo į šį klausimą nėra, nes žmonių įpročiai, kai jie giliai mąsto, skiriasi. Vieni žmonės gali užmerkti akis, kad geriau sutelktų dėmesį į mintis, o kiti - laikyti jas atmerktas.

3. Kokios yra kitos priežastys, dėl kurių žmonės kalbėdami gali užmerkti akis?

Kitos priežastys, dėl kurių žmonės gali užmerkti akis kalbėdami, yra šios: bandymas ką nors prisiminti, gilus susimąstymas, liūdesys ar emocijos, nuovargis arba skausmas.

4. Kaip manote, ar kalbėdami užmerkiate akis, kad atrodytumėte nuoširdesni?

Kai kurie žmonės gali manyti, kad užmerkę akis kalbėdami atrodysite nuoširdesni, nes taip parodysite, kad esate susikoncentravę į pokalbį ir nesiblaškote.

5. Ar manote, kad kalbant užmerkus akis kalbančiam asmeniui gali būti sunkiau suprasti, ką sakote?

Taip, žmogui gali būti sunkiau suprasti, ką sakote, nes jis nemato jūsų veido išraiškos ar lūpų judesių.

6. Ar akių užmerkimas pokalbio metu visada yra melo požymis?

Ne, akių užmerkimas pokalbio metu gali būti susijęs su įvairiomis priežastimis, pavyzdžiui, susikaupimu, emociniu diskomfortu, atminties atgavimu, socialiniu nerimu, nuovargiu ar kultūriniais skirtumais. Nors kai kuriais atvejais tai gali būti apgaulės ženklas, prieš darant išvadas būtina atsižvelgti į kontekstą ir kitus kūno kalbos ženklus.

7. Kaip galiu pagerinti savo gebėjimą interpretuoti kūno kalbą?

Tobulinkite savo kūno kalbos aiškinimo įgūdžius stebėdami kitus žmones, skaitydami knygas ar straipsnius šia tema, dalyvaudami seminaruose ar kursuose. Praktika daro meistriškumą, todėl kuo daugiau dirbsite su kūno kalba, tuo geriau ją aiškinsite.

8. Ką turėčiau daryti, jei per pokalbius dažnai užmerkiu akis?

Apmąstykite savo elgesio priežastis ir apsvarstykite, ar tai lemia susikaupimas, emocinis diskomfortas, ar kita priežastis. Galite tobulinti bendravimo įgūdžius, valdyti emocijas arba spręsti bet kokias pagrindines problemas, galinčias prisidėti prie tokio elgesio.

9. Ar galiu užmegzti geresnį akių kontaktą pokalbių metu?

Taip, galite pagerinti akių kontaktą treniruodamiesi su draugais ar šeimos nariais, naudodamiesi veidrodžiu arba įrašinėdami save pokalbių metu. Atminkite, kad palaikyti akių kontaktą nereiškia nuolat žiūrėti į akis; kartais galima nutraukti akių kontaktą.

10. Ar nemandagu užmerkti akis kalbantis su žmogumi?

Kai kuriose kultūrose akių užmerkimas pokalbio metu gali būti laikomas nemandagiu ar nepagarbiu elgesiu. Tačiau prieš vertinant asmens elgesį būtina atsižvelgti į kontekstą ir jo bendravimo stilių.

Galutinės mintys

Kalbėdami žmonės užmerkia akis dėl įvairių priežasčių, įskaitant diskomfortą, nervingumą, stiprias emocijas ar susikaupimą. Kai kurie žmonės mano, kad taip jie atrodo nuoširdesni, tačiau dėl to pašnekovui gali būti sunkiau juos suprasti. Tikimės, kad kažką sužinojote, ir jei galite, apsilankykite mūsų svetainėje, kur rasite kitų įdomių temų apie kūno kalbą.
Elmer Harper
Elmer Harper
Jeremy Cruzas, dar žinomas Elmerio Harperio vardu, yra aistringas rašytojas ir kūno kalbos entuziastas. Psichologijos išsilavinimą turintis Jeremy visada žavėjosi neišsakyta kalba ir subtiliais užuominais, kurie valdo žmonių sąveiką. Augdamas įvairiapusėje bendruomenėje, kurioje neverbalinis bendravimas vaidino gyvybiškai svarbų vaidmenį, Jeremy smalsumas kūno kalbai atsirado dar ankstyvoje vaikystėje.Baigęs psichologijos studijas, Jeremy pradėjo kelionę, kad suprastų kūno kalbos subtilybes įvairiuose socialiniuose ir profesiniuose kontekstuose. Jis dalyvavo daugybėje seminarų, seminarų ir specializuotų mokymo programų, kad įsisavintų gestų, veido išraiškų ir pozų iššifravimo meną.Savo tinklaraštyje Jeremy siekia pasidalyti savo žiniomis ir įžvalgomis su plačia auditorija, kad padėtų pagerinti jų bendravimo įgūdžius ir geriau suprasti neverbalinius signalus. Jis apima daugybę temų, įskaitant kūno kalbą santykiuose, versle ir kasdienėje sąveikoje.Jeremy rašymo stilius yra įtraukiantis ir informatyvus, nes jis sujungia savo patirtį su realaus gyvenimo pavyzdžiais ir praktiniais patarimais. Jo gebėjimas suskaidyti sudėtingas sąvokas į lengvai suprantamus terminus įgalina skaitytojus tapti efektyvesniais komunikatoriais tiek asmeninėje, tiek profesinėje aplinkoje.Kai nerašo ir netyrinėja, Džeremis mėgsta keliauti po įvairias šalispatirti įvairias kultūras ir stebėti, kaip kūno kalba pasireiškia įvairiose visuomenėse. Jis mano, kad skirtingų neverbalinių užuominų supratimas ir priėmimas gali paskatinti empatiją, sustiprinti ryšius ir užpildyti kultūrines spragas.Savo įsipareigojimu padėti kitiems bendrauti efektyviau ir savo kūno kalbos žiniomis, Jeremy Cruzas, dar žinomas kaip Elmeris Harperis, toliau daro įtaką ir įkvepia skaitytojus visame pasaulyje jų kelionėje įvaldyti neišsakytą žmonių bendravimo kalbą.