Emociškai išvarginančio asmens bruožai

Emociškai išvarginančio asmens bruožai
Elmer Harper

Taigi manote, kad sutikote emociškai išsekinantį asmenį, ir norite išsiaiškinti, ar taip yra iš tikrųjų, todėl šiame pranešime apžvelgsime keletą svarbiausių bruožų.

Emociškai išvarginantis žmogus - tai žmogus, kuris išsekina aplinkinių emocinius išteklius. Jis dažnai reikalauja iš aplinkinių daug dėmesio ir energijos, bet retai ką nors duoda mainais. Jis gali būti pernelyg reiklus, nuolat reikalaujantis iš aplinkinių patikinimo ar patvirtinimo. Jis taip pat gali būti labai kritiškas ir reiklus, tikėdamasis, kad aplinkiniai patenkins jo poreikius be jokių pastangų.mąstyti apie savo emocijas.

Emociškai išsekę žmonės taip pat gali būti manipuliatoriai, naudojantys kaltę ar baimę, kad kontroliuotų aplinkinius arba jais manipuliuotų. Jiems netgi gali patikti žaisti minčių žaidimus su artimaisiais, kad gautų tai, ko nori. Visi šie bruožai išsekina tuos, kurie priversti bendrauti su emociškai išsekusiu žmogumi, todėl jie jaučiasi išsekę ir prislėgti.

8 požymiai, rodantys, kad žmogus yra emociškai išsekęs.

 1. Visada stengiasi kontroliuoti situaciją.
 2. Negailestinga kritika.
 3. Pasyvus agresyvus elgesys.
 4. Nenori eiti į kompromisus.
 5. Vengia spręsti konfliktus.
 6. Nuolat prašo patikinti.
 7. Manipuliatyvus ir apgaulingas.
 8. Išsekina jūsų energiją nesibaigiančiais skundais.

Toliau apžvelgsime kai kuriuos bendrus emociškai išvarginančių žmonių bruožus.

Nuolatinė neigiama perspektyva.

Neigiamas požiūris gali turėti didžiulę įtaką aplinkiniams. Žmogaus energija ir nusiteikimas gali būti užkrečiami, o kai žmogus yra neigiamai nusiteikęs, tai gali persiduoti jo aplinkos žmonėms.

Tai gali sukelti nerimą, stresą ir depresiją tiems, kurie susiduria su negatyvumu. Tai gali sukurti atmosferą, kuri neskatina pozityvaus mąstymo ar veiksmų. Žmonės gali jaustis taip, tarsi nieko negalėtų padaryti gerai ar sėkmingai, todėl jiems gali trūkti motyvacijos ir atsirasti savigarbos problemų.

Svarbu, kad žmonės stengtųsi išlaikyti pozityvų požiūrį ir nusiteikimą, kad būtų sukurta aplinka, skatinanti bendradarbiavimą, kūrybiškumą ir produktyvumą, o ne traukianti žmones žemyn.

Empatijos stoka.

Kai žmogui trūksta empatijos, tai gali apsunkinti bendravimą ir emociškai išsekinti. Žmonės, kurie nesugeba įsijausti į kitus, gali neatpažinti aplinkinių jausmų ir neatsižvelgti į jų poreikius.

Dėl to gali kilti nesusipratimų ir skaudžių komentarų, dėl kurių kitas asmuo jaučiasi neišklausytas arba nesvarbus. Be empatijos bendravimas tampa vienpusiškas, o empatijos stokojantis asmuo rūpinasi tik savimi, užuot stengęsis suprasti kito asmens išgyvenimus.

Toks elgesys gali apsunkinti pokalbius ir priversti abi šalis jaustis nusivylusiomis arba išsekusiomis. Empatija yra raktas į prasmingų santykių užmezgimą ir teigiamos atmosferos sukūrimą bet kokiame bendravime.

Nepatikimas arba nenuoseklus elgesys.

Nepatikimas ar nenuoseklus elgesys gali turėti didelės įtakos santykiams. Toks elgesys verčia žmones abejoti partnerio patikimumu, o tai gali sukelti nesaugumo ir abejonių jausmą. Be to, dėl tokio elgesio gali atsirasti atstumo tarp dviejų šalių jausmas, nes vienas asmuo gali abejoti, ar pasikliauti kitu.

Dėl to ilgainiui gali sutrikti bendravimas ir kilti tokių problemų kaip apmaudas ar pyktis. Be to, dėl nepatikimo elgesio partneris gali jaustis nemylimas ir neįvertintas, todėl santykiuose gali kilti dar daugiau problemų.

Nepatikimas ar nenuoseklus elgesys gali pakenkti bet kokiems santykiams, sukelti nepasitikėjimą ir konfliktus.

Taip pat žr: Akių kūno kalba! (Pamatykite daugiau nei anksčiau)

Egocentriškumas.

Egocentriškumas gali neigiamai paveikti aplinkinių emocinę energiją. Kai žmogus pernelyg susitelkia į save, savo poreikius ir norus, dažnai lieka mažai vietos kam nors kitam būti išgirstam ar pripažintam.

Tai gali sukelti kitų žmonių nusivylimo ir bejėgiškumo jausmą, nes jie jaučiasi ignoruojami arba neįvertinami. Dėl tokio elgesio gali atsirasti nepasitikėjimas tarp žmonių, nes tai rodo, kad vienam asmeniui nerūpi kito asmens mintys ar jausmai.

Toks požiūris gali išvarginti abi puses ir dėl jo jos gali jaustis išsekusios ir izoliuotos, o ne susijusios viena su kita.

Emocinis šantažas.

Emocinis šantažas - tai manipuliavimo taktika, kuria siekiama pasinaudoti žmonių emocijomis, kad iš jų kažką gautų, pavyzdžiui, finansinę paramą arba pritarimą tam tikrai nuomonei.

Dėl tokio manipuliavimo auka dažnai jaučiasi sutrikusi ir kalta, nes jai atrodo, kad jei ji nevykdys manipuliatoriaus reikalavimų, bus laikoma nerūpestinga ir savanaudiška.

Dėl šios kaltės aukos gali jausti nerimą, depresiją ir negalėti priimti sprendimų, prieš tai neatsižvelgdamos į manipuliatoriaus norus. Kraštutiniais atvejais emocinis šantažas gali sukelti ilgalaikę psichologinę žalą, o kai kuriais atvejais net fizinį smurtą. Svarbu, kad visi asmenys žinotų apie tokio tipo manipuliacijas.

7 būdai, kaip elgtis su emociškai išvargintais žmonėmis.

Yra daugybė priemonių, kurias galite naudoti žmonėms, kurie atima jūsų jėgas.

 1. Pripažinkite jų jausmus, nesutikdami ar nepritardami.
 2. Nustatykite ribas.
 3. Klausykitės nesmerkdami.
 4. Pakeiskite temą teigiama tema.
 5. Prašykite pagalbos ir paramos.
 6. Rūpinkitės savimi.
 7. Sudarykite veiksmų planą, kaip valdyti emocijas.

Kas yra emociškai išvargęs žmogus?

Emociškai išvarginantis žmogus - tai žmogus, kuris išsunkia jūsų emocinę būseną ir verčia jus jaustis išsekusiais. Jis gali būti lyginamas su vampyru, nes išsiurbia iš jūsų gyvybę. Jis nebūtinai turi būti neigiamas, bet jo energija gali būti tokia alinanti, kad jūs jaučiatės išsekę.

Šie žmonės linkę dominuoti pokalbiuose ir mažai rūpinasi, kaip jų veiksmai veikia aplinkinius. Svarbu prisiminti, kad šie žmonės gali nesuprasti, kokią įtaką jie daro kitiems, tačiau mums taip pat svarbu pasirūpinti savo emocine gerove ir apriboti bendravimą su tokiais asmenimis.

Būdami šalia emociškai išvarginto žmogaus galime jaustis išsekę ir negalėti sutelkti dėmesio į kitus gyvenimo dalykus. Geriausias patarimas būtų pašalinti jį iš savo gyvenimo arba užblokuoti.

Kas yra emociniai vampyrai?

Emocinis vampyras - tai žmogus, kuris siurbia energiją iš savo aplinkos ir išsekina aplinkinius dėl pernelyg didelio dėmesio ir užtikrintumo poreikio. Dažnai jie turi žemą savivertę, todėl yra reiklūs ir egocentriški.

Jie trokšta nuolatinio pastiprinimo ir yra linkę viską sukti apie save, todėl aplinkiniai jaučiasi bejėgiai ir pavargę. Šio tipo žmonės gali neturėti piktų ketinimų, tačiau jų poreikį vis tiek gali būti sunku valdyti, nes tai gali nuvarginti net kantriausius žmones.

Emociniai vampyrai išsiurbia aplinkinių emocinę energiją, todėl, jei jų tinkamai nevaldote, žmonės nuolat būna išsekę ir išsekę.

Taip pat žr: Kodėl vaikinai nenori įsikurti? (Spaudimas)

Kaip elgtis su emociškai varginančiais žmonėmis?

Bendravimas su emociškai išsekusiais žmonėmis gali būti labai varginantis. Kiekvieni santykiai turi savų iššūkių, o kai jie yra emociškai varginantys, gali greitai nuvarginti.

Svarbu išlikti empatiškam ir stengtis suprasti, iš kur jie ateina, tuo pat metu nepamirštant savo poreikių ir ribų. Svarbu leisti jiems suprasti, kad norite padėti, tačiau neleiskite sau taip įsijausti į jų problemas, kad pamirštumėte apie savo poreikius.

Jei asmuo yra egocentriškas, galbūt geriausia būtų šiek tiek atsiriboti, kol jis geriau suvoks, kaip jo elgesys veikia kitus. Jei jis tampa pernelyg įkyrus, skirkite šiek tiek laiko sau, atsiribokite nuo situacijos ir atsikratykite streso.

Emociškai alinančių santykių požymiai.

Dažnai iš pradžių sunku pastebėti emociškai išsekusių santykių požymius. Tačiau kai kurie dažni įspėjamieji ženklai yra tokie: po laiko praleisto su partneriu jaučiatės išsekę, jaučiate, kad tik jūs vienas dedate pastangas, dažnai ginčijatės arba nesijaučiate partnerio išgirstas ar gerbiamas.

Jei vengiate pokalbių su partneriu arba nerimaujate dėl to, kaip jis reaguos į tai, ką darote ar sakote, tai gali būti emociškai alinančių santykių požymis.

Jei jūsų santykiuose yra bent vienas iš šių požymių, vertėtų juos aptarti su partneriu ir įsitikinti, kad abiejų šalių poreikiai yra tenkinami. Jei reikia, apsvarstykite galimybę kreiptis pagalbos į kvalifikuotą psichikos sveikatos specialistą, kuris galėtų patarti, kaip

Kodėl emocingumas yra silpnybė?

Emocionalumas laikomas silpnybe, nes dėl jo gali būti priimami neracionalūs sprendimai, prastai bendraujama ir sugadinami santykiai. Emocijos yra galingos ir dažnai gali užvaldyti.

Jei žmogus leidžia savo emocijoms užvaldyti jo veiksmus ir sprendimus, jis gali pakenkti sau arba aplinkiniams žmonėms. Be to, dėl jausmų kontrolės jis gali nepriimti geriausio sprendimo savo ateičiai ar gerovei.

Svarbu, kad žmonės išmoktų valdyti savo emocijas, kad galėtų priimti racionalius sprendimus, veiksmingai bendrauti ir palaikyti sveikus santykius. Išmokę valdyti savo emocijas, ilgainiui galėsite kontroliuoti savo gyvenimą ir priimti geresnius sprendimus savo labui.

Ką reiškia emociškai išsekinti?

"Emociškai išsekinantis" - tai terminas, vartojamas apibūdinti patirčiai, kuri žmogų emociškai išsekina. Tai gali reikšti bet ką - nuo sudėtingos situacijos darbe iki ginčo su draugu ar sudėtingų šeimyninių santykių.

Kai esate emociškai išsekęs, tai reiškia, kad išgyvenimai iš jūsų emociškai tiek daug atėmė, kad jaučiatės išsekęs ir prislėgtas. Emociškai išsekimo simptomai gali būti šie: nejaukumas, nemotyvuotumas, irzlumas, beviltiškumas ar nerimas. Svarbu atpažinti, kada taip jaučiatės, ir imtis veiksmų emocinei energijai atkurti.

Tai gali būti laiko sau ir užsiėmimas veikla, kuri jus džiugina, arba laiko praleidimas su žmonėmis, kurie jus pakylėja ir palaiko.

Kas yra emociškai atsiskyręs žmogus?

Emociškai atsiskyręs žmogus - tai žmogus, kuris linkęs laikyti savo emocijas nuošalyje. Jam dažnai sunku užmegzti ryšį su kitais žmonėmis, jis gali nesugebėti išreikšti savo jausmų ar poreikių. Jis taip pat gali atrodyti abejingas aplinkinių jausmams ir gali atrodyti nesuinteresuotas užmegzti santykius.

Emociškai atsiskyrę žmonės dažnai susiduria su bendravimo sunkumais, nes nesugeba išreikšti savęs ir sunkiai supranta kitų žmonių emocijas. Jie gali būti labai atsargūs ir jiems sunku pasitikėti kitais.

Šiems žmonėms gali būti sunku suprasti savo jausmus, todėl jiems gali būti sunku užmegzti prasmingus ryšius su kitais žmonėmis.

Galutinės mintys

Kai kalbama apie emociškai varginančio žmogaus bruožus, galite atkreipti dėmesį į daugelį jų, tačiau geriausias patarimas, kurį galime duoti, - atsiriboti nuo jų ir pagalvoti, ko norite iš savo gyvenimo. Norite būti pozityvūs ir laimingi, nes gyvenimas yra per trumpas.

Tikimės, kad šiame pranešime atsakėme į jūsų klausimą, taip pat galite peržiūrėti Požymiai, kad vyras yra emociškai sužeistas (aiškus ženklas)
Elmer Harper
Elmer Harper
Jeremy Cruzas, dar žinomas Elmerio Harperio vardu, yra aistringas rašytojas ir kūno kalbos entuziastas. Psichologijos išsilavinimą turintis Jeremy visada žavėjosi neišsakyta kalba ir subtiliais užuominais, kurie valdo žmonių sąveiką. Augdamas įvairiapusėje bendruomenėje, kurioje neverbalinis bendravimas vaidino gyvybiškai svarbų vaidmenį, Jeremy smalsumas kūno kalbai atsirado dar ankstyvoje vaikystėje.Baigęs psichologijos studijas, Jeremy pradėjo kelionę, kad suprastų kūno kalbos subtilybes įvairiuose socialiniuose ir profesiniuose kontekstuose. Jis dalyvavo daugybėje seminarų, seminarų ir specializuotų mokymo programų, kad įsisavintų gestų, veido išraiškų ir pozų iššifravimo meną.Savo tinklaraštyje Jeremy siekia pasidalyti savo žiniomis ir įžvalgomis su plačia auditorija, kad padėtų pagerinti jų bendravimo įgūdžius ir geriau suprasti neverbalinius signalus. Jis apima daugybę temų, įskaitant kūno kalbą santykiuose, versle ir kasdienėje sąveikoje.Jeremy rašymo stilius yra įtraukiantis ir informatyvus, nes jis sujungia savo patirtį su realaus gyvenimo pavyzdžiais ir praktiniais patarimais. Jo gebėjimas suskaidyti sudėtingas sąvokas į lengvai suprantamus terminus įgalina skaitytojus tapti efektyvesniais komunikatoriais tiek asmeninėje, tiek profesinėje aplinkoje.Kai nerašo ir netyrinėja, Džeremis mėgsta keliauti po įvairias šalispatirti įvairias kultūras ir stebėti, kaip kūno kalba pasireiškia įvairiose visuomenėse. Jis mano, kad skirtingų neverbalinių užuominų supratimas ir priėmimas gali paskatinti empatiją, sustiprinti ryšius ir užpildyti kultūrines spragas.Savo įsipareigojimu padėti kitiems bendrauti efektyviau ir savo kūno kalbos žiniomis, Jeremy Cruzas, dar žinomas kaip Elmeris Harperis, toliau daro įtaką ir įkvepia skaitytojus visame pasaulyje jų kelionėje įvaldyti neišsakytą žmonių bendravimo kalbą.