Kodėl instinktyviai nemėgstu ko nors?

Kodėl instinktyviai nemėgstu ko nors?
Elmer Harper

Ar kada nors jaučiate stiprią antipatiją kam nors, nežinodami kodėl? Šiame įraše pabandysime išsiaiškinti to priežastis ir įvardyti kai kurias dažniausiai pasitaikančias priežastis.

Dažnai mes iš karto, be jokios sąmoningos minties ar vertinimo, nejaučiame simpatijos žmogui. Taip dažniausiai nutinka dėl to, kad turime išankstinę nuomonę apie tą žmogų, pagrįstą ankstesne patirtimi ar net tuo, ką esame girdėję iš kitų.

Taip pat galime susidaryti nuomonę apie žmogų pagal jo išvaizdą, manieras ar kitus veiksnius, kuriuos galima lengvai pastebėti akimis.

Akivaizdžiai nepatikti žmogui taip pat gali turėti įtakos mūsų emocijos ir jausmai tuo metu, todėl galime susidaryti neigiamą nuomonę apie jį dar prieš tai, kai skiriame laiko tinkamai jį pažinti.

Taip pat žr: Ką reiškia, kai kas nors jus vadina Karena?

Svarbu nepamiršti, kad visi turime savo individualių išankstinių nuostatų ir nuomonių ir kad neturėtume spręsti apie žmogų tik pagal pirminį įspūdį. Jei skirsime laiko geriau pažinti žmogų, galbūt pamatysime, kad jis yra daugiau, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio, ir mūsų instinktyvi antipatija gali išnykti.

Yra daug dalykų, į kuriuos turime atsižvelgti, kai instinktyviai nemėgstame ko nors, štai 5 priežastys, kodėl galite taip jaustis.

8 priežastys, dėl kurių iš karto nemėgstate ko nors.

  1. Jų požiūris arba perspektyva yra neigiama.
  2. Jiems neįdomu jus pažinti.
  3. Jie iš jūsų šaiposi arba jus nuvertina.
  4. Jie negerbia ir nevertina jūsų nuomonės ar pasiūlymų.
  5. Atrodo, kad jie konkuruoja su jumis.

Jų požiūris arba perspektyvos yra neigiamos.

Būti šalia žmogaus, kuris visada žvelgia į tamsiąją dalykų pusę ir niekada neatrodo laimingas, gali būti varginantis jausmas. Taip pat vargina, kai girdi, kaip jis nuolat kalba neigiamai ir sutelkia dėmesį į tai, kas blogai, o ne į tai, kas gerai. Dėl pesimistinio požiūrio gali būti sunku prasmingai kalbėtis ar net tiesiog mėgautis laiku kartu. Neigiamas požiūris gali sumažinti grupės energiją ir priverstinemaloni patirtis visiems dalyviams.

Jiems neįdomu jus pažinti.

Kai susiduriu su žmogumi, kuris nėra suinteresuotas mane pažinti, instinktyviai reaguoju nemaloniai. Gali būti sunku suprasti, kodėl žmogus nenori manęs pažinti, ir tai gali sukelti nepageidaujamo ar net atstumto žmogaus jausmą.

Natūralu, kad pirmoji mano reakcija bus negatyvi. Tačiau šis jausmas neturi tęstis ilgai. Galiu sau priminti, kad gali būti įvairių priežasčių, dėl kurių asmuo nėra suinteresuotas mane pažinti, ir tai nebūtinai atspindi mano, kaip asmens, vertę.

Galbūt jie yra užsiėmę ar užsiėmę kuo nors kitu, o gal tiesiog yra drovūs ir jiems reikia daugiau laiko, kad galėtų atsiverti. Kad ir kaip ten bebūtų, primindamas sau apie šias galimybes, galiu stengtis sulaikyti bet kokius neigiamus jausmus ir likti atviras.

Jie iš jūsų šaiposi arba jus nuvertina.

Kai kas nors iš jūsų tyčiojasi arba jus nuvertina, tai gali būti labai skaudu ir priversti pasijusti, kad jums nepriklausote. Natūralu, kad pirmą kartą susitikus su žmogumi, kuris iš jūsų tyčiojasi arba jus nuvertina, instinktyviai jo nemėgstame.

Taip yra todėl, kad visi norime būti gerbiami ir priimami tokie, kokie esame, o kai kas nors mūsų nevertina, galime jaustis menkesni už kitus. Tai taip pat rodo, kad asmuo gali turėti tam tikrų giluminių nesaugumo ir nepasitikėjimo savimi problemų, kurios gali pasireikšti įžeidžiančiu elgesiu.

Galiausiai, jei kas nors nuolat iš jūsų tyčiojasi arba jus žemina, geriausia žengti žingsnį atgal ir įvertinti situaciją, taip pat prisiminti, kad tai nėra jūsų kaltė ir kad nereikia prisiimti neigiamų jausmų, kuriuos jie gali į jus perkelti.

Jie negerbia ir nevertina jūsų nuomonės ar pasiūlymų.

Kai instinktyviai nemėgstate ko nors, tai gali būti dėl to, kad jis negerbia ar nevertina jūsų nuomonės ar pasiūlymų. Tai gali būti toks menkas dalykas, kaip jūsų pastabos ignoravimas grupės aplinkoje arba nesugebėjimas įsiklausyti į tai, ką noriu pasakyti.

Toks pagarbos trūkumas gali būti labai nemalonus ir priversti mane jaustis taip, tarsi mano idėjos ir mintys būtų nesvarbios. Tai taip pat gali būti susiję su neigiamais jausmais, kuriuos asmuo man jaučia ir kurių galbūt net nemato.

Jei kas nors nuolat su manimi nemandagiai elgiasi arba nepagarbiai atsiliepia apie ką nors, ką pasakiau, tai gali sudaryti man nepalankų įspūdį apie jį. Net jei toks elgesys yra netyčinis, jis vis tiek rodo, kad jam iš tikrųjų nerūpi mano požiūris. Toks požiūris gali labai pakenkti santykiams ir priversti mane abejoti, ar kuo nors pasitikėti.

Atrodo, kad jie konkuruoja su jumis.

Gali būti, kad instinktyviai nemėgstate žmogaus, kai atrodo, kad jis nuolat su jumis konkuruoja. Tokio tipo žmonės dažnai stengiasi jus nustelbti ar pranokti visais įmanomais būdais, ir tai gali labai erzinti. Tai verčia jaustis, kad esu netinkamas ir nesugebu su jais konkuruoti, o tai gali sukelti nesaugumo jausmą ir žemą savivertę.

Konkurencinga šio asmens prigimtis taip pat gali sukurti tarp mūsų varžymosi jausmą, kuris yra nenaudingas ir nereikalingas. Jis atima bendradarbiavimo ir augimo potencialą, kurį būtų galima pasiekti, jei vietoj to dirbtume kartu.

Svarbu nepamiršti, kad kiekvienas turi savų stipriųjų pusių, todėl nebūtina stengtis konkuruoti, kad įrodytumėte savo vertę. Išmokti priimti save tokį, koks esate, ir džiaugtis kitų sėkme - geriausias būdas puoselėti sveikus santykius su aplinkiniais.

Toliau apžvelgsime keletą dažniausiai užduodamų klausimų.

Dažnai užduodami klausimai

ar galima nemėgti žmogaus be priežasties?

Gali būti sunku paaiškinti, kodėl taip atsitinka, tačiau galima jausti priešiškumą tam žmogui. Tai gali būti susiję su tam tikromis to žmogaus asmenybės savybėmis arba paprasčiausiai su tuo, kad jo buvimas jums kelia diskomfortą. Tai gali būti susiję ir su ankstesne patirtimi, susijusia su žmonėmis, kurie kažkuo panašūs.

Taip pat žr: Ar su amžiumi narcizų būklė blogėja (senstantis narcizas)

Svarbu pripažinti, kad mūsų jausmai ir reakcijos yra pagrįsti, net jei nesuprantame, kodėl juos jaučiame. Turėtume stengtis nesmerkti savęs už tai, kad taip jaučiamės, o stengtis suprasti, kodėl taip galėjo nutikti, kad prireikus galėtume nuo to gyventi toliau.

Ar normalu nekęsti ar nemėgti ko nors be jokios priežasties?

Ne, nėra normalu nekęsti ar nemėgti ko nors be jokios priežasties. Visada turėtume stengtis būti pagarbūs ir atsižvelgti į kitų žmonių jausmus, nepriklausomai nuo situacijos. Žmonės gali turėti skirtingas nuomones ir įsitikinimus, tačiau tai nereiškia, kad turėtume reikšti jiems savo neigiamus jausmus be pagrįstos priežasties.

Turėtume stengtis suprasti, kodėl jie galvoja kitaip nei mes, ir būti atviri jų požiūriui. Neapykanta kitam žmogui arba jo nepagrįsta nemeilė gali sukelti nereikalingų konfliktų, dėl kurių santykiai gali nutrūkti ir sukelti daug streso visiems dalyvaujantiems.

Todėl svarbu gerbti kiekvieno nuomonę ir užtikrinti, kad bendraudami su kitais išliktume atviri.

Ar galite nekęsti iš pirmo žvilgsnio?

Susitikus su žmogumi galima iš karto pajusti jam antipatiją, tačiau svarbu prisiminti, kad šis jausmas gali būti nepagrįstas jokiais realiais ar reikšmingais įrodymais. Kai kuriais atvejais neapykantos jausmas gali būti mūsų pačių nesaugumo jausmo, išankstinių nuostatų ar išankstinių įsitikinimų rezultatas.

Taip pat gali būti, kad mūsų pirminė reakcija gali būti susijusi su neigiama patirtimi, kurią patyrėme su panašiu asmeniu praeityje.

Bet kuriuo atveju svarbu skirti laiko žmogui pažinti ir tik tada susidaryti nuomonę apie jį, nes pirmas įspūdis dažnai gali būti klaidinantis. Keletą akimirkų stebėdami ir bendraudami su žmogumi galime susidaryti tikslesnę ir labiau pagrįstą nuomonę.

Kaip elgtis su žmonėmis, kurių nemėgstate?

Bendraujant su nemėgstamais žmonėmis svarbu prisiminti, kad kiekviena istorija visada turi dvi puses. Stengiuosi išlikti pagarbus ir mandagus, net jei su jais nesutinku ar nesijaučiu gerai šalia jų. Taip pat svarbu žengti žingsnį atgal ir objektyviai įvertinti situaciją.

Užuot sutelkęs dėmesį į tai, ką jaučiu apie asmenį, stengiuosi sutelkti dėmesį į tai, kas sakoma, ir ieškoti bendrų sąlyčio taškų. Be to, stengiuosi pagarbiai perteikti savo jausmus, kad niekas nesijaustų užpultas ar pažemintas. Galiausiai, jei visa kita nepavyksta, gali tekti apriboti bendravimą su asmeniu arba rasti būdų, kaip jo apskritai išvengti.

Kodėl man iš karto nepatinka sėkmingi žmonės?

Natūralu, kad susidūrus su žmogumi, kuris pasiekė daugiau nei mes, kyla pavydo jausmas. Lengva pavydėti jam sėkmės ir piktintis, kad jis turi tai, ko mes neturime. Sėkmingi žmonės dažnai atrodo arogantiški ar atsainiai, todėl mums gali susidaryti įspūdis, kad jie nesusiję su mumis ir nesupranta mūsų sunkumų.

Dėl to galime pajusti, kad jiems niekas nerūpi, išskyrus juos pačius, o tai gali iš karto sukelti nemeilę. Be to, mus gali gąsdinti jų galia, turtas ar įtaka, todėl galime manyti, kad mūsų pasiekimai, palyginti su jais, yra menki.

Galiausiai svarbu prisiminti, kad kiekvieno žmogaus gyvenimo kelias yra skirtingas ir niekas neturėtų būti vertinamas tik pagal savo sėkmę.

Galutinės mintys

Mes galime instinktyviai nemėgti žmogaus dėl įvairių priežasčių, pavyzdžiui, dėl jo manierų, požiūrio į mus ir ankstesnės patirties. Siūlome pasitikėti savo nuojauta, kol neįrodyta priešingai. Tikimės, kad radote atsakymą, kurio ieškojote šiame įraše, taip pat galite peržiūrėti Kaip skaityti vyrų kūno kalbą? (Sužinokite)
Elmer Harper
Elmer Harper
Jeremy Cruzas, dar žinomas Elmerio Harperio vardu, yra aistringas rašytojas ir kūno kalbos entuziastas. Psichologijos išsilavinimą turintis Jeremy visada žavėjosi neišsakyta kalba ir subtiliais užuominais, kurie valdo žmonių sąveiką. Augdamas įvairiapusėje bendruomenėje, kurioje neverbalinis bendravimas vaidino gyvybiškai svarbų vaidmenį, Jeremy smalsumas kūno kalbai atsirado dar ankstyvoje vaikystėje.Baigęs psichologijos studijas, Jeremy pradėjo kelionę, kad suprastų kūno kalbos subtilybes įvairiuose socialiniuose ir profesiniuose kontekstuose. Jis dalyvavo daugybėje seminarų, seminarų ir specializuotų mokymo programų, kad įsisavintų gestų, veido išraiškų ir pozų iššifravimo meną.Savo tinklaraštyje Jeremy siekia pasidalyti savo žiniomis ir įžvalgomis su plačia auditorija, kad padėtų pagerinti jų bendravimo įgūdžius ir geriau suprasti neverbalinius signalus. Jis apima daugybę temų, įskaitant kūno kalbą santykiuose, versle ir kasdienėje sąveikoje.Jeremy rašymo stilius yra įtraukiantis ir informatyvus, nes jis sujungia savo patirtį su realaus gyvenimo pavyzdžiais ir praktiniais patarimais. Jo gebėjimas suskaidyti sudėtingas sąvokas į lengvai suprantamus terminus įgalina skaitytojus tapti efektyvesniais komunikatoriais tiek asmeninėje, tiek profesinėje aplinkoje.Kai nerašo ir netyrinėja, Džeremis mėgsta keliauti po įvairias šalispatirti įvairias kultūras ir stebėti, kaip kūno kalba pasireiškia įvairiose visuomenėse. Jis mano, kad skirtingų neverbalinių užuominų supratimas ir priėmimas gali paskatinti empatiją, sustiprinti ryšius ir užpildyti kultūrines spragas.Savo įsipareigojimu padėti kitiems bendrauti efektyviau ir savo kūno kalbos žiniomis, Jeremy Cruzas, dar žinomas kaip Elmeris Harperis, toliau daro įtaką ir įkvepia skaitytojus visame pasaulyje jų kelionėje įvaldyti neišsakytą žmonių bendravimo kalbą.