Ar kūno kalba yra tikra, ar pseudomokslas? (Neverbalinis bendravimas)

Ar kūno kalba yra tikra, ar pseudomokslas? (Neverbalinis bendravimas)
Elmer Harper

Tai senas klausimas, į kurį reikia atsakyti įvairiais būdais, kad iš tiesų būtų galima įsigilinti į jo esmę. Jei norite išsiaiškinti, ar kūno kalba yra tikra, patekote į tinkamą vietą, mes giliai pasinersime ir išsiaiškinsime, ar tai tiesa, ar ne.

Greitas atsakymas į klausimą, ar kūno kalba yra tikra, yra toks. TAIP, Žinoma, taip ir yra. Mes nuolat naudojame ženklus ir signalus, pagalvokite apie tai sekundę. Mes naudojame į viršų pakeltą nykštį, kad "viskas gerai", arba galime kam nors parodyti pyktį (viduriniu pirštu). Bet tai daug giliau.

Kūno kalba yra neverbalinio bendravimo forma. Tai fizinės išvaizdos, gestų, laikysenos ir kitų kūno kalbos formų naudojimas bendravimui. Kasdien ją naudojame neverbaliniams signalams perduoti, kai bendraujame vieni su kitais.

5 būdai, pagal kuriuos galima nustatyti, kad neverbalinis bendravimas yra tikras.

  1. Mes naudojame savo kūno kalbą Veidrodis Kiti, kad užmegztume ryšį.
  2. Neverbaliai reaguojame į teigiamus ir neigiamus dirgiklius.
  3. Emocijoms parodyti naudojame veido išraiškas.
  4. Kūno kalba siunčiame žinutes.
  5. Neverbalinius ženklus naudojame tam, kad sustiprintume žodinius pranešimus.

Naudodamiesi kūno kalba Veidrodis su kitais užmezgame ryšį.

Kai bendraujame su kitais žmonėmis, dažnai atspindime jų kūno kalbą patys to nesuvokdami. Taip yra todėl, kad atspindėjimas yra natūralus būdas užmegzti ryšį ir užmegzti kontaktą su kitais žmonėmis. Pavyzdžiui, jei kas nors šypsosi ir linkčioja galva, galime pastebėti, kad ir mes darome tą patį.

Atspindėjimas yra pasąmoningas būdas sukurti ryšį tarp žmonių.

Tai padeda suprasti, kad esame viename lygyje ir dalijamės panašiomis emocijomis. Atkreipdami dėmesį į kito asmens kūno kalbą ir ją atspindėdami, galime kurti tvirtesnius santykius ir tobulinti bendravimo įgūdžius.

Neverbaliai reaguojame į teigiamus ir neigiamus dirgiklius.

Kai susiduriame su teigiamais dirgikliais, pavyzdžiui, mylimu draugu, galime plačiai šypsotis ar net šokinėti iš susijaudinimo, o kai susiduriame su neigiamais dirgikliais, pavyzdžiui, nemalonia situacija, galime suraukti antakius, gindamiesi sukryžiuoti rankas ar neramiai maivytis.

Šios neverbalinės reakcijos vyksta beveik instinktyviai ir dažnai būna teisingesnės nei mūsų ištarti žodžiai. Todėl labai svarbu žinoti savo ir kitų žmonių neverbalinius signalus, kad galėtume visiškai suprasti nerašytas žinutes, kurios perduodamos tarp mūsų.

Emocijoms parodyti naudojame veido išraiškas.

Veido išraiška yra įprastas būdas perduoti savo emocijas kitiems. Šypsena gali rodyti laimę ar draugiškumą, o susiraukimas - liūdesį ar nepritarimą. Antakiais taip pat išreiškiame nuostabą ar susirūpinimą, o akys gali perteikti įvairias emocijas - nuo džiaugsmo iki pykčio ir baimės.

Stebėdami žmogaus veido išraišką dažnai galime pasakyti, kaip jis jaučiasi, o tai gali padėti geriau suprasti jo mintis ir veiksmus. Veido išraiška yra viena universaliausių ir betarpiškiausių neverbalinio bendravimo formų ir pati svarbiausia.

Kūno kalba siunčiame žinutes.

Kūno kalba - tai neverbalinis bendravimo būdas, kurį naudojame norėdami perduoti žinutę kitiems žmonėms. Tai reiškia, kaip judame, stovime, gestikuliuojame ar darome mimiką, kai bendraujame su kitais žmonėmis. Kartais kūno kalba yra net galingesnė už šnekamąją kalbą, nes ji perteikia mintis ir emocijas, kurias sunku išreikšti vien žodžiais. Pavyzdžiui, kai sukryžiuojame rankas ar vengiameakių kontaktas gali reikšti, kad jaučiamės gynybiškai arba nepatogiai. Kita vertus, kai šypsomės arba linkčiojame galva, tai gali reikšti, kad esame susidomėję, laimingi arba su kažkuo sutinkame. Žinodami savo kūno kalbą ir stebėdami kitus, galime geriau suprasti perduodamą žinutę ir užtikrinti, kad mūsų pačių žinutės būtų aiškios.

Naudojame neverbalinius ženklus, kad sustiprintume balso toną ir žodinius gestus.

Neverbalinis bendravimas apima gestus, kūno kalbą, veido išraišką ir akių kontaktą. Naudodamiesi šiais ženklais galime pabrėžti ir paaiškinti savo verbalinį bendravimą, kad jis būtų paveikesnis ir labiau įtrauktų auditoriją. Pavyzdžiui, kalbėtojas gali naudoti rankų gestus, norėdamas pabrėžti mintį, arba keisti balso toną, kad perteiktų skirtingas emocijas ar reikšmes.

Akių kontaktas taip pat gali padėti užmegzti pasitikėjimą ir užmegzti ryšį, todėl klausytojas tampa imlesnis perduodamai žinutei. Naudodami neverbalinius ženklus kartu su verbaliniu bendravimu, galime sukurti subtilesnę ir veiksmingesnę išraiškos priemonę.

Kaip pagerinti neverbalinį bendravimą?

Tobulindami neverbalinio bendravimo įgūdžius galite gerokai pagerinti savo gebėjimą veiksmingai perteikti žinią kitiems. Vienas iš būdų tobulėti - atkreipti dėmesį į savo kūno kalbą, pavyzdžiui, palaikyti gerą akių kontaktą, laikytis atviros laikysenos ir naudoti tinkamas veido išraiškas.

Taip pat svarbu geriau suprasti aplinkinių neverbalinius ženklus, pavyzdžiui, jų balso toną ir gestus, ir tinkamai į juos reaguoti. Kitas svarbus veiksmingo neverbalinio bendravimo komponentas - pritaikyti savo bendravimo stilių auditorijai, pavyzdžiui, pritaikyti gestus ar balso toną, kad jie atitiktų pokalbio toną arba asmens, su kuriuo bendraujate, kultūrą.bendrauja su.

Reguliariai praktikuodami ir atkreipdami dėmesį į šiuos neverbalinio elgesio būdus, galite tapti veiksmingesniu bendravimo specialistu ir pagerinti asmeninius bei profesinius santykius.

Toliau apžvelgsime dažniausiai užduodamus klausimus.

Dažnai užduodami klausimai

Ar kūno kalba gali būti naudojama apgaulei nustatyti?

Kūno kalba yra labai galinga bendravimo forma, kuria galima pasinaudoti norint aptikti melą.

Tačiau išsiaiškinti visiškai nepažįstamo žmogaus kūno kalbą gali būti labai sudėtinga, o kartais ir neįmanoma, nes tai yra geriausias spėjimas, neturintis daug mokslinių įrodymų ar pagrindimo, kai kalbama apie apgaulės nustatymą.

Kūno kalbos skaitymas turi daug svarbių aspektų, pavyzdžiui: ar galite nustatyti apgaulę, pasakyti, ar žmogus jaučiasi liūdnas, arba parodyti, ar žmogus jus traukia? Ar kūno kalbos ekspertai gali skaityti policijos apklausas ir nustatyti, ar žmogus meluoja, ar tik sako tiesą?

Pasak Chase'o Hugheso, pirmaujančio elgesio analizės eksperto ir "YouTube" kanalo "The Behavior Panel" nario, kūno kalbos dažnai nepastebima bendraujant, o tai sudaro iki 66 %.

Klaidingas faktų interpretavimas.

Pastaraisiais dešimtmečiais atlikta daug įdomių kūno kalbos tyrimų, o ekspertai dažnai grįžta prie 1970 m. Alberto Mehrabiano atlikto tyrimo. Jame teigiama, kad 93 proc. to, ką bendraujame su kitais, yra neverbalinis bendravimas, o žodžiai sudaro tik 7 proc.! Tačiau tai netiesa ir tai galime greitai įrodyti.

Pavyzdžiui, jei su žmogumi bendraujate akis į akį ir jis nekalba jūsų kalba, tikėtina, kad neverbaliniu būdu negalėsite nieko esminio perduoti. Procentinė dalis gali būti šiek tiek didesnė.

Pasaulinis žmonių elgsenos ekspertas Chase'as Hughesas teigia, kad 66 proc. bendravimo yra neverbalinis.

Ekspertai dažnai naudoja Alberto Mehrabianio teoriją kaip tiesą, tačiau iš tikrųjų tai yra tik teorija. Mehrabianį cituojančio asmens pagrindas yra silpnas. Jei matote, kad ekspertas cituoja Mehrabianį, turėtumėte vengti jo klausytis - toks yra mūsų patarimas.

Jei vis dar norite sužinoti apie kūno kalbą, apsilankykite

Kokia yra kūno kalbos skaitymo teorija?

Kūno kalbos ekspertai teigia, kad stebėdami žmonių kūno judesius, veido išraiškas ir vartojamus žodžius jie gali perskaityti, ką jie jaučia ar slepia. Teorija teigia, kad kūno kalbos ekspertai pakankamai ilgai tyrinėjo žmones, kad pastebėtų įprasto žmogaus elgesio pokytį, vadinamą kūno kalbos atskaitos tašku. Savo ruožtu jie gali pasinaudoti savo įgūdžiais, kad nustatytų, ar žmogus meluoja, ar yraapgaulingas.

Ar kūno kalbos skaitymas gali kam nors pakenkti?

Taip, kai kurie vadinamieji gebėjimai nustatyti melą buvo naudojami kuriant programas policijos pareigūnams ir teisėsaugos institucijoms, taip pat naudojami teismuose atrenkant prisiekusiuosius.

Tačiau šios teorijos nėra pagrįstos jokiais moksliniais įrodymais. Klausydami šių žmonių, kurie buvo apmokyti elgesio analizės meno, galite klaidingai interpretuoti.

Nėra patikimų vietų, kur būtų galima mokytis kūno kalbos, nes šiuo metu ji nėra dėstoma mokyklose, koledžuose ar universitetuose.

Vis dėlto daug informacijos galite gauti iš veido išraiškos ar kalbėjimo būdo. Galvodami, kaip skaityti kitus žmones, pirmiausia galite pabandyti suprasti, kokia yra jų bazinė linija. Pavyzdžiui, jei žmogus yra nusiminęs, bet stengiasi to neparodyti, jo kūno kalba gali būti uždara, bet stebėtinai atvira kalbant žodžiais.

Jei žmogus yra atsipalaidavęs, tikriausiai tai galima suprasti iš jo judesių ir kalbėjimo būdo. Kai šie du dalykai yra nesubalansuoti, teks atidžiau įsiklausyti į jo žodžius ir veido išraišką. Jei norite sužinoti daugiau apie žmogaus pagrindinę kūno liniją, skaitykite šį straipsnį.

Kas yra kontekstas ir kodėl turime jį suprasti?

Svarbiausias dalykas, kurį reikia prisiminti apie kūno kalbą, yra tai, kad ji labai priklauso nuo konteksto. Tai reiškia, kad tas pats gestas ar poza skirtingose kultūrose ar net skirtingose situacijose gali reikšti skirtingus dalykus.

Pavyzdžiui, kai kuriose kultūrose akių kontaktas laikomas labai svarbiu, o kitose - nemandagiu.

Pirmą kartą skaitydami žmogų, pagalvokite, kur jis yra, su kuo jis yra ir kas vyksta aplinkui, kad gerai suprastumėte analizės kontekstą.

Ar kūno kalba yra moksliškai įrodyta?

Kai kurie žmonės mano, kad kūno kalba nėra moksliškai įrodyta, nes ji yra subjektyvi. Yra keletas tyrimų, susijusių su neverbaliniu bendravimu, kurie rodo, kad kūno kalba yra moksliškai įrodyta.

Kūno kalbą galima išmatuoti atliekant eksperimentus. O svarbiausia, kad įvairiose kultūrose yra daugybė gestų, kurių reikšmės skiriasi - vadinasi, jie yra universalūs!

Jei norite įrodyti, kad neverbalinis bendravimas yra realus, paprasčiausiai mirktelėkite antakiais, kai sveikinatės su kitais nepasisveikindami. Tai bent jau jūsų mintyse turėtų patvirtinti, kad tai labai realus neverbalinio bendravimo būdas.

Ar kūno kalba visada patikima?

Kūno kalba ne visada yra patikima. Žmonės gali klastoti kūno kalbą, kad suklaidintų kitus, siekdami asmeninės naudos. Kūno kalbą galima naudoti siekiant manipuliuoti kitu žmogumi.

Neverbalinio bendravimo, vadinamo elgsenos mokslu, tyrimai parodė, kad kūno kalba gali būti klaidinanti arba neteisingai interpretuojama.

Yra daug priežasčių, kodėl žmonės gali nesugebėti teisingai interpretuoti tikslių kūno kalbos signalų. Viena iš priežasčių gali būti ta, kad žmogus neturi pakankamai patirties ir žinių apie tai, kaip gestus interpretuoja kiti žmonės toje kultūroje, kurioje jis bendrauja.

Kita priežastis gali būti nerimas ar baimė, dėl kurių natūralūs žmogaus gestai gali skirtis nuo to, ką jis ketina jais reikšti (pvz., žmogus gali elgtis asertyviai, kai jaučia grėsmę). Kūno kalba ne visada yra patikima, nes ji gali sukelti žmonėms klaidingus įspūdžius ar išvadas.

Taip pat žr: Kinezinis bendravimas (kūno kalbos tipas)

Norint patikimai išanalizuoti situaciją, reikia išmokti teisingai skaityti kūno kalbą, o net ir tada reikia atsižvelgti į savo šališkumą, o tai padaryti labai sunku.

Taip pat žr: Ką reiškia, kai kas nors nusiima akinius Kūno kalba?

Norėdami sužinoti, kaip teisingai skaityti kūno kalbą, perskaitykite šį įrašą.

Ar kūno kalba yra išmokta, ar natūrali?

Dėl atsakymo į šį klausimą diskutuojama jau daugelį metų. Vieni sako, kad tai natūralu, o kiti mano, kad to išmokstama. Jei jus domina, pateikiame keletą kiekvienos pusės argumentų.

Išmoktas argumentas teigia, kad kūno kalbos išmokstama stebint kitus žmones, o šie gali suprasti įvairių kūno judesių reikšmę, nes yra juos matę anksčiau.

Natūralus argumentas teigia, kad kūno kalba yra natūrali, nes esame sukurti taip, kad mūsų rankos ir akys yra arti viena kitos, todėl lengviau bendrauti gestais nei vien žodžiais.

Sakyčiau, kad kūno kalba yra išmokta ir natūrali. Pavyzdžiui, gimęs kūdikis natūraliai šypsosi, norėdamas užmegzti ryšį su motina. Tai biologinis signalas, siunčiamas siekiant užmegzti ryšį su motina ir iš karto užmegzti ryšį.

Vėliau, vaikui augant, jis pradės perimti šeimos neverbalines ir žodines tradicijas. Taigi, atsižvelgiant į pirmiau pateiktus faktus, tikrai galima teigti, kad yra ir išmoktų, ir natūralių neverbalinių tradicijų.

Galutinės mintys

Štai ir viskas: kūno kalba yra tikra. Mes taip manome, o be jos negalėtume išreikšti savo jausmų ir giliau suprasti kitų.

Jei vis dar nesate įsitikinę, ar galėtumėte stebėti, kaip komikas scenoje atlieka savo pasirodymą su maišu ant galvos? Ar būtų taip pat juokinga, jei nematytumėte jo veido? Nemanau. Neseniai paklausiau draugo komiko, kuris taip pat patvirtino, kad tai būtų beveik neįmanoma.

Šis straipsnis jums gali būti naudingas, nes padės geriau suprasti, kaip analizuoti kitų žmonių kūno kalbą.

Dėkojame, kad skyrėte laiko skaitymui, ir tikimės, kad jums patiko sužinoti daugiau apie neverbalinį bendravimą.
Elmer Harper
Elmer Harper
Jeremy Cruzas, dar žinomas Elmerio Harperio vardu, yra aistringas rašytojas ir kūno kalbos entuziastas. Psichologijos išsilavinimą turintis Jeremy visada žavėjosi neišsakyta kalba ir subtiliais užuominais, kurie valdo žmonių sąveiką. Augdamas įvairiapusėje bendruomenėje, kurioje neverbalinis bendravimas vaidino gyvybiškai svarbų vaidmenį, Jeremy smalsumas kūno kalbai atsirado dar ankstyvoje vaikystėje.Baigęs psichologijos studijas, Jeremy pradėjo kelionę, kad suprastų kūno kalbos subtilybes įvairiuose socialiniuose ir profesiniuose kontekstuose. Jis dalyvavo daugybėje seminarų, seminarų ir specializuotų mokymo programų, kad įsisavintų gestų, veido išraiškų ir pozų iššifravimo meną.Savo tinklaraštyje Jeremy siekia pasidalyti savo žiniomis ir įžvalgomis su plačia auditorija, kad padėtų pagerinti jų bendravimo įgūdžius ir geriau suprasti neverbalinius signalus. Jis apima daugybę temų, įskaitant kūno kalbą santykiuose, versle ir kasdienėje sąveikoje.Jeremy rašymo stilius yra įtraukiantis ir informatyvus, nes jis sujungia savo patirtį su realaus gyvenimo pavyzdžiais ir praktiniais patarimais. Jo gebėjimas suskaidyti sudėtingas sąvokas į lengvai suprantamus terminus įgalina skaitytojus tapti efektyvesniais komunikatoriais tiek asmeninėje, tiek profesinėje aplinkoje.Kai nerašo ir netyrinėja, Džeremis mėgsta keliauti po įvairias šalispatirti įvairias kultūras ir stebėti, kaip kūno kalba pasireiškia įvairiose visuomenėse. Jis mano, kad skirtingų neverbalinių užuominų supratimas ir priėmimas gali paskatinti empatiją, sustiprinti ryšius ir užpildyti kultūrines spragas.Savo įsipareigojimu padėti kitiems bendrauti efektyviau ir savo kūno kalbos žiniomis, Jeremy Cruzas, dar žinomas kaip Elmeris Harperis, toliau daro įtaką ir įkvepia skaitytojus visame pasaulyje jų kelionėje įvaldyti neišsakytą žmonių bendravimo kalbą.