Kodėl žmonės kritikuoja kitus (Kaip elgtis su kritiškais žmonėmis)

Kodėl žmonės kritikuoja kitus (Kaip elgtis su kritiškais žmonėmis)
Elmer Harper

Ar kada nors buvote kritikuojamas darbe arba namuose ir galvojote, kodėl taip nutinka? Šiame įraše išsiaiškinsime, kodėl žmonės taip elgiasi ir ką galima padaryti.

Taip pat žr: Kokie požymiai rodo, kad jis vėl mane apgaudinės? (Raudona vėliava)

Kai kurie žmonės dažnai kritikuoja kitus, norėdami pasijusti geriau. Tai nesaugumo požymis, kuris gali būti žalingas tiek kritikuojamam, tiek kritikuojančiam asmeniui. Kritika dažnai kyla iš pavydo ar apmaudo, todėl su ja gali būti sunku susidoroti. Geriausia strategija, kaip elgtis su kritiškais žmonėmis, yra pripažinti, kad jų kritika nėra susijusi su jumis,tai susiję su jais ir jų pačių nesaugumu.

Ramiai ir pagarbiai reaguodami galite sušvelninti situaciją, taip pat galite pabandyti suprasti, kas gali būti kritikos priežastis. Jei įmanoma, pabandykite rasti bendrą kalbą arba atkreipkite dėmesį į ką nors teigiamo kitame asmenyje, kad paskatintumėte konstruktyvesnį pokalbį, arba tiesiog ignoruokite jo pastabas.

7 priežastys, kodėl žmonės kritikuoja.

  1. Kad jaustųsi geriau.
  2. Kad paslėptų savo silpnybes.
  3. Atkreipti dėmesį.
  4. Išreikšti savo pranašumą.
  5. sukelti nesutarimus.
  6. kontroliuoti situaciją.
  7. Po konflikto jaustis išteisintam.
  8. Į kursą ir argumentus.

Kas verčia žmogų kritiškai vertinti kitus?

Kritišką požiūrį į kitus gali lemti įvairios priežastys. Tai gali būti susiję su asmens nesaugumu arba su tuo, kad jam nepatinkate.

Kritiškas žmogus taip pat gali manyti, kad yra geresnis už kitus, todėl, norėdamas išlaikyti savo pranašumo kompleksą, jaučia poreikį atkreipti dėmesį į trūkumus. Tai gali būti ir pavydo ar apmaudo priežastis tiems, kurie turi daugiau už jį arba kurie pasiekė tai, ko jis pats nesugebėjo.

Kai kurie žmonės iš prigimties gali būti kritiški, nes tai yra jų asmenybės tipas, todėl jie labai vertina ir greitai kritikuoja, neatsižvelgdami į kito žmogaus jausmus.

Kaip elgtis su žmogumi, kuris nuolat jus kritikuoja?

Bendraujant su nuolat jus kritikuojančiu žmogumi, svarbu nepamiršti išlaikyti savitvardą ir išlikti ramiam.

Reaguodami gynybiškai ar agresyviai, paprastai tik pabloginsite situaciją, todėl turite galvoti apie situacijos deeskalaciją.

Taip pat svarbu psichologiškai nustatyti ribas sau ir skirti laiko pasitraukti iš situacijos.

Ką reiškia, kai jus nuolat kritikuoja?

Kai kas nors jus nuolat kritikuoja, tai gali būti sunki ir skaudi situacija. Tai gali reikšti, kad asmuo bando jus kontroliuoti arba priversti jus jaustis blogai.

Kritiką jie gali naudoti kaip būdą manipuliuoti jūsų sprendimais ar elgesiu. Tai taip pat gali būti ženklas, kad kitas asmuo yra nepatenkintas savimi ir savo nepasitenkinimą išlieja ant jūsų.

Kritika gali sukelti nesaugumo jausmą, žemą savivertę ir nerimą. Svarbu atkreipti dėmesį į pagrindines problemas, kurios sukelia kritiką, ir ieškoti sveikesnių bendravimo būdų.

Jei kritika tęsiasi, svarbu nustatyti ribas ir apsaugoti save emociškai, neleidžiant kitam asmeniui toliau jus kritikuoti be jokių pasekmių.

Kas tiesa apie žmones, kurie kritikuoja kitus?

Žmonės, kurie kritikuoja kitus, dažnai tai daro iš poreikio jaustis pranašesniais ar geresniais už kritikuojamą asmenį.

Dažnai tai būna nesaugumo ar nepasitikėjimo savimi jausmas, kurį jie bando užmaskuoti. Atminkite, kad tai ne jūs, o jie, nepilkite alyvos į ugnį, jei galite, užsirašykite, kada ir kur kas nors jus kritikavo, ir panaudokite tai kaip įrodymą apie jų elgesį.

Kokia yra pagrindinė kritikos priežastis?

Pagrindinė kritikos priežastis paprastai yra supratimo ar empatijos stoka. Pasaulyje yra bjaurių žmonių.

Tinkamas laikas kritikuoti?

Kritika gali būti galinga priemonė tobulėjimui, tačiau, kad ji būtų veiksminga, turi būti naudojama tinkamu laiku. Kritikos tikslas yra svarbus ir visada turėtų būti naudingas ir konstruktyvus.

Svarbu atsižvelgti į kritikos sulaukiančio asmens požiūrį ir atitinkamai reaguoti.

Žmonės per dažnai ir per griežtai kritikuoja, todėl į jų kritiką sunku žiūrėti rimtai. Dėl per didelio kritiškumo ar neigiamo požiūrio gali būti įžeisti jausmai, todėl žmonėms gali būti sunkiau atsižvelgti į konstruktyvią kritiką.

Taip pat žr: 96 Helovino žodžiai, prasidedantys raide L (su apibrėžimais)

Kritikuoti kieno nors elgesį ar klaidą reikėtų tik tada, kai tai būtina, ir tik siekiant padėti jam pasitaisyti.

Apskritai geriau sutelkti dėmesį į sprendimus, o ne į klaidų nurodinėjimą, nes taip galima sukurti pozityvesnę aplinką, kurioje žmonės jaustųsi patogiai mokydamiesi iš savo klaidų, o ne būtų už jas kritikuojami.

Galutinės mintys

Gali būti daugybė priežasčių, dėl kurių kas nors jus kritikuoja. Patarčiau pasišalinti iš situacijos, užsirašyti pastabas ir laiką, kad galėtumėte panaudoti kaip įrodymą apie bet kokį elgesį, kurį laikote netinkamu, ir nepamiršti, kad tai jie, o ne jūs.

Tikimės, kad radote atsakymą į savo klausimą, jums taip pat gali būti naudingas šis pranešimas Ką reiškia, kai kas nors jus ignoruoja?
Elmer Harper
Elmer Harper
Jeremy Cruzas, dar žinomas Elmerio Harperio vardu, yra aistringas rašytojas ir kūno kalbos entuziastas. Psichologijos išsilavinimą turintis Jeremy visada žavėjosi neišsakyta kalba ir subtiliais užuominais, kurie valdo žmonių sąveiką. Augdamas įvairiapusėje bendruomenėje, kurioje neverbalinis bendravimas vaidino gyvybiškai svarbų vaidmenį, Jeremy smalsumas kūno kalbai atsirado dar ankstyvoje vaikystėje.Baigęs psichologijos studijas, Jeremy pradėjo kelionę, kad suprastų kūno kalbos subtilybes įvairiuose socialiniuose ir profesiniuose kontekstuose. Jis dalyvavo daugybėje seminarų, seminarų ir specializuotų mokymo programų, kad įsisavintų gestų, veido išraiškų ir pozų iššifravimo meną.Savo tinklaraštyje Jeremy siekia pasidalyti savo žiniomis ir įžvalgomis su plačia auditorija, kad padėtų pagerinti jų bendravimo įgūdžius ir geriau suprasti neverbalinius signalus. Jis apima daugybę temų, įskaitant kūno kalbą santykiuose, versle ir kasdienėje sąveikoje.Jeremy rašymo stilius yra įtraukiantis ir informatyvus, nes jis sujungia savo patirtį su realaus gyvenimo pavyzdžiais ir praktiniais patarimais. Jo gebėjimas suskaidyti sudėtingas sąvokas į lengvai suprantamus terminus įgalina skaitytojus tapti efektyvesniais komunikatoriais tiek asmeninėje, tiek profesinėje aplinkoje.Kai nerašo ir netyrinėja, Džeremis mėgsta keliauti po įvairias šalispatirti įvairias kultūras ir stebėti, kaip kūno kalba pasireiškia įvairiose visuomenėse. Jis mano, kad skirtingų neverbalinių užuominų supratimas ir priėmimas gali paskatinti empatiją, sustiprinti ryšius ir užpildyti kultūrines spragas.Savo įsipareigojimu padėti kitiems bendrauti efektyviau ir savo kūno kalbos žiniomis, Jeremy Cruzas, dar žinomas kaip Elmeris Harperis, toliau daro įtaką ir įkvepia skaitytojus visame pasaulyje jų kelionėje įvaldyti neišsakytą žmonių bendravimo kalbą.