Kodėl žmonės manimi naudojasi? (Pakeiskite jų elgesį)

Kodėl žmonės manimi naudojasi? (Pakeiskite jų elgesį)
Elmer Harper

Taigi kažkas, kas jumis pasinaudojo ir nori, kad norėtumėte suprasti, kodėl ir ką daryti? Šiame pranešime išsiaiškinsime, kaip geriausiai spręsti šią problemą.

Žmonės naudojasi kitais žmonėmis dėl įvairių priežasčių: gali būti, kad jie bando iš jų ką nors gauti, pavyzdžiui, pinigų ar valdžios, arba dėl to, kad nesijaučia pakankamai pasitikintys savimi, kad galėtų pakovoti už save.

Kartais žmonės naudojasi kitais, nes mano, kad jiems tai gali pavykti, o kitas asmuo nesiims ginti savęs. Dėl to santykiuose gali atsirasti nesveika dinamika.

Kad taip neatsitiktų, svarbu stengtis stiprinti savivertę, kad galėtumėte apsisaugoti nuo tų, kurie gali bandyti jumis pasinaudoti.

Svarbiausia nustatyti ribas ir pasisakyti, kai kas nors bando jumis pasinaudoti, - tai puikus būdas įsitvirtinti ir užtikrinti, kad jumis nepasinaudotų, jei jaučiatės saugus.

8 priežastys, kodėl žmonės naudojasi kitų paslaugomis.

  1. Esate pernelyg patiklus.
  2. Jūs nekovojate už save.
  3. Nenustatote ribų.
  4. Jūs nesakote "ne", nors turėtumėte.
  5. Neatpažįstate, kai kas nors jumis naudojasi.
  6. Nesate pakankamai tvirtas.
  7. Jūs nestovite už savo įsitikinimus.
  8. Neaiškiai bendraujate.

Ką reiškia, kai žmogus jumis naudojasi?

Tai gali reikšti, kad jie jus išnaudoja arba naudojasi jumis savo naudai, neatsižvelgdami į jūsų jausmus ar norus.

Taip pat žr: Kaip elgtis su valdinga vyresniąja seserimi

Tai gali pasireikšti įvairiomis formomis, pavyzdžiui, pasinaudojant jūsų dosnumu ir prašant daugiau nei pagrįstai, naudojantis jūsų žiniomis ir patirtimi savo naudai arba manipuliuojant jumis emociškai, kad gautų tai, ko nori.

Kaip nustoti naudotis mano paslaugomis?

Pirmasis žingsnis siekiant išvengti, kad jumis nepasinaudotų, yra nustatyti ribas ir jų laikytis. Įsitikinkite, kad aiškiai žinote, ką darysite ir ko nedarysite, ir būkite tvirtas, kai apie šiuos lūkesčius pranešate kitiems.

Taip pat gali padėti pasisakyti, jei jaučiate, kad kas nors bando jumis pasinaudoti. Nebijokite pasakyti "ne", net jei dėl to kitam asmeniui gali būti nemalonu ar jis gali supykti. Stenkitės nepamiršti, kaip žmonės su jumis bendrauja ir ar nepažeidžia jūsų ribų. Jei kas nors peržengia ribą, nedvejodami tai įvardykite arba pasitraukite iš situacijos.

Norint apsisaugoti nuo to, kad jumis nepasinaudotų, svarbu nustatyti ribas ir išmokti pasakyti "ne", kai to reikia. Jei atsidūrėte situacijoje, kai kas nors jumis naudojasi, nedvejodami pasisakykite už save ir, jei reikia, nutraukite santykius.

Kaip žinoti, kad kažkas jumis naudojasi?

Atpažinti, kada kas nors jumis naudojasi, gali būti sunku. Paprastai tai prasideda nuo mažų, subtilių prašymų ar elgesio. Jie gali pradėti prašyti paslaugos šen bei ten arba bandyti manipuliuoti jumis, kad darytumėte dalykus, dėl kurių jie jaustųsi geriau arba kurie jiems būtų naudingi.

Kai elgesys progresuoja, jis gali tapti akivaizdesnis - jie gali pradėti kelti nepagrįstus reikalavimus arba naudotis jūsų silpnybėmis, kad gautų tai, ko nori.

Tokiais atvejais svarbu žengti žingsnį atgal ir objektyviai įvertinti situaciją; jei jaučiate, kad kažkas negerai, pasitikėkite savo nuojauta ir imkitės veiksmų, kad apsisaugotumėte.

Svarbiausia yra bendrauti - jei susidursite su asmeniu dėl jo elgesio ir nustatysite ribas, kaip tikitės, kad su jumis bus elgiamasi, tai gali padėti jam pasitikrinti realybę ir suprasti, kad jo veiksmai yra neteisingi.

Kaip pasinaudoti kitais?

Asmuo, kuris naudojasi kitais, paprastai yra savanaudis ir manipuliatorius. Jis dažnai negalvoja apie tai, kokias pasekmes jo veiksmai turės aplinkiniams.

Jie gali būti baugintojai arba naudotis savo galia, kad priverstų žmones daryti tai, ko jie nenori. Jie taip pat gali išnaudoti santykius, atimdami iš silpnesnių už save.

Taip pat žr: Atraskite rankų kūno kalbą (Get A Grip)

Toks asmuo gali net nesuvokti, kad naudojasi kitu žmogumi, arba gali puikiai suvokti, ką daro, bet vis tiek taip elgtis.

Naudojimasis kitais gali sukurti nepasitikėjimo, nerimo ir baimės atmosferą, todėl svarbu atpažinti tokį elgesį ir imtis priemonių jam sustabdyti.

Kaip atpažinti, ar kas nors jumis naudojasi?

Jei jaučiate, kad kažkas jumis naudojasi, svarbu atkreipti dėmesį į ženklus. Jei jis retai randa jums laiko arba visada randa pasiteisinimą, kodėl su jumis nebendrauja, tai gali būti ženklas, kad jis jumis naudojasi.

Jei jie skambina arba rašo žinutes tik tada, kai jiems ko nors reikia, pavyzdžiui, pinigų arba paslaugos, tai gali būti dar vienas ženklas, kad jie naudojasi jūsų gerumu.

Taip pat verta saugotis žmonių, kurie niekada neprisiima atsakomybės už savo jausmus, o kaltina jus dėl to, kaip jie jaučiasi.

Jei kas nors jus spaudžia daryti dalykus, kurie jums kelia nepatogumų, arba duoda pažadus, kurių niekada nesilaiko, visi šie požymiai rodo, kad tas asmuo gali jumis naudotis.

Kaip nustatyti ribą?

Nustatyti ribas, kai kas nors jumis naudojasi, gali būti sudėtinga, tačiau tai svarbu padaryti. Pirmas žingsnis - nustatyti elgesį, į kurį reikia reaguoti, ir tada pagalvoti, kaip norite reaguoti.

Apsvarstykite, kokias ribas turite nustatyti, kad apsaugotumėte save, ir įsitikinkite, kad kitas asmuo jas supranta. Aiškiai ir tvirtai išsakykite savo lūkesčius, kad nekiltų nesusipratimų, ir leiskite kitam asmeniui žinoti, kad jei jis nepaisys jūsų ribų, tai turės pasekmių.

Įsitikinkite, kad laikotės savo ribų; jei jų nesilaikote, siunčiate žinutę, kad šios ribos nėra svarbios. Sveikų ribų nustatymas taip pat reiškia, kad reikia žinoti ženklus, jog kažkas gali jumis pasinaudoti, ir išmokti pasakyti "ne", kai to reikia.

Atminkite, kad šių ribų nustatymas yra ne tik savisaugos, bet ir pagarbos sau ir kitiems veiksmas.

Galutinės mintys

Norint suprasti, kodėl žmonės jumis naudojasi, gali būti, kad asmuo yra narcizas arba bando pasinaudoti kitais žmonėmis, kurie, jo manymu, yra silpnesni už jį.

Visada turėtumėte stengtis palaikyti sveikus santykius su bet kuriuo žmogumi, bet jei jaučiate, kad jumis naudojasi, laikas nutraukti santykius ir apsisaugoti.

Daugiau informacijos galite rasti šiame straipsnyje Koks geriausias būdas pergudrauti narcizą?
Elmer Harper
Elmer Harper
Jeremy Cruzas, dar žinomas Elmerio Harperio vardu, yra aistringas rašytojas ir kūno kalbos entuziastas. Psichologijos išsilavinimą turintis Jeremy visada žavėjosi neišsakyta kalba ir subtiliais užuominais, kurie valdo žmonių sąveiką. Augdamas įvairiapusėje bendruomenėje, kurioje neverbalinis bendravimas vaidino gyvybiškai svarbų vaidmenį, Jeremy smalsumas kūno kalbai atsirado dar ankstyvoje vaikystėje.Baigęs psichologijos studijas, Jeremy pradėjo kelionę, kad suprastų kūno kalbos subtilybes įvairiuose socialiniuose ir profesiniuose kontekstuose. Jis dalyvavo daugybėje seminarų, seminarų ir specializuotų mokymo programų, kad įsisavintų gestų, veido išraiškų ir pozų iššifravimo meną.Savo tinklaraštyje Jeremy siekia pasidalyti savo žiniomis ir įžvalgomis su plačia auditorija, kad padėtų pagerinti jų bendravimo įgūdžius ir geriau suprasti neverbalinius signalus. Jis apima daugybę temų, įskaitant kūno kalbą santykiuose, versle ir kasdienėje sąveikoje.Jeremy rašymo stilius yra įtraukiantis ir informatyvus, nes jis sujungia savo patirtį su realaus gyvenimo pavyzdžiais ir praktiniais patarimais. Jo gebėjimas suskaidyti sudėtingas sąvokas į lengvai suprantamus terminus įgalina skaitytojus tapti efektyvesniais komunikatoriais tiek asmeninėje, tiek profesinėje aplinkoje.Kai nerašo ir netyrinėja, Džeremis mėgsta keliauti po įvairias šalispatirti įvairias kultūras ir stebėti, kaip kūno kalba pasireiškia įvairiose visuomenėse. Jis mano, kad skirtingų neverbalinių užuominų supratimas ir priėmimas gali paskatinti empatiją, sustiprinti ryšius ir užpildyti kultūrines spragas.Savo įsipareigojimu padėti kitiems bendrauti efektyviau ir savo kūno kalbos žiniomis, Jeremy Cruzas, dar žinomas kaip Elmeris Harperis, toliau daro įtaką ir įkvepia skaitytojus visame pasaulyje jų kelionėje įvaldyti neišsakytą žmonių bendravimo kalbą.