Manipuliatyvios sesers požymiai.

Manipuliatyvios sesers požymiai.
Elmer Harper

Taigi atsidūrėte tarp labai manipuliuojančios svainės ir norite sužinoti, kaip kovoti su jos toksišku elgesiu, todėl pataikėte į tinkamą vietą.

Pastebėsite, kad toksiški žmonės gauna asmeninį atlygį, kai verčia jus jaustis blogai. Yra daugybė būdų, kaip elgtis su pavydžia svaine. Venkite apkalbų, leiskite jai žinoti, kad žinote, kas vyksta, ir būkite tikri, kad neįsitrauksite į dramą.

Šeimoje gali būti pakankamai sunku orientuotis ir be nepatogios svainės, kartais jausitės, kad esate problema, tačiau to nori jūsų svainė. Kai dvi šeimos suartėja, ne visada lengva, stenkitės iš to nedaryti problemos. Išmokite valdyti tai, kaip į ją reaguojate. Galbūt pamatysite, kad ji įvertino jūsų pastangas su ja.

Ne visada geriausia kalbėti savo nuomonę ir bandyti pateikti faktus, kartais viskas gali dar labiau pablogėti. Pasikalbėkite su ja ir, jei tai darysite atsargiai, galite pastebėti, kad tai padės lengviau susitaikyti su situacija.

Toliau - 14 įprastų dalykų, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį...

14 manipuliuojančios svainės požymių.

 1. Ji nuolat jus nuvertina ir verčia jaustis kaltu.
 2. Ji bando pakenkti jūsų santykiams su sutuoktiniu.
 3. Ji prisiima nuopelnus už jūsų nuveiktus darbus.
 4. Ji dažnai juokauja jūsų sąskaita.
 5. Ji dažnai kvestionuoja jūsų sprendimus ar nuomonę ir verčia jus manyti, kad jūsų idėjos nėra vertinamos.
 6. Ji dažnai keičia savo elgesį ar pasakojimą, priklausomai nuo to, su kuo kalbasi, kad gautų tai, ko nori.
 7. Ji bando kontroliuoti jūsų santykių su kitais žmonėmis, įskaitant sutuoktinį, dinamiką, darydama įtaką jų suvokimui ir nuomonei apie jus.
 8. Bendraudama ji dažnai elgiasi pasyviai agresyviai, o norėdama išreikšti savo nuomonę, naudoja netiesioginius ar paslaptingus teiginius.
 9. Ji naudojasi kaltės jausmu arba emocine manipuliacija, kad priverstų jus ką nors padaryti dėl jos arba pakeisti savo elgesį.
 10. Ji stengiasi, kad bet kokio konflikto metu jūs jaustumėtės problema, ir iškraipo faktus, kad atrodytų esanti auka.
 11. Ji dažnai kišasi į jūsų asmeninį gyvenimą, teikia pasiūlymus ar neprašytus patarimus.
 12. Ji stengiasi jus izoliuoti nuo kitų, įskaitant draugus ir šeimos narius, kad išlaikytų jūsų kontrolę.
 13. Ji verčia jus jaustis taip, tarsi nuolat vaikščiotumėte ant kiaušinių lukštų ir kad bet koks jūsų poelgis gali ją nuliūdinti.
 14. Ji greitai teisia ar kritikuoja, o palaikyti ar pagirti neskuba.

Ji nuolat jus nuvertina ir verčia jaustis kaltu.

Ji nuolat jus nuvertina ir verčia jaustis kaltu. Tai gali labai pakenkti jūsų savigarbai, ypač kai tai daro jums artimas žmogus.

Ji gali skaudžiai komentuoti jūsų išvaizdą arba menkinti jūsų pasiekimus, todėl galite jaustis taip, lyg niekas, ką darote, niekada nebūtų pakankamai gerai.

Ji taip pat gali subtiliai užgaulioti, kad jūs imsite gintis, todėl bus sunku gintis ar net išsakyti, kaip jos žodžiai jus paveikė. Ji gali iškreipti situacijas ir sudaryti įspūdį, kad dėl visų santykių problemų esate kaltas jūs.

Ji bando pakenkti jūsų santykiams su sutuoktiniu.

Ženklai, kad ji bando pakenkti jūsų santykiams su sutuoktiniu, gali būti tokie: ji nuolat bando sugriauti ribas tarp jūsų ir jūsų partnerio, perduoda neigiamas žinutes apie vieną ar abu jus arba kontroliuoja pokalbius, kad jie vyktų pagal jos pageidavimus.

Ji taip pat gali bandyti pernelyg įsitraukti į jūsų ir jūsų sutuoktinio sprendimus dėl vienas kito arba net bandyti daryti įtaką sprendimams dėl šeimos susibūrimų.

Svarbu nustatyti ribas ir tvirtai jų laikytis, jei jaučiate, kad ji peržengia ribą. Nebijokite pasisakyti ir, jei reikia, pasakyti jai, kaip jaučiatės.

Ji prisiima nuopelnus už jūsų nuveiktus darbus.

Ji gali prisiimti nuopelnus už tai, ką padarėte, arba net kaltinti jus dėl savo klaidų. Ji gali bandyti priversti jus jaustis kaltu dėl to, kad darote nepakankamai, arba apsimesti, kad atlieka didesnę darbo dalį nei jai priklauso.

Ji gali bandyti kontroliuoti pokalbius, dominuodama savo nuomone ir neleisdama kitiems pasisakyti. Gali būti, kad ji net bando kontroliuoti šeimos dinamiką, supriešindama žmones ar vaidindama favoritę.

Svarbu atpažinti šiuos požymius ir užgniaužti jos manipuliavimo taktiką, kol ji netapo rimtesnė.

Ji dažnai juokauja jūsų sąskaita.

Jei ji tai daro taip, kad atrodo, jog ji tiesiog draugiškai elgiasi, tačiau tokie juokeliai visada verčia jus jaustis nejaukiai. Pasistenkite juos nušluostyti ir nekreipti dėmesio, ji gali nueiti per toli, pavyzdžiui, komentuoti jūsų išvaizdą ar gyvenimo būdo pasirinkimus.

Sunku suprasti, kodėl ji jaučia poreikį taip elgtis, ypač jei anksčiau niekada neturėjote jokių rimtų problemų. Galbūt jai patinka priversti jus jaustis mažais ir nereikšmingais, o tai gali labai nuliūdinti.

Taip pat žr: Meilės žodžiai, prasidedantys raide H

Kaip elgtis su manipuliuojančia svaine.

Bendrauti su manipuliuojančia svaine gali būti sunku ir kelti didelį stresą. Geriausia išlikti ramiam ir neleisti, kad jos elgesys jus paveiktų. Būtinai nustatykite ribas ir aiškiai apie jas informuokite. Nesivelkite į ginčus, nes tai tik paskatins jos manipuliatyvų elgesį.

Jei ji ir toliau bando jumis manipuliuoti, nedvejodami pasitraukite iš situacijos ir skirkite jai laiko. Taip pat turėtumėte pasikalbėti su savo partneriu ir įsitikinti, kad jis žino, kas vyksta, kad galėtų padėti atitinkamai valdyti situaciją.

Svarbu prisiminti, kad negalite pakeisti kito žmogaus elgesio, bet galite pasirinkti, kaip reaguoti. Supratę savo ribas ir tvirtai jas išreiškę, galėsite lengviau susidoroti.

Dažniausiai užduodami klausimai

Kodėl mano svainė taip manipuliuoja?

Ji mėgsta siekti savo ir tam panaudos bet kokias priemones. Ji labai įtikinama, dažnai naudoja emocinę manipuliaciją arba kaltės jausmą, kad gautų tai, ko nori. Ji taip pat mėgsta kontroliuoti situaciją, dažnai diktuoja, kaip reikia elgtis arba kaip turi vykti pokalbiai.

Tai gali labai nuliūdinti aplinkinius, nes tai atima iš jų savarankiškumą ir verčia juos jaustis taip, tarsi jie neturėtų jokios įtakos.

Manau, kad ji taip manipuliuoja dėl to, kad jai trūksta pasitikėjimo. Ji mano, kad jei atsisakys kontrolės, žmonės ja pasinaudos, todėl taip tvirtai laikosi bet kokios turimos galios.

Taip pat žr: Sakydamas, kad myliu tave per stipriai Psichologija ❤️ (kas atsitinka jūsų partneriui)

Kontroliuojančios svainės požymiai.

Su kontroliuojančia svaine gali būti sunku bendrauti, todėl šeimos susitikimai ar šventės gali tapti iššūkiu. Kai kurie kontroliuojančios svainės požymiai: ji nori būti dėmesio centre, bando kontroliuoti pokalbius arba priima sprendimus už kitus žmones jų neatsiklaususi.

Ji taip pat gali bandyti dominuoti grupės veikloje arba pernelyg kritiškai vertinti kitų nuomonę ir idėjas. Ji gali bandyti nurodinėti, kaip šeimos nariai turi rengtis ar elgtis, ir kontroliuoti, su kuo žmonės leidžia laiką.

Kraštutiniais atvejais ji gali net elgtis agresyviai su tais, kurie nevykdo jos norų. Svarbu nustatyti ribas ir pakovoti už save, jei jaučiate, kad jūsų svainė bando kontroliuoti jus arba situaciją.

Ar jūsų svainė visada mėgsta jus pranokti, pavyzdžiui, gamindama maistą, rengdamasi ir pan.?

Jei manote, kad jūsų svainė gali būti šiek tiek iššūkis, kai kalbama apie tokius renginius, kaip maisto gaminimas, apsirengimas ir t. t. Galbūt atrodo, kad ji visada nori jus pralenkti šiose srityse, ir kartais tai gana vargina.

Geriausia stengtis ją aplenkti iš anksto planuojant ir ieškant naujų receptų ar mados tendencijų, kurių ji dar neišbandė. Dažniausiai tai pavyks, bet kartais gali paaiškėti, kad ji turi būdų, kaip jus aplenkti.

Pasistenkite užmegzti gerus santykius, pasijuokite iš to ir paverskite tai draugišku varžymusi. Stenkitės, kad tai nepaveiktų jūsų santykių, o pasinaudokite tuo kaip galimybe lengvabūdiškai varžytis.

Ar jūsų svainė nori dalyvauti visuose jūsų ir jūsų sutuoktinio reikaluose?

Ar pastebite, kad svainė visada stengiasi įsitraukti į viską, ką darote jūs ir jūsų sutuoktinis? Suprantama, kad ji nori jaustis įtraukta, tačiau jums taip pat svarbu turėti savo erdvę.

Pabandykite jai tai paaiškinti, bet jei ji ir toliau primygtinai reikalaus eiti su jumis, kai tik bus įmanoma, tai gali ją nuliūdinti.

Siūlykite kūrybiškus sprendimus, pavyzdžiui, pasiūlykite veiklą, kurioje dalyvautų visi trys, arba skirkite ypatingas dienas, kai tik jūs dviese ką nors darote kartu. Tai trapi pusiausvyra, tačiau, jei pasieksite kompromisą ir aiškiai bendrausite, turėtų pavykti visus išlaikyti laimingus.

Galutinės mintys

Yra daugybė manipuliuojančios svainės požymių. Manome, kad geriausia susilaikyti ir nedaryti iš to problemos, vengti įžeidinėjimų ir būti didesniu žmogumi. Šaukdami jai į akis galite dar labiau pabloginti padėtį.

Susitikite ir pabandykite apie visa tai lengvai pasikalbėti, bet stenkitės diskusijoje vengti neigiamų dalykų. Pasakykite jai, kad visada jautėte, jog būsite artimi, ir vis dar to tikitės.

Taip pat galite perskaityti straipsnį Kodėl žmonės manimi naudojasi?, kuriame rasite daugiau informacijos šia tema.
Elmer Harper
Elmer Harper
Jeremy Cruzas, dar žinomas Elmerio Harperio vardu, yra aistringas rašytojas ir kūno kalbos entuziastas. Psichologijos išsilavinimą turintis Jeremy visada žavėjosi neišsakyta kalba ir subtiliais užuominais, kurie valdo žmonių sąveiką. Augdamas įvairiapusėje bendruomenėje, kurioje neverbalinis bendravimas vaidino gyvybiškai svarbų vaidmenį, Jeremy smalsumas kūno kalbai atsirado dar ankstyvoje vaikystėje.Baigęs psichologijos studijas, Jeremy pradėjo kelionę, kad suprastų kūno kalbos subtilybes įvairiuose socialiniuose ir profesiniuose kontekstuose. Jis dalyvavo daugybėje seminarų, seminarų ir specializuotų mokymo programų, kad įsisavintų gestų, veido išraiškų ir pozų iššifravimo meną.Savo tinklaraštyje Jeremy siekia pasidalyti savo žiniomis ir įžvalgomis su plačia auditorija, kad padėtų pagerinti jų bendravimo įgūdžius ir geriau suprasti neverbalinius signalus. Jis apima daugybę temų, įskaitant kūno kalbą santykiuose, versle ir kasdienėje sąveikoje.Jeremy rašymo stilius yra įtraukiantis ir informatyvus, nes jis sujungia savo patirtį su realaus gyvenimo pavyzdžiais ir praktiniais patarimais. Jo gebėjimas suskaidyti sudėtingas sąvokas į lengvai suprantamus terminus įgalina skaitytojus tapti efektyvesniais komunikatoriais tiek asmeninėje, tiek profesinėje aplinkoje.Kai nerašo ir netyrinėja, Džeremis mėgsta keliauti po įvairias šalispatirti įvairias kultūras ir stebėti, kaip kūno kalba pasireiškia įvairiose visuomenėse. Jis mano, kad skirtingų neverbalinių užuominų supratimas ir priėmimas gali paskatinti empatiją, sustiprinti ryšius ir užpildyti kultūrines spragas.Savo įsipareigojimu padėti kitiems bendrauti efektyviau ir savo kūno kalbos žiniomis, Jeremy Cruzas, dar žinomas kaip Elmeris Harperis, toliau daro įtaką ir įkvepia skaitytojus visame pasaulyje jų kelionėje įvaldyti neišsakytą žmonių bendravimo kalbą.