Kaip nustatyti kūno kalbos atskaitos tašką

Kaip nustatyti kūno kalbos atskaitos tašką
Elmer Harper

Skaitydami kūno kalbą pirmiausia turime nustatyti pagrindinę asmens padėtį, kartais vadinamą bazine. Tai svarbiausia dalis skaitant arba analizuojant kūno kalbą, nes tai padės mums pastebėti bet kokius elgesio pokyčius ar grupes.

Bazinis įvertinimas - tai pastebėjimas, koks yra įprastas asmens elgesys, kai jis yra atsipalaidavęs.

Kūno kalbos pasaulyje "bazinė analizė" - tai kruopšti asmens elgesio analizė, kai jis jaučiasi patogiai ir kalbasi saugiomis, lengvomis temomis, pavyzdžiui, keičiasi informacija apie savo kasdienį gyvenimą arba kalbasi su pašnekovu apie savo darbo istoriją.

Tai paprasti, tiesioginiai klausimai, kurie neturėtų turėti jokios reikšmės ar streso, jūs tik atkreipiate dėmesį į tai, kaip asmuo elgiasi šiuo metu.

Turinio lentelė
 • Vaizdo įrašas, kuriame matomas skirtumas tarp bazinės linijos
 • Kontekstas
 • Aplinka
 • Psichologijos terminas "Bazinis lygis"
 • Bazinio vertinimo nesusipratimas
 • Santrauka

Į ką reikia atkreipti dėmesį, kai pradedate vertinti asmenį pagal pagrindinę liniją.

Taip pat žr: 28 Helovino žodžiai, prasidedantys raide Y (su apibrėžimu)
 1. Mirksėjimo greitis.
 2. Kvėpavimas (kaip jie kvėpuoja)
 3. Kūno judėjimo greitis.
 4. Balso kadencija.
 5. Viskas, ką žmogus paprastai daro, gali būti normalu.
 6. Kontekstas.
 7. Aplinka.

Tai keletas ankstyvųjų elgesio pavyzdžių. Palyginę juos su jų veiksmais, kai jų klausiama per pokalbį ar socialinėje aplinkoje, galite pastebėti skirtumą.

Bazinis lygis - tai neverbalinių manierų (pvz., laikysena, judesiai, gestai), kurias asmuo paprastai naudoja, kai jaučiasi atsipalaidavęs ir gerai nusiteikęs, rinkinys.

Kūno kalbos ekspertai sutaria, kad turėtumėte atkreipti dėmesį į žmogaus kūno kalbos subtilybes ir pokyčius, kad atpažintumėte, kada įprasto pokalbio metu ji suaktyvėjo arba suveikė.

Ji taip pat naudinga stebint kito žmogaus nuotaiką ar emocijas, ypač tada, kai reikalai įkaista. Taigi, jei vedate pokalbį, atidžiai stebėkite kandidato kūno kalbą, kad nustatytumėte, ar yra vietų, kurios rodo neverbalinius kūno kalbos pokyčius.

Pastaba

Pirmą kartą bendraudami su žmogumi turime išsiaiškinti, koks yra jo bazinis elgesys. Pavyzdžiui, jei žmogų, kuris paprastai yra neramus ir aktyvus, laikome susijaudinusiu ir nekantriu, jis gali elgtis pagal savo bazinį elgesį, kuris gali būti ir neramus ar hiperaktyvus.

Nustačius atskaitos tašką bus lengviau pastebėti staigius kūno kalbos pokyčius. Tai yra svarbiausias tikslas nustatyti kieno nors atskaitos tašką. To nepadarius, jų kūno kalbą bus sunkiau suprasti ir galite neteisingai interpretuoti informaciją.

Vaizdo įrašas, kuriame matomas skirtumas tarp bazinės linijos

Toliau pateikiame trumpą vaizdo įrašą apie tai, kaip perskaityti kieno nors bazinę liniją, kad suprastumėte, į ką atkreipti dėmesį.

Kontekstas

Norint sėkmingai atlikti bazinę analizę, svarbiausia žinoti, kokioje situacijoje asmuo yra. Iš aplinkos, kurioje jis yra, galima daug sužinoti apie žmogų. Pavyzdžiui, biuro aplinkoje galima sužinoti, ar jam reikia struktūros ir kaip jis reaguoja į kritiką.

Norint nustatyti pagrindinę asmens padėtį, svarbu žinoti, kokio tipo aplinkoje jis yra. Skirtingos aplinkos atskleis skirtingą informaciją.

Pavyzdžiui, socialinėje aplinkoje kūno kalbos signalai gali būti kitokie nei susitikimų kambaryje.

Skirtinga socialinė aplinka gali turėti didelę įtaką žmonių kūno kalbai. Pavyzdžiui, vakarėlyje žmonės gali žaisti su plaukais, dažniau juoktis ir žvalgytis po kambarį. Tuo tarpu biuro posėdžių kambaryje verslo reikalais arba per pokalbį dėl darbo žmonės gali mažiau kalbėti ir mažiau gestikuliuoti rankomis.

Visada atkreipkite dėmesį į kontekstą, kuriame randate žmogų, kai jį sutinkate pirmą kartą.

Aplinka

Skaitydami kieno nors bazinę liniją, atkreipkite dėmesį į tai, ar jie yra viduje, ar lauke, metų sesijas ir oro sąlygas.

Mūsų kūnai nuolat raginami pritaikyti savo temperatūrą prie lauko temperatūros.

Pavyzdžiui, kai šalta, organizme apskritai sulėtėja kraujotaka, kad būtų išsaugota šiluma. Kai karšta, organizme suaktyvėja kraujotaka, kad šiluma lengviau pasišalintų. Šios korekcijos vyksta net mums apie tai negalvojant.

Taigi svarbu suprasti, kad, perkeliant žmogų iš vienos aplinkos į kitą, galima pastebėti jo kūno kalbos signalų pokyčius. Pavyzdžiai galėtų būti paraudimas ar išblyškimas, drabužių nusivilkimas ar apsirengimas.

Psichologijos terminas "Bazinis lygis"

Terminas "bazinė linija" dažniausiai vartojamas psichologijoje, kur jis reiškia žmogaus emocinę būseną, kai jis yra ramus ir patenkintas.

Bazinio vertinimo nesusipratimas

Daugelis ekspertų nepasitiki baziniu vertinimu, nes tiriamieji gali numatyti asmens pastangas ir tada rodyti klaidingus atsakymus, atitinkančius jų šališkumą.

Pokalbis gali būti bauginanti patirtis. Normalu, kad pokalbio metu jausitės įbauginti, įsitempę ir neramūs. Apgaulingas elgesys gali būti šių jausmų pasekmė - turėkite tai omenyje.

Sunku įvertinti su išvaizda susijusį apklausiamojo elgesį pradiniame etape, todėl jis negali būti naudojamas kaip konkrečios informacijos šaltinis apklausėjams.

Neteisingas skaitymas atliekant bazinį vertinimą duos klaidingus rezultatus ir gali suklaidinti tiek apklausėją, tiek pašnekovą. Be to, dėl apklausėjo elgesio su tiriamuoju gali atsirasti klaidingų raudonų vėliavėlių.

Santrauka

Nustatyti atskaitos tašką yra labai svarbu, kai kalbame apie žmonių skaitymą. Neturėdami atskaitos taško, neturime su kuo palyginti informacijos. Tai, kas jums gali būti įprastas elgesys, jiems gali būti kitoks ir pan.

Taigi, gavę atskaitos tašką galėsite palyginti ir sugretinti informaciją, kai pastebėsite kūno kalbos pokyčius. Jei norite sužinoti, kaip skaityti kūno kalbą, peržiūrėkite mano tinklaraštį apie tai, kaip skaityti kūno kalbą.

Taip pat žr: Ar gali vyras miegoti su moterimi neišsivystę jausmaiElmer Harper
Elmer Harper
Jeremy Cruzas, dar žinomas Elmerio Harperio vardu, yra aistringas rašytojas ir kūno kalbos entuziastas. Psichologijos išsilavinimą turintis Jeremy visada žavėjosi neišsakyta kalba ir subtiliais užuominais, kurie valdo žmonių sąveiką. Augdamas įvairiapusėje bendruomenėje, kurioje neverbalinis bendravimas vaidino gyvybiškai svarbų vaidmenį, Jeremy smalsumas kūno kalbai atsirado dar ankstyvoje vaikystėje.Baigęs psichologijos studijas, Jeremy pradėjo kelionę, kad suprastų kūno kalbos subtilybes įvairiuose socialiniuose ir profesiniuose kontekstuose. Jis dalyvavo daugybėje seminarų, seminarų ir specializuotų mokymo programų, kad įsisavintų gestų, veido išraiškų ir pozų iššifravimo meną.Savo tinklaraštyje Jeremy siekia pasidalyti savo žiniomis ir įžvalgomis su plačia auditorija, kad padėtų pagerinti jų bendravimo įgūdžius ir geriau suprasti neverbalinius signalus. Jis apima daugybę temų, įskaitant kūno kalbą santykiuose, versle ir kasdienėje sąveikoje.Jeremy rašymo stilius yra įtraukiantis ir informatyvus, nes jis sujungia savo patirtį su realaus gyvenimo pavyzdžiais ir praktiniais patarimais. Jo gebėjimas suskaidyti sudėtingas sąvokas į lengvai suprantamus terminus įgalina skaitytojus tapti efektyvesniais komunikatoriais tiek asmeninėje, tiek profesinėje aplinkoje.Kai nerašo ir netyrinėja, Džeremis mėgsta keliauti po įvairias šalispatirti įvairias kultūras ir stebėti, kaip kūno kalba pasireiškia įvairiose visuomenėse. Jis mano, kad skirtingų neverbalinių užuominų supratimas ir priėmimas gali paskatinti empatiją, sustiprinti ryšius ir užpildyti kultūrines spragas.Savo įsipareigojimu padėti kitiems bendrauti efektyviau ir savo kūno kalbos žiniomis, Jeremy Cruzas, dar žinomas kaip Elmeris Harperis, toliau daro įtaką ir įkvepia skaitytojus visame pasaulyje jų kelionėje įvaldyti neišsakytą žmonių bendravimo kalbą.