Ką reiškia, kai kas nors verčia jus jaustis prastesniu?

Ką reiškia, kai kas nors verčia jus jaustis prastesniu?
Elmer Harper

Kai kas nors verčia jus jaustis prastesniu arba nepasitikinčiu savimi, tai gali būti sunki patirtis. Svarbu suprasti, ką reiškia, kai kas nors verčia jus taip jaustis, ir kaip su tuo susidoroti.

Šiame straipsnyje apžvelgsime, ką reiškia, kai kas nors verčia jus jaustis prastesniu, ir kaip tam pasipriešinti.

Ne visada lengva nustatyti, ką reiškia, kai kas nors verčia jus jaustis prastesniu. Tai gali būti susiję su daugeliu priežasčių, įskaitant socialinį statusą, fizinę išvaizdą ar net jūsų pačių elgesį.

Kai kas nors verčia jus jaustis prastesniu, tai reiškia, kad bando priversti jus jaustis blogai. Tai gali būti daroma įvairiais būdais, pavyzdžiui, tyčiojantis iš jūsų, nuvertinant jus arba sakant, kad nesate pakankamai geras.

Tai gali skaudinti ir priversti pasijusti, kad esate nieko vertas. Tačiau svarbu prisiminti, kad tai tik jų nuomonė ir kad esate vertas daugiau nei tai, ką jie apie jus galvoja. Neleiskite jiems jus nuvertinti ir visada tikėkite savimi. Bet ką daryti, jei ne jie verčia jus jaustis blogai, o jūsų pačių mintys.

Taip pat gali būti, kad turite nepilnavertiškumo kompleksą, kuriam būdingas nepilnavertiškumo jausmas. Yra septyni požymiai, kad turite nepilnavertiškumo kompleksą, kuriuos dabar apžvelgsime.

7 nepilnavertiškumo komplekso požymiai.

Žodis "nepilnavertiškumas" apibrėžiamas kaip prastesnis arba žemesnis už tai, kas laikoma normaliu, laukiamu ar pageidautinu. Jis taip pat gali reikšti kažką, kas nelaikoma idealiu ar tobulu. Su šia būkle dažnai siejamas žemos savivertės jausmas ir pasitikėjimo savimi trūkumas. Nepilnavertiškumo kompleksas - tai jūsų mintys ir jausmai apie savo trūkumus.

Taip pat žr: Kaip priversti jį pasiilgti tavęs per tekstą (išsamus vadovas)

1. Izoliacija.

Svarbiausias požymis, kad žmogus turi nepilnavertiškumo kompleksą, yra tas, kad jis nuolat slepiasi nuo žmonių ar išeina į socialinius renginius. Jis neleidžia žmonėms su juo suartėti ar sužinoti daug apie jo gyvenimą. Tai turi įtakos kasdieniam bendravimui ir gali sukelti kitų problemų, pavyzdžiui, žemą savivertę ir nerimą.

2. Kaltinti kitus.

Neprisiimate atsakomybės už savo veiksmus ar gyvenimo pasirinkimus. Lengviau kaltinti kitus, nei spręsti savo problemas, nes jaučiatės prastesni ar netinkami spręsti savo problemas.

Nėra nieko blogo prisiimti atsakomybę už savo veiksmus ir pasirinkimus. Tačiau svarbu pripažinti tikruosius savo problemų šaltinius. Dažnai kaltiname kitus, nes taip lengviau, nei prisiimti atsakomybę už save. Jei manote, kad nesate pasiruošęs ar nesugebate pasirūpinti savimi ir ką nors pakeisti, galbūt norėtumėte pasidomėti, kas vyksta jūsų viduje.arba tai, ką jaučiate.

3. Savirefleksijos nerimas.

Bijote ką nors pradėti, nes manote, kad nepavyks. Nenorite atrodyti kvailai, todėl paprasčiausiai nieko nepradedate, nes jaučiatės prastesnis už kitus.

4. Patvirtinimas.

Daugelis žmonių kovoja su nepilnavertiškumo kompleksu, todėl gali būti sunku išlaikyti savo vertės jausmą, kai niekas nepripažįsta ir nepatvirtina jūsų veiksmų. Norėdami kovoti su šiomis problemomis ir vėl įgyti pasitikėjimo savimi, galbūt norėsite ieškoti žmonių, kurie kažkuo panašūs į jus ir patvirtina jūsų veiksmus.

5. Jautriems.

Į lengvesnius dalykus reaguojate savo galvoje, todėl jūsų komentarai tampa neigiamomis mintimis.

Taip pat žr: Pagerinkite savo pristatymą naudodami kūno kalbą

6. Nesirūpina savimi.

Kai jaučiatės menkesnis, pirmenybę teikiate kitiems žmonėms, o jūsų poreikiai nėra svarbūs. Jūsų norai nesvarbūs, todėl stengsitės įtikti visiems aplinkiniams, kad tik jie būtų laimingi.

7. Palyginkite save su kitais.

Žmonės dažnai lygina save su kitais ir pasitenkina tuo, ką jie turi. Tačiau dėl to jie gali jaustis nevisaverčiai ir nepatenkinti savo gyvenimu. Nėra jokios tikros priežasties lyginti save su kitais, nes niekada negalėsite neatsilikti nuo Džounsų, todėl atsisakykite šios minties ir tiesiog stenkitės pasiekti tai, ko norite gyvenime.

Klausimai ir atsakymai.

1. Ką reiškia, kai kas nors verčia jus jaustis prastesniu?

Vieno atsakymo į šį klausimą nėra, nes tai gali priklausyti nuo asmens ir situacijos konteksto. Tačiau apskritai, jei kas nors verčia jus jaustis prastesniu, tai reiškia, kad jis privertė jus jaustis ne tokiu geru kaip jis. Tai gali būti daroma žodžiais, veiksmais ar net tiesiog kūno kalba ir dėl to kitas asmuo gali jaustis sumenkintas, nesvarbus ar negeras.pakankamai.

2. Kodėl žmonės verčia kitus jaustis prastesniais?

Gali būti daug priežasčių, dėl kurių žmonės verčia kitus jaustis prastesniais. Kartais tai gali būti daroma sąmoningai, siekiant, kad kitas asmuo jaustųsi blogai arba mažiau pasitikėtų savimi.

Kitais atvejais tai gali būti daroma netyčia, nes asmuo nesuvokia, kad jo žodžiai ar veiksmai daro neigiamą poveikį kitam asmeniui. Kai kuriais atvejais žmonės gali versti kitus jaustis prastesniais, nes patys jaučiasi nesaugiai ir ieško būdų, kaip save pakelti žemindami kitus.

3. Kaip atpažinti, kad kas nors verčia jus jaustis menkesniu?

Skirtingi žmonės gali turėti skirtingus būdus, kaip pasakyti, ar kas nors verčia juos jaustis prastesniais. Kai kurie dažni požymiai, kad kas nors verčia jus jaustis prastesniais, gali būti žeminančios kalbos, menkinantys komentarai arba elgesys su jumis taip, tarsi nebūtumėte verti jų laiko. Jei jaučiate, kad kas nors nuolat verčia jus jaustis prastesniais, svarbu bendrauti su tuo asmeniu ir pabandyti išspręsti problemą.klausimas.

4. Kaip reaguoti į žmogų, kuris verčia jus jaustis prastesniu?

Kai kurie būdai, kaip reaguoti į žmogų, kuris verčia jus jaustis prastesniu, yra šie: pabandyti pozityviai kalbėti apie save, prisiminti savo pasiekimus ir pabandyti permąstyti situaciją. Be to, gali būti naudinga žengti žingsnį atgal ir suprasti, kodėl kitas asmuo gali taip elgtis. Galiausiai gali būti naudinga pasikalbėti su kitu žmogumi apie tai, kas vyksta.

5. Kokie yra kai kurie ilgalaikiai menkavertiškumo jausmo padariniai?

Nepilnavertiškumo jausmo poveikis gali būti tiek ilgalaikis, tiek trumpalaikis. Ilgalaikis nepilnavertiškumo jausmas gali lemti pasitikėjimo savimi ir savigarbos praradimą. Be to, bijodami nesėkmės asmenys gali vengti augimo ir tobulėjimo galimybių. Trumpalaikis nepilnavertiškumo jausmas gali sukelti nerimą, depresiją ir net fizinius simptomus, pavyzdžiui, galvos ir skrandžio skausmus.

6. Ką reiškia jaustis prastesniam už kitą žmogų?

Kai žmogus jaučiasi prastesnis už kitą žmogų, jis mano, kad kažkuo nėra toks geras kaip kitas žmogus. Tai gali būti intelekto, fizinės išvaizdos, įgūdžių ar bet koks kitas aspektas. Prastesnis jausmas gali sukelti nepilnavertiškumo, nesaugumo ir žemos savivertės jausmą.

7. Ką daryti, jei kas nors verčia jus jaustis prastesniu?

Jei kas nors verčia jus jaustis prastesniu, svarbu pakovoti už save ir įsitvirtinti. Tai galima padaryti ramiai ir užtikrintai išsakant savo nuomonę ir nesileidžiant į jokius pasipriešinimus. Taip pat svarbu prisiminti, kad kiekvienas žmogus turi skirtingų stipriųjų ir silpnųjų pusių ir kad niekas nėra tobulas. Todėl neturėtumėte leisti, kad kieno nors nuomonė apienustatyti savo vertę.

8. Kaip sužinoti, ar kas nors jaučiasi menkesnis?

Vieno atsakymo į šį klausimą nėra, nes kiekvienas žmogus menkavertiškumo jausmą patiria ir išreiškia skirtingai. Tačiau dažniausiai pasitaikantys požymiai, kad žmogus gali jaustis menkavertis, yra šie: jausmas, kad jis yra nepakankamas, bejėgis ar bevertis; jausmas, kad jis nėra pakankamai geras ar neprilygsta kitiems, ir jausmas, kad jis nepriklauso grupei ar bendruomenei arba nėra jos dalis.nerimaujate, kad jūsų pažįstamas žmogus gali jaustis nepilnavertis, svarbu su juo tiesiogiai pasikalbėti, kad geriau suprastumėte, kaip jis jaučiasi ir kas gali būti šių jausmų priežastis.

9. Ar blogai jaustis prastesniam?

Ne, jaustis prastesniam nėra blogai. Tiesą sakant, tai gali būti labai naudinga motyvuojant žmogų tobulėti. prastesnis jausmas taip pat gali padėti išsiugdyti empatijos jausmą kitiems.

Santrauka

Jei kas nors verčia jus jaustis prastesniu, svarbu pakovoti už save ir įsitvirtinti. Tai galima padaryti ramiai ir užtikrintai išsakant savo nuomonę ir nesileidžiant į kalbas susidūrus su pasipriešinimu. Atminkite, kad kiekvienas žmogus turi skirtingų stipriųjų ir silpnųjų pusių ir kad niekas nėra tobulas. Todėl neleiskite, kad kieno nors nuomonė apie jus nulemtų jūsų paties savivertę. Jeipatiko skaityti šį straipsnį apie jausmą, kad esi menkesnis, peržiūrėkite kitus panašius straipsnius čia.
Elmer Harper
Elmer Harper
Jeremy Cruzas, dar žinomas Elmerio Harperio vardu, yra aistringas rašytojas ir kūno kalbos entuziastas. Psichologijos išsilavinimą turintis Jeremy visada žavėjosi neišsakyta kalba ir subtiliais užuominais, kurie valdo žmonių sąveiką. Augdamas įvairiapusėje bendruomenėje, kurioje neverbalinis bendravimas vaidino gyvybiškai svarbų vaidmenį, Jeremy smalsumas kūno kalbai atsirado dar ankstyvoje vaikystėje.Baigęs psichologijos studijas, Jeremy pradėjo kelionę, kad suprastų kūno kalbos subtilybes įvairiuose socialiniuose ir profesiniuose kontekstuose. Jis dalyvavo daugybėje seminarų, seminarų ir specializuotų mokymo programų, kad įsisavintų gestų, veido išraiškų ir pozų iššifravimo meną.Savo tinklaraštyje Jeremy siekia pasidalyti savo žiniomis ir įžvalgomis su plačia auditorija, kad padėtų pagerinti jų bendravimo įgūdžius ir geriau suprasti neverbalinius signalus. Jis apima daugybę temų, įskaitant kūno kalbą santykiuose, versle ir kasdienėje sąveikoje.Jeremy rašymo stilius yra įtraukiantis ir informatyvus, nes jis sujungia savo patirtį su realaus gyvenimo pavyzdžiais ir praktiniais patarimais. Jo gebėjimas suskaidyti sudėtingas sąvokas į lengvai suprantamus terminus įgalina skaitytojus tapti efektyvesniais komunikatoriais tiek asmeninėje, tiek profesinėje aplinkoje.Kai nerašo ir netyrinėja, Džeremis mėgsta keliauti po įvairias šalispatirti įvairias kultūras ir stebėti, kaip kūno kalba pasireiškia įvairiose visuomenėse. Jis mano, kad skirtingų neverbalinių užuominų supratimas ir priėmimas gali paskatinti empatiją, sustiprinti ryšius ir užpildyti kultūrines spragas.Savo įsipareigojimu padėti kitiems bendrauti efektyviau ir savo kūno kalbos žiniomis, Jeremy Cruzas, dar žinomas kaip Elmeris Harperis, toliau daro įtaką ir įkvepia skaitytojus visame pasaulyje jų kelionėje įvaldyti neišsakytą žmonių bendravimo kalbą.