Pagerinkite savo pristatymą naudodami kūno kalbą

Pagerinkite savo pristatymą naudodami kūno kalbą
Elmer Harper

Kodėl kūno kalba yra tokia svarbi pristatyme

Ekspertai kalbėtojai žino, kaip naudoti kūno kalbą savo naudai. Jie puikiai supranta, ką daro ir kodėl tai daro. Jie tai daro, kad įsitikintų, jog auditorija atkreipia dėmesį ir geriau juos supranta.

Yra keletas tikrai paprastų gudrybių ir patarimų, kurie padės užtikrinti, kad pristatydami kalbėsite tinkama kūno kalba. Pirmasis - niekada neleiskite rankoms nusileisti žemiau juosmens; visada turėtumėte laikyti rankas aukščiau juosmens aukščio, kad galėtumėte projektuoti savo mintis neverbalinėmis priemonėmis.

Kai žmogus kalba ar juda tam tikru būdu, jis skleidžia informaciją apie savo mintis ir jausmus - sąmoningai arba pats to nesuvokdamas. Vėliau pranešime aptarsime, ką daryti ir ko nedaryti.

Kokia yra kūno kalbos svarba efektyviam pristatymui

Daugelis žmonių mano, kad kūno kalba - tai tik tai, ką rodote savo fiziniu kūnu, tačiau tai kur kas daugiau. Taip bendraujate su kitais be žodžių ar daugybės gestų.

Apie 60 % to, ką sakome, perduodame per kūno kalbą, todėl, jei nesutampame su tuo, ką sakome, jūsų auditorijai gali būti siunčiami dviprasmiški signalai.

Kūno kalba gali pranešti kitiems apie tai, ką išgyvenate ir kaip jaučiatės, net nesakydami jokių žodžių.

Yra būdų, kaip demonstruoti pasitikėjimą savimi ar pozityvumą, kai pristatote savo neverbalinius pranešimus.

Galingiausi patarimai, kuriuos galite greitai panaudoti bet kurioje prezentacijoje

Viešojo kalbėjimo daugelis žmonių bijo, tačiau taip neturi būti. Yra daugybė dalykų, kuriuos galite padaryti, kad jūsų pristatymas būtų įsimintinesnis, įtikinamesnis ir galingesnis.

Svarbu žinoti, kad publika atkreipia dėmesį į viską, kas vyksta scenoje. Tai gali būti tai, kaip gerai kalbate, ką dėvite ir kaip pasitikite tuo, ką sakote.

Toliau pateikiama 10 veiksmingų viešojo kalbėjimo patarimų.

Ėjimas į sceną arba atsistojimas prieš auditoriją.

Norite tikėkite, norite tikėkite, norite ne, bet jūsų auditorija per sekundės dalį jau bus nusprendusi, ar jiems patinkate, ar ne. Dauguma žmonių šį sprendimą priims per kelias sekundes, kai pirmą kartą jus pamatys ir įžengsite į sceną. Todėl svarbu apsirengti taip, kad darytumėte įspūdį; visi žino, kad posakiai "žinoti, patinka ir tiesa" yra teisingi.

Labai svarbu, kaip apsirengsite, nes tai yra pirmas įspūdis.

Į sceną turite žengti atvira kūno kalba, iškeltomis rankomis, atvirais delnais. Jus vertina pagal tai, ar esate jiems naudingas, ar turėtumėte būti pašalintas, nes ketinate kelti mums pavojų.

Penki minimalūs reikalavimai, norint laimėti minią

Žmonės pasąmoningai užduoda sau klausimą, ar šis asmuo bus draugas? Ar jis panašus į žmogų, kurį jau pažįstu? Jei taip, dabar renkate duomenis, kurie atitinka jūsų prielaidą, kad jis panašus į žmogų, kurį jau pažįstate.

  • Akių kontaktas
  • Šypsena
  • Antakių blykstė
  • Atverkite rankas virš atliekų išskėstais delnais
  • Tinkamai apsirenkite

Jei nepažymėsite keturių pirmiau nurodytų langelių, galite būti vertinamas kaip energiją taupantis asmuo arba kaip žmogus, kurio nemėgstame. Tai gali atstumti auditoriją arba dar blogiau - iš pradžių nuteikti prieš jus.

Teisingas akių kontaktas

Kai išeinate į sceną, stenkitės užmegzti akių kontaktą su kuo daugiau žmonių. Akių kontaktas yra vienas galingiausių dalykų, kuriuos turime savo arsenale, kai naudojame kūno kalbą. Nenorite pernelyg ilgai žiūrėti į žmones. Kiekvienam žmogui turėtumėte skirti apie dvi sekundes, o tada pereiti prie kito žmogaus. Šį modelį taip pat norite skaičiuoti, kai pristatote pristatymą, nuolatžvelgdami į savo auditoriją, galėsite lengviau perteikti savo žinią.

Taip pat žr: Suprasti kaklo kūno kalbą (pamiršta sritis)

Yra būdas perskaityti auditoriją pagal mirksėjimo dažnį. Galite nustatyti, ar auditorijai patinka tai, ką sakote, ar ji nuobodžiauja, paprasčiausiai stebėdami jų mirksėjimo dažnį. Norėdami sužinoti greitą skaičiavimą, peržiūrėkite, kaip pastebėti auditorijos mirksėjimo dažnį, ir sutriuškinkite jį čia.

Šypsena

Yra dviejų tipų šypsenos: netikra ir tikra, vadinama Diušeno šypsena. Tai šypsena, kai naudojamos akys ir akių kampučiai raukšlėjasi, kartais vadinama varnos pėdomis. Mes mėgstame ją vadinti tikra, nuoširdžia laimės šypsena.

Įrodyta, kad kuo dažniau šypsotės, tuo geriau jaučiatės. Kai šypsotės, smegenys išskiria neuropeptidus, kurie padeda sumažinti stresą ir nuramina tą akimirką.

Dauguma žmonių tai atspindės savo neverbaliniais ženklais, o to ir norite, kad žmonės būtų jūsų pusėje, kai pristatote prezentaciją.

Antakių blykstė

Antakių mirktelėjimas yra neverbalinis signalas, kuriuo kitiems žmonėms pasąmoningai pranešama, kad juos atpažįstate. Pabandykite tai padaryti su kitu sutiktu žmogumi: pakelkite antakius nekalbėdami su juo devyniais atvejais iš dešimties, o jis mirktelės atgal, taip sakydamas: "Mes jus matėme ir mums tai tinka."

Dauguma kūno kalbų yra paprastos, nes jos buvo išmoktos naudoti, tačiau tarpkalbinis supratimas yra visai kas kita.

Laikykite ranką virš juosmens linijos ir ištieskite delnus į išorę

Dažnai pasitikėjimą reikia įgyti greitai, o vienas iš greičiausių būdų - atviromis rankomis arba virš juosmens rodomais delnais. Universalus gestas vadinamas tiesos plokštuma, juo gestikuliuojama nuo bambos srities atvirais delnais. Taip parodoma, kad neturite jokių ginklų ar įrankių, galinčių sužeisti. Taip, tai elementaru, bet taip evoliucija mus sutvarkė, kad išliktume saugūs, todėl galime juo naudotis.

Suknelė, kad padarytumėte įspūdį

Ar kada nors buvote viešoje vietoje ir pro jus praėjo benamis arba bandė su jumis užmegzti ryšį? Pirmas instinktas - kuo greičiau nuo jo atsitraukti arba pasišalinti. Taip yra todėl, kad jis tikriausiai smirda ir vilki senus, nešvarius drabužius.

Jei dabar skaitote šį straipsnį, tikėtina, kad tai nebūsite jūs. Tačiau noriu, kad apsvarstytumėte, ką dėvite, nes būsite vertinami pagal savo išvaizdą.

Jei skaitote oficialų pristatymą, tinka dalykinė apranga ir galbūt šviežia šukuosena. Gerai pasiruošę siunčiate kitiems signalą, kad rūpinatės savimi, todėl galite pasirūpinti šiuo projektu ar pranešimu, kurį stengiatės pristatyti.

Laikysena

Atsistokite taip, kad kojos būtų maždaug per pečius, stovėkite kaip normalus žmogus, tada norėsite šiek tiek pasunkinti priekinę pėdos dalį.

Taip pat žr: Ar narcizai yra protingi?

Atsistokite tiesiai, galvą iškelkite tiesiai į priekį ir šiek tiek atidenkite kaklą, kad jaustumėtės patogiau. Įsitikinkite, kad nesate per daug atidengtas, kitaip atrodysite nepatogiai.

Jei pradedate jausti įtampą, suspauskite kojų pirštus, kad išlaisvintumėte energijos perteklių.

Mokykitės iš kitų pranešėjų

Viena iš veiksmingiausių kada nors matytų "Ted Talks" kalbų apie kūno kalbą ir pristatymą yra toliau pateikta Marko Bowdeno "TedX Toronto Talks". Žiūrėdami ją suprasite, kaip reikia pristatyti. Jis naudoja įterptas komandas ir visus pirmiau minėtus patarimus.

Santrauka

Pasirinkite savo elgesį su žmonėmis. Dauguma žmonių, kuriuos pamatysite, bus jums abejingi, jūs taip buvote sukurti. Taip pat pastebėsite žmones, kurie yra panašūs į jus ir su kuriais automatiškai jaučiatės patogiai. Norėdami sėkmingai perduoti žinią, turite žinoti savo kūno kalbą ir balso toną. Tai padės užmegzti ryšį ir sukurti draugiškumo jausmą. Jei galitesėkmingai tai padarysite, tapsite patikimesnis kalbėtojas, galėsite geriau išdėstyti savo mintis ir suprasite, kodėl kūno kalba yra tokia svarbi prezentacijos metu.
Elmer Harper
Elmer Harper
Jeremy Cruzas, dar žinomas Elmerio Harperio vardu, yra aistringas rašytojas ir kūno kalbos entuziastas. Psichologijos išsilavinimą turintis Jeremy visada žavėjosi neišsakyta kalba ir subtiliais užuominais, kurie valdo žmonių sąveiką. Augdamas įvairiapusėje bendruomenėje, kurioje neverbalinis bendravimas vaidino gyvybiškai svarbų vaidmenį, Jeremy smalsumas kūno kalbai atsirado dar ankstyvoje vaikystėje.Baigęs psichologijos studijas, Jeremy pradėjo kelionę, kad suprastų kūno kalbos subtilybes įvairiuose socialiniuose ir profesiniuose kontekstuose. Jis dalyvavo daugybėje seminarų, seminarų ir specializuotų mokymo programų, kad įsisavintų gestų, veido išraiškų ir pozų iššifravimo meną.Savo tinklaraštyje Jeremy siekia pasidalyti savo žiniomis ir įžvalgomis su plačia auditorija, kad padėtų pagerinti jų bendravimo įgūdžius ir geriau suprasti neverbalinius signalus. Jis apima daugybę temų, įskaitant kūno kalbą santykiuose, versle ir kasdienėje sąveikoje.Jeremy rašymo stilius yra įtraukiantis ir informatyvus, nes jis sujungia savo patirtį su realaus gyvenimo pavyzdžiais ir praktiniais patarimais. Jo gebėjimas suskaidyti sudėtingas sąvokas į lengvai suprantamus terminus įgalina skaitytojus tapti efektyvesniais komunikatoriais tiek asmeninėje, tiek profesinėje aplinkoje.Kai nerašo ir netyrinėja, Džeremis mėgsta keliauti po įvairias šalispatirti įvairias kultūras ir stebėti, kaip kūno kalba pasireiškia įvairiose visuomenėse. Jis mano, kad skirtingų neverbalinių užuominų supratimas ir priėmimas gali paskatinti empatiją, sustiprinti ryšius ir užpildyti kultūrines spragas.Savo įsipareigojimu padėti kitiems bendrauti efektyviau ir savo kūno kalbos žiniomis, Jeremy Cruzas, dar žinomas kaip Elmeris Harperis, toliau daro įtaką ir įkvepia skaitytojus visame pasaulyje jų kelionėje įvaldyti neišsakytą žmonių bendravimo kalbą.